kolourpaint - en to eu translation catalogue (428 entries)

en: Balance
eu: Oreka

en: Soften
eu: Bigundu

en: Sharpen
eu: Zorroztu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Selection: %1
eu: Hautapena: %1

en: Emboss
eu: Bozeldu

en: Flatten
eu: Berdindu

en: Reduce to Grayscale
eu: Bihurtu gris-eskalara

en: Hue, Saturation, Value
eu: Ñabardura, saturazioa, balioa

en: Invert Colors
eu: Alderantzikatu koloreak

en: Invert
eu: Alderantzikatu

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
eu: Bihurtu monokromora (bilbatua)

en: Reduce to Monochrome
eu: Bihurtu monokromora

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
eu: Bihurtu 256 koloretara (bilbatua)

en: Reduce to 256 Color
eu: Bihurtu 256 koloretara

en: Histogram Equalizer
eu: Histogramaren ekualizadorea

en: Flip
eu: Irauli

en: Flip horizontally and vertically
eu: Irauli horizontalki eta bertikalki

en: Flip horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Flip vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Text: Resize Box
eu: Testua: aldatu koadroaren tamaina

en: Selection: Scale
eu: Hautapena: eskalatu

en: Selection: Smooth Scale
eu: Hautapena: eskalatze leuna

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Smooth Scale
eu: Eskalatze leuna

en: Rotate
eu: Biratu

en: Skew
eu: Okertu

en: &Undo: %1
eu: &Desegin: %1

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Redo: %1
eu: Be&rregin: %1

en: &Redo
eu: Be&rregin

en: Undo: %1
eu: Desegin: %1

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo: %1
eu: Berregin: %1

en: Redo
eu: Berregin

en: %1 more item | %1 more items
eu[0]: elementu %1 gehiago
eu[1]: %1 elementu gehiago

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Flood Fill
eu: Betegarria

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
eu: Irudi-efektu gehiago (hautapena)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
eu: Irudi-efektu gehiago

en: &Effect:
eu: &Efektua:

en: Reduce Colors
eu: Murriztu koloreak

en: Soften & Sharpen
eu: Bigundu eta zorroztu

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
eu: Dokumentuaren propietateak

en: Dots &Per Inch (DPI)
eu: Puntu &hazbeteko (dpi)

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Horizontal:
eu: Horizontala:

en: Vertical:
eu: Bertikala:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
eu: <qt><p><b>Puntu hazbeteko</b> (DPI) unitateak irudiaren pixel kopurua hazbete (2,54 cm) baten barruan zehazten du.</p> <p>Irudiaren DPIa zenbat eta altuagoa izan hare eta txikiagoa izango da inprimatutako irudia. Jakin ezazu balio hau 300 edo 600 dpi baino gehiagora handiagotzen baduzu, litekeena da inprimagailuak kalitate altuagoan ezin inprimatzea, beti ere inprimagailu motaren arabera noski.</p><p>Irudiak pantailan daukan tamaina berdinean inprimatzea nahi baduzu, ezarri irudiaren DPI balioa pantailakoaren berdinarekin.</p><p>DPIaren balioa <b>Zehaztu gabea</b> bada, irudia pantailako tamaina berdinean inprimatu ahalko da baita ere.</p><p>Irudien formatu batzuk ez dute DPI balioak onartzen. Gordetzen duzun formatuak ez badu onartzen, balio horiek ez dira gordeko.</p></qt>

en: O&ffset
eu: &Desplazamendua

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
eu: <qt><p><b>Desplazamendua</b> irudi hau kokatuta egon beharko lukeen posizio erlatiboa da, beste irudi batzuekin konparatuz.</p><p>Irudien formatu batzuk ez dute <b>Desplazamendua</b> ezaugarria onartzen. Erabiltzen duzun formatuak ez badu desplazamendua onartzen, hemen zehaztutako balioa ez da gordeko.</p></qt>

en: &Text Fields
eu: &Testuaren eremuak

en: &Add Row
eu: &Gehitu errenkada

en: &Delete Row
eu: &Ezabatu errenkada

en: &Reset
eu: Be&rrezarri

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
eu: <qt><p><b>Testu eremuek</b> irudiari buruzko informazio gehigarria eskaintzen dute. Baliteke hau iruzkinentzako txokoa izatea nahi duzun edozein testu bertan idazteko.</p><p>Hala ere, formatuaren araberakoa denez, teorikoki ordenagailuak interpreta ditzakeen datuak eduki ditzakete eremuok, eta ez zenuke aldatu beharko, baina hori gertatzea ia ezinezkoa dela esan daiteke.</p><p>Irudien formatu batzuk ez dute <b>Testuaren eremuak</b> onartzen. Erabiltzen duzun formatuak ez baditu onartzen, hauek ez dira gordeko.</p></qt>

