kolourpaint - en to eo translation catalogue (427 entries)

en: Balance
eo: Kompensi

en: Soften
eo: Glatigi

en: Sharpen
eo: Akrigi

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Selection: %1
eo: Elektado: %1

en: Emboss
eo: Reliefigi

en: Flatten
eo: Tavoligi

en: Reduce to Grayscale
eo: Redukti al grizoskalo

en: Hue, Saturation, Value
eo: Koloro, satureco, valoro

en: Invert Colors
eo: Inversigi la kolorojn

en: Invert
eo: Inversigi

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
eo: Redukti al unukoloro (punkte)

en: Reduce to Monochrome
eo: Redukti al unukoloro

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
eo: Redukti al 256 koloroj (punkte)

en: Reduce to 256 Color
eo: Redukti al 256 koloroj

en: Histogram Equalizer
eo: Histograma egaligilo

en: Flip
eo: Renversi

en: Flip horizontally and vertically
eo: Renversi horizontale kaj vertikale

en: Flip horizontally
eo: Renversi horizontale

en: Flip vertically
eo: Renversi vertikale

en: Text: Resize Box
eo: Teksto: Regrandigi la ujon

en: Selection: Scale
eo: Elektado: Skali

en: Selection: Smooth Scale
eo: Elektado: Glate skali

en: Resize
eo: Regrandigi

en: Scale
eo: Skali

en: Smooth Scale
eo: Glate skali

en: Rotate
eo: Rotacii

en: Skew
eo: Klini

en: &Undo: %1
eo: &Malfari: %1

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Redo: %1
eo: &Refari: %1

en: &Redo
eo: &Refari

en: Undo: %1
eo: Malfari: %1

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo: %1
eo: Refari: %1

en: Redo
eo: Refari

en: %1 more item | %1 more items
eo[0]: %1 plia ago
eo[1]: %1 pliaj agoj

en: Color Picker
eo: Kolora elektilo

en: Flood Fill
eo: Plenigilo

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
eo: Pliaj bildaj efektoj (elektaĵo)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
eo: Pliaj bildaj efektoj

en: &Effect:
eo: &Efekto:

en: Reduce Colors
eo: Redukti la kolorojn

en: Soften & Sharpen
eo: Glatigi & Akrigi

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
eo: Dokumentaj ecoj

en: Dots &Per Inch (DPI)
eo: Punktoj &po colo (DPI)

en: Unspecified
eo: Nespecifita

en: Horizontal:
eo: Horizontale:

en: Vertical:
eo: Vertikale:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
eo: <qt><p><b>Punktoj Cole</b> (DPI) specifas la nombron da rastrumeroj de la bildo, kiu devus esti presita ene de unu colo (2,54 cm).</p><p>Ju pli alta la bildo de la bildo DPI, des pli malgranda estas la presita bildo. Notu, ke via presilo verŝajne ne produktos altkvalitajn presaĵojn se vi pliigas ĉi tion al pli ol 300 aŭ 600 DPI, depende de la presilo.</p><p>Se vi ŝatus presi la bildon tiel ke ĝi estu la sama grandeco. ĉar ĝi estas montrata sur la ekrano, agordu la DPI-valorojn de la bildo, ke ili estu la sama kiel tiu de la ekrano.</p><p>Se ĉiu DPI-valoro estas <b>Nespecifita</b>, la bildo ankaŭ estos presita por esti; la sama grandeco kiel sur la ekrano.</p><p>Ne ĉiuj bildformatoj subtenas DPI-valorojn. Se la formato en kiu vi konservas ne subtenas ilin, ili ne estos konservitaj.</p></qt>

en: O&ffset
eo: Deŝo&vo

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
eo: <qt><p>La <b>Ofenso</b> estas la relativa pozicio kie ĉi tiu bildo devus esti metita, kompare kun aliaj bildoj.</p><p>Ne ĉiuj bildformatoj subtenas la <b>Deŝovo</b>-trajton. Se la formato en kiu vi konservas ne subtenas ĝin, la valoroj ĉi tie specifitaj ne estos konservitaj.</p></qt>

