kolourpaint4 - en to hne translation catalogue (351 entries)

en: Balance
hne: संतुलन

en: Soften
hne: मृदुलता लाव

en: Sharpen
hne: सुस्पस्ट

en: Clear
hne: साफ करव

en: Selection: %1
hne: चयन: %1

en: Emboss
hne: एम्बोज

en: Flatten
hne: चपटा करव

en: Reduce to Grayscale
hne: काला-सफेद मं कम करव

en: Hue, Saturation, Value
hne: वर्न, संतृप्ति, मूल्य

en: Invert Colors
hne: रंग उलटव

en: Invert
hne: उलटव

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
hne: मोनोक्रोम मं कम करव (डिथर्ड)

en: Reduce to Monochrome
hne: मोनोक्रोम मं कम करव

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
hne: 256 रंग मं कम करव (डिथर्ड)

en: Reduce to 256 Color
hne: 256 रंग मं कम करव

en: Histogram Equalizer
hne: हिस्टोग्राम इक्वलाइजर

en: Flip
hne: लहुटाव

en: Flip horizontally and vertically
hne: आड़ा अउ खड़ा लहुटाव

en: Flip horizontally
hne: आड़ा लहुटाव

en: Flip vertically
hne: खड़ा लहुटाव

en: Text: Resize Box
hne: पाठ: डब्बा ल नवा आकार

en: Selection: Scale
hne: चयन: स्केल

en: Selection: Smooth Scale
hne: चयन: मृदु स्केल

en: Resize
hne: आकार बदलव

en: Scale
hne: स्केल

en: Smooth Scale
hne: मृदु स्केल

en: Rotate
hne: घुमाव

en: Skew
hne: मोड़ें

en: &Undo: %1
hne: पहिली जइसन: %1 (&U)

en: &Undo
hne: पहिली जइसन (&U)

en: &Redo: %1
hne: दुहराव: %1 (&R)

en: &Redo
hne: दुहराव (&R)

en: Undo: %1
hne: पहिली जइसन: %1

en: Undo
hne: पहिली जइसन

en: Redo: %1
hne: दुहराव: %1

en: Redo
hne: दुहराव

en: %1 more item | %1 more items
hne[0]: %1 अउ जादा चीज
hne[1]: %1 अउ जादा चीज

en: Color Picker
hne: रंग चुनइया

en: Flood Fill
hne: पूरा भरव

en: &Effect:
hne: प्रभावः (&E)

en: Reduce Colors
hne: रंग कम करव

en: Soften & Sharpen
hne: मृदु करव अउ सुस्पस्ट करव

en: Dots &Per Inch (DPI)
hne: डाट्स प्रति इंच (डीपीआई) (&P)

en: Unspecified
hne: अविसिस्ट

en: Horizontal:
hne: आड़ा:

en: Vertical:
hne: खड़ा:

en: O&ffset
hne: आफसेट (&f)

en: &Text Fields
hne: पाठ फील्ड्स (&T)

en: &Add Row
hne: लकीर जोड़व (&A)

en: &Delete Row
hne: लकीर मेटाव (&D)

en: &Reset
hne: रीसेट (&R)

en: Key
hne: कुंजी

en: Value
hne: मान

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
hne: लकीर %2 मं पाठ मूल्य "%1" ल कुंजी के जरूरत हे.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
hne: सब्बो पाठ कुंजी मन ल विसिस्ट होना चाही.  लाइन मन %2 अउ %3 मं पाठ कुंजी "%1" एक जइसन  हे.

en: Dimensions
hne: आयाम

en: Original:
hne: असली:

en: Preview
hne: प्रिव्यू

en: &Update
hne: अपडेट (&U)

en: Ac&t on:
hne: काम: (&t)

en: Entire Image
hne: पूरा फोटू

en: Selection
hne: चयन

en: Text Box
hne: पाठ डब्बा

en: Operation
hne: आपरेसन

en: &Resize
hne: नवा-आकार (&R)

en: &Scale
hne: स्केल (&S)

en: S&mooth Scale
hne: मृदु स्केल (&m)

en: Width:
hne: चौडाईः

en: Height:
hne: ऊँचाईः

en: x
hne: एक्स

en: &New:
hne: नवाः (&N)

en: &Percent:
hne: प्रतिसत: (&P)

en: Keep &aspect ratio
hne: आस्पेक्ट रेसो बनाए रखव (&a)

en: R&esize Text Box
hne: पाठ डब्बा नवा आकार (&e)

