kolourpaint - en to ka translation catalogue (426 entries)

en: Balance
ka: ბალანსი

en: Soften
ka: დარბილება

en: Sharpen
ka: გამკვეთრება

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Selection: %1
ka: მონიშნული: %1

en: Emboss
ka: ამოტვიფრვა

en: Flatten
ka: გაბრტყელება

en: Reduce to Grayscale
ka: შავთეთრამდე შემცირება

en: Hue, Saturation, Value
ka: ტონი, გაჯერებულობა, მნიშვნელობა

en: Invert Colors
ka: ფერების ინვერსია

en: Invert
ka: ინვერსია

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
ka: შავთეთრამდე შემცირება (დიზერინგი)

en: Reduce to Monochrome
ka: შავთეთრამდე შემცირება

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
ka: 256 ფერამდე შემცირება (დიზერინგი)

en: Reduce to 256 Color
ka: 256 ფერამდე შემცირება

en: Histogram Equalizer
ka: ჰისტოგრამის ეკვალაიზერი

en: Flip
ka: გადაბრუნება

en: Flip horizontally and vertically
ka: ჰორიზონტალურად და ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Flip horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გადაბრუნება

en: Flip vertically
ka: ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Text: Resize Box
ka: ტექსტი: ტექსტის ადგილის ზომის შეცვლა

en: Selection: Scale
ka: მონიშნული: გადიდება

en: Selection: Smooth Scale
ka: მონიშნული: რბილი გადიდება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Scale
ka: მასშტაბირება

en: Smooth Scale
ka: რბილი გადიდება

en: Rotate
ka: შემობრუნება

en: Skew
ka: გადახრა

en: &Undo: %1
ka: &დაბრუნება: %1

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Redo: %1
ka: &გამეორება: %1

en: &Redo
ka: &გამეორება

en: Undo: %1
ka: დაბრუნება: %1

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo: %1
ka: გამეორება: %1

en: Redo
ka: თავიდან

en: %1 more item | %1 more items
ka[0]: კიდევ %1 ჩანაწერი
ka[1]: კიდევ %1 ჩანაწერი

en: Color Picker
ka: ფერის ამრჩევი

en: Flood Fill
ka: დატბორვით შევსება

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
ka: გამოსახულების მეტი ეფექტი (არჩევა)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
ka: გამოსახულების მეტი ეფექტი

en: &Effect:
ka: &ეფექტი:

en: Reduce Colors
ka: ფერების შემცირება

en: Soften & Sharpen
ka: დარბილება და გამკვეთრება

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
ka: დოკუმენტის თვისებები

en: Dots &Per Inch (DPI)
ka: წერტილი &დუიმში (DPI)

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
ka: <qt><p><b>წერტილები დუიმზე</b> (DPI) მიუთითებს გამოსახულების პიქსელების რაოდენობა, რომელიც 1 დუიმის (2.54სმ) შიგნით უნდა დაიხატოს. </p><p>რაც მეტია გამოსახულების DPI, მით პატარა იქნება დაბეჭდილი გამოსახულება. დაიმახსოვრეთ, რომ თქვენს პრინტერს, ალბათ, მაღალი ხარისხის ბეჭდვის საშუალება არ გააჩნია, თუ ამ რიცხვს 300 ან 600 DPI-ზე მეტზე დააყენებთ, პრინტერზე დამოკიდებულებით.</p><p>თუ გნებავთ, დაბეჭდოთ გამოსახულება, რომელსაც იგივე ზომა აქვს, როგორც ის ეკრანზე ჩანს, DPI-ის რიცხვი ეკრანის მნიშვნელობაზე დააყენეთ.</p><p>თუ რომელიმე DPI-ის მნიშვნელობა <b>მითითებული არაა</b>, გამოსახულება იგივე ზომაზე დაიბეჭდება, როგორც ის ეკრანზე ჩანს.</p><p>DPI-ის მნიშვნელობის მხარდაჭერა გამოსახულების ყველა ფორმატს არ გააჩნია. თუ ფორმატს, რომელშიც ინახავთ, მისი მხარდაჭერა არ გააჩნია, ის შენახული არ იქნება.</p></qt>

en: O&ffset
ka: &წანაცვლება

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
ka: <qt><p><b>წანაცვლება</b> ფარდობითი მდებარეობაა, სადაც გამოსახულება იქნება განთავსებული, სხვა გამოსახულებებთან შედარებით.</p><p><b>წანაცვლების</b> თვისება ყველა გამოსახულების ფორმატს არ გააჩნია. თუ ფორმატს, რომელშიც ინახავს, ამის მხარდაჭერა არ გააჩნია, აქ მითითებული მნიშვნელობები შენახული არ იქნება.</p></qt>