en: &Text Fields
eo: &Tekstaj kampoj

en: &Add Row
eo: &Aldoni vicon

en: &Delete Row
eo: &Forigi vicon

en: &Reset
eo: &Restarigi

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
eo: <qt><p><b>Tekstaj Kampoj</b> provizas kromajn informojn pri la bildo. Ĉi tio verŝajne estas komenta areo en kiu vi povas libere skribi ajnan tekston.</p><p>Tamen, ĉi tio estas formato-specifa do la kampoj teorie povus esti komputile interpretitaj datumoj - kiujn vi ne devus modifi - sed ĉi tio estas malprobabla .</p><p>Ne ĉiuj bildformatoj subtenas <b>Tekstaj Kampoj</b>. Se la formato en kiu vi konservas ne subtenas ilin, ili ne estos konservitaj.</p></qt>

en: Key
eo: Klavo

en: Value
eo: Valoro

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
eo: La teksta valoro "%1" en linio %2 bezonas klavon.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
eo: Ĉiuj tekstaj klavoj devas esti unikaj. La tekstoklavo "%1" sur linioj %2 kaj %3 estas identaj.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
eo: Nevalidaj tekstaj kampoj

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Original:
eo: Origina:

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: &Update
eo: Akt&ualigi

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
eo: Regrandigi / Skali

en: Ac&t on:
eo: E&fiki sur:

en: Entire Image
eo: Tuta bildo

en: Selection
eo: Elektaĵo

en: Text Box
eo: Tekstujo

en: Operation
eo: Operacio

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
eo: <qt><ul><li><b>Regrandigi</b>: La grandeco de la bildo estos pligrandigita kreante novajn areojn dekstren kaj/aŭ malsupre (plenigite per la fonkoloro) aŭ malpligrandiĝos per tranĉado de ĝi. dekstre kaj/aŭ malsupre.</li><li><b>Skalo</b>: La bildo estos pligrandigita per duobligo de rastrumeroj aŭ kunpremita per faligado de rastrumeroj.</li><li><b>Glata Skalo. </b>: Ĉi tio estas la sama kiel <i>Skalo</i> krom ke ĝi miksas najbarajn rastrumerojn por produkti pli glatan bildon.</li></ul></qt>

en: &Resize
eo: &Regrandigi

en: &Scale
eo: &Skali

en: S&mooth Scale
eo: &Glate skali

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Height:
eo: Alto:

en: &New:
eo: &Nova:

en: &Percent:
eo: &Elcento:

en: Keep &aspect ratio
eo: Konservi la &aspektan rilaton

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
eo: <qt><p>La regrandigo de la tekstujo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas regrandigi la tekstujon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
eo: Ĉu regrandigi la tekstujon?

en: R&esize Text Box
eo: R&egrandigi la tekstujon

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
eo: <qt><p>La regrandigo de la bildo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas regrandigi la bildon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
eo: Ĉu regrandigi la bildon?

en: R&esize Image
eo: R&egrandigi la bildon

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
eo: <qt><p>La skalado de la bildo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas skali la bildon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
eo: Ĉu skali la bildon?

en: Scal&e Image
eo: Ska&li la bildon

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
eo: <qt><p>La skalado de la elektaĵo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas skali la elektaĵon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
eo: Ĉu skali la elektaĵon?

en: Scal&e Selection
eo: Skali la &elektaĵon

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
eo: <qt><p>La glata skalado de la bildo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas glate skali la bildon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
eo: Ĉu glate skali la bildon?

en: Smooth Scal&e Image
eo: Glat&e skali la bildon

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
eo: <qt><p>La glata skalado de la elektaĵo al %1x%2 eble prenos egan kvanton da memoro. Tio povas redukti la respondecon de la sistemo aŭ kaŭzi risurcajn problemojn ĉe alia programo.</p><p>Ĉu vi vere volas glate skali la elektaĵon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
eo: Ĉu glate skali la elektaĵon?

en: Smooth Scal&e Selection
eo: Glate skali la &elektaĵon

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
eo: Rotacii la elektaĵon

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
eo: Rotacii la bildon

en: After rotate:
eo: Post rotacio:

en: Direction
eo: Direkto

en: Cou&nterclockwise
eo: &Nelaŭhorloĝe

en: C&lockwise
eo: &Laŭhorloĝe

en: Angle
eo: Angulo

en: 90 &degrees
eo: 90 gra&doj

en: 180 d&egrees
eo: 180 grad&oj

en: 270 de&grees
eo: 270 &gradoj

en: C&ustom:
eo: &Propra:

en: degrees
eo: gradoj

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
eo: <qt><p>Rotacii la elekton al %1x%2 povas preni grandan kvanton da memoro. Ĉi tio povas redukti la respondecon de la sistemo kaj kaŭzi problemojn pri aliaj aplikaĵaj rimedoj.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas rotacii la elekton?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
eo: Ĉu rotacii la elektaĵon?