en: Key
eu: Gakoa

en: Value
eu: Balioa

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
eu: Testuaren "%1" balioa gako bat behar du %2 lerroan.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
eu: Testuaren gako guztiak esklusiboak izan behar dute. Testuaren "%1" gakoa %2 eta %3 lerroan berdinak dira.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
eu: Testu eremu baliogabeak

en: Dimensions
eu: Dimentsioak

en: Original:
eu: Jatorrizkoa:

en: Preview
eu: Aurrebista

en: &Update
eu: &Eguneratu

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
eu: Aldatu tamaina / Eskalatu

en: Ac&t on:
eu: &Eragin hemen:

en: Entire Image
eu: Irudi osoa

en: Selection
eu: Hautapena

en: Text Box
eu: Testu-koadroa

en: Operation
eu: Eragiketa

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
eu: <qt><ul><li><b>Aldatu tamaina</b>: irudiaren tamaina handituko da eskuinean eta/edo behean area berriak sortuz (atzeko planoko kolorearekin beteko dira) edo txikiagotu egingo da eskuinean eta/edo behean moztuz.</li><li><b>Eskalatu</b>: irudia hedatuko da pixelak bikoiztuz edo txikiagotu egingo da pixelak kenduz.</li><li><b>Eskalatze leuna</b>: hau <i>Eskalatu</i>-ren berdina da baina bere inguruko pixelak nahasten ditu itxura leunagoko irudi bat sortzeko.</li></ul></qt>

en: &Resize
eu: &Aldatu tamaina

en: &Scale
eu: E&skalatu

en: S&mooth Scale
eu: Es&kalatze leuna

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: &New:
eu: &Berria:

en: &Percent:
eu: E&hunekoa:

en: Keep &aspect ratio
eu: Mantendu &aspektu-erlazioa

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
eu: <qt><p>Testu-koadroaren tamaina %1x%2 -(e)ra aldatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabidetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude testu-koadroaren tamaina aldatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
eu: Testu-koadroaren tamaina aldatu?

en: R&esize Text Box
eu: &Aldatu testu-koadroaren tamaina

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudiaren tamaina %1x%2-(e)ra aldatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude irudiaren tamaina aldatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
eu: Irudiaren tamaina aldatu?

en: R&esize Image
eu: &Aldatu irudiaren tamaina

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudia %1x%2-(e)ra eskalatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude irudia eskalatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
eu: Eskalatu irudia?

en: Scal&e Image
eu: &Eskalatu irudia

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
eu: <qt><p>Hautapena %1x%2-(e)ra eskalatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude hautapena eskalatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
eu: Eskalatu hautapena?

en: Scal&e Selection
eu: &Eskalatu hautapena

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudia %1x%2-(e)ra leunki eskalatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude irudia leunki eskalatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
eu: Leunki eskalatu irudia?

en: Smooth Scal&e Image
eu: Eskalatu &leunki irudia

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
eu: <qt><p>Hautapena %1x%2-(e)ra leunki eskalatzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude hautapena leunki eskalatzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
eu: Leunki eskalatu hautapena?

en: Smooth Scal&e Selection
eu: Eskalatu &leunki irudia

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
eu: Biratu hautapena

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
eu: Biratu irudia

en: After rotate:
eu: Biratu ondoren:

en: Direction
eu: Norabidea

en: Cou&nterclockwise
eu: Erlojuaren noratzaren &kontra

en: C&lockwise
eu: Erlo&juaren noratzan

en: Angle
eu: Angelua

en: 90 &degrees
eu: 90 gra&du

en: 180 d&egrees
eu: 180 gr&adu

en: 270 de&grees
eu: 270 &gradu

en: C&ustom:
eu: &Pertsonalizatua:

en: degrees
eu: gradu

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
eu: <qt><p>Hautapena %1x%2-(e)ra biratzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude hautapena biratzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
eu: Biratu hautapena?

en: Rotat&e Selection
eu: Birat&u hautapena

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudia %1x%2-(e)ra biratzeak memoria kopuru handia behar dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude irudia biratzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
eu: Biratu irudia?

