kolourpaint - en to gl translation catalogue (412 entries)

en: Soften
gl: Suavizar

en: Sharpen
gl: Focalizar

en: Clear
gl: Limpar

en: Selection: %1
gl: Selección: %1

en: Emboss
gl: Elevar

en: Flatten
gl: Aplanar

en: Reduce to Grayscale
gl: Reducir para escala de grises

en: Hue, Saturation, Value
gl: Ton, Saturación, Valor

en: Invert Colors
gl: Inverter as cores

en: Invert
gl: Inverter

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
gl: Reducir para monocromático (Dithered)

en: Reduce to Monochrome
gl: Reducir para monocromático

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
gl: Reducir a 256 cores (Dithered)

en: Reduce to 256 Color
gl: Reducir a 256 cores

en: Histogram Equalizer
gl: Ecualizador do histograma

en: Flip
gl: Voltear

en: Flip horizontally and vertically
gl: Inverter en horizontal e vertical

en: Flip horizontally
gl: Voltear horizontalmente

en: Flip vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Text: Resize Box
gl: Texto: Cambiar o tamaño da caixa

en: Selection: Scale
gl: Selección: Escala

en: Selection: Smooth Scale
gl: Selección: Cambiar de escala con suavidade

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: Scale
gl: Cambiar de escala

en: Smooth Scale
gl: Cambiar de escala con suavidade

en: Rotate
gl: Rotar

en: Skew
gl: Distorsionar

en: &Undo: %1
gl: &Desfacer: %1

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Redo: %1
gl: &Refacer: %1

en: &Redo
gl: &Refacer

en: Undo: %1
gl: Desfacer: %1

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo: %1
gl: Refacer: %1

en: Redo
gl: Refacer

en: %1 more item | %1 more items
gl[0]: %1 elemento máis
gl[1]: %1 elemento máis

en: Color Picker
gl: Selector de cores

en: Flood Fill
gl: Inundar

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
gl: Máis efectos de imaxe (Selección)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
gl: Máis efectos de imaxe

en: &Effect:
gl: &Efecto:

en: Reduce Colors
gl: Reducir as cores

en: Soften & Sharpen
gl: Suavizar e afiar

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
gl: Propiedades do documento

en: Dots &Per Inch (DPI)
gl: &Puntos por polgada (PPP)

en: Unspecified
gl: Sen especificar

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
gl: <qt><p><b>Puntos por polgada</b> (PPP) indica o número de píxeles da imaxe que se imprimirán nunha polgada (2.54 cm).</p><p>Canto maior sexan os PPP da imaxe, menor será a imaxe impresa. Lembre que é pouco probábel que a impresora produza impresos de alta calidade se aumentra isto ata máis de 300 ou 600 PPP, en función da impresora.</p> <p>Se desexa imprimir a imaxe de tal xeito que teña tamaño co que se ve na pantalla, poña a imaxe cos mesmos PPP que ten a pantalla.</p> <p>Se o valor dos PPP está <b>Non especificado</b>, a imaxe tamén se imprimirá co mesmo tamaño que na pantalla.</p> <p>Non todos os formatos de imaxe son compatíbeis cos valores de PPP. Se o formato no que garda non os admite, non se gardarán.</p></qt>

en: O&ffset
gl: &Desprazamento

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
gl: <qt><p>O <b>desprazamento</b> é a posición relativa onde esta imaxe debe ser impresa, en comparación coas outra imaxes.</p> <p>Non todos os formatos de imaxe admiten o <b>desprazamento</b>. Se o formato no que garda non o admite, o valor indicado aquí non se gardará.</p></qt>

en: &Text Fields
gl: Campos de &texto

en: &Add Row
gl: &Engadir unha fila

en: &Delete Row
gl: &Eliminar a fila

en: &Reset
gl: &Restaurar

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
gl: <qt><p><b>Campos de texto</b> fornece información adicional sobre a imaxe. Esta probabelmente sexa unha área de comentario na que pode escribir calquera texto.</p><p>Porén, isto é específico do formato, polo que os campos teoricamente poden ser datos interpretados polo computador -e que non debe modificar- pero isto é improbábel.</p><p>Non todos os formatos de imaxe admiten <b>Campos de texto</b>. Se o formato no que garda non os admite, non se gardarán.</p></qt>

en: Key
gl: Chave

en: Value
gl: Valor

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
gl: O valor de texto «%1» na liña %2 require unha chave.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
gl: As chaves de texto deben ser únicas. As chaves «%1» nas liñas %2 e %3 son idénticas.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
gl: Os campos de texto son incorrectos

