kolourpaint - en to km translation catalogue (399 entries)

en: Balance
km: តុល្យភាព

en: Soften
km: ធ្វើឲ្យ​ព្រិល

en: Sharpen
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ច្បាស់

en: Clear
km: ជម្រះ

en: Selection: %1
km: ជម្រើស ៖ %1

en: Emboss
km: ផុស

en: Flatten
km: រាបស្មើ

en: Reduce to Grayscale
km: បន្ថយ​ទៅ​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ

en: Hue, Saturation, Value
km: ភាព​លាំៗ​នៃ​ពណ៌ តិត្ថិភាព តម្លៃ

en: Invert Colors
km: បញ្ច្រាស​ពណ៌

en: Invert
km: ដាក់​បញ្ច្រាស

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
km: បន្ថយ​នៅ​ត្រឹម​មួយ​ពណ៌ (ច្របល់)

en: Reduce to Monochrome
km: បន្ថយ​នៅ​ត្រឹម​មួយ​ពណ៌

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
km: បន្ថយ​ត្រឹម ២៥៦ ពណ៌ (ច្របល់)

en: Reduce to 256 Color
km: បន្ថយ​​ត្រឹម ២៥៦ ពណ៌

en: Histogram Equalizer
km: អ៊ីស្តូក្រាម​ស្មើ​គ្នា

en: Flip
km: ត្រឡប់

en: Flip horizontally and vertically
km: ត្រឡប់​ផ្ដេក និង​បញ្ឈរ

en: Flip horizontally
km: ត្រឡប់​ផ្ដេក

en: Flip vertically
km: ត្រឡប់​បញ្ឈរ

en: Text: Resize Box
km: អត្ថបទ ៖ ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់

en: Selection: Scale
km: ជម្រើស ៖ ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: Selection: Smooth Scale
km: ជម្រើស ៖ ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រលូន

en: Resize
km: ប្តូរ​ទំហំ

en: Scale
km: មាត្រដ្ឋាន

en: Smooth Scale
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រលូន

en: Rotate
km: បង្វិល

en: Skew
km: ឆៀង

en: &Undo: %1
km: មិន​ធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: &Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: &Redo: %1
km: ធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: &Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: Undo: %1
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Redo: %1
km: ធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: %1 more item | %1 more items
km[0]: %1 ធាតុ​បន្ថែម​ទៀត

en: Color Picker
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​ពណ៌

en: Flood Fill
km: បំពេញ​ទាំងមូល

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
km: បែបផែន​រូបភាព​ផ្សេង​ទៀត (ជម្រើស)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
km: បែបផែន​រូបភាព​ផ្សេង​ទៀត

en: &Effect:
km: បែបផែន ៖

en: Reduce Colors
km: បន្ថយ​ពណ៌

en: Soften & Sharpen
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ព្រិល និង​​ច្បាស់

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​ឯកសារ

en: Dots &Per Inch (DPI)
km: ចំណុច​ក្នុង​មួយ​អ៊ិន្ឈ៍ (DPI)

en: Unspecified
km: មិនបាន​បញ្ជាក់

en: Horizontal:
km: ផ្ដេក ៖

en: Vertical:
km: បញ្ឈរ ៖

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
km: <qt><p><b>ចំណុច​ក្នុង​មួយ​អ៊ិន្ឈ៍</b> (DPI) បញ្ជាក់​ចំនួន​ភីកសែល​នៃ​រូបភាព​ដែល​គួរតែ​ត្រូវ​បោះពុម្ព​​ក្នុង​មួយ​អ៊ិន្ឈ៍ (២,៥៤ ស.ម.) ។</p><p> DPI របស់​រូបភាព​កាន់តែ​ខ្ពស់ រូបភាព​ដែល​បាន​បោះពុម្ព​គឺ​កាន់​តែ​តូច ។ ចំណាំ​ថា ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព​របស់​អ្នក មិនទំនង​ជា​ធ្វើការ​បោះពុម្ព​គុណភាព​ខ្ពស់​ទេ ប្រសិន​បើ​អ្នក​បង្កើន​វា​ដល់​ច្រើន​ជាង ៣០០ ឬ ៦០០ DPI ដោយ​អាស្រ័យលើ​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព ។</p><p>ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​រូបភាព ដូច្នេះ​វា​មាន​ទំហំ​ដូចគ្នា​នឹង​ទំហំ​ដែល​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ គឺ​កំណត់​តម្លៃ DPI របស់​រូបភាពឲ្យ​ដូចគ្នា​នៅលើ​អេក្រង់ ។</p><p>ប្រសិន​បើ​<b>មិនបាន​បញ្ជាក់</b>​តម្លៃ DPI នោះ​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​ដូច​នឹង​ទំហំ​នៅលើ​អេក្រង់​ដែរ ។</p><p>មិនមែន​ប្រភេទ​រូបភាព​ទាំងអស់ទេ ​ដែល​គាំទ្រ​តម្លៃ DPI ។ ប្រសិន​បើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​អ្នក​រក្សាទុក​មិនគាំទ្រ​ពួកវា​នោះ ពួកវា​នឹង​មិនត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ឡើយ ។</p></qt>

en: O&ffset
km: អុហ្វសិត

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
km: <qt><p><b>អុហ្វសិត</b> គឺ​ជា​ទីតាំង​ប្រែប្រួល ដែល​ដាក់​រូបភាព​នេះ ដែល​បាន​ប្រៀបធៀប​ទៅ​នឹង​រូបភាព​ផ្សេងទៀត ។</p><p>មិនមែន​ទ្រង់ទ្រាយ​ទាំងអស់​ទេ ដែល​គាំទ្រ​លក្ខណៈ​ពិសេស​របស់ <b>អុហ្វសិត</b> ។ ប្រសិន​បើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​អ្នក​រក្សាទុក មិន​គាំទ្រ​វា​ទេ តម្លៃ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ទីនេះ នឹង​មិនត្រូវបាន​រក្សាទុក​ឡើយ ។</p></qt>