en: &Text Fields
ka: &ტექსტური ველები

en: &Add Row
ka: &მწკრივის დამატება

en: &Delete Row
ka: &მწკრივის წაშლა

en: &Reset
ka: ჩამოყ&რა

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
ka: <qt><p><b>ტექსტური ველები</b> გამოსახულების შესახებ დამატებით ინფორმაციას შეიცავს. ეს ალბათ კომენტარის ალაგია, სადაც ნებისმიერი ტექსტის ჩაწერა შეგიძლიათ.</p><p> მაგრამ, ეს ფორმატზეა დამოკიდებული, ამიტომ, ეს ველები კომპიუტერისთვის საჭირო მონაცემებს შეიცავდეს, რომელიც არ უნდა შეცვალოთ, მაგრამ ამისი შანსი მცირეა.</p><p><b>ტექსტური ველების</b> მხარდაჭერა ყველა გამოსახულების ფორმატს არ გააჩნია. თუ ფორმატს, რომელშიც ინახავთ, მისი მხარდაჭერა არ გაქვს, ისინი შენახული არ იქნება.</p></qt>

en: Key
ka: გასაღები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
ka: ტექსტის მნიშვნელობა "%1" ხაზზე %2 გასაღებს მოითხოვს.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
ka: ყველა ტექსტური გასაღები უნიკალური უნდა იყოს. ტექსტური გასაღები "%1" ხაზებზე %2 და %3 ერთი და იგივეა.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
ka: არასწორი ტექსტური ველები

en: Dimensions
ka: ზომები

en: Original:
ka: საწყისი:

en: Preview
ka: მინიატურა

en: &Update
ka: &განახლება

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
ka: ზომის შეცვლა / მასშტაბი

en: Ac&t on:
ka: &გადატარება:

en: Entire Image
ka: მთელ გამოსახულებაზე

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Text Box
ka: ტექსტის ადგილზე

en: Operation
ka: ოპერაცია

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
ka: <qt><ul><li><b>ზომის შეცვლა</b>: სურათის ზომა შეიცვლება ახალი ალაგების შექმნით მარჯვნივ ან/და ქვემოთ (შეივსება ფონის ფერით) ან შემცირდება მარჯვენა ან/და ქვედა მხრიდან წაკვეთით.</li><li><b>მასშტაბი</b>: სურათი გაფართოვდება პიქსელების გამეორებით ან შემცირდება პიქსელების მოცილებთ.</li><li><b>გლუვი მასშტაბი</b>: ეს იგივეა, რაც <i>მასშტაბი</i>, მაგრამ ის ურევს მეზობელ პიქსელებს, რომ უფრო გლუვი სურათი გამოუვიდეს.</li></ul></qt>

en: &Resize
ka: &ზომის შეცვლა

en: &Scale
ka: &მასშტაბირება

en: S&mooth Scale
ka: &რბილი გადიდება

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: &New:
ka: &ახალი:

en: &Percent:
ka: &პროცენტი:

en: Keep &aspect ratio
ka: საწყისი ფარდობის &შენარჩუნება

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
ka: <qt><p>ტექსტის ველის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ ტექსტურ ველის ზომის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
ka: შევუცვალო ზომა ტექსტის ადგილს?

en: R&esize Text Box
ka: ტექსტის ადგილის ზომის შეცვლა

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების ზომის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ გამოსახულების ზომის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
ka: შევუცვალო ზომა გამოსახულებას?

en: R&esize Image
ka: გამოსახულების &ზომის შეცვლა

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების მასშტაბის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ გამოსახულების მასშტაბის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
ka: გავადიდო გამოსახულება?

en: Scal&e Image
ka: &გამოსახულების გადიდება

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
ka: <qt><p>მონიშნულის მასშტაბის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ მონიშნულის მასშტაბის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
ka: გავადიდო მონიშნული?

en: Scal&e Selection
ka: მონიშნულის გ&ადიდება

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების მასშტაბის გლუვად %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ გამოსახულების მასშტაბის გლუვად შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
ka: რბილად გავადიდო გამოსახულება?

en: Smooth Scal&e Image
ka: გამოსახულების &რბილი გადიდება

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
ka: <qt><p>მონიშნულის მასშტაბის გლუვად %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ მონიშნულის მასშტაბის გლუვად შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
ka: რბილად გავადიდო მონიშნული?

en: Smooth Scal&e Selection
ka: მონიშნულის რბილად &გადიდება

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
ka: მონიშნულის შემობრუნება

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
ka: გამოსახულების შემობრუნება

en: After rotate:
ka: შემობრუნების შემდეგ:

en: Direction
ka: მიმართულება

en: Cou&nterclockwise
ka: &საათის ისრის საწინააღმდეგოდ

en: C&lockwise
ka: საათის &ისრის მიმართულებით

en: Angle
ka: კუთხე

en: 90 &degrees
ka: 90 &გრადუსით

en: 180 d&egrees
ka: 180 გ&რადუსით

en: 270 de&grees
ka: 270 გრ&ადუსით

en: C&ustom:
ka: &ხელიტ:

en: degrees
ka: გრადუსი

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
ka: <qt><p>მონიშნულის შემობრუნებას %1x%2-ზე საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ მონიშნულის შემობრუნება?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
ka: შევაბრუნო მონიშნული?

en: Rotat&e Selection
ka: მონიშნულის &შებრუნება

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების შემობრუნებას %1x%2-ზე საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ გამოსახულების შემობრუნება?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
ka: შემოვაბრუნოთ გამოსახულება?