en: Rotat&e Selection
eo: Rotacii la &elektaĵon

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
eo: <qt><p>Rotacii la bildon al %1x%2 povas preni grandan kvanton da memoro. Ĉi tio povas redukti la respondecon de la sistemo kaj kaŭzi problemojn pri aliaj aplikaĵaj rimedoj.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas rotacii la bildon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
eo: Ĉu rotacii la bildon?

en: Rotat&e Image
eo: Rotacii &la bildon

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
eo: Klini la elektaĵon

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
eo: Klini la bildon

en: After skew:
eo: Post oblikvo:

en: &Horizontal:
eo: &Horizontale:

en: &Vertical:
eo: &Vertikale:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
eo: <qt><p>Deklini la elekton al %1x%2 povas preni grandan kvanton da memoro. Ĉi tio povas redukti la respondecon de la sistemo kaj kaŭzi problemojn pri aliaj aplikaĵaj rimedoj.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas misformigi la elekton?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
eo: Ĉu klini la elektaĵon?

en: Sk&ew Selection
eo: Klini la &elektaĵon

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
eo: <qt><p>Deklini la bildon al %1x%2 povas preni grandan kvanton da memoro. Ĉi tio povas redukti la respondecon de la sistemo kaj kaŭzi problemojn pri aliaj aplikaĵaj rimedoj.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas misformigi la bildon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
eo: Ĉu klini la bildon?

en: Sk&ew Image
eo: Kli&ni la bildon

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
eo: Kolora simileco

en: &RGB Color Cube Distance
eo: &RVB kolorkuba distanco

en: Exact Match
eo: Ekzakta kongruo

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
eo: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Kio estas kolora simileco?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
eo: Konservi la antaŭrigardon

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
eo[0]: 1 bitoko (aproks. %2%)
eo[1]: %1 bitokoj (aproks. %2%)

en: Could not open "%1".
eo: Ne eblis malfermi "%1".

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
eo: Ne eblis malfermi "%1" - nesubtenata bilda formato.
    La dosiero eble estas koruptita.

en: Could not save image - insufficient information.
eo: Ne eblis konservi la bildon - maltroo da informo.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
eo: URL: %1
    Mime tipo: %2

en: <empty>
eo: <malplena>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
eo: Interna eraro

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
eo: <qt><p>La <b>%1</b> formato eble ne povas konservi ĉiujn kolorajn informojn de la bildo.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas konservi en ĉi tiu formato?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
eo: Perdema dosierformato

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
eo: <qt><p>Konservado de la bildo ĉe la malalta kolorprofundo de %1-bito povas rezultigi la perdon de kolorinformoj. Iu ajn travidebleco ankaŭ povus esti forigita.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas konservi ĉi tiun kolorprofundon?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
eo: Malalta kolorozo

en: Could not save image - unable to create temporary file.
eo: Ne eblis konservi bildon - ne eblas krei provizoran dosieron.

en: Could not save as "%1": %2
eo: Ne eblis konservi kiel "%1": %2

en: Error saving image
eo: Eraro dum konservado de bildo

en: Could not save image - failed to upload.
eo: Ne eblis konservi bildon - malsukcesis alŝuti.

en: Remove Internal B&order
eo: Forigi la internan rand&on

en: Remove Internal Border
eo: Forigi la internan randon

en: Autocr&op
eo: Aŭt&omate stuci

en: Autocrop
eo: Aŭtomate stuci

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
eo: KolourPaint ne povas forigi la internan limon de la elekto ĉar ĝi ne povis troviĝi.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
eo: Ne eblas forigi la internan randon

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
eo: KolourPaint ne povas aŭtomate tondi la bildon ĉar ĝia rando ne povis troviĝi.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
eo: Ne eblas aŭtomate stuci

en: Set as Image
eo: Meti kiel bildon

en: Selection: Create
eo: Elektado: Krei

en: Paint Program by KDE
eo: Pentra Programo de KDE

en: Project Founder
eo: Projekta fondinto

en: Chief Investigator
eo: Ĉefula enketanto

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
eo: Skanado Subteno, Alpha Subteno, Nuna Prizorganto

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: InputMethod Support
eo: InputMethod subteno

en: Image Effects
eo: Bildefektoj

en: KDE 4 Porting
eo: Portado al KDE 4

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
eo: Dankon al la multaj aliuloj kiuj helpis por ebligi ĉi tiun programon.