en: &Text Fields
km: វាល​អត្ថបទ

en: &Add Row
km: បន្ថែម​ជួរ​ដេក

en: &Delete Row
km: លុប​ជួរ​ដេក

en: &Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
km: <qt><p><b>វាល​អត្ថបទ</b> ផ្ដល់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​រូបភាព ។ វា​ប្រហែល​ជា​ផ្ទៃ​សេចក្ដី​អធិប្បាយ ដែល​អ្នក​អាច​សរសេរ​អត្ថបទ​ចូល​​បាន​ដោយ​សេរី ។</p><p>ទោះ​យ៉ាងណា នេះ​ជាទ្រង់ទ្រាយ​ជាក់លាក់ ដូច្នេះ​វាល​អាច​ជា​ទិន្នន័យ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​បាន​បកប្រែ​តាម​ទ្រឹស្ដី ដែល​អ្នក​មិនគួរ​កែប្រែ​ទេ តែ​ដូចជា​មិនទំនង​សោះ ។</p><p>មិនមែន​ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​ទាំងអស់​ទេ ដែល​គាំទ្រ <b>វាល​អត្ថបទ</b>​នោះ ។ ប្រសិន​បើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​អ្នក​រក្សាទុក មិន​គាំទ្រ​ពួកវាទេ​នោះ ពួកវា​នឹង​មិនត្រូវបាន​រក្សាទុក​ទេ ។</p></qt>

en: Key
km: សោ

en: Value
km: តម្លៃ

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
km: តម្លៃ​អត្ថបទ "%1" នៅ​បន្ទាត់ %2 ត្រូវការ​សោ ។

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
km: កូន​សោ​អត្ថបទ​ទ៿ងអស់​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ ។ កូន​សោ​អត្ថបទ "%1" នៅ​បន្ទាត់​ទី %2 និង %3 គឺ​ដូច​គ្នា​បេះបិទ ។

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
km: វាល​អត្ថបទ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Dimensions
km: វិមាត្រ

en: Original:
km: ដើម ៖

en: Preview
km: មើល​ជាមុន

en: &Update
km: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
km: ប្ដូរ​ទំហំ/ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: Ac&t on:
km: ធ្វើ​នៅ ៖

en: Entire Image
km: រូបភាព​ទាំង​មូល

en: Selection
km: ជម្រើស

en: Text Box
km: ប្រអប់​អត្ថបទ

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
km: <qt><ul><li><b>ប្ដូរ​ទំហំ</b> ៖ ទំហំ​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើន ដោយ​បង្កើត​តំបន់​ថ្មី​នៅ​ផ្នែក​ខាង​ស្ដាំ និង/ឬ​បាត (បំពេញ​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ) ឬ បន្ថយ​ដោយ​កាត់​ផ្នែក​ខាង​ស្ដាំ និង/ឬ​បាត​ចេញ ។</li><li><b>ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន</b> ៖ រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​ពង្រីក​ដោយ​ស្ទួន​ភីកសែល ឬ បំផ្លាញ​ដោយ​ចោល​ភីកសែល ។</li><li><b>ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ដោយ​រលូន</b> ៖ វា​មាន​លក្ខណៈ​ដូច​គ្នា​នឹង <i>ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​</i>ដែរ តែ​ខុសគ្នា​ត្រង់​ថា វា​លាយ​ភីកសែល​ជាប់​គ្នា ដើម្បី​បង្កើត​រូបភាព​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​ស្អាត​ជាង ។</li></ul></qt>

en: &Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

en: &Scale
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: S&mooth Scale
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រលូន

en: Width:
km: ទទឹង ៖

en: Height:
km: កម្ពស់​ ៖

en: &New:
km: ថ្មី ៖

en: &Percent:
km: ភាគរយ ៖

en: Keep &aspect ratio
km: រក្សា​សមាមាត្រ​ទិដ្ឋភាព

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់​អត្ថបទ​ទៅ​ជា %1x%2 អាច​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរ​សម​ដែរ ។ វា​អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ថយចុះ ហើយ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​ធនធាន​របស់​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់​អត្ថបទ​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់​អត្ថបទឬ ?

en: R&esize Text Box
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់​អត្ថបទ

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព​ទៅ​ជា %1x%2 អាច​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរ​សម​ដែរ ។ វា​អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ថយចុះ ហើយ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​ធនធាន​របស់​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
km: ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាពឬ ?

en: R&esize Image
km: ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ធ្វើមាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ទៅ %1x%2 អាច​​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរសម​ដែរ ។ វា​អាច​កាត់​បន្ថយ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ ហើយ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ដល់​ធនធាន​កម្មវិធី​ផ្សេងទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាពឬ ?

en: Scal&e Image
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​ទៅ​ជា %1x%2 អាច​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរ​សម​ដែរ ។ វា​អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ថយចុះ ហើយ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​ធនធាន​របស់​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស ?

en: Scal&e Selection
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​រលូន​ទៅ​ជា %1x%2 អាច​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរ​សម​ដែរ ។ វា​អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ថយចុះ ហើយ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​ធនធាន​របស់​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​រលូន​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​រលូនឬ ?

en: Smooth Scal&e Image
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រលូន