en: Rotat&e Image
eu: &Biratu irudia

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
eu: Okertu hautapena

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
eu: Okertu irudia

en: After skew:
eu: Okertu ondoren:

en: &Horizontal:
eu: &Horizontala:

en: &Vertical:
eu: &Bertikala:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
eu: <qt><p>Hautapena %1x%2-(e)ra oketzeak memoria asko erabil dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude hautapena okertzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
eu: Okertu hautapena?

en: Sk&ew Selection
eu: &Okertu hautapena

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudia %1x%2-(e)ra okertzeak memoria asko erabil dezake. Honek sistemaren erantzuteko gaitasuna txikiagotu eta aplikazioen baliabideetan arazoak sor ditzake.</p><p>Ziur zaude irudia okertzea nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
eu: Okertu irudia?

en: Sk&ew Image
eu: O&kertu irudia

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
eu: Koloreen antzekotasuna

en: &RGB Color Cube Distance
eu: &GBU koloreen kuboaren distanzia

en: Exact Match
eu: Bat egite zehatza

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
eu: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Zer da koloreen antzekotasuna?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
eu: Gorde aurrebista

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
eu[0]: Byte 1 (gutxi gorab. % %2)
eu[1]: %1 byte (gutxi gorab. % %2)

en: Could not open "%1".
eu: Ezin izan da "%1" ireki.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
eu: Ezin izan da "%1" ireki - ez da irudiaren formatua onartzen.
    Fitxategia hondatuta egon daiteke.

en: Could not save image - insufficient information.
eu: Ezin izan da irudia gorde - ez dago nahikoa informazio.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
eu: URLa: %1
    MIME mota: %2

en: <empty>
eu: <hutsik>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
eu: Barneko akatsa

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
eu: <qt><p>Agian <b>%1</b> formatuak ezin izango du irudiaren kolore informazio guztia gorde.</p><p>Ziur zaude formatu honetan gorde nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
eu: Galeradun fitxategi-formatua

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
eu: <qt><p>Irudia %1 biteko kolore-sakonera baxuarekin gordetzean kolorearen informazioa gal daiteke. Edozein gardentasun kenduko da.</p><p>Ziur zaude kolore-sakonera honekin gorde nahi duzula?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
eu: Kolore-sakonera baxua

en: Could not save image - unable to create temporary file.
eu: Ezin izan da irudia gorde - ezin da behin-behineko fitxategia sortu.

en: Could not save as "%1": %2
eu: Ezin izan da «%1» bezala gorde: %2

en: Error saving image
eu: Errorea irudia gordetzean

en: Could not save image - failed to upload.
eu: Ezin izan da irudia gorde - erroea kargatzean.

en: Remove Internal B&order
eu: Kendu barneko &ertza

en: Remove Internal Border
eu: Kendu barneko ertza

en: Autocr&op
eu: Auto-&mozketa

en: Autocrop
eu: Auto-mozketa

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
eu: KolourPaint-ek ezin du hautapenaren barneko ertza kendu, ezin izan delako aurkitu.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
eu: Ezin da barneko ertza kendu

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
eu: KolourPaint-ek ezin du automatikoki irudia moztu, bere ertza ezin delako kokatu.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
eu: Ezin da auto-moztu

en: Set as Image
eu: Ezarri irudi gisa

en: Selection: Create
eu: Hautapena: sortu

en: Paint Program by KDE
eu: KDEren margotzeko programa

en: Project Founder
eu: Proiektuaren sortzailea

en: Chief Investigator
eu: Ikertzaile-burua

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
eu: Eskaneatzeko euskarria, alfaren euskarria, uneko mantentzailea

en: Icons
eu: Ikonoak

en: InputMethod Support
eu: Sarrerako metodoaren euskarria

en: Image Effects
eu: Irudien efektuak

en: KDE 4 Porting
eu: KDE 4 moldaketa

en: KF 5 Porting
eu: KF5 eratorpena

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
eu: Mila esker beste hainbati programa hau posible izaten laguntzeagatik.

en: Image files to open, optionally
eu: Ireki beharreko irudi fitxategiak, aukera gisa

en: List all readable image MIME types
eu: Zerrendatu irudi irakurgarri guztien MIME motak

en: Start with new image using given size
eu: Abiatu irudi berri batekin, adierazitako neurria erabiliz

en: [width]x[height]
eu: [zabalera]x[altuera]

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
eu: &Irudia

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
eu: &Koloreak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
eu: Testuaren tresna-barra

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
eu: Hautapen tresnaren laster-menua

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
eu: Koadro txikia

en: Left drag the handle to resize the image.
eu: Arrastatu heldulekua ezkerreko botoiarekin irudiaren tamaina aldatzeko.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
eu: Aldatu irudiaren tamaina: saguaren botoi guztiak baimendu.

en: Resize Image: Right click to cancel.
eu: Aldatu irudiaren tamaina: eskuin botoiarekin klik egin bertan behera uzteko.

en: Text
eu: Testua

en: Could not open color palette "%1".
eu: Ezin izan da "%1" kolore-paleta ireki.