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
hne: <qt><p>फोटू ल %1x%2  नवा आकार दे मं एला बहुत से तंत्र मेमोरी के जरूरत होगी. ए सिसटम के रिस्पांसिवनेस ल कम कर सकथे  अउ दुसरा अनुपरयोग रिसोर्स्सों मं समस्या पैदा कर सकथे .</p><p>का आप मन सही मं फोटू ल नवा आकार देना चाहथो ?</p></qt>

en: R&esize Image
hne: फोटू ल नवा आकार देव (&e)

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
hne: <qt><p>फोटू ल %1x%2  स्केल करे मं एला बहुत से तंत्र मेमोरी के जरूरत होगी. ए सिसटम के रिस्पांसिवनेस ल कम कर सकथे  अउ दुसरा अनुपरयोग रिसोर्स्सों मं समस्या पैदा कर सकथे .</p><p>का आप मन सही मं फोटू ल स्केल करना चाहथो ?</p></qt>

en: Scal&e Image
hne: फोटू स्केल करव (&e)

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
hne: <qt><p>चुने गे ल %1x%2  स्केल करे बर एला बहुत से तंत्र मेमोरी के जरूरत होगी. ए सिसटम के रिस्पांसिवनेस ल कम कर सकथे  अउ दुसरा अनुपरयोग रिसोर्स्सों मं समस्या पैदा कर सकथे .</p><p>का आप मन सही मं चुने गे ल स्केल करना चाहथो ?</p></qt>

en: Scal&e Selection
hne: चयन स्केल करव (&e)

en: Smooth Scal&e Image
hne: फोटू मृदु स्केल करव (&e)

en: Smooth Scal&e Selection
hne: चयन मृदु स्केल करव (&e)

en: After rotate:
hne: घुमाय के बाद:

en: Direction
hne: दिसा

en: Cou&nterclockwise
hne: घड़ी के उलटा दिसा मं (&n)

en: C&lockwise
hne: घड़ी के दिसा मं (&l)

en: Angle
hne: कोन

en: 90 &degrees
hne: 90 अंस (&d)

en: 180 d&egrees
hne: 180 अंस (&e)

en: 270 de&grees
hne: 270 अंस (&g)

en: C&ustom:
hne: मनमाफिक: (&u)

en: degrees
hne: कोन

en: Rotat&e Selection
hne: चयन घुमाव (&e)

en: Rotat&e Image
hne: फोटू घुमाव (&e)

en: After skew:
hne: मोड़ने के बाद:

en: &Horizontal:
hne: आड़ा: (&H)

en: &Vertical:
hne: खड़ा: (&V)

en: Sk&ew Selection
hne: चयन मोड़ें (&e)

en: Sk&ew Image
hne: फोटू मोड़ें (&e)

en: &RGB Color Cube Distance
hne: आरजीबी रंग घन दूरी (&R)

en: Exact Match
hne: सटीक जोड़ीदार

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
hne: <a href="dummy_to_make_link_clickable">रंग सिमिलेरिटी के हे?</a>

en: Could not open "%1".
hne:  "%1" ल खोल नइ सकहू.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
hne: "%1" ल  खोले नइ जा सके - असमर्थित फारमेट.
    फाइल खराब हो सकथे .

en: Could not save image - insufficient information.
hne: फोटू सहेज नइ सकिस - अधूरा जानकारी.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
hne: यूआरएल: %1
    माइम-किसिम: %2

en: <empty>
hne: <खाली>

en: Could not save image - unable to create temporary file.
hne: फोटू ल सहेज नइ सकिस - अस्थाई फाइल बनाए मं अक्छम.

en: Could not save image - failed to upload.
hne: फोटू ल सहेज नइ सकिस - अपलोड करे मं फेल.

en: Remove Internal B&order
hne: अंदर के किनारा मेटाव (&o)

en: Remove Internal Border
hne: अंदर के किनारा मेटाव

en: Autocr&op
hne: अपने अपन कांट-छांट (&o)

en: Autocrop
hne: अपने अपन कांट-छांट करव

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
hne: कलरपेंट चुने गे के अंदर के किनारा ल मिटा नइ सकिस काबर कि एला चिनहित नइ कर सकिस.