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​ដោយ​រលូន​ទៅ​ជា %1x%2 អាច​នឹង​ចំណាយ​អស់​សតិ​ច្រើន​គួរ​សម​ដែរ ។ វា​អាច​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​ទទួល​ខុសត្រូវ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ថយចុះ ហើយ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​ធនធាន​របស់​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​ដោយ​រលូន​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​​រលូនឬ ?

en: Smooth Scal&e Selection
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​រលូន

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
km: បង្វិល​ជម្រើស

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
km: បង្វិល​រូបភាព

en: After rotate:
km: បន្ទាប់​ពី​បង្វិល ៖

en: Direction
km: ទិស

en: Cou&nterclockwise
km: ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: C&lockwise
km: ស្រប​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Angle
km: មុំ

en: 90 &degrees
km: ៩០ ដឺក្រេ

en: 180 d&egrees
km: ១៨០ ដឺក្រេ

en: 270 de&grees
km: ២៧០ ដឺក្រេ

en: C&ustom:
km: ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

en: degrees
km: ដឺក្រេ

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
km: បង្វិល​ជម្រើស​ឬ ?

en: Rotat&e Selection
km: បង្វិល​ជម្រើស

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
km: បង្វិល​រូបភាព​ឬ ?

en: Rotat&e Image
km: បង្វិល​រូបភាព

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
km: បញ្ឆៀង​ជម្រើស

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
km: បញ្ឆៀង​រូបភាព

en: After skew:
km: បន្ទាប់ពី​បញ្ឆៀង ៖

en: &Horizontal:
km: ផ្ដេក ៖

en: &Vertical:
km: បញ្ឈរ ៖

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
km: បញ្ឆៀង​ជម្រើស​ឬ ?

en: Sk&ew Selection
km: បញ្ឆៀង​ជម្រើស

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
km: បញ្ឆៀង​រូបភាព​ឬ ?

en: Sk&ew Image
km: បញ្ឆៀង​រូបភាព

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
km: ភាពស្រដៀង​គ្នា​នៃ​ពណ៌

en: &RGB Color Cube Distance
km: ចម្ងាយ​គូប​ពណ៌ RGB

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
km: <a href="dummy_to_make_link_clickable">តើ​ភាព​ស្រដៀងគ្នា​នៃ​ពណ៌​ជា​អ្វី ?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
km: រក្សាទុក​ទិដ្ឋភាព​ជាមុន

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
km[0]: %1 បៃ (ប្រហែល %2%)

en: Could not open "%1".
km: មិន​អាច​បើក "%1" បាន​ឡើយ ។

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
km: មិន​អាច​បើក "%1" បាន​ឡើយ ព្រោះ​មិន​គាំទ្រ​ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​ប្រភេទ​នោះ​ឡើយ ។
    ឯកសារ​អាច​នឹង​ខូច ។

en: Could not save image - insufficient information.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​រូបភាព​បាន​ឡើយ ព្រោះ​ព័ត៌មាន​មិន​គ្រប់គ្រាន់ ។

en: URL: %1
    Mimetype: %2
km: URL ៖ %1
    ប្រភេទ Mime ៖ %2

en: <empty>
km: <ទទេ>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
km: កំហុស​ខាងក្នុង

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
km: <qt><p>ទ្រង់ទ្រាយ <b>%1</b> ប្រហែល​ជា​មិន​អាចរក្សា​ព័ត៌មាន​អំពី​ពណ៌​ទាំងអស់​របស់​រូបភាព​បាន​ឡើយ ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​រក្សាទុក​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ​នេះ​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​ដែល​បាត់បង់

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
km: <qt><p>ការ​រក្សាទុក​រូបភាព​នៅ​ជម្រៅ​ពណ៌​ទាប %1 ប៊ីត អាច​បង្ហាញ​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​បាត់​ពណ៌ ។ ភាពថ្លា ក៏​អាច​ត្រូវបាន​យកចេញ​បានដែរ ។</p><p>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​រក្សាទុក​នៅ​ជម្រៅ​ពណ៌​នេះ​ឬ ?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
km: ជម្រៅ​ពណ៌​ទាប

en: Could not save image - unable to create temporary file.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​រូបភាព​បាន​ឡើយ ព្រោះ​មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្នបាន ។

en: Could not save image - failed to upload.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​រូបភាព​បាន​ឡើយ ព្រោះ​មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: Remove Internal B&order
km: យក​ស៊ុម​ខាង​ក្នុង​ចេញ

en: Remove Internal Border
km: យក​ស៊ុម​ខាង​ក្នុង​ចេញ

en: Autocr&op
km: ច្រិប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Autocrop
km: ច្រិប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
km: KolourPaint មិន​អាច​យក​ស៊ុម​ខាង​ក្នុង​របស់​ជម្រើស​ចេញ​បាន​ឡើយ ដោយ​សារ​តែ​មិនអាច​ដាក់​ទីតាំង​បាន ។

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
km: មិន​អាច​យក​ស៊ុម​ខាង​ក្នុង​ចេញ​បាន​ឡើយ

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
km: KolourPaint មិន​អាច​ច្រិប​រូបភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​បាន​ឡើយ ដោយ​សារ​តែ​មិន​អាច​ដាក់​ទីតាំង​ស៊ុម​របស់វា​បាន ។