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Original:
gl: Orixinal:

en: Preview
gl: Previsualizar

en: &Update
gl: &Actualizar

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
gl: Cambiar o tamaño / Cambiar de escala

en: Ac&t on:
gl: Ac&tuar sobre:

en: Entire Image
gl: Toda a imaxe

en: Selection
gl: Selección

en: Text Box
gl: Caixa de texto

en: Operation
gl: Operación

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
gl: <qt><ul><li><b>Cambiar o tamaño</b>: O tamaño da imaxe aumentarase creando novas áreas á dereita ou ao fondo (cubertas coa cor de fondo) ou diminuído cortándoa pola dereita e/ou polo fondo.</li><li><b>Cambiar de escala</b>: A imaxe expandirase duplicando os píxeles ou reducida eliminando píxeles.</li><li><b>Escala suavizada</b>: Isto é o mesmo que <i>cambiar de escala</i> excepto que mestura píxeles veciños para producir unha imaxe cun aspecto máis suave.</li></ul></qt>

en: &Resize
gl: Cambia&r o tamaño

en: &Scale
gl: Cambiar de e&scala

en: S&mooth Scale
gl: Es&cala suave

en: Width:
gl: Anchura:

en: Height:
gl: Altura:

en: &New:
gl: &Novo:

en: &Percent:
gl: &Porcentaxe:

en: Keep &aspect ratio
gl: Manter as &proporcións

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar o tamaño da caixa de texto a %1x%2 pode requirir unha grande cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere cambiar o tamaño da caixa de texto?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
gl: Cambiar a caixa de texto?

en: R&esize Text Box
gl: Cambia&r a caixa de texto

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar o tamaño da imaxe a %1x%2 pode requirir gran cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere cambiar o tamaño da imaxe?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
gl: Cambiar o tamaño da imaxe?

en: R&esize Image
gl: Cambiar o tamaño da imax&e

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar de escala a imaxe a %1x%2 pode requirir unha grande cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere cambiar de escala a imaxe?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
gl: Cambiar de escala a imaxe?

en: Scal&e Image
gl: &Cambiar de escala a imaxe

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar de escala a selección a %1x%2 pode requirir grande cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere escala a selección?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
gl: Cambiar de escala a selección?

en: Scal&e Selection
gl: Cambiar de escala a s&elección

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar de escala con suavidade a imaxe a %1x%2 pode requirir grande cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere cambiar de escala con suavizado a selección?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
gl: Cambiar de escala con suavidade a imaxe?

en: Smooth Scal&e Image
gl: Cambiar de escala con suavidade a imax&e

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
gl: <qt><p>Cambiar de escala con suavidade a selección a %1x%2 pode requirir grande cantidade de memoria. Isto pode reducir a velocidade do sistema e facer que outras aplicacións queden sen recursos.</p><p>Seguro que quere cambiar de escala con suavidade a selección?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
gl: Cambiar de escala con suavidade a selección?

en: Smooth Scal&e Selection
gl: Cambiar de escala con suavidade a s&elección

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
gl: Rotar a selección

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
gl: Rotar a imaxe

en: After rotate:
gl: Tras rotar:

en: Direction
gl: Dirección

en: Cou&nterclockwise
gl: Anti&horario

en: C&lockwise
gl: Hora&rio

en: Angle
gl: Ángulo

en: 90 &degrees
gl: 90 gra&os

en: 180 d&egrees
gl: 180 g&raos

en: 270 de&grees
gl: 270 &graos

en: C&ustom:
gl: &Personalizado:

en: degrees
gl: graos

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
gl: <qt><p>Rotar a imaxe para %1x%2 pode consumir moita memoria. Isto pode reducir a capacidade de reacción do sistema e causarlle problemas de recursos a outras aplicacións</p><p>Seguro que quere rotar a selección?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
gl: Rotar a selección?