en: Rotat&e Image
ka: &გამოსახულების შებრუნება

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
ka: მონიშნულის გადახრა

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
ka: გამოსახულების გადახრა

en: After skew:
ka: გადახრის შემდეგ:

en: &Horizontal:
ka: &ჰორიზონტალური:

en: &Vertical:
ka: &ვერტიკალური:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
ka: <qt><p>მონიშნულის გადაღრეცის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ მონიშნულის გადაღრეცის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
ka: გადავხარო მონიშნული?

en: Sk&ew Selection
ka: &მონიშნულის გადახრა

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების გადაღრეცის %1x%2-ზე შესაცვლელად საკმაოდ ბევრ მეხსიერება შეიძლება, დასჭირდეს. ამან შეიძლება, სისტემის პასუხის დრო გაზარდოს და სხვა აპლიკაციების რესურსები შეზღუდოს.</p><p>მართლა გნებავთ გამოსახულების გადაღრეცის შეცვლა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
ka: გადავხარო გამოსახულება?

en: Sk&ew Image
ka: გამოსახულების &გადახრა

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
ka: ფერის მსგავსება

en: &RGB Color Cube Distance
ka: &RGB ფერების კუბის დაშორება

[ctx: @label:spinbox]
en: Exact match
ka: ზუსტი დამთხვევა

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
ka: <a href="dummy_to_make_link_clickable">რა არის ფერის მსგავსება?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
ka: მინიატურის შენახვა

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
ka[0]: 1 ბაიტი (დაახლ %2%)
ka[1]: %1 ბაიტი (დაახლ %2%)

en: Could not open "%1".
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
ka: "%1" ვერ გავხსენი - მხარდაუჭერელი გამოსახულების ფორმატი.
    ფაილი შეიძლება, დაზიანებულია.

en: Could not save image - insufficient information.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა - არასაკმარისი ინფორმაცია.

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
ka: შიდა შეცდომა

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
ka: <qt><p> ფორმატს <b>%1</b> შეიძლება, გამოსახულების ფერების სრული ინფორმაცის შენახვის საშუალება არ ჰქონდეს. </p><p> მართლა გნებავთ ამ ფორმატში შენახვა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
ka: ფაილის კარგვითი ფორმატი

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
ka: <qt><p>გამოსახულების ფერების %1-ბიტიანი დაბალი სიღრმით შენახვამ, შეიძლება, ფერების ინფორმაციის კარგვა გამოიწვიოს. გამჭვირვალობაც წაიშლება.</p><p>მართლა გნებავთ ამ ფერების სიღრმით შენახვა?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
ka: ფერების დაბალი სიღრმე

en: Could not save image - unable to create temporary file.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა - დროებითი ფაილის შენახვა შეუძლებელია.

en: Could not save as "%1": %2
ka: "%1"-ად შენახვის შეცდომა: %2

en: Error saving image
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა

en: Could not save image - failed to upload.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა - ატვირთვა შეუძლებელია.

en: Remove Internal B&order
ka: შიდა &საზღვრის წაშლა

en: Remove Internal Border
ka: შიდა საზღვრის წაშლა

en: Autocr&op
ka: ავტომატური &ამოჭრა

en: Autocrop
ka: ავტოამოჭრა

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
ka: KolourPaint-ს არ შეუძლია წაშალოს მონიშნულის შიდა საზღვარი იმიტომ, რომ მისი მოძებნა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
ka: შიდა საზღვრის წაშლა შეუძლებელია

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
ka: KolourPaint_ს არ შეუძლია ავტომატურად ამოჭრას გამოსახულება, რადგან მისი საზღვრის აღმოჩენა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
ka: ავტოამოჭრა შეუძლებელია

en: Set as Image
ka: გამოსახულებად დაყენება

en: Selection: Create
ka: მონიშნული: შექმნა

en: Paint Program by KDE
ka: სახატავი პროგრამა KDE-სგან

en: Project Founder
ka: პროექტის დამფუძნებელი

en: Chief Investigator
ka: უფროსი გამომძიებელი

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
ka: სკანერის მხარდაჭერა, ალფას მხარდაჭერა, მიმდინარე წამყვანი პროგრამისტი

en: Icons
ka: ხატულები

en: InputMethod Support
ka: შეყვანის მეთოდების მხარდაჭერა

en: Image Effects
ka: გამოსახულების ეფექტები

en: KDE 4 Porting
ka: KDE 4 პორტი

en: KF 5 Porting
ka: KF 5 პორტი

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
ka: მადლობა ბევრ სხვას, რომლებიც დაგვეხმარნენ, ეს პროგრამა შეგვექმნა.

en: Image files to open, optionally
ka: სურათის ფაილებს გახსნა. არასავალდებულოა

en: List all readable image MIME types
ka: ყველა წაკითხვადი გამოსახულების MIME ტიპების სია

en: Start with new image using given size
ka: მითითებული ზომის მქონე ახალი გამოსახულებით დაწყება

en: [width]x[height]
ka: [სიგანე]x[სიმაღლე]

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
ka: &გამოსახულება

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
ka: &ფერები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
ka: ტექსტის ხელსაწყოთა ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
ka: მონიშვნის ხელსაწყოს RMB მენიუ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
ka: მინიატურა

en: Left drag the handle to resize the image.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა სახელური გამოსახულების ზომის შესაცვლელად.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლა: გაუშვით ყველა თაგუნას ღილაკს.

en: Resize Image: Right click to cancel.
ka: სურათის ზომის შეცვლა: მარჯვენა წკაპი გასაუქმებლად.

en: Text
ka: ტექსტი

en: Could not open color palette "%1".
ka: ფერების პალიტრის "%1" გახსნის შეცდომა.