en: Image files to open, optionally
eo: Bilddosieroj por malfermi, laŭvole

en: List all readable image MIME types
eo: Listigi ĉiujn legeblajn bildajn MIME-tipojn

en: Start with new image using given size
eo: Komenci kun nova bildo uzante donitan grandecon

en: [width]x[height]
eo: [larĝo]x[alteco]

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
eo: Bi&ldo

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
eo: &Koloroj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
eo: Teksta ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
eo: Elektila RMB menuo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
eo: Miniaturo

en: Left drag the handle to resize the image.
eo: Dekstre ŝovi la traktilon por regrandigi la bildon.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
eo: Regrandigi Bildon: Forlasu ĉiujn musbutonojn.

en: Resize Image: Right click to cancel.
eo: Regrandigi bildon: Dekstre klaki por malfari.

en: Text
eo: Teksto

en: Could not open color palette "%1".
eo: Ne eblis malfermi la koloran paletron "%1".

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
eo: Ne eblis malfermi la koloran paletron "%1" - nesubtenata formato.
    La dosiero eble estas koruptita.

en: Could not open KDE color palette "%1".
eo: Ne eblis malfermi la KDE koloran paletron "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
eo: Ne eblis konservi la koloran paletron kiel "%1".

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Use KolourPaint Defaults
eo: Uzi la defaŭlton de KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
eo: Uzi tiun de KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
eo: &Malfermi...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
eo: Reŝar&gi

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
eo: Kon&servi

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
eo: Konservi &kiel...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
eo: Aldoni vicon

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
eo: Forigi la lastan vicon

en: Color Box
eo: Kolorujo

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La kolora paletro "%1" estas modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
eo: La KDE-kolora paletro "%1" estas modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin en dosiero?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
eo: La defaŭlta kolora paletro estas modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin en dosiero?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
eo: Malfermi koloran paletron

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
eo: La kolorpaletro "%1" estas modifita.
    Reŝargi perdos ĉiujn ŝanĝojn ekde kiam vi laste konservis ĝin.
    Ĉu vi certas?

en: &Reload
eo: &Reŝargi

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eo: La KDE-kolora paletro "%1" estas modifita.
    Reŝargi perdos ĉiujn ŝanĝojn.
    Ĉu vi certas?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eo: La defaŭlta kolorpaletro estis modifita.
    Reŝargi perdos ĉiujn ŝanĝojn.
    Ĉu vi certas?

en: Save Color Palette As
eo: Konservi la koloran paletron kiel

en: Paste in &New Window
eo: Alglui en &nova fenestro

en: &Delete Selection
eo: &Forigi la elektaĵon

en: C&opy to File...
eo: K&opii el dosiero...

en: Paste &From File...
eo: Al&glui el dosiero...

en: Text: Create Box
eo: Teksto: Krei ujon

en: Text: Paste
eo: Teksto: Alglui

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
eo: <qt>KolourPaint ne povas alglui la enhavon de la tondujo ĉar ĝi havas nekonatan formaton.</qt>

en: Cannot Paste
eo: Ne eblas alglui

en: Text: Delete Box
eo: Teksto: Forigi la ujon

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
eo: Elektado: Forigi

en: Text: Finish
eo: Teksto: Fini

en: Selection: Deselect
eo: Elektado: Malelekti

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
eo: Kopii al dosiero

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
eo: Alglui el dosiero

en: E&xport...
eo: E&ksporti...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export to another file
eo: Eksporti al alia dosiero

[ctx: @info:whatsthis]
en: This saves the document with a different name, similar to <interface>Save As</interface>, but the current document is not changed.<nl/>This way you can keep the last-used save folder independent from the folder of the current document.
eo: Ĉi tio konservas la dokumenton kun malsama nomo, simile al <interface>Konservi kiel</interface>, sed la nuna dokumento ne estas ŝanĝita.<nl/>Tiel vi povas konservi la laste uzatan konservan dosierujon sendependa de la dosierujo de la aktuala dokumento.

en: Scan...
eo: Skani...