en: Rotat&e Selection
gl: Rotar a selección

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
gl: <qt><p>Rotar a imaxe para %1x%2 pode requirir unha grande cantidade de memoria. Isto pode afectar á velocidade do sistema e darlle problemas de recursos a outras aplicacións.</p><p>Seguro que quere rotar a imaxe?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
gl: Rotar a imaxe?

en: Rotat&e Image
gl: Rotar a imax&e

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
gl: Distorsionar a selección

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
gl: Distorsionar a imaxe

en: After skew:
gl: Tras a distorsión:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
gl: <qt><p>Reducir a selección a %1x%2 pode requirir moita memoria. Isto pode reducir a capacidade de reacción do sistema e traer problemas de recursos para outras aplicacións</p><p>Seguro que quere reducir a selección?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
gl: Distorsionar a selección?

en: Sk&ew Selection
gl: Distorsionar a s&elección

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
gl: <qt><p>Distorsionar a imaxe a %1x%2 pode requirir unha grande cantidade de memoria. Isto pode facer máis lento o sistema e dar problemas de recursos a outras aplicacións.</p><p>Seguro que quere distorsionar a imaxe?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
gl: Distorsionar a imaxe?

en: Sk&ew Image
gl: Distorsionar a imax&e

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
gl: Semellanza da cor

en: &RGB Color Cube Distance
gl: Distancia no cubo de cores &RGB

en: Exact Match
gl: Coincidencia exacta

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
gl: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Que é a semellanza de cores?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
gl: Gardar a vista previa

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
gl[0]: 1 byte (aprox.… %2%)
gl[1]: %1 bytes (aprox.. %2%)

en: Could not open "%1".
gl: Non se puido abrir «%1».

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
gl: Non se puido abrir «%1» - non se admite este formato de imaxe.
    O ficheiro podería estar corrompido.

en: Could not save image - insufficient information.
gl: Non se puido gardar a imaxe, porque a información dada é insuficiente.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
gl: URL: %1
    Tipo MIME: %2

en: <empty>
gl: <baleiro>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
gl: Erro interno

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
gl: <qt><p>O formato <b>%1</b> podería non ser capaz de preservar toda a información de cor da imaxe.</p><p>Seguro que quere gardala neste formato?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
gl: Formato de ficheiro con perdas

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
gl: <qt><p>Se garda a imaxe coa profundidade de cores de %1-bit pode perder información de cor. Tamén se pode retirar a información de transparencia.</p> <p>Seguro que quere gardar con esta profundidade de cor?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
gl: Baixa profundidade de cor

en: Could not save image - unable to create temporary file.
gl: Non se puido gardar a imaxe porque non se pode crear o ficheiro temporal.

en: Could not save image - failed to upload.
gl: Non se puido gardar a imaxe porque fallou o envío.

en: Remove Internal B&order
gl: Retirar o b&ordo interno

en: Remove Internal Border
gl: Retirar o bordo interno

en: Autocr&op
gl: &Recorte automático

en: Autocrop
gl: Recortar automaticamente

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
gl: KolourPaint non pode retirar o bordo interno da selección xa que non se puido atopar.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
gl: Non se pode retirar o bordo interno

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
gl: KolourPaint non pode recortar automaticamente a imaxe xa que non se puido atopar o seu bordo.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
gl: Non se pode recortar automaticamente

en: Set as Image
gl: Estabelecer como imaxe

en: Selection: Create
gl: Selección: Crear

en: Paint Program by KDE
gl: Programa de debuxo por KDE

en: Project Founder
gl: Fundador do proxecto

en: Chief Investigator
gl: Investigador xefe

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
gl: Funcionalidade de dixitalización, funcionalidade de alfa, mantedor actual

en: Icons
gl: Iconas

en: InputMethod Support
gl: Compatibilidade con InputMethod

en: Image Effects
gl: Efectos de imaxe

en: KDE 4 Porting
gl: Porte a KDE 4

en: KF 5 Porting
gl: Adaptación a KF5.