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
ka: ვერ გავხსენი ფერების პალიტრა "%1" - მხარდაუჭერელი ფორმატი.
    ფაილი შეიძლება, დაზიანებულია.

en: Could not open KDE color palette "%1".
ka: ვერ გავხსენი KDE-ის ფერების პალიტრა "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
ka: ვერ შევინახე ფერების პალიტრა, როგორც "%1".

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Use KolourPaint Defaults
ka: KolourPaint -ის ნაგულისხმევი პარამეტრების გამოყენება

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
ka: KDE-ის გამოყენება

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
ka: &გახსნა...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
ka: &თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
ka: &შენახვა

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
ka: შეინახვა &როგორც...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
ka: მწკრივის დამატება

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
ka: ბოლო მწკრივის წაშლა

en: Color Box
ka: ფერების ყუთი

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
ka: ფერების პალიტრა "%1" შეიცვალა.
    გნებავთ, შეინახოთ?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
ka: KDE-ის ფერების პალიტრა "%1" შეიცვალა.
    გნებავთ, შეინახოთ?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
ka: ნაგულისხმევი ფერების პალიტრა შეიცვალა.
    გნებავთ, შეინახოთ?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
ka: ფერთა პალიტრის გახსნა

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
ka: ფერების პალიტრა "%1" შეიცვალა.
    თავიდან ჩატვირთვით ბოლო შენახვის შემდეგ შეტანილ ცვლილებებს დაკარგავთ.
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ka: KDE-ის ფერების პალიტრა "%1" შეიცვალა.
    მისი თავიდან ჩატვირთვა ყველა ცვლილებას დაკარგავს.
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ka: ნაგულისხმევი ფერების პალიტრა შეიცვალა.
    მისი თავიდან ჩატვირთვა ყველა ცვლილებას დაკარგავს.
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Save Color Palette As
ka: ფერების პალიტრის შენახვა, როგორც

en: Paste in &New Window
ka: &ახალ ფანჯარაში ჩასვმა

en: &Delete Selection
ka: მონიშნულის &წაშლა

en: C&opy to File...
ka: ფაილში &კოპირება...

en: Paste &From File...
ka: ფაილიდან &ჩასმა...

en: Text: Create Box
ka: ტექსტი: ყუთის შექმნა

en: Text: Paste
ka: ტექსტი: ჩასმა

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
ka: <qt>KolourPaint-ს ბუფერის შემცველობის ჩასმა არ შეუძლია, რადგან მისი ფორმატი უცნობია.</qt>

en: Cannot Paste
ka: ჩასმა შეუძლებელია

en: Text: Delete Box
ka: ტექსტი: ყუთის წაშლა

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
ka: მონიშნული: წაშლა

en: Text: Finish
ka: ტექსტი: დასრულება

en: Selection: Deselect
ka: მონიშვნა: მოხსნა

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
ka: ფაილში კოპირება

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
ka: ფაილიდან ჩასმა

en: E&xport...
ka: გატანა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export to another file
ka: სხვა ფაილში გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: This saves the document with a different name, similar to <interface>Save As</interface>, but the current document is not changed.<nl/>This way you can keep the last-used save folder independent from the folder of the current document.
ka: ეს დოკუმენტს სხვა სახელით შეინახავს. <interface>შენახვა, როგორც</interface>-ის მსგავსად, მაგრამ მიმდინარე დოკუმენტი არ შეიცვლება.<nl/>ამ გზით თქვენ შეგიძლიათ, ბოლოს გამოყენებული შესანახი საქაღალდე ცალკე შეინარჩუნოთ მიმდინარე დოკუმენტის საქაღალდისგან.

en: Scan...
ka: სკანირება...

en: Acquire Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის აღება

en: Properties
ka: თვისებები

en: Reloa&d
ka: &თავიდან ჩატვირთვა

en: All Supported Files (%1)
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Failed to open scanning dialog.
ka: სკანირების ფანჯრის გახსნის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
ka: სკანირების შეცდომა

en: Snapshot Delay
ka: ეკრანის ანაბეჭდის დაყოვნება

en: %v second | %v seconds
ka[0]: %v წამი
ka[1]: %v წამი

en: No delay
ka: დაყოვნების გარეშე

en: Hide Main Window
ka: მთავარი ფანჯრის დამალვა

en: Document Properties
ka: დოკუმენტის თვისებები

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
ka: შევინახო ნახატი როგორც

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: გატანა

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
ka: დოკუმენტი პალიტრა "%1" შეიცვალა.
    თავიდან ჩატვირთვით ბოლო შენახვის შემდეგ შეტანილ ცვლილებებს დაკარგავთ.
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ka: დოკუმენტი "%1" შეიცვალა.
    მისი თავიდან ჩატვირთვა ყველა ცვლილებას დაკარგავს.
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
ka: გამოსახულების დაბეჭდვა