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
eu: Ezin izan da "%1" kolore-paleta ireki - ez da formatua onartzen.
    Fitxategia hondatuta egon daiteke.

en: Could not open KDE color palette "%1".
eu: Ezin izan da KDEren "%1" kolore-paleta ireki.

en: Could not save color palette as "%1".
eu: Ezin izan da kolore-paleta "%1" gisa gorde.

en: Untitled
eu: Titulu gabea

en: Use KolourPaint Defaults
eu: Erabili KolourPaint-en lehenespenak

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
eu: KDErenak erabili

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
eu: &Ireki...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
eu: Birkar&gatu

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
eu: &Gorde

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
eu: Gorde &honela...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
eu: Gehitu errenkada

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
eu: Ezabatu azken errenkada

en: Color Box
eu: Kolore-koadroa

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
eu: "%1" kolore-paleta aldatu da.
    Gorde nahi duzu?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
eu: KDEko "%1" kolore-paleta aldatu da.
    Fitxategi batean gordetzea nahi duzu?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
eu: Kolore-paleta lehenetsia aldatu da.
    Fitxategi batean gordetzea nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
eu: Ireki kolore-paleta

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
eu: "%1" kolore-paleta aldatu da.
    Birkargatzean azken aldiz kargatu zenuenetik egindako aldaketak galduko dituzu.
    Ziur zaude?

en: &Reload
eu: &Birkargatu

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eu: KDEko "%1" kolore-paleta aldatu da.
    Birkargatzean aldaketa guztiak galduko dituzu.
    Ziur zaude?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eu: Kolore-paleta lehenetsia aldatu da.
    Birkargatzean aldaketa guztiak galduko dituzu.
    Ziur zaude?

en: Save Color Palette As
eu: Gorde kolore-paleta honela

en: Paste in &New Window
eu: Itsatsi lehio &berrian

en: &Delete Selection
eu: &Ezabatu hautapena

en: C&opy to File...
eu: K&opiatu fitxategian...

en: Paste &From File...
eu: Itsatsi &fitxategitik...

en: Text: Create Box
eu: Testua: sortu koadroa

en: Text: Paste
eu: Testua: itsatsi

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
eu: <qt>KolourPaint-ek ezin du itsatsi arbelaren edukia formatu ezezaguna duelako.</qt>

en: Cannot Paste
eu: Ezin da itsatsi

en: Text: Delete Box
eu: Testua: ezabatu koadroa

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
eu: Hautapena: ezabatu

en: Text: Finish
eu: Testua: amaitu

en: Selection: Deselect
eu: Testua: desautatu

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
eu: Kopiatu fitxategira

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
eu: Itsatsi fitxategitik

en: E&xport...
eu: E&sportatu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export to another file
eu: Esportatu beste fitxategi batera

[ctx: @info:whatsthis]
en: This saves the document with a different name, similar to <interface>Save As</interface>, but the current document is not changed.<nl/>This way you can keep the last-used save folder independent from the folder of the current document.
eu: Horrek dokumentua beste izen batekin gordetzen du, <interface>Gorde honela</interface>ren antzera, baina uneko dokumentua ez da aldatzen.<nl/>Horrela, gordetzeko erabilitako azken karpeta, uneko dokumentuaren karpetarekiko independente erabil dezakezu.

en: Scan...
eu: Eskaneatu...