en: Acquire Screenshot
eo: Akiri Ekrankopion

en: Properties
eo: Proprecoj

en: Reloa&d
eo: Reŝar&gi

en: All Supported Files (%1)
eo: Ĉiuj Subtenataj Dosieroj (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eo: Malfermi bildon

en: Failed to open scanning dialog.
eo: Malsukcesis malfermi skanan dialogon.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
eo: Skanado Malsukcesis

en: Snapshot Delay
eo: Momentfoto Prokrasto

en: %v second | %v seconds
eo[0]: %v sekundo
eo[1]: %v sekundoj

en: No delay
eo: Neniu prokrasto

en: Hide Main Window
eo: Kaŝi Ĉefan Fenestron

en: Document Properties
eo: Dokumentaj ecoj

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
eo: Konservi la bildon kiel

[ctx: @title:window]
en: Export
eo: Eksporti

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
eo: La dokumento "%1" estas modifita.
    Reŝargi perdos ĉiujn ŝanĝojn de kiam vi laste konservis ĝin.
    Ĉu vi certas?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eo: La dokumento "%1" estas modifita.
    Reŝargi perdos ĉiujn ŝanĝojn.
    Ĉu vi certas?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
eo: Printi bildon

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
eo: Vi devas konservi tiun bildon antaŭ ol sendi ĝin.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La dokumento "%1" estas modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

en: R&esize / Scale...
eo: R&egrandigi / Skali...

en: Se&t as Image (Crop)
eo: Me&ti kiel bildon (stuce)

en: &Flip (upside down)
eo: &Flip (vertikale inversa)

en: Mirror (horizontally)
eo: Speguli (horizontale)

en: &Rotate...
eo: &Rotacii...

en: Rotate &Left
eo: Rotacii ma&ldekstren

en: Rotate Righ&t
eo: Rotacii deks&tren

en: S&kew...
eo: &Klini...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
eo: Redukti al u&nukoloro (punkte)

en: Reduce to &Grayscale
eo: Redukti al &grizoskalo

en: &Invert Colors
eo: &Inversigi la kolorojn

en: C&lear
eo: For&viŝi

en: Make Confidential
eo: Igi Konfidenca

en: &More Effects...
eo: &Pliaj efektoj...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
eo: Bi&ldo

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
eo: E&lektaĵo

en: Show &Path
eo: Montri la &vojon

en: Draw Anti-Aliased
eo: Desegni Anti-Aliased

en: Font Family
eo: Tipara familio

en: Font Size
eo: Tipara grando

en: Bold
eo: Grasa

en: Italic
eo: Kursiva

en: Underline
eo: Substrekita

en: Strike Through
eo: Enstrekita

en: Previous Tool Option (Group #1)
eo: Antaŭa Il-Opcio (Grupo #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
eo: Sekva Il-Opcio (Grupo #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
eo: Antaŭa Il-Opcio (Grupo #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
eo: Sekva Il-Opcio (Grupo #2)

en: &Draw Opaque
eo: &Desegni Maldiafane

en: Draw With Color Similarity...
eo: Desegni kun Kolora Simileco...

en: Tool Box
eo: Ilujo

en: Show &Grid
eo: Montru &kradon

en: Show T&humbnail
eo: Montri miniat&uron

en: Zoo&med Thumbnail Mode
eo: Zo&ma miniatura moduso

en: Enable Thumbnail &Rectangle
eo: Ebligi Bildetan &Rektangulon

en: &Zoom
eo: &Zomi

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
eo: Akiri Bildon

en: Opening the selected scanner failed.
eo: Malfermo de la elektita skanilo malsukcesis.

en: Brush
eo: Broso

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
eo: Desegni per brosoj kun malsamaj formoj kaj grandecoj

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
eo: Klaki por desegni punktojn aŭ manumajn strekojn.

en: Color Eraser
eo: Kolora viŝilo

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
eo: Anstataŭigas rastrumerojn el la malfona koloro per la fona koloro

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
eo: Klaki aŭ ŝovi por forviŝi rastrumerojn el la malfona koloro.

en: Eraser
eo: Skrapgumo

en: Lets you rub out mistakes
eo: Permesas forviŝi desegnerarojn

en: Click or drag to erase.
eo: Klaki aŭ ŝovi por forviŝi

en: Let go of all the mouse buttons.
eo: Lasu ĉiujn musbutonojn.

en: Pen
eo: Krajono

en: Draws dots and freehand strokes
eo: Desegnas punktojn kaj manumajn strekojn

en: Spraycan
eo: Vaporigilo

en: Sprays graffiti
eo: Vaporigas grafition

en: Click or drag to spray graffiti.
eo: Klaki aŭ ŝovi por vaporigi grafition.