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
km: មិន​អាច​ច្រិប​ស្វ័យប្រវត្តិ​បាន​ឡើយ

en: Set as Image
km: កំណត់​ជា​រូបភាព

en: Selection: Create
km: ជម្រើស ៖ បង្កើត

en: Project Founder
km: អ្នក​បង្កើត​គម្រោង

en: Chief Investigator
km: ប្រធាន​អ្នក​បង្កើត

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
km: គាំទ្រ​ការ​ស្កេន គាំទ្រ​អាល់ហ្វា អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Icons
km: រូបតំណាង

en: InputMethod Support
km: គាំទ្រ​វិធីសាស្ដ្រ​បញ្ចូល

en: Image Effects
km: បែបផែន​រូបភាព

en: KDE 4 Porting
km: រួមបញ្ចូល​ក្នុង KDE 4

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
km: សូម​ថ្លែង​អំណរគុណ​ចំពោះ​អ្នក​ចូល​រួម​ផ្សេងទៀត ដែល​បាន​ជួយ​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្មវិធី​នេះ​ដំណើរការ​បាន ។

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
km: រូបភាព

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
km: ពណ៌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
km: ម៉ឺនុយ RMB របស់​ឧបករណ៍​ជម្រើស

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
km: រូបភាព​តូច

en: Left drag the handle to resize the image.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​លើ​ចំណុច​ទាញ ដើម្បី​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព ។

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
km: ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព ៖ ប្រើ​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ទាំងអស់ ។

en: Resize Image: Right click to cancel.
km: ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព ៖ ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ ដើម្បី​បោះបង់ ។

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Could not open color palette "%1".
km: មិនអាច​បើក​ក្ដារ​លាយ​ពណ៌ "%1" បានទេ ។

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
km: មិនអាច​បើក​ក្ដារ​លាយ​ពណ៌ "%1" បានទេ ដោយសារ​មិនគាំទ្រ​ទ្រង់ទ្រាយ ។
    ឯកសារ ប្រហែល​ជា​ខូច ។

en: Could not open KDE color palette "%1".
km: មិនអាច​បើក​ក្ដារ​លាយពណ៌ "%1" របស់ KDE បានទេ ។

en: Could not save color palette as "%1".
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ក្ដារ​លាយ​ពណ៌​ជា "%1" បានទេ ។

en: Untitled
km: គ្មាន​ចំណង​ជើង

en: Use KolourPaint Defaults
km: ប្រើ​លំនាំដើម​របស់ KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
km: ប្រើ​របស់ KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
km: បើក...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
km: រក្សាទុក

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
km: រក្សាទុក​ជា...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
km: បន្ថែម​ជួរ​ដេក

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
km: លុប​ជួរដេក​ចុងក្រោយ

en: Color Box
km: ប្រអប់​ពណ៌

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
km: ក្ដារ​លាយ​ពណ៌ "%1" ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ឬ ?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
km: ក្ដារលាយ​ពណ៌​ "%1" របស់ KDE ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ទៅកាន់​ឯកសារ​ឬ ?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
km: ក្ដារ​លាយពណ៌​លំនាំដើម ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ទៅ​ឯកសារ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
km: បើក​ក្ដារ​លាយ​ពណ៌

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
km: ក្ដារលាយពណ៌ "%1" ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    ការ​ផ្ទុកឡើងវិញ នឹង​បាត់បង់​រាល់ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់ នៅពេល​ដែល​អ្នក​បាន​រក្សាទុកវា​ចុងក្រោយ ។
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ផ្ទុកឡើងវិញ​ឬ ?

en: &Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
km: ក្ដារលាយពណ៌ "%1" របស់ KDE ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    ការ​ផ្ទុកឡើងវិញ​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​បាត់បង់​រាល់ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់ ។
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ផ្ទុក​ឡើងវិញ​ឬ ?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
km: ក្ដារ​លាយពណ៌​លំនាំដើម​ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    ការ​ផ្ទុកឡើង​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​បាត់បង់​រាល់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់ ។
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់ផ្ទុកឡើង​ឬ ?

en: Save Color Palette As
km: រក្សាទុក​ក្ដារ​លាយ​ពណ៌​ជា

en: Paste in &New Window
km: បិទភ្ជាប់​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

en: &Delete Selection
km: លុប​ជម្រើស

en: C&opy to File...
km: ចម្លង​ទៅ​ឯកសារ...

en: Paste &From File...
km: បិទភ្ជាប់​ពី​ឯកសារ...

en: Text: Create Box
km: អត្ថបទ ៖ បង្កើត​ប្រអប់

en: Text: Paste
km: អត្ថបទ ៖ បិទភ្ជាប់

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
km: <qt>KolourPaint មិន​អាច​បិទភ្ជាប់​មាតិកា​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់​​បាន​ទេ ព្រោះ​ថា​វា​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែលមិន​ស្គាល់ ។</qt>

en: Cannot Paste
km: មិន​អាច​បិទភ្ជាប់​បាន​ឡើយ

en: Text: Delete Box
km: អត្ថបទ ៖ លុប​ប្រអប់

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
km: ជម្រើស ៖ លុប

en: Text: Finish
km: អត្ថបទ ៖ បញ្ចប់

en: Selection: Deselect
km: ជម្រើស ៖ ដោះ​ជម្រើស

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
km: ចម្លង​ទៅ​ឯកសារ

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
km: បិទភ្ជាប់​ពី​ឯកសារ

en: E&xport...
km: នាំចេញ...

en: Scan...
km: ស្កេន...

en: Acquire Screenshot
km: ទទួល​រូបថត​អេក្រង់

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Reloa&d
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