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
ka: გაგზავნამდე ეს გამოსახულება უნდა შეინახოთ.
    გნებავთ, შეინახოთ ის?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
ka: დოკუმენტი %1 შეიცვალა.
    გნებავთ, შეინახოთ ის?

en: R&esize / Scale...
ka: &ზომის შეცვლა / გადიდება...

en: Se&t as Image (Crop)
ka: &გამოსახულებად დაყენება (ამოჭრა)

en: &Flip (upside down)
ka: &ამობრუნება (ზემოდან ქვემოთ)

en: Mirror (horizontally)
ka: სარკე (ჰორიზონტალურად)

en: &Rotate...
ka: &შემობრუნება...

en: Rotate &Left
ka: &მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Righ&t
ka: მა&რჩვნივ შებრუნება

en: S&kew...
ka: &დახრა...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
ka: შ&ავთეთრამდე შემცირება (დიზერინგით)

en: Reduce to &Grayscale
ka: შავთ&ეთრამდე შემცირება

en: &Invert Colors
ka: &ინვერსიული ფერები

en: C&lear
ka: გასუ&ფთავება

en: Make Confidential
ka: კონფიდენციალურად გადაკეთება

en: &More Effects...
ka: &მეტი ეფექტები...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
ka: &გამოსახულება

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
ka: &მონიშნული

en: Show &Path
ka: &ბილიკის ჩვენება

en: Draw Anti-Aliased
ka: მომრგვალებულად დახატვა

en: %1bpp
ka: %1ბპპ

en: Font Family
ka: ფონტების ოჯახი

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Bold
ka: გასქელება

en: Italic
ka: დახრა

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Strike Through
ka: გატარება

en: Previous Tool Option (Group #1)
ka: წინა ხელსაწყოს პარამეტრი (ჯგუფი #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
ka: შემდეგი ხელსაწყოს პარამეტრი (ჯგუფი #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
ka: წინა ხელსაწყოს პარამეტრი (ჯგუფი #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
ka: შემდეგი ხელსაწყოს პარამეტრი (ჯგუფი #2)

en: &Draw Opaque
ka: გაუმჭვირვალედ &ხატვა

en: Draw With Color Similarity...
ka: დახატვა ფერების მსგავსებით...

en: Tool Box
ka: ინსტრუმენტები

en: Show &Grid
ka: &ბადის ჩვენება

en: Show T&humbnail
ka: &მინიატურების ჩვენება

en: Zoo&med Thumbnail Mode
ka: &გადიდებული მინიატურების რეჟიმი

en: Enable Thumbnail &Rectangle
ka: მინიატურის &მართკუთხედის ჩართვა

en: &Zoom
ka: &გადიდება

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
ka: გამოსახულების მიღება

en: Opening the selected scanner failed.
ka: მონიშნული სკანერის გახსნის შეცდომა.

en: Brush
ka: ფუნჯი

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
ka: დახატეთ სხვადასხვა ზომისა და ფორმის ფუნჯებით

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
ka: დააწკაპუნეთ წერტილების დასახატად ან გადაათრიეთ სწორი ხაზების დასახატად.

en: Color Eraser
ka: ფერის საშლელი

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
ka: ჩაანაცვლებს ფონის ფერის მქონე პიქსელებს ფონის ფერით

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
ka: დააწკაპუნეთ ან გადაათრიეთ წინა პლანის ფერის მქონე პიქსელების წასაშლელად.

en: Eraser
ka: საშლელი

en: Lets you rub out mistakes
ka: საშუალებას გაძლევთ, მოაცილოთ შეცდომები

en: Click or drag to erase.
ka: წასაშლელად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Let go of all the mouse buttons.
ka: გაუშვით თაგუნას ყველა ღილაკს.

en: Pen
ka: ფანქარი

en: Draws dots and freehand strokes
ka: დახატეთ წერტილები და შემთხვევითი ხაზები

en: Spraycan
ka: აეროზოლი

en: Sprays graffiti
ka: გრაფიტის მისხურება

en: Click or drag to spray graffiti.
ka: გრაფიტის მისასხურებლად დააწკაპუნეთ ან გაათრიეთ.

en: Right click to cancel.
ka: მარჯვენა წკაპი გასაუქმებლად.

en: Left click to cancel.
ka: მარცხენა წკაპი გასაუქმებლად.

en: Lets you select a color from the image
ka: საშუალებას გაძლევთ, ფერი სურათიდან აირჩოთ

en: Click to select a color.
ka: ფერის ასარჩევად დააწკაპუნეთ.

en: Fills regions in the image
ka: გამოსახულების რეგიონების შევსება

en: Click to fill a region.
ka: წკაპი რეგიონის შესავსებად.