en: Right click to cancel.
eo: Dekstre klaki por nuligi.

en: Left click to cancel.
eo: Maldekstre klaki por nuligi.

en: Lets you select a color from the image
eo: Permesas elekti koloron el la bildo

en: Click to select a color.
eo: Klaki por elekti koloron.

en: Fills regions in the image
eo: Plenigas zonojn en la bildo

en: Click to fill a region.
eo: Klaki por plenigi zonon.

en: Zoom
eo: Zomo

en: Zooms in and out of the image
eo: En- kaj elzomas la bildon

[ctx: @info]
en: Click to zoom in. Right-click to zoom out. Drag to zoom into a specific area.
eo: Klaku por zomi. Dekstre klaku por malzomi. Trenu por zomi en specifan areon.

en: Curve
eo: Kurbo

en: Draws curves
eo: Desegnas kurbojn

en: Drag out the start and end points.
eo: Elŝovi la startan kaj finan punktojn.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
eo: Maldekstre ŝovi por krei la unuan kontrolpunkton aŭ dekstre klaki por fini.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
eo: Dekstre ŝovi por krei la unuan kontrolpunkton aŭ maldekstre klaki por fini.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
eo: Maldekstre ŝovi por krei la lastan kontrolpunkton aŭ dekstre klaki por fini.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
eo: Dekstre ŝovi por krei la lastan kontrolpunkton aŭ maldekstre klaki por fini.

en: Line
eo: Linio

en: Draws lines
eo: Desegnas liniojn

en: Drag to draw.
eo: Ŝovi por desegni.

en: Polygon
eo: Poligono

en: Draws polygons
eo: Desegnas poligonojn

en: Drag to draw the first line.
eo: Ŝovi por streki la unuan linion.

en: Left drag another line or right click to finish.
eo: Maldekstre ŝovi alian linion aŭ dekstre klaki por fini.

en: Right drag another line or left click to finish.
eo: Dekstre ŝovi alian linion aŭ maldekstre klaki por fini.

en: Connected Lines
eo: Konektitaj linioj

en: Draws connected lines
eo: Desegnas konektitajn liniojn

en: Ellipse
eo: Elipso

en: Draws ellipses and circles
eo: Desegnas elipsojn kaj cirklojn

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Draws rectangles and squares
eo: Desegnas rektangulojn kaj kvadratojn

en: Rounded Rectangle
eo: Ronda rektangulo

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
eo: Desegnas rektangulojn kaj kvadratojn kun rundigitaj anguloj

en: Left drag to create selection.
eo: Maldekstre ŝovi por krei la elektaĵon.

en: Left drag to move selection.
eo: Maldekstre ŝovi por movi la elektaĵon.

en: Left drag to scale selection.
eo: Maldekstre ŝovi por skali la elektaĵon.

en: Selection: Opaque
eo: Elektado: Maldiafana

en: Selection: Transparent
eo: Elektado: Travidebla

en: Selection: Transparency Color
eo: Elektado: Travidebla koloro

en: Selection: Transparency Color Similarity
eo: Elektado: Travidebla kolora simileco

en: Selection (Elliptical)
eo: Elektado (elipse)

en: Makes an elliptical or circular selection
eo: Kreas elipsan aŭ cirklan elektaĵon

en: Selection (Free-Form)
eo: Elektado (senforme)

en: Makes a free-form selection
eo: Kreas iaforman elektaĵon

en: Selection (Rectangular)
eo: Elektado (rektangule)

en: Makes a rectangular selection
eo: Kreas rektangulan elektaĵon

en: Selection: Move
eo: Elektado: Movi

en: %1: Smear
eo: %1: Ŝmiri

en: Writes text
eo: Skribas tekston

en: Text: Backspace
eo: Teksto: Retropaŝo

en: Text: Delete
eo: Teksto: Forigi

en: Text: New Line
eo: Teksto: Nova linio

en: Text: Write
eo: Teksto: Skribi

en: Left drag to create text box.
eo: Maldekstre ŝovi por krei tekstujon.

en: Left drag to move text box.
eo: Maldekstre ŝovi por movi la tekstujon.

en: Text: Move Box
eo: Teksto: Movi la ujon

en: Left drag to resize text box.
eo: Maldekstre ŝovi por regrandigi la elektaĵon.

en: Left click to change cursor position.
eo: Maldekstre klaki por ŝanĝi la kursoran pozicion.