en: Acquire Screenshot
eu: Egin pantaila-argazkia

en: Properties
eu: Propietateak

en: Reloa&d
eu: Birkar&gatu

en: All Supported Files (%1)
eu: Onartutako fitxategi guztiak (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Failed to open scanning dialog.
eu: Huts egin du eskaneatzeko elkarrizketa-koadroa irekitzea.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
eu: Ezkaneatzea huts egin du

en: Snapshot Delay
eu: Kapturaren atzerapena

en: %v second | %v seconds
eu[0]: segundo %v
eu[1]: %v segundo

en: No delay
eu: Atzerapenik ez

en: Hide Main Window
eu: Ezkutatu leiho nagusia

en: Document Properties
eu: Dokumentuaren propietateak

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
eu: Gorde irudia honela

[ctx: @title:window]
en: Export
eu: Esportatu

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
eu: "%1" dokumentua aldatu da.
    Birkargatzean azken aldiz kargatu zenuenetik egindako aldaketak galduko dituzu.
    Ziur zaude?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
eu: "%1" dokumentua aldatu da.
    Birkargatzean aldaketa guztiak galduko dituzu.
    Ziur zaude?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
eu: Inprimatu irudia

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
eu: Bidali aurretik irudi hau gorde behar duzu.
    Gorde nahi duzu?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
eu: "%1" dokumentua aldatu da.
    Gorde nahi duzu?

en: R&esize / Scale...
eu: T&amaina aldatu / Eskalatu...

en: Se&t as Image (Crop)
eu: Eza&rri irudi gisa (moztu)

en: &Flip (upside down)
eu: &Irauli (goitik-behera)

en: Mirror (horizontally)
eu: Ispilua (horizontalki)

en: &Rotate...
eu: &Biratu...

en: Rotate &Left
eu: Biratu e&zkerrera

en: Rotate Righ&t
eu: Biratu e&skuinera

en: S&kew...
eu: &Okertu...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
eu: Bihurtu mo&nokromora (bilbatua)

en: Reduce to &Grayscale
eu: Bihurtu &gris-eskalara

en: &Invert Colors
eu: &Alderantzikatu koloreak

en: C&lear
eu: Ga&rbitu

en: Make Confidential
eu: Egin isilpekoa

en: &More Effects...
eu: Efektu &gehiago...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
eu: &Irudia

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
eu: Haut&apena

en: Show &Path
eu: Erakutsi &bide-izena

en: Draw Anti-Aliased
eu: Marraztu ertzak leunduta

en: %1%
eu: % %1

en: Font Family
eu: Letra-tipoen familia

en: Font Size
eu: Letra-tamaina

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Strike Through
eu: Marratua

en: Previous Tool Option (Group #1)
eu: Aurreko tresnaren aukera (1. taldea)

en: Next Tool Option (Group #1)
eu: Hurrengo tresnaren aukera (1. taldea)

en: Previous Tool Option (Group #2)
eu: Aurreko tresnaren aukera (2. taldea)

en: Next Tool Option (Group #2)
eu: Hurrengo tresnaren aukera (2. taldea)

en: &Draw Opaque
eu: &Marraztu opakoa

en: Draw With Color Similarity...
eu: Marraztu koloreen antzekotasunarekin...

en: Tool Box
eu: Tresna-koadroa

en: Show &Grid
eu: Erakutsi &sareta

en: Show T&humbnail
eu: Erakutsi &koadro txikiak

en: Zoo&med Thumbnail Mode
eu: Zoo&madun koadro txikien modua

en: Enable Thumbnail &Rectangle
eu: Gaitu koadro txikien &laukizuzena

en: &Zoom
eu: &Zooma

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
eu: Eskuratu irudia

en: Opening the selected scanner failed.
eu: Hautatutako eskanerra irekitzea huts egin du.

en: Brush
eu: Brotxa

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
eu: Marraztu forma eta tamaina desberdineko brotxak erabiliz

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
eu: Egin klik puntuak marrazteko edo arrastatu trazak marrazteko.

en: Color Eraser
eu: Koloreen borragoma

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
eu: Aurreko planoko kolorea atzeko planoko kolorearekin ordezten du

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
eu: Egin klik edo arrastatu aurreko planoaren koloreko pixelak ezabatzeko.

en: Eraser
eu: Borragoma

en: Lets you rub out mistakes
eu: Zure akatsak ezabatzeko aukera ematen dizu

en: Click or drag to erase.
eu: Egin klik edo arrastatu ezabatzeko.

en: Let go of all the mouse buttons.
eu: Baimendu saguaren botoi guztiak.

en: Pen
eu: Arkatza

en: Draws dots and freehand strokes
eu: Puntuak eta pultsuan trazak marrazten ditu

en: Spraycan
eu: Aerografoa

en: Sprays graffiti
eu: Graffiti-ak marrazten ditu

en: Click or drag to spray graffiti.
eu: Egin klik edo arrastatu graffitia marrazteko.

en: Right click to cancel.
eu: Eskuin-klik egin bertan behera uzteko.