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
hne: कलरपेंट फोटू ल अपने अपन काट नइ सकिस काबर कि एखर किनारा चिनहित नइ कर सकिस.

en: Set as Image
hne: फोटू अइसन सेट करव

en: Selection: Create
hne: चयन: बनाव

en: KolourPaint
hne: कलर-पेंट

en: Clarence Dang
hne: क्लेरेंस डैंग

en: Project Founder
hne: परियोजना संस्थापक

en: Thurston Dang
hne: टर्स्टन डैंग

en: Chief Investigator
hne: मुख्य अनुसन्धानकर्ता

en: Martin Koller
hne: मार्टिन कोलर

en: Kristof Borrey
hne: क्रिस्टाफ बोरे

en: Icons
hne: चिनहा

en: InputMethod Support
hne: इनपुटमेथड समर्थन

en: Kazuki Ohta
hne: काजुकी ओथा

en: Nuno Pinheiro
hne: नुनो पिन्हेरो

en: Danny Allen
hne: डैनी एलन

en: Mike Gashler
hne: माइक गैसलर

en: Image Effects
hne: फोटू प्रभाव

en: Laurent Montel
hne: लारेंट मोंटेल

en: KDE 4 Porting
hne: केडीई ४ मं पोर्ट करना

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
hne: बहुत से दूसर ल घलोक धन्यवाद जऊन ए प्रोग्राम ल संभव बनाए मं मदद की.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
hne: फोटू (&I)

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
hne: रंग (&C)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
hne: पाठ औजार-पट्टी

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
hne: चयन औजार आरएमबी मेन्यू

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

en: Left drag the handle to resize the image.
hne: फोटू ल नवा आकार दे बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
hne: फोटू ल नवा आकार देव: सब्बो मुसुवा बटन मन ल जाय देव.

en: Resize Image: Right click to cancel.
hne: फोटू ल नवा आकार देव: खारिज करे बर जेवनी किलिक करव

en: Text
hne: पाठ

en: Could not open color palette "%1".
hne: रंग पैलेट "%1" खोले नइ जा सकिस.

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
hne: रंग पैलेट "%1" ल खोल नइ सकिस - असमर्थित फारमेट.
    फाइल खराब हो सकथे .

en: Could not open KDE color palette "%1".
hne: केडीई रंग पैलेट "%1" ल खोल नइ सकिस.

en: Could not save color palette as "%1".
hne: रंग पैलेट "%1" ल सहेज नइ सकिस.

en: Untitled
hne: बिना सीर्सक

en: Use KolourPaint Defaults
hne: कलरपेंट डिफाल्ट उपयोग करव

en: Color Box
hne: रंग डब्बा

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
hne: रंग पैलेट "%1" सुधार दे गे हे.
     का आप मन एला सहेजना चाहथो ?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
hne: केडीई रंग पैलेट "%1" परिवर्धित करिस.
    का आप मन एला कोनो फाइल मं सहेजना चाहथो ?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
hne: डिफाल्ट रंग पैलेट सुधार दे गे हे.
    का आप मन एला कोनो फाइल मं सहेजना चाहथो ?

en: &Reload
hne: फिर से  लोड करव (&R)

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
hne: केडीई रंग पैलेट "%1" सुधार दे गे हे.
    इसको फिर से लोड करे मं पिछला दफा सहेजे जाय के बाद के सब्बो बदलाव गंवा हो जाही.
    का आप मन सुनिस्चित हो?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
hne: डिफाल्ट रंग पैलेट सुधार दे गे हे.
    इसको फिर से लोड करे मं पिछला दफा सहेजे जाय के बाद के सब्बो बदलाव गंवा हो जाही.
    का आप मन सुनिस्चित हो?

en: Save Color Palette As
hne: रंग पैलेट ल ए रूप मं सहेजव

en: Paste in &New Window
hne: नवा विंडो मं चिपकाव (&N)

en: &Delete Selection
hne: चयन मेटाव (&D)

en: C&opy to File...
hne: फाइल मन मनकल करव... (&o)

en: Paste &From File...
hne: फाइल मं से चिपकाव... (&F)

en: Text: Create Box
hne: पाठ: डब्बा बनाव

en: Text: Paste
hne: पाठ: चिपकाव

en: Cannot Paste
hne: चिपका नइ सकिस

en: Text: Delete Box
hne: पाठ: डब्बा मेटाव

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
hne: चयन: मेटाव

en: Text: Finish
hne: पाठ: पूरा

en: Selection: Deselect
hne: चयन: मतचुनव

en: E&xport...
hne: निर्यात... (&x)

en: Scan...
hne: स्कैन...

en: Properties
hne: गुन

en: Reloa&d
hne: फिर से लोड करव (&d)

en: Document Properties
hne: कागद गुन

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
hne: कागद "%1" सुधार दे गे हे.
    एला फिर से लोड करे मं पिछला दफा सहेजे जाय के बाद के सब्बो बदलाव गंवा हो जाही.
    का आप मन सुनिस्चित हो?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
hne: कागद "%1" ल सुधार दे गे हे.
    फिर से लोड करे मं सब्बो बदलाव मिट जाही.
    का आप मन सुनिस्चित हो?