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Zooms in and out of the image
ka: ადიდებს და აპატარავებს გამოსახულებას

[ctx: @info]
en: Click to zoom in. Right-click to zoom out. Drag to zoom into a specific area.
ka: დააწკაპუნეთ გასადიდებლად. მარჯვენა წკაპი დასაპატარავებლად. გადაათრიეთ მითითებული ადგილის გასადიდებლად.

en: Curve
ka: მრუდი

en: Draws curves
ka: მრუდების დახატვა

en: Drag out the start and end points.
ka: გადაათრიეთ საწყისი და საბოლოო წერტილები.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით, რომ დააყენოთ პირველი კონტროლის წერტილი ან მარჯვენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარჯვენა ღილაკით, რომ დააყენოთ პირველი კონტროლის წერტილი ან მარცხენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით, რომ დააყენოთ ბოლო კონტროლის წერტილი ან მარჯვენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარჯვენა ღილაკით, რომ დააყენოთ ბოლო კონტროლის წერტილი ან მარცხენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Line
ka: ხაზი

en: Draws lines
ka: ხატავს ხაზებს

en: Drag to draw.
ka: დასახაზად გადაათრიეთ.

en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Draws polygons
ka: ხატავს მრავალკუთხედებს

en: Drag to draw the first line.
ka: პირველი ხაზის დასახატად გადაათრიეთ.

en: Left drag another line or right click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით სხვა ხაზი ან მარჯვენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Right drag another line or left click to finish.
ka: გადაათრიეთ მარჯვენა ღილაკით სხვა ხაზი ან მარცხენა წკაპი დასასრულებლად.

en: Connected Lines
ka: დაკავშირებული ხაზები

en: Draws connected lines
ka: დაკავშირებული ხაზების დახატვა

en: Ellipse
ka: ოვალი

en: Draws ellipses and circles
ka: ოვალებისა და წრეწირების დახატვა

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Draws rectangles and squares
ka: მართკუთხედებისა და მრავალკუთხედების დახატვა

en: Rounded Rectangle
ka: მომრგვალებული მართკუთხედი

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
ka: დახატავს მართკუთხედებს და კვადრატებს მომრგვალებული კუთხეებით

en: Left drag to create selection.
ka: მარცხენა გადათრევა მონიშნულის შესაქმნელად.

en: Left drag to move selection.
ka: მარცხენა გადათრევა მონიშნულის გადასატანად.

en: Left drag to scale selection.
ka: მარცხენა გადათრევა მონიშნულის მასშტაბირებისთვის.

en: Selection: Opaque
ka: მონიშნული: გაუმჭვირვალობა

en: Selection: Transparent
ka: მონიშნული: გამჭვირვალე

en: Selection: Transparency Color
ka: მონიშნული: გამჭვირვალობის ფერი

en: Selection: Transparency Color Similarity
ka: მონიშნული: გამჭვირვალობის ფერის მსგავსება

en: Selection (Elliptical)
ka: მონიშნული (ოვალური)

en: Makes an elliptical or circular selection
ka: მონიშნავს წრიულად ან ოვალურად

en: Selection (Free-Form)
ka: მონიშნული (ხელით)

en: Makes a free-form selection
ka: შექმნის სასურველ მონიშვნას ხელით

en: Selection (Rectangular)
ka: მონიშნული (მართკუთხედი)

en: Makes a rectangular selection
ka: შექმნის მართკუთხედ მონიშნულს

en: Selection: Move
ka: მონიშნული: გადატანა

en: %1: Smear
ka: %1: ნაცხი

en: Writes text
ka: წერს ტექსტს

en: Text: Backspace
ka: ტექსტი: Backspace

en: Text: Delete
ka: ტექსტი: წაშლა

en: Text: New Line
ka: ტექსტი: ახალი ხაზი

en: Text: Write
ka: ტექსტი: დაწერა

en: Left drag to create text box.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით ტექსტური ალაგის შესაქმნელად.

en: Left drag to move text box.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით ტექსტური ალაგის გადასაადგილებლად.

en: Text: Move Box
ka: ტექსტი: ყუთის გადაადგილება

en: Left drag to resize text box.
ka: გადაათრიეთ მარცხენა ღილაკით ტექსტური ალაგის ზომის შესაცვლელად.

en: Left click to change cursor position.
ka: მარცხენა წკაპი კურსორის მდებარეობის შესაცვლელად.

en: Text: Opaque Background
ka: ტექსტი: გაუმჭვირვალე ფონი

en: Text: Transparent Background
ka: ტექსტი: გამჭვირვალეფონი

en: Text: Swap Colors
ka: ტექსტი: ფერების შეცვლა

en: Text: Foreground Color
ka: ტექსტი: წინა პლანის ფერი

en: Text: Background Color
ka: ტექსტის ფონის ფერი

en: Text: Font
ka: ტექსტი: ფონტი

en: Text: Font Size
ka: ტექსტი: ფონტის ზომა

en: Text: Bold
ka: ტექსტი: სქელი

en: Text: Italic
ka: ტექსტი: კურსივი

en: Text: Underline
ka: ტექსტი: ხაზგასმა

en: Text: Strike Through
ka: ტექსტი: ხაზის გადასმა

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
ka: გაუდიდებელი რეჟიმი - მინიატურა