en: Left click to cancel.
eu: Ezker-klik egin bertan behera uzteko.

en: Lets you select a color from the image
eu: Irudiko kolore bat hautatzeko aukera ematen dizu

en: Click to select a color.
eu: Egin klik kolore bat hautatzeko.

en: Fills regions in the image
eu: Bete irudiaren eskualdeak

en: Click to fill a region.
eu: Egin klik eskualde bat betetzeko

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zooms in and out of the image
eu: Handiagotu eta txikiagotu irudiaren zooma

[ctx: @info]
en: Click to zoom in. Right-click to zoom out. Drag to zoom into a specific area.
eu: Egin klik zooma gerturatzeko. Eskuneko klik zooma hurruntzeko. Arrastatu azalera zehatz batean zoom egiteko.

en: Curve
eu: Kurba

en: Draws curves
eu: Marraztu kurbak

en: Drag out the start and end points.
eu: Arrastatu eta mantendu hasierako eta amaierako puntuak.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
eu: Ezker-arrastatu lehen kontrol-puntua ezartzeko edo eskuin-klik egin amaitzeko.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
eu: Eskuin-arrastatu lehen kontrol-puntua ezartzeko edo ezker-klik egin amaitzeko.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
eu: Ezker-arrastatu azken kontrol-puntua ezartzeko edo eskuin-klik egin amaitzeko.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
eu: Eskuin-arrastatu azken kontrol-puntua ezartzeko edo ezker-klik egin amaitzeko.

en: Line
eu: Marra

en: Draws lines
eu: Marrak marrazten ditu

en: Drag to draw.
eu: Arrastatu marrazteko.

en: Polygon
eu: Poligonoa

en: Draws polygons
eu: Poligonoak marrazten ditu

en: Drag to draw the first line.
eu: Arrastatu lehen marra marrazteko.

en: Left drag another line or right click to finish.
eu: Ezker-arrastatu beste marra bat arrastatzeko edo eskuin-klik egin amaitzeko.

en: Right drag another line or left click to finish.
eu: Eskuin-arrastatu beste marra bat marrastatzeko edo ezker-klik egin amaitzeko.

en: Connected Lines
eu: Konektatutako marrak

en: Draws connected lines
eu: Marraztu konektatutako marrak

en: Ellipse
eu: Elipsea

en: Draws ellipses and circles
eu: Elipseak eta zirkuluak marrazten ditu

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Draws rectangles and squares
eu: Laukizuzenak eta karratuak marrazten ditu

en: Rounded Rectangle
eu: Biribildutako laukizuzena

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
eu: Ertz biribildun laukizuzen eta karratuak marrazten ditu

en: Left drag to create selection.
eu: Ezker-arrastatu hautapena sortzeko.

en: Left drag to move selection.
eu: Ezker-arrastatu hautapena lekuz aldatzeko.

en: Left drag to scale selection.
eu: Ezker-arrastatu hautapena eskalatzeko.

en: Selection: Opaque
eu: Hautapena: opakoa

en: Selection: Transparent
eu: Hautapena: gardena

en: Selection: Transparency Color
eu: Hautapena: gardentasunaren kolorea

en: Selection: Transparency Color Similarity
eu: Hautapena: gardentasun kolorearen antzekotasuna

en: Selection (Elliptical)
eu: Hautapena (eliptikoa)

en: Makes an elliptical or circular selection
eu: Hautapen eliptiko edo zirkular bat egiten du

en: Selection (Free-Form)
eu: Hautapena (forma librekoa)

en: Makes a free-form selection
eu: Forma libreko hautapen bat egiten du

en: Selection (Rectangular)
eu: Hautapena (laukizuzena)

en: Makes a rectangular selection
eu: Hautapen laukizuzen bat egiten du

en: Selection: Move
eu: Hautapena: lekuz aldatu

en: %1: Smear
eu: %1: lohitu

en: Writes text
eu: Testua idazten du

en: Text: Backspace
eu: Testua: atzera-tekla

en: Text: Delete
eu: Testua: ezabatu

en: Text: New Line
eu: Testua: lerro berria

en: Text: Write
eu: Testua: idatzi

en: Left drag to create text box.
eu: Ezker-arrastatu testu-koadroa sortzeko.

en: Left drag to move text box.
eu: Ezker-arrastatu testu-koadroa mugitzeko.

en: Text: Move Box
eu: Testua: mugitu koadroa

en: Left drag to resize text box.
eu: Ezker-arrastatu testu-koadroaren tamaina aldatzeko.