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
gl: Grazas a toda a xente que axudou a facer posíbel este programa.

en: Image files to open, optionally
gl: Ficheiros de imaxe para abrir, opcionalmente.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
gl: &Imaxe

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
gl: &Cores

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
gl: Barra de ferramentas de texto

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
gl: Menú do botón dereito do rato da ferramenta de selección

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Left drag the handle to resize the image.
gl: Arrastre esquerdo da asa para cambiar o tamaño da imaxe.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
gl: Cambiar o tamaño da imaxe: Solte todos os botóns do rato.

en: Resize Image: Right click to cancel.
gl: Cambiar o tamaño da imaxe: clic dereito para cancelar.

en: Text
gl: Texto

en: Could not open color palette "%1".
gl: Non se puido abrir a paleta de cores «%1».

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
gl: Non se puido abrir a paleta de cores «%1»; está nun formato non admitido.
    O ficheiro podería estar corrompido.

en: Could not open KDE color palette "%1".
gl: Non se puido abrir a paleta de cores de KDE «%1».

en: Could not save color palette as "%1".
gl: Non se puido gardar a paleta de cores como «%1».

en: Untitled
gl: Sen título

en: Use KolourPaint Defaults
gl: Usar as predefinicións de KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
gl: Usar as de KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
gl: &Abrir…

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
gl: Car&gar de novo

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
gl: &Gardar

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
gl: Gardar &como…

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
gl: Engadir unha fila

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
gl: Eliminar a última fila

en: Color Box
gl: Caixa de cores

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
gl: Modificouse a paleta de cores «%1».
    Quere gardala?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
gl: Modificouse a paleta de cores de KDE «%1».
    Quere gardala nun ficheiro?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
gl: A paleta de cores predeterminada modificouse.
    Quere gardala nun ficheiro?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
gl: Abrir unha paleta de cores

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
gl: Modificouse a paleta de cores «%1».
    Se a carga de novo perderá todos os cambios feitos desde a última
    vez que a gardou.
    Está seguro de que quere cargala de novo?

en: &Reload
gl: Car&gar de novo

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
gl: A paleta de cores de KDE «%1» modificouse.
    Se a carga de novo perderá todos os cambios.
    Está seguro?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
gl: A paleta de cores predeterminada modificouse.
    Se a carga de novo perderá todos os cambios.
    Está seguro?

en: Save Color Palette As
gl: Gardar a paleta de cores como

en: Paste in &New Window
gl: Pegar nunha xanela &nova

en: &Delete Selection
gl: &Eliminar a selección

en: C&opy to File...
gl: C&opiar a un ficheiro…

en: Paste &From File...
gl: Pegar dun &ficheiro…

en: Text: Create Box
gl: Texto: Crear unha caixa

en: Text: Paste
gl: Texto: Pegar

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
gl: <qt>KolourPaint non pode pegar o contido do portapapeis porque está nun formato descoñecido.</qt>

en: Cannot Paste
gl: Non se pode pegar

en: Text: Delete Box
gl: Texto: Eliminar a caixa

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
gl: Selección: Eliminar

en: Text: Finish
gl: Texto: Rematar

en: Selection: Deselect
gl: Selección: Anular a escolla

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
gl: Copiar a un ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
gl: Pegar dun ficheiro

en: E&xport...
gl: E&xportar…

en: Scan...
gl: Examinar…

en: Acquire Screenshot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Properties
gl: Propiedades

en: Reloa&d
gl: Car&gar de novo

en: All Supported Files (%1)
gl: Todos os ficheiros admitidos (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
gl: Abrir unha imaxe

en: Failed to open scanning dialog.
gl: Non se puido abrir o diálogo de dixitalización.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
gl: Dixitalizar fallou

en: Snapshot Delay
gl: Retardo da captura

en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

en: No delay
gl: Sen retardo

en: Hide Main Window
gl: Agochar a xanela principal

en: Document Properties
gl: Propiedades do documento

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
gl: Gardar a imaxe como

[ctx: @title:window]
en: Export
gl: Exportar

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
gl: Modificouse o documento «%1».
    Se o carga de novo perderá todos os cambios feitos desde a última
    vez que o gardou.
    Está seguro?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
gl: Modificouse o documento «%1».
    Se o carga de novo perderá todos os cambios.
    Está seguro de que quere facelo?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
gl: Imprimir a imaxe