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
hne: भेजने से पहिली आप मन ल फोटू ल सहेजना होही.
    का आप मन एला सहेजना चाहथो ?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
hne: कागद "%1" बदल दे गे हे.
    का आप मन एला सहेजना चाहू?

en: R&esize / Scale...
hne: आकार बदलव / स्केल करव... (&e)

en: Se&t as Image (Crop)
hne: फोटू ल अइसन सेट करव (कांट-छांट) (&t)

en: &Rotate...
hne: घुमाव... (&R)

en: Rotate &Left
hne: डेरी घुमाव (&L)

en: Rotate Righ&t
hne: जेवनी घुमाव (&t)

en: S&kew...
hne: मोड़ें...(&k)

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
hne: मोनोक्रोम मं कम करव (डिथर्ड) (&n)

en: Reduce to &Grayscale
hne: काला-सफेद मं कम करव (&G)

en: &Invert Colors
hne: रंग उलटव (&I)

en: C&lear
hne: साफ करव (&l)

en: &More Effects...
hne: अधिक प्रभाव... (&M)

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
hne: फोटू (&I)

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
hne: चयन (&i)

en: Show &Path
hne: पथ देखाव (&P)

en: %1bpp
hne: %1 बीपीपी

en: Font Family
hne: फोंट कुटुंब

en: Font Size
hne: फोंट आकार

en: Bold
hne: गाढ़ा

en: Italic
hne: ईटैलिक

en: Underline
hne: रेखांकित

en: Strike Through
hne: लिखकर काटव

en: Previous Tool Option (Group #1)
hne: पिछला औजार विकल्प (समूह #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
hne: अगला औजार विकल्प (समूह #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
hne: पिछला औजार विकल्प (समूह #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
hne: अगला औजार विकल्प (समूह #2)

en: &Draw Opaque
hne: अपारदर्सी बनाव (&D)

en: Draw With Color Similarity...
hne: रंग एकरूपता के साथ बनाव...

en: Tool Box
hne: औजार डब्बा

en: Show &Grid
hne: ग्रिड देखाव (&G)

en: Show T&humbnail
hne: लघु-फोटू देखाव (&h)

en: Zoo&med Thumbnail Mode
hne: छोटेफोटू मोड मं जूम करव (&m)

en: Enable Thumbnail &Rectangle
hne: छोटेफोटू चतुर्भुज सक्छम करव (&R)

en: &Zoom
hne: जूम (&Z)

en: Brush
hne: ब्रुस

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
hne: भिन्न भिन्न रूप अउ आकार के ब्रस के उपयोग कर ड्रा करव

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
hne: बिन्दु ड्रा करे बर किलिक करव या स्ट्रोक्स ड्रा करे बर खींचव.

en: Color Eraser
hne: रंग मेटाव के रबर

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
hne: आगू तरफ रंग पिक्सेल्स ल पिछोत अंगना रंग से बदलथे

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
hne: पिक्सेल के आगू तरफ रंग मेटाय बर किलिक करव या खींचव.

en: Eraser
hne: मेटाव के रबर

en: Lets you rub out mistakes
hne: आप मन के गलतियों ल मेटाय देथे

en: Click or drag to erase.
hne: मेटाय बर किलिक करव या खींचव.

en: Let go of all the mouse buttons.
hne: सब्बो मुसुवा बटन मन ल जाय देव.

en: Pen
hne: पेन

en: Draws dots and freehand strokes
hne: बिंदु अउ फ्रीहेन्ड स्ट्रोक्स ड्रा करथे

en: Spraycan
hne: स्प्रे-कैन

en: Sprays graffiti
hne: ग्राफिती स्प्रे करथे

en: Click or drag to spray graffiti.
hne: ग्राफिती स्प्रे करे बर किलिक करव या खींचव.

en: Right click to cancel.
hne: खारिज करे बर जेवनी किलिक करव.