[ctx: @title:window]
en: Open Image
km: បើក​រូបភាព

en: Snapshot Delay
km: ពន្យារ​ពេល​កា​រថតរូប

en: No delay
km: គ្មាន​ការ​ពន្យារ

en: Hide Main Window
km: បិទភ្ជាប់​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

en: Document Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ឯកសារ

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
km: រក្សាទុក​រូបភាព​ជា

[ctx: @title:window]
en: Export
km: នាំចេញ

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
km: ឯកសារ "%1" ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។
    ការ​ផ្ទុកឡើង​វិញ នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​បាត់បង់​រាល់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​បាន​រក្សាទុក​ចុងក្រោយ ។
    តើ​អ្នក​ច្បាស់​ហើយ​ឬ ?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
km: ឯកសារ "%1" ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។
    ការ​ផ្ទុកឡើង​វិញ នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​បាត់បង់​រាល់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់ ។
    តើ​អ្នក​ច្បាស់​ហើយ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
km: បោះពុម្ព​រូបភាព

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​រក្សាទុក​រូបភាព​នេះ​សិន មុន​នឹង​ផ្ញើ​វា ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ឬ​ទេ ?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
km: ឯកសារ "%1" ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ឬ​ទេ ?

en: R&esize / Scale...
km: ប្ដូរ​ទំហំ / ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន...

en: Se&t as Image (Crop)
km: កំណត់​ជា​រូបភាព (ច្រឹប)

en: &Flip (upside down)
km: ត្រឡប់ (ត្រឡប់​ចុះក្រោម)

en: Mirror (horizontally)
km: កញ្ចក់ (ត្រឡប់​ផ្ដេក)

en: &Rotate...
km: បង្វិល...

en: Rotate &Left
km: បង្វិល​ឆ្វេង

en: Rotate Righ&t
km: បង្វិល​ស្ដាំ

en: S&kew...
km: បញ្ឆៀង...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
km: បន្ថយ​ត្រឹម​មួយ​ពណ៌ (ច្របល់)

en: Reduce to &Grayscale
km: បន្ថយ​ជា​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ

en: &Invert Colors
km: បញ្ច្រាស​ពណ៌

en: C&lear
km: ជម្រះ

en: &More Effects...
km: បែបផែន​ផ្សេត​ទៀត...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
km: រូបភាព

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
km: ជម្រើស

en: Show &Path
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ

en: Font Family
km: គ្រួសារ​ពុម្ពអក្សរ

en: Font Size
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Bold
km: ដិត

en: Italic
km: ទ្រេត

en: Underline
km: គូស​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម

en: Strike Through
km: បន្ទាត់​ឆូត

en: Previous Tool Option (Group #1)
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍​មុន (ក្រុម #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍​បន្ទាប់ (ក្រុម #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍​មុន (ក្រុម #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍​បន្ទា​ប់ (ក្រុម #2)

en: &Draw Opaque
km: គូរ​ភាពស្រអាប់

en: Draw With Color Similarity...
km: គូរ​ដោយប្រើ​ភាព​ស្រដៀង​គ្នា​នៃ​ពណ៌...

en: Tool Box
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍

en: Show &Grid
km: បង្ហាញ​ក្រឡាចត្រង្គ

en: Show T&humbnail
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូច

en: Zoo&med Thumbnail Mode
km: របៀប​រូបភាព​តូច​ពង្រីក

en: Enable Thumbnail &Rectangle
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ចតុកោណកែង​រូបភាព​តូច

en: &Zoom
km: ពង្រីក

en: Brush
km: ជក់

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
km: គូរ​ដោយ​ប្រើ​ជក់​ដែល​មាន​រាង និង​ទំហំ​ខុសៗ​គ្នា

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
km: ចុច​ដើម្បី​គូរ​ចំណុច ឬ​អូស​ដើម្បី​គូរ​ខ្វាច់ ។

en: Color Eraser
km: ជ័រលុប​ពណ៌

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
km: ជំនួស​ភីកសែល​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
km: ចុច ឬ​អូស ដើម្បី​លុប​ភីកសែល​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ ។

en: Eraser
km: ជ័រលុប

en: Lets you rub out mistakes
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​លុប​កំហុស

en: Click or drag to erase.
km: ចុច ឬ​អូស​ដើម្បី​លុប ។

en: Let go of all the mouse buttons.
km: ប្រើ​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ទាំងអស់ ។

en: Pen
km: ប៊ិក

en: Draws dots and freehand strokes
km: គូរ​ចំណុច ឬ​ខ្វាច់

en: Spraycan
km: កំប៉ុង​បាញ់​ថ្នាំ

en: Sprays graffiti
km: បាញ់​ហ្គ្រាហ្វ៊ីទី

en: Click or drag to spray graffiti.
km: ចុច ឬ​អូស​ដើម្បី​បាញ់​ហ្គ្រាហ្វ៊ីទី ។

en: Right click to cancel.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ ដើម្បី​បោះបង់ ។

en: Left click to cancel.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ដើម្បី​បោះបង់ ។

en: %1:
km: %1 ៖

en: Lets you select a color from the image
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពណ៌​ពី​រូបភាព

en: Click to select a color.
km: ចុច​ដើម្បី​ជ្រើស​ពណ៌ ។

en: Fills regions in the image
km: បំពេញ​តំបន់​នៅ​ក្នុង​រូបភាព

en: Click to fill a region.
km: ចុច ដើម្បី​បំពេញ​តំបន់​មួយ ។

en: Zoom
km: ពង្រីក

en: Zooms in and out of the image
km: ពង្រីក និង​បង្រួម​រូបភាព

en: Curve
km: ខ្សែ​កោង

en: Draws curves
km: គូរ​ខ្សែកោង

en: Drag out the start and end points.
km: អូស​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម និង​ចំណុច​បញ្ចប់ ។