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
gl: Debe gardar esta imaxe antes de enviala.
    Quere gardala?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
gl: O documento «%1» modificouse.
    Quere gardalo?

en: R&esize / Scale...
gl: Cambiar o tamaño / &Cambiar de escala …

en: Se&t as Image (Crop)
gl: Es&tabelecer como imaxe (Recortar)

en: &Flip (upside down)
gl: &Voltear (de arriba a abaixo)

en: Mirror (horizontally)
gl: Reflectir (horizontalmente)

en: &Rotate...
gl: &Rotar…

en: Rotate &Left
gl: Rotar á &esquerda

en: Rotate Righ&t
gl: Rotar á &dereita

en: S&kew...
gl: &Distorsionar…

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
gl: Reducir a Mo&nocromático (Dithered)

en: Reduce to &Grayscale
gl: Reducir a escala de &grises

en: &Invert Colors
gl: &Inverter as cores

en: C&lear
gl: &Limpar

en: Make Confidential
gl: Facer confidencial

en: &More Effects...
gl: &Máis efectos…

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
gl: &Imaxe

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
gl: Selecc&ión

en: Show &Path
gl: Mostrar a &ruta

en: Draw Anti-Aliased
gl: Debuxar con suavizado

en: Font Family
gl: Familia da fonte

en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Bold
gl: Letra grosa

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Strike Through
gl: Riscado

en: Previous Tool Option (Group #1)
gl: Opción anterior da ferramenta (Grupo nº 1)

en: Next Tool Option (Group #1)
gl: Opción seguinte da ferramenta (Grupo nº 1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
gl: Opción anterior da ferramenta (Grupo nº 2)

en: Next Tool Option (Group #2)
gl: Opción seguinte da ferramenta (Grupo nº 2)

en: &Draw Opaque
gl: Debuxar &opaco

en: Draw With Color Similarity...
gl: Debuxar con semellanza da cor…

en: Tool Box
gl: Caixa de texto

en: Show &Grid
gl: Mostrar a &grade

en: Show T&humbnail
gl: Mostrar a &miniatura

en: Zoo&med Thumbnail Mode
gl: Modo de miniatura a&mpliada

en: Enable Thumbnail &Rectangle
gl: Activar o rectángulo de miniatu&ra

en: &Zoom
gl: &Ampliar

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
gl: Tomar a imaxe

en: Opening the selected scanner failed.
gl: Fallou a abertura do escáner escollido.

en: Brush
gl: Brocha

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
gl: Debuxa con brochas de distintas formas e tamaños

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
gl: Prema para debuxar puntos e arrastre para debuxar trazos.

en: Color Eraser
gl: Borrador de cor

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
gl: Substitúe os píxeles da cor de primeiro plano coa de fondo

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
gl: Prema ou arrastre para borrar os píxeles da cor de primeiro plano.

en: Eraser
gl: Borrador

en: Lets you rub out mistakes
gl: Permítelle borrar os erros

en: Click or drag to erase.
gl: Prema ou arrastre para borrar.

en: Let go of all the mouse buttons.
gl: Soltar todos os botóns do rato.

en: Pen
gl: Lapis

en: Draws dots and freehand strokes
gl: Debuxa puntos e trazos a man alzada

en: Spraycan
gl: Bote de spray

en: Sprays graffiti
gl: Graffiti con spray

en: Click or drag to spray graffiti.
gl: Prema ou arrastre para facer un graffiti con spray de pintura.

en: Right click to cancel.
gl: Clic dereito para cancelar.

en: Left click to cancel.
gl: Clic esquerdo para cancelar.

en: Lets you select a color from the image
gl: Permítelle seleccionar unha cor da imaxe

en: Click to select a color.
gl: Prema para escoller unha cor.

en: Fills regions in the image
gl: Enche rexións da imaxe

en: Click to fill a region.
gl: Prema para encher unha rexión.