en: Left click to cancel.
hne: खारिज करे बर डेरी किलिक करव.

en: Lets you select a color from the image
hne: ये आप मन ल फोटू मं से रंग चुने देथे

en: Click to select a color.
hne: रंग चुने बर किलिक करव.

en: Fills regions in the image
hne: फोटू मं छेत्रों ल भरथे

en: Click to fill a region.
hne: छेत्र मं भरे बर किलिक करव.

en: Zoom
hne: जूम

en: Zooms in and out of the image
hne: फोटू मं जूम ए अउ जूम आउट हों

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
hne: जूम इन या आउट करे बर किलिक करव या विसिस्ट छेत्र मं जूम करे बर डेरी किलिक कर खींचव.

en: Curve
hne: वक्र

en: Draws curves
hne: कर्व्स बनाव

en: Drag out the start and end points.
hne: सुरू अउ आखरी बिन्दु ल ड्रैग आउट करव.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
hne: पहला कंट्रोल पाइंट सेट करे बर डेरी खींचव या समापन बर जेवनी किलिक करव.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
hne: पहला कंट्रोल पाइंट सेट करे बर जेवनी खींचव या समापन बर डेरी किलिक करव.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
hne: आखरी कंट्रोल पाइंट सेट करे बर डेरी खींचव या समापन बर जेवनी किलिक करव.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
hne: आखरी कंट्रोल पाइंट सेट करे बर जेवनी खींचव या समापन बर डेरी किलिक करव.

en: Line
hne: पंक्ति

en: Draws lines
hne: लकीरें खींचथे

en: Drag to draw.
hne: ड्रा करे बर खींचव.

en: Polygon
hne: बहुभुज

en: Draws polygons
hne: बहुभुज बनाथे

en: Drag to draw the first line.
hne: पहली लकीर ड्रा करे बर खीचें.

en: Left drag another line or right click to finish.
hne: एक अउ लकीर खींचे बर बर डेरी मुसुवा बटने से खींचव या पूरा करे बर जेवनी किलिक करव.

en: Right drag another line or left click to finish.
hne: एक अउ लकीर खींचे बर बर जेवनी मुसुवा बटने से खींचव या पूरा करे बर डेरी किलिक करव.

en: Connected Lines
hne: जुड़ी होइस लकीरें

en: Draws connected lines
hne: जुड़ी होइस लकीरें ड्रा करथे

en: Ellipse
hne: दीर्घवृत्त

en: Draws ellipses and circles
hne: दीर्घवृत्त अउ वृत्तों ल बनाव

en: Rectangle
hne: चतुर्भुज

en: Draws rectangles and squares
hne: आयतों अउ वर्गों ल ड्रा करथे

en: Rounded Rectangle
hne: राउन्डेड चतुर्भुज

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
hne: गोल किनारा सहित चतुर्भुज अउ वर्ग बनाथे

en: Left drag to create selection.
hne: चयन बनाए बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Left drag to move selection.
hne: चयन ल खिसकाय बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Left drag to scale selection.
hne: चयन ल नवा आकार दे बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Selection: Opaque
hne: चयन: अपारदर्सी

en: Selection: Transparent
hne: चयन: पारदर्सी

en: Selection: Transparency Color
hne: चयन: पारदर्सी रंग

en: Selection: Transparency Color Similarity
hne: चयन: पारदर्सी रंग एकरूपता

en: Selection (Elliptical)
hne: चयन (दीर्घवृत्तीय)

en: Makes an elliptical or circular selection
hne: दीर्घ वृत्त या वृत्त चयन बनाथे

en: Selection (Free-Form)
hne: चयन (फ्री फ्राम)

en: Makes a free-form selection
hne: फ्री फ्राम चयन बनाथे

en: Selection (Rectangular)
hne: चयन (चतुर्भुज)

en: Makes a rectangular selection
hne: चतुर्भुज चयन बनाथे

en: Selection: Move
hne: चयन: खिसकाव

en: %1: Smear
hne: %1: लेप

en: Writes text
hne: पाठ लिखथे

en: Text: Backspace
hne: पाठ: बैकस्पेस

en: Text: Delete
hne: पाठ: मेटाव

en: Text: New Line
hne: पाठ: नवा पंक्ति

en: Text: Write
hne: पाठ: लिखव

en: Left drag to create text box.
hne: पाठ डब्बा बनाए बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Left drag to move text box.
hne: पाठ डब्बा ल खिसकाय बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Text: Move Box
hne: पाठ: डब्बा खिसकाव

en: Left drag to resize text box.
hne: पाठ डब्बा ल नवा आकार दे बर डेरी मुसुवा बटन से खींचव.