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច​បញ្ជា​ទីមួយ ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាងស្ដាំ ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច​បញ្ជា​ទីមួយ ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាង​ឆ្វេង ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច​បញ្ជា​ចុងក្រោយ ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាង​ស្ដាំ ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច​បញ្ជា​ចុងក្រោយ ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Line
km: បន្ទាត់

en: Draws lines
km: គូរ​បន្ទាត់

en: Drag to draw.
km: អូស​ដើម្បី​គូរ ។

en: Polygon
km: ពហុកោណ

en: Draws polygons
km: គូរ​ពហុកោណ

en: Drag to draw the first line.
km: អូស ដើម្បី​គូរ​បន្ទាត់​ទីមួយ ។

en: Left drag another line or right click to finish.
km: ចុច​អូស​បន្ទាត់​ផ្សេងទៀត​ដោយ​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Right drag another line or left click to finish.
km: ចុច​អូស​បន្ទាត់​ផ្សេងទៀត​ដោយ​កណ្ដុរ​ស្ដាំ ឬ​ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

en: Connected Lines
km: បន្ទាត់​តភ្ជាប់

en: Draws connected lines
km: គូរ​បន្ទាត់​តភ្ជាប់

en: Ellipse
km: ពងក្រពើ

en: Draws ellipses and circles
km: គូរ​រាង​ពងក្រពើ និង​រង្វង់

en: Rectangle
km: ចតុកោណកែង

en: Draws rectangles and squares
km: គូរ​ចតុកោណកែង និង​ការេ

en: Rounded Rectangle
km: ចតុកោណកែង​ជ្រុង​មូល

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
km: គូរ​ចតុកោណកែង និង​ការេ​ជ្រុង​មូល

en: Left drag to create selection.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​បង្កើត​ជម្រើស ។

en: Left drag to move selection.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ជម្រើស ។

en: Left drag to scale selection.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស ។

en: Selection: Opaque
km: ជម្រើស ៖ ស្រអាប់

en: Selection: Transparent
km: ជម្រើស ៖ ថ្លា

en: Selection: Transparency Color
km: ជម្រើស ៖ ពណ៌​ថ្លា

en: Selection: Transparency Color Similarity
km: ជម្រើស ៖ ភាព​ស្រដៀង​ពណ៌​ថ្លា

en: Selection (Elliptical)
km: ជម្រើស (រាង​ពងក្រពើ)

en: Makes an elliptical or circular selection
km: បង្កើត​ជម្រើស​រាង​ពងក្រពើ ឬ​រាង​រង្វង់

en: Selection (Free-Form)
km: ជម្រើស (ទម្រង់​សេរី)

en: Makes a free-form selection
km: បង្កើត​ជម្រើស​ទម្រង់​សេរី

en: Selection (Rectangular)
km: ជម្រើស (រាង​ចតុកោណកែង)

en: Makes a rectangular selection
km: បង្កើត​ជម្រើស​រាង​ចតុកោណកែង

en: Selection: Move
km: ជម្រើស ៖ ផ្លាស់ទី

en: %1: Smear
km: %1 ៖ លាប

en: Writes text
km: សរសេរ​អត្ថបទ

en: Text: Backspace
km: អត្ថបទ ៖ លុប​ថយ​ក្រោយ

en: Text: Delete
km: អត្ថបទ ៖ លុប

en: Text: New Line
km: អត្ថបទ ៖ បន្ទាត់​ថ្មី

en: Text: Write
km: អត្ថបទ ៖ សរសេរ

en: Left drag to create text box.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​បង្កើត​ប្រអប់​អត្ថបទ ។

en: Left drag to move text box.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាង​ឆ្វេង ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ប្រអប់​អត្ថបទ ។

en: Text: Move Box
km: អត្ថបទ ៖ ផ្លាស់ទី​ប្រអប់

en: Left drag to resize text box.
km: ចុច​អូស​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង ដើម្បី​ប្ដូរ​ទំហំ​ប្រអប់​អត្ថបទ ។

en: Left click to change cursor position.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទីតាំង​ទស្សន៍​ទ្រនិច ។

en: Text: Opaque Background
km: អត្ថបទ ៖ ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ស្រអាប់

en: Text: Transparent Background
km: អត្ថបទ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ថ្លា

en: Text: Swap Colors
km: អត្ថបទ ៖ ដូរ​ពណ៌

en: Text: Foreground Color
km: អត្ថបទ ៖ ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ

en: Text: Background Color
km: អត្ថបទ ៖ ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text: Font
km: អត្ថបទ ៖ ពុម្ពអក្សរ

en: Text: Font Size
km: អត្ថបទ ៖ ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Text: Bold
km: អត្ថបទ ៖ ដិត

en: Text: Italic
km: អត្ថបទ ៖ ទ្រេត

en: Text: Underline
km: អត្ថបទ ៖ គូស​បន្ទាត់​ពីក្រោម

en: Text: Strike Through
km: អត្ថបទ ៖ បន្ទាត់​ឆូត

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
km: រៀប​មិន​បាន​ពង្រីក - រូបភាព​តូច