en: Zoom
gl: Ampliar

en: Zooms in and out of the image
gl: Acerca e afasta a imaxe

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
gl: Prema para ampliar ou reducir ou arrastre co esquerdo para ampliar unha área concreta.

en: Curve
gl: Curva

en: Draws curves
gl: Debuxar curvas

en: Drag out the start and end points.
gl: Indique os puntos inicial e final.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
gl: Arrastre esquerdo para indicar o primeiro punto de control ou clic dereito para rematar.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
gl: Arrastre dereito para indicar o primeiro punto de control ou prema co esquerdo para rematar.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
gl: Arrastre esquerdo para indicar o último punto de control ou clic dereito para rematar.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
gl: Arrastre dereito para definir o último punto de control ou clic esquerdo para rematar.

en: Line
gl: Liña

en: Draws lines
gl: Debuxa liñas

en: Drag to draw.
gl: Arrastre para debuxar.

en: Polygon
gl: Polígono

en: Draws polygons
gl: Debuxa polígonos

en: Drag to draw the first line.
gl: Arrastre para debuxar a primeira liña.

en: Left drag another line or right click to finish.
gl: Arrastre esquerdo outra liña ou prema co dereito para rematar.

en: Right drag another line or left click to finish.
gl: Arrastre co cotón dereito outra liña ou prema co esquerdo para rematar.

en: Connected Lines
gl: Liñas conectadas

en: Draws connected lines
gl: Debuxa liñas conectadas

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Draws ellipses and circles
gl: Debuxa elipses e círculos

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Draws rectangles and squares
gl: Debuxa rectángulos e cadrados

en: Rounded Rectangle
gl: Rectángulo arredondado

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
gl: Debuxa rectángulos e cadrados con cantos arredondados

en: Left drag to create selection.
gl: Arrastre esquerdo para crear a selección.

en: Left drag to move selection.
gl: Arrastre esquerdo para mover a selección.

en: Left drag to scale selection.
gl: Arrastre esquerdo para cambiar de escala a selección.

en: Selection: Opaque
gl: Selección: Opaco

en: Selection: Transparent
gl: Selección: Transparente

en: Selection: Transparency Color
gl: Selección: Transparencia da cor

en: Selection: Transparency Color Similarity
gl: Selección: Semellanza da transparencia da cor

en: Selection (Elliptical)
gl: Selección (Elíptica)

en: Makes an elliptical or circular selection
gl: Fai unha selección elíptica ou circular

en: Selection (Free-Form)
gl: Selección (forma libre)

en: Makes a free-form selection
gl: Fai unha selección de forma libre

en: Selection (Rectangular)
gl: Selección (Rectangular)

en: Makes a rectangular selection
gl: Fai unha selección rectangular

en: Selection: Move
gl: Selección: Mover

en: %1: Smear
gl: %1: Mancha

en: Writes text
gl: Escribe texto

en: Text: Backspace
gl: Texto: Borrar atrás

en: Text: Delete
gl: Texto: Eliminar

en: Text: New Line
gl: Texto: Nova liña

en: Text: Write
gl: Texto: Escribir

en: Left drag to create text box.
gl: Arrastre esquerdo para crear o texto.

en: Left drag to move text box.
gl: Arrastre esquerdo para mover o texto.

en: Text: Move Box
gl: Texto: Mover a caixa

en: Left drag to resize text box.
gl: Arrastre esquerdo para cambiar o tamaño do texto.

en: Left click to change cursor position.
gl: Clic esquerdo para cambiar a posición do cursor.

en: Text: Opaque Background
gl: Texto: Fondo opaco

en: Text: Transparent Background
gl: Texto: Fondo transparente

en: Text: Swap Colors
gl: Texto: Trocar as cores

en: Text: Foreground Color
gl: Texto: Cor de primeiro plano

en: Text: Background Color
gl: Texto: Cor de fondo

en: Text: Font
gl: Texto: Fonte

en: Text: Font Size
gl: Texto: Tamaño das letras

en: Text: Bold
gl: Texto: Letra grosa

en: Text: Italic
gl: Texto: Cursiva

en: Text: Underline
gl: Texto: Subliñado

en: Text: Strike Through
gl: Texto: Riscado

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
gl: Modo sen ampliación - Miniatura