en: Left click to change cursor position.
hne: मुसुवा संकेतक स्थिति मं बदलाव बर डेरी किलिक करव.

en: Text: Opaque Background
hne: पाठ: अपारदर्सी पिछोत अंगना

en: Text: Transparent Background
hne: पाठ: पारदर्सी पिछोत अंगना

en: Text: Swap Colors
hne: पाठ: रंग अदल-बदल करव

en: Text: Foreground Color
hne: पाठ: आगू तरफ रंग

en: Text: Background Color
hne: पाठ: पिछोत अंगना रंग

en: Text: Font
hne: पाठ: फोंट

en: Text: Font Size
hne: पाठ: फोंट आकार

en: Text: Bold
hne: पाठ: गाढ़ा

en: Text: Italic
hne: पाठ: तिरछा

en: Text: Underline
hne: पाठ: रेखांकित

en: Text: Strike Through
hne: पाठ: लिखकर काटा होइस

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
hne: अनजूम्ड मोड - छोटेफोटू

en: %1% - Thumbnail
hne: %1% - छोटे फोटू

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
hne: <p>रंग एकरूपता: %1%</p><p align="center">कान्फिगर करे बर किलिक करव.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
hne: <p>रंग एकरूपता: सटीक जोड़</p><p align="center">कान्फिगर करे बर किलिक करव.</p>

en: &Brightness:
hne: चमकीलापनः (&B)

en: Re&set
hne: रीसेट करव (&s)

en: Co&ntrast:
hne: कंट्रास्ट: (&n)

en: &Gamma:
hne: गामा: (&G)

en: Rese&t
hne: रीसेट करव (&t)

en: C&hannels:
hne: चैनल्स: (&h)

en: All
hne: सब्बो

en: Red
hne: लाल

en: Green
hne: हरा

en: Blue
hne: नीला

en: Reset &All Values
hne: सब्बो मूल्य मन ल रीसेट करव (&A)

en: Settings
hne: सेटिंग

en: &Amount:
hne: मात्राः (&A)

en: E&nable
hne: सक्छम करव (&n)

en: Colors
hne: रंग

en: &Hue:
hne: वर्न: (&H)

en: &Saturation:
hne: संतृप्तिः (&S)

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
hne: मान: (&V)

en: &Red
hne: लाल (&R)

en: &Green
hne: हरा (&G)

en: &Blue
hne: नीला (&B)

en: &All
hne: सब्बो (&A)

en: Channels
hne: चैनल्स

en: &Monochrome
hne: मोनोक्रोम (&M)

en: Mo&nochrome (dithered)
hne: मोनोक्रोम (डिथर्ड) (&n)

en: 256 co&lor
hne: 256 रंग (&l)

en: 256 colo&r (dithered)
hne: 256 रंग (डिथर्ड) (&r)

en: 24-&bit color
hne: 24-बिट रंग (&b)

en: Reduce To
hne: में कम करव

en: &Granularity:
hne: ग्रेन्यूलेरिटी: (&G)

en: Convert &to:
hne: में बदलव: (&t)

en: Quali&ty:
hne: गुन: (&t)

en: &Preview
hne: प्रिव्यू (&P)

en: Monochrome
hne: एकवर्न

en: Monochrome (Dithered)
hne: मोनोक्रोम (डिथर्ड)

en: 256 Color
hne: 256 रंग

en: 256 Color (Dithered)
hne: 256 रंग (डिथर्ड)

en: 24-bit Color
hne: 24-बिट रंग

en: &Center of the page
hne: पेज मं केंद्र मं (&C)

en: Top-&left of the page
hne: पेज मं सीर्स डेरी मं (&l)

en: Transparent
hne: पारदर्सी

en: KolourPaint Defaults
hne: कलरपेंट डिफाल्ट्स

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
hne: रंग: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
hne: रंग: %1 [परिवर्धित]

en: Circle
hne: वृत्त

en: Square
hne: वर्ग

en: Slash
hne: स्लैस

en: Backslash
hne: बैकस्लैस

en: No Fill
hne: भरव नइ

en: Fill with Background Color
hne: पिछोत अंगना रंग से भरव

en: Fill with Foreground Color
hne: आगू तरफ रंग से भरव

en: Opaque
hne: अपारदर्सी