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
km: <qt><p><b>ភាព​ស្រដៀងគ្នា​នៃ​ពណ៌</b> គឺ​ជា​<i>ភាព​ស្រដៀងគ្នា</i>​នៃ​ពណ៌​របស់​ភីកសែល​ផ្សេងគ្នា គឺ​សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ​ដើម្បី​កំណត់​ពួកវា​ឲ្យ​ដូចគ្នា ។</p><p>ប្រសិន​បើ​អ្នក​កំណត់​វា​ទៅ​អ្វី​ផ្សេង​ក្រៅពី <b>ដូចគ្នា​បេះបិទ</b> អ្នក​អាច​ធ្វើការ​កាន់តែ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ជាមួយ​នឹង​រូបភាព និង​រូបថត​ច្របល់​ចូលគ្នា តាម​លក្ខណៈ​ប្រៀបធៀប​ចំពោះ​លក្ខណៈ​ពិសេស "ដំបង​វេទមន្ត" នៃ​កម្មវិធី​គំនូរ​ផ្សេងទៀត ។</p><p>លក្ខណៈពិសេស​នេះអនុវត្ត​ទៅ ៖</p><ul><li><b>ជម្រើស</b> ៖ នៅ​ក្នុង​របៀប​<b>ថ្លា</b> ពណ៌​នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​ដែល​<i>ស្រដៀងគ្នា​</i>​ទៅនឹង​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ថ្លា ។</li><li><b>បំពេញ​ទាំងមូល</b> ៖ ចំពោះ​តំបន់​ដែល​មាន​ភីកសែលពណ៌​<i>ស្រដៀងគ្នា</i> - ប៉ុន្តែ​មិនដូចគ្នា​បេះបិទ ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់​​គឺ​​បំពេញ​ភីកសែល​កាន់តែច្រើន ។​</li><li><b>ជ័រ​លុប​ពណ៌</b> ៖ ភីកសែល​របស់​ពណ៌​ដែល​<i>ស្រដៀង​គ្នា</i>​នឹង​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ។</li><li><b>ច្រិប​ស្វ័យប្រវត្តិ</b> និង <b>យក​ស៊ុម​ខាងក្នុង​ចេញ</b> ៖ សម្រាប់​ស៊ុម​ដែល​មាន​ភីកសែល​ពណ៌​<i>ស្រដៀងគ្នា</i> ប៉ុន្តែ​មិនដូចគ្នា​បេះបិទ នោះ​ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់​គឺ​ត្រូវ​ច្រិប​ស៊ុម​ទាំងមូល ។</li></ul><p>ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់ មានន័យថា​ប្រតិបត្តិការ​កំណត់​ជួរ​ពណ៌​ដែលបាន​បង្កើន​ឲ្យ​<i>ស្រដៀងគ្នា</i>​គ្រប់គ្រាន់​គឺ​ដូចគ្នា ។ ដូច្នេះ អ្នក​គួរតែ​បង្កើន​ការ​កំណត់ ប្រសិន​បើ​ប្រតិបត្តិការ​ខាងលើ គឺ​មិនមែន​ជា​ភីកសែល​ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ដែល​អ្នក​កំណត់​ពណ៌​របស់វា​ឲ្យ​ស្រដៀងគ្នា ។</p><p>ទោះយ៉ាងណា ប្រសិន​បើ​ពួកវាមានប្រសិទ្ធិភាព​ច្រើនពេក ហើយ​ប្ដូរ​ភីកសែល​ដែល​អ្នក​មិន​កំណត់​ពណ៌​របស់​វា​ឲ្យ​ស្រដៀងគ្នា (ឧទាហរណ៍ ប្រសិន​បើ <b>ការ​បំពេញ​ទាំង​ស្រុង</b> ប្ដូរ​ភីកសែល​ច្រើន​ពេក) អ្នក​គួរតែ​បន្ថយ​ការ​កំណត់​នេះ ។</p><p>ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​វា សូម​ចុច​នៅលើ​គូប ។</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
km: <qt><p><b>ភាព​ស្រដៀងគ្នា​នៃ​ពណ៌</b>គឺ​ជា​របៀប​ដែល​<i>ភាព​ស្រដៀងគ្នា</i>​នៃ​ពណ៌​របស់​ភីកសែល​ផ្សេងគ្នា គឺ​សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ​ដើម្បី​កំណត់​ពួកវា​ឲ្យ​ដូចគ្នា ។</p><p>ប្រសិន​បើ​អ្នក​កំណត់​វា​ទៅ​អ្វី​ផ្សេង​ក្រៅពី <b>ដូចគ្នា​បេះបិទ</b> អ្នក​អាច​ធ្វើការ​កាន់តែ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ជាមួយ​នឹង​រូបភាព និង​រូបថត​ច្របល់​ចូលគ្នា តាម​លក្ខណៈ​ប្រៀបធៀប​ចំពោះ​លក្ខណៈ​ពិសេស "ដំបង​វេទមន្ត" នៃ​កម្មវិធី​គំនូរ​ផ្សេងទៀត ។</p><p>លក្ខណៈពិសេស​នេះ​អនុវត្ត​ចំពោះ ៖</p><ul><li><b>ជម្រើស</b> ៖ ជា​របៀប<b>ថ្លា</b> ពណ៌​នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​ដែល​<i>ស្រដៀងគ្នា​</i>​ទៅនឹង​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ថ្លា ។</li><li><b>បំពេញ​ទាំង​មូល</b> ៖ ចំពោះ​តំបន់​ដែល​មាន​ភីកសែលពណ៌​<i>ស្រដៀងគ្នា</i> ប៉ុន្តែ​មិនដូចគ្នា​បេះបិទ ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់​​គឺ​​បំពេញ​ភីកសែល​កាន់តែច្រើន ។</li><li><b>ជ័រ​លុប​ពណ៌</b> ៖ ភីកសែល​របស់​ពណ៌​ដែល​<i>ស្រដៀង​គ្នា</i>​នឹង​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ។</li><li><b>ច្រិប​ស្វ័យប្រវត្តិ</b> និង <b>យក​ស៊ុម​ខាងក្នុង​ចេញ</b> ៖ សម្រាប់​ស៊ុម​ដែល​មាន​ភីកសែល​ពណ៌​<i>ស្រដៀងគ្នា</i> ប៉ុន្តែ​មិនដូចគ្នា​បេះបិទ នោះ​ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់​គឺ​ត្រូវ​ច្រិប​ស៊ុម​ទាំងមូល ។</li></ul><p>ការ​កំណត់​កាន់តែ​ខ្ពស់ មានន័យថា​ប្រតិបត្តិការ​កំណត់​ជួរ​ពណ៌​ដែលបាន​បង្កើន​ឲ្យ​<i>ស្រដៀងគ្នា</i>​គ្រប់គ្រាន់​គឺ​ដូចគ្នា ។ ដូច្នេះ អ្នក​គួរតែ​បង្កើន​ការ​កំណត់ ប្រសិន​បើ​ប្រតិបត្តិការ​ខាងលើ គឺ​មិនមែន​ជា​ភីកសែល​ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ដែល​អ្នក​កំណត់​ពណ៌​របស់វា​ឲ្យ​ស្រដៀងគ្នា ។</p><p>ទោះយ៉ាងណា ប្រសិន​បើ​ពួកវាមានប្រសិទ្ធិភាព​ច្រើនពេក ហើយ​ប្ដូរ​ភីកសែល​ដែល​អ្នក​មិន​កំណត់​ពណ៌​របស់​វា​ឲ្យ​ស្រដៀងគ្នា (ឧទាហរណ៍ ប្រសិន​បើ <b>ការ​បំពេញ​ទាំង​ស្រុង</b> ប្ដូរ​ភីកសែល​ច្រើន​ពេក) អ្នក​គួរតែ​បន្ថយ​ការ​កំណត់​នេះ ។</p></qt>