en: Left click to change cursor position.
eu: Ezker-klik kurtsorearen posizioa aldatzeko.

en: Text: Opaque Background
eu: Testua: atzeko planoa opakoa

en: Text: Transparent Background
eu: Testua: atzeko aplano gardena

en: Text: Swap Colors
eu: Testua: aldatu koloreak

en: Text: Foreground Color
eu: Testua: aurreko planoko kolorea

en: Text: Background Color
eu: Testua: atzeko planoko kolorea

en: Text: Font
eu: Testua: letra-tipoa

en: Text: Font Size
eu: Testua: letra-tamaina

en: Text: Bold
eu: Testua: lodia

en: Text: Italic
eu: Testua: etzana

en: Text: Underline
eu: Testua: azpimarratua

en: Text: Strike Through
eu: Testua: marratua

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
eu: Zoomik gabeko modua - Koadro txikia

en: %1% - Thumbnail
eu: % %1 - Koadro txikia

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
eu: <qt><p><b>Kolorearen antzekotasuna</b> da pixel desberdinetako koloreak zenbateraino antzekoak izan behar diren, eragiketek berdin gisa hartu ditzaten.</p><p><b>Erabat berdina</b> ez den beste zerbaitekin ezartzen baduzu, bilbatutako irudi eta argazkiekin hobeto lan egingo duzu, marrazketako beste aplikazio batzuen "makila magikoa" moduaren parekoa izanez.</p><p> Eginbide hau honakoei aplikatzen zaie:</p><ul><li><b>Hautapenak</b>: <b>gardena</b> moduan, atzeko planoko kolorearen <i>antzekoa</i> den hautapeneko edozein kolore garden jarriko da.</li><li><b>Betegarria</b>: <i>antzeko</i> (baina ez berdinak) koloreko pixelakdituzten eskualdeentzako, ezarpen altuago batek pixel gehiago beteko ditu.</li><li><b>Koloreen borragoma</b>: aurreko planoko kolorearen <i>antzeko</i> koloreak dituzten edozein pixel atzeko planoko kolorearekin ordeztuko da.</li><li><b>Auto-mozketa</b> eta <b>Kendu barneko ertza</b>: <i>antzeko</i> (baina ez berdinak) koloreko pixelak dituzten ertzentzako, ezarpen altuago baten ertz osoago bat moztuko du.</li></ul><p>Ezarpen altuak zera adierazten dute: nahiko <i>antzekoak</i> diren handitutako kolore-barrutia eragiketek berdinak bezala hartzea. Horrela, ezarpena handiagotu beharko zenuke gaineko eragiketek ez badiete eragiten zuk nahiko antzekotzat hartzen dituzun pixeletan.</p><p>Hala ere, efektu gehiegi jasotzen badute eta antzeko koloreak ez direla uste dituzun pixelak aldatzen badute (adib. <b>Betegarria</b>k pixel gehiegi aldatzen baditu), ezarpen hau gutxiagotu dezakezu.</p><p>Hau konfiguratzeko, egin klik kuboan.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
eu: <qt><p><b>Kolorearen antzekotasuna</b> da pixel desberdinetako koloreak zenbateraino antzekoak izan behar diren, eragiketek berdin gisa hartu ditzaten.</p><p><b>Erabat berdina</b>  ez den beste zerbaitekin ezartzen baduzu, bilbatutako irudi eta argazkiekin hobeto lan egingo duzu, marrazketako beste aplikazio batzuen "makila magikoa" moduaren parekoa izanez.</p><p> Eginbide hau honakoei aplikatzen zaie:</p> <ul><li><b>Hautapenak</b>: <b>gardena</b> moduan, atzeko planoko kolorearen <i>antzekoa</i> den hautapeneko edozein kolore garden jarriko da.</li><li><b>Betegarria</b>: <i>antzeko</i> (baina ez berdinak) koloreko pixelakdituzten eskualdeentzako, ezarpen altuago batek pixel gehiago beteko ditu.</li><li><b>Koloreen borragoma</b>: aurreko planoko kolorearen <i>antzeko</i> koloreak dituzten edozein pixel atzeko planoko kolorearekin ordeztuko da.</li><li><b>Auto-mozketa</b> eta <b>Kendu barneko ertza</b>: <i>antzeko</i> (baina ez berdinak) koloreko pixelak dituzten ertzentzako, ezarpen altuago baten ertz osoago bat moztuko du.</li></ul><p>Ezarpen altuak zera adierazten dute: nahiko <i>antzekoak</i> diren handitutako kolore-barrutia eragiketek berdinak bezala hartzea. Horrela, ezarpena handiagotu beharko zenuke gaineko eragiketek ez badiete eragiten zuk nahiko antzekotzat hartzen dituzun pixeletan.</p><p>Hala ere, efektu gehiegi jasotzen badute eta antzeko koloreak ez direla uste dituzun pixelak aldatzen badute (adib. <b>Betegarria</b>k pixel gehiegi aldatzen baditu), ezarpen hau gutxiagotu dezakezu.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
eu: <p>Kolorearen antzekotasuna: % %1</p><p align="center">Egin klik konfiguratzeko.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
eu: <p>Kolorearen antzekotasuna: bat egite zehatza</p><p align="center">Egin klik konfiguratzeko.</p>