en: %1% - Thumbnail
gl: %1% - Miniatura

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
gl: <qt><p><b>Semellanza de cores</b> é canto de <i>similares</i> deben ser as cores de píxeles distintos, para que as operacións as consideren a mesma.</p> <p>Se o pon como algo distinto de <b>Coincidencia exacta</b>, poderá traballar con máis eficacia en imaxes «dithered» e fotos, de xeito comparábel á «Varela máxica» doutros programas de debuxo.</p> <p>Esta funcionalidade aplícase a:</p><ul><li><b>Seleccións</b>: No modo <b>transparente</b>, calquera cor na selección que sexa <i>similar</i> á cor de fondo farase transparente.</li> <li><b>Encher de cor</b>: Para rexións con píxeles de cores <i>similares</i> pero non idénticas, un valor maior aumenta a probabilidade de encher máis píxeles.</li> <li><b>Borrador de cor</b>: Calquera píxel cunha cor <i>similar</i> á de primeiro plano substituirase pola cor de fondo.</li> <li><b>Recorte automático</b> e <b>Retirar os bordos internos</b>: Para bordos con píxeles de cores <i>similares</i>, pero non idénticos, un valor máis alto é máis propenso a recortar todo o bordo.</li></ul> <p>Valores máis altos significan que as operacións consideran que unha gama de cores maior será <i>similar</i> de abondo para ser o mesmo. Así, debe aumentar o parámetro se as operacións de riba non afectan a píxeles con cores que considere similares de abondo.</p> <p>Porén, se teñen un efecto grande de máis e cambian píxeles con cores que non pensa que sexan similares (p.ex. se <b>Encher de cor</b> cambia demasiados píxeles), debe diminuír este parámetro.</p><p>Para configuralo, prema o cubo.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
gl: <qt><p><b>Semellanza de cores</b> é canto de <i>similares</i> deben ser as cores de píxeles distintos, para que as operacións as consideren a mesma.</p> <p>Se o pon como algo distinto de <b>Coincidencia exacta</b>, poderá traballar con máis eficacia en imaxes «dithered» e fotos, de xeito comparábel á «Varela máxica» doutros programas de debuxo.</p> <p>Esta funcionalidade aplícase a:</p><ul><li><b>Seleccións</b>: No modo <b>transparente</b>, calquera cor na selección que sexa <i>similar</i> á cor de fondo farase transparente.</li> <li><b>Encher de cor</b>: Para rexións con píxeles de cores <i>similares</i> pero non idénticas, un valor maior aumenta a probabilidade de encher máis píxeles.</li> <li><b>Borrador de cor</b>: Calquera píxel cunha cor <i>similar</i> á de primeiro plano substituirase pola cor de fondo.</li> <li><b>Recorte automático</b> e <b>Retirar os bordos internos</b>: Para bordos con píxeles de cores <i>similares</i>, pero non idénticos, un valor máis alto é máis propenso a recortar todo o bordo.</li></ul> <p>Valores máis altos significan que as operacións consideran que unha gama de cores maior será <i>similar</i> de abondo para ser o mesmo. Así, debe aumentar o parámetro se as operacións de riba non afectan a píxeles con cores que considere similares de abondo.</p> <p>Porén, se teñen un efecto grande de máis e cambian píxeles con cores que non pensa que sexan similares (p.ex. se <b>Encher de cor</b> cambia demasiados píxeles), debe diminuír este parámetro.</p><p>Para configuralo, prema o cubo.</p></qt><qt><p><b>Semellanza de cores</b> é canto de <i>similares</i> deben ser as cores de píxeles distintos, para que as operacións as consideren a mesma.</p> <p>Se o pon como algo distinto de <b>Coincidencia exacta</b>, poderá traballar con máis eficacia en imaxes «dithered» e fotos, de xeito comparábel á «Varela máxica» doutros programas de debuxo.</p> <p>Esta funcionalidade aplícase a:</p><ul><li><b>Seleccións</b>: No modo <b>transparente</b>, calquera cor na selección que sexa <i>similar</i> á cor de fondo farase transparente.</li> <li><b>Encher de cor</b>: Para rexións con píxeles de cores <i>similares</i> pero non idénticas, un valor maior aumenta a probabilidade de encher máis píxeles.</li> <li><b>Borrador de cor</b>: Calquera píxel cunha cor <i>similar</i> á de primeiro plano substituirase pola cor de fondo.</li> <li><b>Recorte automático</b> e <b>Retirar os bordos internos</b>: Para bordos con píxeles de cores <i>similares</i>, pero non idénticos, un valor máis alto é máis propenso a recortar todo o bordo.</li></ul> <p>Valores máis altos significan que as operacións consideran que unha gama de cores maior será <i>similar</i> de abondo para ser a mesma. Así, debe aumentar o parámetro se as operacións de riba non afectan a píxeles con cores que considere similares de abondo.</p> <p>Porén, se teñen un efecto grande de máis e cambian píxeles con cores que non pensa que sexan similares (p.ex. se <b>Encher de cor</b> cambia demasiados píxeles), debe diminuír este parámetro.</p><p>Para configuralo, prema o cubo.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
gl: <p>Semellanza de cor: %1%</p><p align="center">Prema para configurar.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
gl: <p>Semellanza de cor: Coincidencia exacta</p><p align="center">Prema para configurar.</p>