en: &Brightness:
km: ពន្លឺ ៖

en: Re&set
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Co&ntrast:
km: កម្រិត​ពណ៌ ៖

en: &Gamma:
km: ហ្គាម៉ា ៖

en: Rese&t
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: C&hannels:
km: ឆានែល ៖

en: All
km: ទាំង​អស់

en: Red
km: ក្រហម

en: Green
km: បៃតង

en: Blue
km: ខៀវ

en: Reset &All Values
km: កំណត់​តម្លៃ​ទាំងអស់​ឡើង​វិញ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: &Amount:
km: ចំនួន ៖

en: E&nable
km: អនុញ្ញាត

en: Colors
km: ពណ៌

en: &Hue:
km: ភាពលាំៗ​នៃ​ពណ៌ ៖

en: &Saturation:
km: តិត្ថិភាព ៖

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
km: តម្លៃ ៖

en: &Red
km: ក្រហម

en: &Green
km: បៃតង

en: &Blue
km: ខៀវ

en: &All
km: ទាំងអស់

en: Channels
km: ឆានែល

en: &Monochrome
km: មួយ​ពណ៌

en: Mo&nochrome (dithered)
km: មួយ​ពណ៌ (ច្របល់)

en: 256 co&lor
km: ២៥៦ ពណ៌

en: 256 colo&r (dithered)
km: ២៥៦ ពណ៌ (ច្របល់)

en: 24-&bit color
km: ពណ៌ ២៤ ប៊ីត

en: Reduce To
km: បន្ថយ​ត្រឹម

en: &Granularity:
km: គ្រាប់ៗ

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
km: <qt><p>ដើម្បី​ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ដែល​ឧបករណ៍​ប្រើ​ដើម្បី​គូរ គឺ​ត្រូវ​ចុច​កណ្ដុរ​ខាងឆ្វេង​លើក្រឡា​ពណ៌​បំពេញ ។ ដើម្បី​ជ្រើសពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ គឺ​ត្រូវ​ចុច​កណ្ដុរ​ខាងស្ដាំ​វិញ ។</p><p>ដើម្បី​ប្ដូរ​ពណ៌​នៃ​ក្រឡា​ពណ៌​ដោយ​ខ្លួនវា គឺ​ត្រូវ​ចុច​ទ្វេដង​លើ​វា ។</p><p>អ្នក​ក៏អាច​ប្ដូរ​ពណ៌​ក្រឡា​បំពេញ​ដោយ​ក្រឡា​ផ្សេងទៀត​ដោយ​អូស ហើយ​ទម្លាក់​ក៏បាន​ដែរ ។ ហើយ ប្រសិន​បើ​អ្នក​សង្កត់​គ្រាប់​ចុច <b>បញ្ជា</b> ឲ្យ​នោះ​ពណ៌​របស់​ក្រឡា​ទិសដៅ នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជាន់ គឺ​ជំនួស​ការប្ដូរ​ពណ៌​ក្រឡា​ប្រភព ។</p></qt>

en: Convert &to:
km: បម្លែង​ជា ៖

en: Quali&ty:
km: គុណភាព ៖

en: &Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Monochrome
km: មួយ​ពណ៌

en: Monochrome (Dithered)
km: មួយ​ពណ៌ (ច្របល់)

en: 256 Color
km: ២៥៦ ពណ៌

en: 256 Color (Dithered)
km: ២៥៦ ពណ៌ (ច្របល់)

en: 24-bit Color
km: ពណ៌ ២៤ ប៊ីត

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
km: ទីតាំង​រូបភាព

en: &Center of the page
km: កណ្ដាល​ទំព័រ

en: Top-&left of the page
km: លើ​ខាង​ឆ្វេង​ទំព័រ

en: Transparent
km: ថ្លា

en: KolourPaint Defaults
km: KolourPaint លំនាំដើម

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
km: ពណ៌ ៖ %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
km: ពណ៌ ៖ %1 [កែប្រែ]

en: Circle
km: រង្វង់

en: Square
km: ការេ

en: Slash
km: សញ្ញា /

en: No Fill
km: មិន​បំពេញ

en: Fill with Background Color
km: បំពេញ​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Fill with Foreground Color
km: បំពេញ​ដោយ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ

en: Opaque
km: ស្រអាប់