en: Text: Opaque Background
eo: Teksto: Maldiafana fono

en: Text: Transparent Background
eo: Teksto: Travidebla fono

en: Text: Swap Colors
eo: Teksto: Komuti la kolorojn

en: Text: Foreground Color
eo: Teksta: Malfona koloro

en: Text: Background Color
eo: Teksta: Fona koloro

en: Text: Font
eo: Teksto: Tiparo

en: Text: Font Size
eo: Teksto: Tipara grando

en: Text: Bold
eo: Teksto: Grasa

en: Text: Italic
eo: Teksto: Kursiva

en: Text: Underline
eo: Teksto: Substreki

en: Text: Strike Through
eo: Teksto: Enstreki

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
eo: Senzoma moduso - Miniaturo

en: %1% - Thumbnail
eo: %1% - Minitaturo

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
eo: <qt><p><b>Kolorsimileco</b> estas kiom <i>similaj</i> devas esti la koloroj de malsamaj rastrumeroj, por ke operacioj konsideru ilin samaj.</p><p> Se vi agordas ĝin al io alia ol <b>Preciza kongruo</b>, vi povas labori pli efike kun malklarigitaj bildoj kaj fotoj, en komparebla maniero kun la funkcio "Magia Bastono" de aliaj farboprogramoj.</p><p>Ĉi tiu funkcio validas por:</p><ul><li><b>Selektoj</b>: En <b>Travidebla</b> reĝimo, ajna koloro en la elekto kiu estas <i>simila </i> al la fonkoloro fariĝos travidebla.</li><li><b>Inundo-plenigo</b>: Por regionoj kun <i>similaj</i> - sed ne identaj - koloraj rastrumeroj, a pli alta agordo verŝajne plenigos pli da bilderoj.</li><li><b>Kolora skrapgumo</b>: Ajna rastrumero kies koloro estas <i>simila</i> al la malfonokoloro estos anstataŭigita per la fonkoloro .</li><li><b>Autotond</b> kaj <b>Forigi Internan Bordon</b>: Por randoj kun <i>similaj</i> - sed ne identaj - koloraj rastrumeroj, pli alta agordo pli verŝajne tranĉos la tutan randon.</li></ul><p>Pli altaj agordoj signifas, ke operacioj konsideras pliigitan gamon da koloroj sufiĉe <i>simila</i> por esti la sama. Sekve, vi devus pliigi la agordon se la supraj operacioj ne influas rastrumerojn, kies kolorojn vi konsideras sufiĉe similaj.</p><p>Tamen, se ili havas tro da efiko kaj ŝanĝas rastrumerojn kies kolorojn vi faras. ne konsideru simila (ekz. se <b>Inundo-plenigo</b> ŝanĝas tro da bilderoj), vi devus malpliigi ĉi tiun agordon.</p><p>Por agordi ĝin, alklaku la kubon.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
eo: <qt><p><b>Kolorsimileco</b> estas kiom <i>similaj</i> devas esti la koloroj de malsamaj rastrumeroj, por ke operacioj konsideru ilin samaj.</p><p> Se vi agordas ĝin al io alia ol <b>Preciza kongruo</b>, vi povas labori pli efike kun malklarigitaj bildoj kaj fotoj, en komparebla maniero kun la funkcio "Magia Bastono" de aliaj farboprogramoj.</p><p>Ĉi tiu funkcio validas por:</p><ul><li><b>Selektoj</b>: En <b>Travidebla</b> reĝimo, ajna koloro en la elekto kiu estas <i>simila </i> al la fonkoloro fariĝos travidebla.</li><li><b>Inundo-plenigo</b>: Por regionoj kun <i>similaj</i> - sed ne identaj - koloraj rastrumeroj, a pli alta agordo verŝajne plenigos pli da bilderoj.</li><li><b>Kolora skrapgumo</b>: Ajna rastrumero kies koloro estas <i>simila</i> al la malfonokoloro estos anstataŭigita per la fonkoloro .</li><li><b>Autotond</b> kaj <b>Forigi Internan Bordon</b>: Por randoj kun <i>similaj</i> - sed ne identaj - koloraj rastrumeroj, pli alta agordo pli verŝajne tranĉos la tutan randon.</li></ul><p>Pli altaj agordoj signifas, ke operacioj konsideras pliigitan gamon da koloroj sufiĉe <i>simila</i> por esti la sama. Sekve, vi devus pliigi la agordon se la supraj operacioj ne influas rastrumerojn, kies kolorojn vi konsideras sufiĉe similaj.</p><p>Tamen, se ili havas tro da efiko kaj ŝanĝas rastrumerojn kies kolorojn vi faras. ne konsideru kiel simila (ekz. se <b>Inundo-plenigo</b> ŝanĝas tro da bilderoj), vi devus malpliigi ĉi tiun agordon.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
eo: <p>Kolora simileco: %1%</p><p align="center">Klaku por agordi.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
eo: <p>Kolora simileco: Ekzakta kongruo</p><p align="center">Klaku por agordi.</p>