en: &Brightness:
eu: &Distira:

en: Re&set
eu: Berre&zarri

en: Co&ntrast:
eu: Ko&ntrastea:

en: Rese&t
eu: &Berrezarri

en: C&hannels:
eu: &Kanalak:

en: All
eu: Guztiak

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Reset &All Values
eu: Berrezarri balio &guztiak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: &Amount:
eu: &Kopurua:

en: E&nable
eu: &Gaitu

en: Colors
eu: Koloreak

en: &Hue:
eu: &Ñabardura:

en: &Saturation:
eu: &Saturazioa:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
eu: &Balioa:

en: &Red
eu: &Gorria

en: &Green
eu: &Berdea

en: &Blue
eu: &Urdina

en: &All
eu: &Guztiak

en: Channels
eu: Kanalak

en: &Monochrome
eu: &Monokromoa

en: Mo&nochrome (dithered)
eu: Mo&nokromoa (bilbatua)

en: 256 co&lor
eu: 256 ko&lore

en: 256 colo&r (dithered)
eu: 256 kolo&re (bilbatua)

en: 24-&bit color
eu: 24-&biteko kolorea

en: Reduce To
eu: Murriztu hona

en: &Granularity:
eu: &Pikortatzea:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
eu: <qt><p>Tresnek marrazteko erabiliko duten aurreko planoko kolorea hautatzeko, egin klik ezkerreko botoiarekin kolorez betetako gelaxkan. Atzeko planoko kolorea hautatzeko egin klik saguaren eskuineko botoiarekin.</p><p>Kolore-gelaxka baten kolorea aldatzeko, egin klik bikoitza beraren gainean.</p><p> Betetako gelaxka baten kolorea beste gelaxka batekoarekin truka dezakezu baita ere arrastatu eta jareginez. Gainera, <b>Ktrl</b> tekla sakatuta edukiz, helburuko gelaxkaren kolorea gainidatziko da, iturburuko gelaxkako kolorearekin trukatu ordez.</p></qt>

en: Convert &to:
eu: Bihurtu &hona:

en: Quali&ty:
eu: Kal&itatea:

en: &Preview
eu: &Aurrebista

en: Monochrome
eu: Monokromoa

en: Monochrome (Dithered)
eu: Monokromoa (bilbatua)

en: 256 Color
eu: 256 kolore

en: 256 Color (Dithered)
eu: 256 kolore (bilbatua)

en: 24-bit Color
eu: 24-biteko kolorea

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
eu: I&rudiaren kokapena

en: &Center of the page
eu: Orrialdearen ze&ntrua

en: Top-&left of the page
eu: Orrialdearen goi-e&zkerraldea

en: Transparent
eu: Gardena

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
eu: Panelak giltzapetik askatu

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
eu: Giltzatu panelak

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
eu: Horrek, panelak <emphasis>giltzatuta</emphasis> edo <emphasis>aske</emphasis> izatearen artean aldatzen du.<nl/>Giltzapetik askatutako panelak leihoaren beste aldera arrasta daitezke eta ixteko botoi bat dute.<nl/> Giltzatutako panelak era garbiagoan txertatuta daude.

en: KolourPaint Defaults
eu: KolourPaint lehenespenak

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
eu: Koloreak: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
eu: Koloreak: %1 [aldatua]

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Square
eu: Karratua

en: Slash
eu: Barra

en: Backslash
eu: Alderantzizko barra

en: No Fill
eu: Betegarririk ez

en: Fill with Background Color
eu: Bete atzeko planoko kolorearekin

en: Fill with Foreground Color
eu: Bete aurreko planoko kolorearekin

en: Opaque
eu: Opakoa