en: %1% — Thumbnail
ka: %1% — მინიატურა

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
ka: <qt><p><b>ფერების მსგავსება</b> არის ის, თუ რამდენად <i>მსგავსი</i> უნდა იყოს სხვადასხვა პიქსელის ფერები, რათა ოპერაციებმა ისინი ერთნაირად ჩათვალონ.</p><p> თუ თქვენ დააყენებთ სხვა რამეზე, გარდა <b>ზუსტი შესატყვისი</b>-ისა, შეგიძლიათ უფრო ეფექტურად იმუშაოთ დაბინძურებულ სურათებთან და ფოტოებთან, სხვა საღებავის პროგრამების "ჯადოსნური ჯოხის" ფუნქციის შესადარებლად.</p>< p>ეს ფუნქცია ვრცელდება:</p><ul><li><b>არჩევნებზე</b>: <b>გამჭვირვალე</b> რეჟიმში, ნებისმიერი ფერი არჩევანში, რომელიც <i>მსგავსია</b> i> ფონის ფერი გამჭვირვალე გახდება.</li><li><b>Flood Fill</b>: რეგიონებისთვის <i>მსგავსი</i> - მაგრამ არა იდენტური - ფერადი პიქსელებით, უფრო მაღალი პარამეტრი. სავარაუდოდ შეავსებს მეტ პიქსელს.</li><li><b>ფერების საშლელი</b>: ნებისმიერი პიქსელი, რომლის ფერიც <i>მსგავსია</i> წინა პლანზე, შეიცვლება ფონის ფერით.< /li><li><b>ავტოკრაპი</b> და <b>შიდა საზღვრის წაშლა</b>: საზღვრებისთვის <i>მსგავსი</i> - მაგრამ არა იდენტური - ფერადი პიქსელებით, უფრო მაღალი პარამეტრი უფრო მეტია სავარაუდოდ მთელი საზღვრის ამოჭრა.</li></ul><p>უფრო მაღალი პარამეტრები ნიშნავს, რომ ოპერაციები განიხილავს ფერების გაზრდილ დიაპაზონს საკმარისად <i>მსგავსად</i> ისე, რომ იგივე იყოს. ამიტომ, თქვენ უნდა გაზარდოთ პარამეტრი, თუ ზემოაღნიშნული ოპერაციები არ მოქმედებს იმ პიქსელებზე, რომელთა ფერებიც თქვენ საკმარისად მსგავსებად მიიჩნევთ.</p><p>თუმცა, თუ ისინი ძალიან დიდ ეფექტს ახდენენ და ცვლიან პიქსელებს, რომელთა ფერებსაც თქვენ აკეთებთ. არ ჩათვალოთ მსგავსი (მაგ., თუ <b>Flood Fill</b> ცვლის ძალიან ბევრ პიქსელს), თქვენ უნდა შეამციროთ ეს პარამეტრი.</p><p>მისი კონფიგურაციისთვის დააწკაპუნეთ კუბზე.</p>(Google translate) </qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
ka: <qt><p><b>ფერების მსგავსება</b> არის ის, თუ რამდენად <i>მსგავსი</i> უნდა იყოს სხვადასხვა პიქსელის ფერები, რათა ოპერაციებმა ისინი ერთნაირად ჩათვალონ.</p><p> თუ თქვენ დააყენებთ სხვა რამეზე, გარდა <b>ზუსტი შესატყვისი</b>-ისა, შეგიძლიათ უფრო ეფექტურად იმუშაოთ დაბინძურებულ სურათებთან და ფოტოებთან, სხვა საღებავის პროგრამების "ჯადოსნური ჯოხის" ფუნქციის შესადარებლად.</p>< p>ეს ფუნქცია ვრცელდება:</p><ul><li><b>არჩევნებზე</b>: <b>გამჭვირვალე</b> რეჟიმში, ნებისმიერი ფერი არჩევანში, რომელიც <i>მსგავსია</b> i> ფონის ფერი გამჭვირვალე გახდება.</li><li><b>Flood Fill</b>: რეგიონებისთვის <i>მსგავსი</i> - მაგრამ არა იდენტური - ფერადი პიქსელებით, უფრო მაღალი პარამეტრი. სავარაუდოდ შეავსებს მეტ პიქსელს.</li><li><b>ფერების საშლელი</b>: ნებისმიერი პიქსელი, რომლის ფერიც <i>მსგავსია</i> წინა პლანზე, შეიცვლება ფონის ფერით.< /li><li><b>ავტოკრაპი</b> და <b>შიდა საზღვრის წაშლა</b>: საზღვრებისთვის <i>მსგავსი</i> - მაგრამ არა იდენტური - ფერადი პიქსელებით, უფრო მაღალი პარამეტრი უფრო მეტია სავარაუდოდ მთელი საზღვრის ამოჭრა.</li></ul><p>უფრო მაღალი პარამეტრები ნიშნავს, რომ ოპერაციები განიხილავს ფერების გაზრდილ დიაპაზონს საკმარისად <i>მსგავსად</i> ისე, რომ იგივე იყოს. ამიტომ, თქვენ უნდა გაზარდოთ პარამეტრი, თუ ზემოაღნიშნული ოპერაციები არ მოქმედებს იმ პიქსელებზე, რომელთა ფერებიც თქვენ საკმარისად მსგავსებად მიიჩნევთ.</p><p>თუმცა, თუ ისინი ძალიან დიდ ეფექტს ახდენენ და ცვლიან პიქსელებს, რომელთა ფერებსაც თქვენ აკეთებთ. არ ჩათვალოთ მსგავსი (მაგ., თუ <b>Flood Fill</b> ცვლის ძალიან ბევრ პიქსელს), თქვენ უნდა შეამციროთ ეს პარამეტრი.</p>(google translate)</qt>