en: &Brightness:
gl: &Brillo:

en: Re&set
gl: Re&staurar

en: Co&ntrast:
gl: Co&ntraste:

en: Rese&t
gl: Res&taurar

en: C&hannels:
gl: C&anles:

en: All
gl: Todas

en: Red
gl: Vermello

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Reset &All Values
gl: Res&taurar todos os valores

en: Settings
gl: Opcións

en: &Amount:
gl: &Cantidade:

en: E&nable
gl: &Activar

en: Colors
gl: Cores

en: &Hue:
gl: &Ton:

en: &Saturation:
gl: &Saturación:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
gl: &Valor:

en: &Red
gl: &Vermello

en: &Green
gl: &Verde

en: &Blue
gl: &Azul

en: &All
gl: &Todas

en: Channels
gl: Canles

en: &Monochrome
gl: &Monocromático

en: Mo&nochrome (dithered)
gl: Mo&nocromático (dithered)

en: 256 co&lor
gl: 256 c&ores

en: 256 colo&r (dithered)
gl: 256 cor&es (dithered)

en: 24-&bit color
gl: Cores de 24 &bits

en: Reduce To
gl: Reducir a

en: &Granularity:
gl: &Granulosidade:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
gl: <qt><p>Para escoller a cor de primeiro plano co que pinta a ferramenta, faga clic esquerdo nunha cela de cor enchida. Para escoller a cor de fondo, faga clic dereito.</p><p>Para cambiar a cor da cela de cor en si, faga clic duplo nela.</p><p>Tamén pode permutar a cor dunha cela enchida con calquera outra cela arrastrando e deixando. E, de manter premida a tecla <b>Ctrl</b>, a cor da cela de destino sobrescribirase, no canto de cambiarse coa cor da cela de orixe.</p></qt>

en: Convert &to:
gl: Converter &en:

en: Quali&ty:
gl: Cali&dade:

en: &Preview
gl: Pre&visualizar

en: Monochrome
gl: Monocromática

en: Monochrome (Dithered)
gl: Monocromática (Dithered)

en: 256 Color
gl: 256 cores

en: 256 Color (Dithered)
gl: 256 cores (Dithered)

en: 24-bit Color
gl: Cores de 24 bits

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
gl: Posición da i&maxe

en: &Center of the page
gl: &Centrada na páxina

en: Top-&left of the page
gl: Parte superior &esquerda da páxina

en: Transparent
gl: Transparente

en: KolourPaint Defaults
gl: Valores predeterminados de KolourPaint

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
gl: Cores: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
gl: Cores: %1 [modificado]

en: Circle
gl: Círculo

en: Square
gl: Cadrado

en: Slash
gl: Barra

en: Backslash
gl: Barra inversa

en: No Fill
gl: Non encher

en: Fill with Background Color
gl: Encher coa cor de fondo

en: Fill with Foreground Color
gl: Encher coa cor de primeiro plano

en: Opaque
gl: Opaca