en: &Brightness:
eo: &Heleco:

en: Re&set
eo: Re&starigi

en: Co&ntrast:
eo: Ko&ntrasto:

en: &Gamma:
eo: &Gamo:

en: Rese&t
eo: Res&tarigi

en: C&hannels:
eo: &Kanaloj:

en: All
eo: Ĉio

en: Red
eo: Ruĝo

en: Green
eo: Verdo

en: Blue
eo: Bluo

en: Reset &All Values
eo: Rest&arigi ĉiujn valorojn

en: Settings
eo: Agordo

en: &Amount:
eo: &Kvanto:

en: E&nable
eo: E&bligi

en: Colors
eo: Koloroj

en: &Hue:
eo: &Koloro:

en: &Saturation:
eo: &Satureco:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
eo: &Valoro:

en: &Red
eo: &Ruĝo

en: &Green
eo: &Verdo

en: &Blue
eo: &Bluo

en: &All
eo: Ĉ&io

en: Channels
eo: Kanaloj

en: &Monochrome
eo: &Unukoloro

en: Mo&nochrome (dithered)
eo: U&nukoloro (punkte)

en: 256 co&lor
eo: 256 ko&loroj

en: 256 colo&r (dithered)
eo: 256 kolo&roj (punkte)

en: 24-&bit color
eo: 24-&bitaj koloroj

en: Reduce To
eo: Redukti al

en: &Granularity:
eo: &Grajneco:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
eo: <qt><p>Por elekti la malfonokoloron kiun iloj uzas por desegni, maldekstre alklaku sur plenigitan kolorĉelon. Por elekti la fonkoloron, dekstre alklaku anstataŭe.</p><p>Por ŝanĝi la koloron de kolora ĉelo mem, duoble alklaku ĝin.</p><p>Vi ankaŭ povas interŝanĝi la koloron de enplenigita ĉelo kun iu ajn alia ĉelo uzante treni kaj faligi. Ankaŭ, se vi tenas la klavon <b>Ctrl</b>, la koloro de la cela ĉelo estos anstataŭita, anstataŭ esti interŝanĝita kun la koloro de la fonta ĉelo.</p></qt>

en: Convert &to:
eo: Konver&ti al:

en: Quali&ty:
eo: Kvali&teco:

en: &Preview
eo: &Antaŭrigardo

en: Monochrome
eo: Unukoloro

en: Monochrome (Dithered)
eo: Unukoloro (punkte)

en: 256 Color
eo: 256 Koloro

en: 256 Color (Dithered)
eo: 256 koloroj (punkte)

en: 24-bit Color
eo: 24-bitaj koloroj

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
eo: Bilda po&zicio

en: &Center of the page
eo: &Centro de la pagô

en: Top-&left of the page
eo: Supro-ma&ldekstro de la paĝo

en: Transparent
eo: Travidebla

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
eo: Malŝlosi Panelojn

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
eo: Ŝlosi Panelojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
eo: Ĉi tio ŝanĝas inter havi panelojn <emphasis>ŝlositaj</emphasis> aŭ <emphasis>malŝlositaj</emphasis>.<nl/>Malŝlositaj paneloj povas esti trenitaj al la alia flanko de la fenestro kaj havas fermbutonon.<nl/>Ŝlositaj paneloj estas enigitaj pli pure.

en: KolourPaint Defaults
eo: KolourPaint Defaŭltoj

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
eo: Koloroj: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
eo: Koloroj: %1 [ŝanĝita]

en: Circle
eo: Cirklo

en: Square
eo: Kvadrato

en: Slash
eo: Oblikvo

en: Backslash
eo: Deklivo

en: No Fill
eo: Neniu plenigo

en: Fill with Background Color
eo: Plenigi per la fona koloro

en: Fill with Foreground Color
eo: Plenigi per la malfona koloro

en: Opaque
eo: Maldiafana