en: <p>Color similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
ka: <p>ფერების მსგავსება: %1%</p><p align="center">დააწკაპუნეთ მოსარგებად.</p>

en: <p>Color similarity: Exact match</p><p align="center">Click to configure.</p>
ka: <p>ფერების მსგავსება: ზუსტი დამთხვევა</p><p align="center">დააწკაპუნეთ მოსარგებად.</p>

en: &Brightness:
ka: &სიკაშკაშე:

en: Re&set
ka: ჩ&ამოყრა

en: Co&ntrast:
ka: &კონტრასტი:

en: &Gamma:
ka: &გამა:

en: Rese&t
ka: ჩამოყ&რა

en: C&hannels:
ka: &არხები:

en: All
ka: &ყველა

en: Red
ka: წითელი

en: Green
ka: მწვანე

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Reset &All Values
ka: ყველ&ა მნიშვნელობის ჩამოყრა

en: Settings
ka: მორგება

en: &Amount:
ka: &რაოდენობა:

en: E&nable
ka: &ჩართვა

en: Colors
ka: ფერები

en: &Hue:
ka: &ტონი:

en: &Saturation:
ka: &გაჯერებულობა:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: &Red
ka: &წითელი

en: &Green
ka: &მწვანე

en: &Blue
ka: &ლურჯი

en: Channels
ka: არხები

en: &Monochrome
ka: &შავთეთრი

en: Mo&nochrome (dithered)
ka: შ&ავთეთრი (დიზერინგით)

en: 256 co&lor
ka: 256 &ფერი

en: 256 colo&r (dithered)
ka: 256 ფ&ერი (დიზერინგით)

en: 24-&bit color
ka: 24-&ბიტიანი ფერები

en: Reduce To
ka: შემცირება

en: &Granularity:
ka: &გრანულაცია:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
ka: <qt><p>იმისათვის, რომ აირჩიოთ წინა პლანის ფერი, რომელსაც ხელსაწყოები დასახატად გამოიყენებენ, დააწკაპუნეთ მარცხენა ღილაკით შევსებული ფერის უჯრედს. იმისათვის, რომ აირჩიოთ ფონის ფერი, ამის მაგიერ მარჯვენა ღილაკი გამოიყენეთ.</p><p>იმისათვის, რომ შეცვალოთ თვითონ უჯრედის ფერი, მასზე ორჯერ დააწკაპუნეთ.</p><p>შევსებული უჯრედის ფერის მიმოცვლა ნებისმიერ სხვა უჯრედთან გადათრევა/დაგდებით შეგიძლიათ. ასევე, თუ გეჭირებათ ღილაკზე <b>Ctrl</b>, სამიზნე უჯრედის ფერი შეიცვლება, წყარო უჯრედთან ფერების მიმოცვლის მაგიერ.</p></qt>

en: Convert &to:
ka: &გარდაქმნა:

en: Quali&ty:
ka: &ხარისხი:

en: &Preview
ka: &გადახედვა

en: Monochrome
ka: შავთეთრი

en: Monochrome (Dithered)
ka: შავთეთრი (დიზერინგი)

en: 256 Color
ka: 256 ფერი

en: 256 Color (Dithered)
ka: 256 ფერი (დიზერინგი)

en: 24-bit Color
ka: 24-ბიტიანი ფერი

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
ka: &გამოსახულების მდებარეობა

en: &Center of the page
ka: &გვერდის ცენტრი

en: Top-&left of the page
ka: გვერდის &ზედა-მარცხენა

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
ka: პანელების განბლოკვა

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
ka: პანელების დაბლოკვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
ka: ეს გადართავს პანელების <emphasis>დაბლოკვასა</emphasis> და <emphasis>განბლოკვას</emphasis> შორის.<nl/>განბლოკილი პანელები შეგიძლიათ ფანჯრის მეორე მხარეს გადაათრიოთ და შეუძლიათ, დახურვის ღილაკი ჰქონდეთ.<nl/> დაბლოკილი პანელები ინტერფეისში უფრო სუფთად ჩანს.

en: KolourPaint Defaults
ka: KolourPaint -ის ნაგულისხმევი

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
ka: ფერები: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
ka: ფერები: %1 [შეცვლილია]

en: Circle
ka: წრე

en: Square
ka: კვადრატი

en: Slash
ka: დახრილი ხაზი

en: Backslash
ka: ღილაკი \

en: No Fill
ka: შევსების გარეშე

en: Fill with Background Color
ka: ფონის ფერით შევსება

en: Fill with Foreground Color
ka: წინა პლანის ფერით შევსება

en: Opaque
ka: გაუმჭვირვალე
