kolourpaint - en to nds translation catalogue (400 entries)

en: Balance
nds: Balangs

en: Soften
nds: Weekteken

en: Sharpen
nds: Scharpteken

en: Clear
nds: Leddig maken

en: Selection: %1
nds: Köör: %1

en: Emboss
nds: Ingraven

en: Flatten
nds: Glattmaken

en: Reduce to Grayscale
nds: Na Griestöön minnern

en: Hue, Saturation, Value
nds: Toon, Sattheit, Weert

en: Invert Colors
nds: Klören ümdreihen

en: Invert
nds: Ümdreihen

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
nds: Na Swattwitt minnern (punkteert)

en: Reduce to Monochrome
nds: Na Swattwitt minnern

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
nds: Na 256 Klören minnern (punkteert)

en: Reduce to 256 Color
nds: Na 256 Klören minnern

en: Histogram Equalizer
nds: Histogramm-Liekmaker

en: Flip
nds: Ümdreihen

en: Flip horizontally and vertically
nds: Kimmrecht un pielrecht ümdreihen

en: Flip horizontally
nds: Kimmrecht ümdreihen

en: Flip vertically
nds: Pielrecht ümdreihen

en: Text: Resize Box
nds: Text: Feldgrött ännern

en: Selection: Scale
nds: Köör: Grött topassen

en: Selection: Smooth Scale
nds: Köör: Grött week topassen

en: Resize
nds: Grött ännern

en: Scale
nds: Topassen

en: Smooth Scale
nds: Week topassen

en: Rotate
nds: Dreihen

en: Skew
nds: Kippen

en: &Undo: %1
nds: &Torüchnehmen: %1

en: &Undo
nds: &Torüchnehmen

en: &Redo: %1
nds: &Wedderhalen: %1

en: &Redo
nds: &Wedderhalen

en: Undo: %1
nds: Torüchnehmen: %1

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Redo: %1
nds: Wedderhalen: %1

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: %1 more item | %1 more items
nds[0]: Noch %1 Objekt
nds[1]: Noch %1 Objekten

en: Color Picker
nds: Klöörköör

en: Flood Fill
nds: Rebeet infarven

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
nds: Mehr Bildeffekten (Köör)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
nds: Mehr Bildeffekten

en: &Effect:
nds: &Effekt:

en: Reduce Colors
nds: Weniger Klören

en: Soften & Sharpen
nds: Week- un Scharpteken

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
nds: Dokmentegenschappen

en: Dots &Per Inch (DPI)
nds: Pünkt &per Toll (DPI)

en: Unspecified
nds: Nich angeven

en: Horizontal:
nds: Kimmrecht:

en: Vertical:
nds: Pielrecht:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
nds: <qt><p><b>Pünkt per Toll</b> (engl. <i>dots per inch</i>, DPI) gifft an, woveel Bildpünkt binnen een Toll (2,54cm) druckt warrn schöölt.</p><p>Mehr Pünkt per Toll maakt dat Bild lütter. Beacht, dat Dien Drucker wohrschienlich keen Biller mit en höger Gööd as 300 oder 600 DPI drucken kann, man dat hangt vun den Drucker af.</p><p>Wenn dat druckte Bild liek so groot as op den Schirm wesen schall, denn muttst Du den DPI-Weert vun't Bild op den Weert vun den  Schirm instellen.</p><p>Wenn een vun de DPI-Weerten <b>nich angeven</b> is, warrt dat Bild ok mit de sülve Grött druckt as dat op den Schirm wiest is.</p><p>Nich all Bildformaten ünnerstütt DPI-Weerten. Wenn dat Formaat, na dat Du sekerst, ehr nich ünnerstütt, warrt se ok nich sekert.</p></qt>

en: O&ffset
nds: A&fstand

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
nds: <qt><p>De <b>Afstand</b>is de relativ Positschoon, na de dat Bild in'n Vergliek mit anner Biller platzeert warrn schall.</p><p>Nich all Bildformaten ünnerstütt de <b>Afstand</b>-Funkschoon. Wenn dat Formaat, na dat Du sekerst, ehr nich ünnerstütt, warrt warrt de hier angeven Weerten ok nich sekert.</p></qt>

en: &Text Fields
nds: &Textfeller

en: &Add Row
nds: Reeg &tofögen

en: &Delete Row
nds: Reeg &wegdoon

en: &Reset
nds: &Torüchsetten

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
nds: <qt><p><b>Textfeller</b> stellt besünner Bildinformatschonen praat. Dit sünd normalerwies Kommentarrebeden för Dien Textingaven.</p><p>Dit is aver formaategen, un de Feller köönt villicht ok Daten bargen, de de Reekner verarbeiden schall, un de een denn beter nich ännert. Dat is aver nich wohrschienlich.</p><p>Nich all Bildformaten ünnerstütt <b>Textfeller</b>. Wenn dat Formaat, na dat Du sekerst, ehr nich ünnerstütt, warrt se ok nich sekert.</p></qt>

en: Key
nds: Slötel

en: Value
nds: Weert

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
nds: De textweert  "%1" in Reeg %2 bruukt en Slötel.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
nds: All Textslötels mööt eensoortet wesen. Textslötel "%1" in de Regen %2 un %3 sünd liek.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
nds: Leeg Textfeller

en: Dimensions
nds: Afmeten

en: Original:
nds: Orginaal:

en: Preview
nds: Vöransicht

en: &Update
nds: &Opfrischen

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
nds: Grött ännern / topassen

en: Ac&t on:
nds: &Utföhren för:

en: Entire Image
nds: Heel Bild

en: Selection
nds: Köör

en: Text Box
nds: Textfeld

en: Operation
nds: Akschoon

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
nds: <qt><ul><li><b>Grött ännern</b>: Schall dat Bild grötter warrn, warrt niege Rebeden rechterhand un/oder nerrn anföögt  (infarvt mit de Achtergrundklöör), schall dat lütter warrn, warrt rechts un/oder nerrn Rebeden afsneden.</li><li><b>Topassen</b>: Dat Bild warrt dör't Verdubbeln oder Wegmaken vun Pixels grötter oder lütter maakt.</li><li><b>Week Topassen</b>: Nau as <i>Topassen</i>, man de Naverpixels warrt een dat anner topasst, so dat dat Bild weker utsüht.</li></ul></qt>

en: &Resize
nds: &Grött ännern

en: &Scale
nds: &Topassen

en: S&mooth Scale
nds: &Week topassen

en: Width:
nds: Breed:

en: Height:
nds: Hööchde:

en: &New:
nds: &Nieg:

en: &Percent:
nds: &Perzent:

en: Keep &aspect ratio
nds: Bild&proportschoon wohren

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Ännern vun de Textfeldgrött na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du de Textfeldgrött redig ännern?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
nds: Textfeldgrött ännern?

en: R&esize Text Box
nds: Textfeldgrött ä&nnern

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Ännern vun de Bildgrött na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du de Bildgrött redig ännern?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
nds: Bildgrött ännern?

en: R&esize Image
nds: Bildgrött ä&nnern

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Topassen vun dat Bild na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du dat Bild redig topassen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
nds: Bild topassen?

en: Scal&e Image
nds: Bild &topassen

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Topassen vun de Köör na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du de Köör redig topassen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
nds: Köör topassen?

en: Scal&e Selection
nds: Köör &topassen

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat weke Topassen vun dat Bild na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du dat Bild redig week topassen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
nds: Bild week topassen?

en: Smooth Scal&e Image
nds: Bild week &topassen

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat weke Topassen vun de Köör na %1x%2 kann bannig veel Spieker bruken. Dat kann dat Systeem langsamer maken un to Ressourcenproblemen bi anner Programmen föhren.</p><p>Wullt Du de Köör redig week topassen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
nds: Köör week topassen?

en: Smooth Scal&e Selection
nds: Köör week &topassen

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
nds: Köör dreihen

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
nds: Bild dreihen

en: After rotate:
nds: Na't Dreihen:

en: Direction
nds: Richt

en: Cou&nterclockwise
nds: Na &links dreihen

en: C&lockwise
nds: Na &rechts dreihen

en: Angle
nds: Winkel

en: 90 &degrees
nds: 90 &Graad

en: 180 d&egrees
nds: 180 &Graad

en: 270 de&grees
nds: 270 G&raad

en: C&ustom:
nds: &Egen:

en: degrees
nds: Graad

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
nds: Köör dreihen?

en: Rotat&e Selection
nds: Köör &dreihen

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
nds: Bild dreihen?

en: Rotat&e Image
nds: Bild &dreihen

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
nds: Köör kippen

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
nds: Bild kippen

en: After skew:
nds: Na't Kippen:

en: &Horizontal:
nds: &Kimmrecht:

en: &Vertical:
nds: &Pielrecht:

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
nds: Köör kippen?

en: Sk&ew Selection
nds: Köör &kippen

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
nds: Bild kippen?

en: Sk&ew Image
nds: Bild &kippen

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
nds: Klörenliekheit

en: &RGB Color Cube Distance
nds: Afstand binnen &RGB-Klörenwörpel

en: Exact Match
nds: Nau Övereenstimmen

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
nds: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Wat is Klörenliekheit?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
nds: Vöransicht sekern

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
nds[0]: %1 Bytes (so wat %2%)
nds[1]: %1 Bytes (so wat %2%)

en: Could not open "%1".
nds: "%1" lett sik nich opmaken.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
nds: "%1" lett sik nich opmaken. - Nich ünnerstütt Bildformaat.
    Villicht is de Datei schaadhaftig.

en: Could not save image - insufficient information.
nds: Bild lett sik nich sekern - nich noog Informatschonen.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
nds: Adress: %1
    MIME-Typ: %2

en: <empty>
nds: <leddig>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
nds: Intern Fehler

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Formaat <b>%1</b> kann villicht nich all Klöreninformatschonen vun dat Bild wohren.</p><p>Wullt Du redig na dit Formaat sekern?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
nds: Dateiformaat mit Verlusten

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
nds: <qt><p>Wenn Du dat Bild mit de siete Klörendeepde vun %1 Bits sekerst, gaht villicht de Klöreninformatschonen verloren, un jichtenseen Transparenz warrt ok wegmaakt.</p><p>Büst Du seker, dat Du dat Bild mit disse Klörendeepde sekern wullt?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
nds: Siet Schirm-Klörendeepde

en: Could not save image - unable to create temporary file.
nds: Bild lett sik nich sekern - Temporeerdatei lett sik nich opstellen.

en: Could not save image - failed to upload.
nds: Bild lett sik nich sekern - Hoochladen fehlslaan.

en: Remove Internal B&order
nds: Intern &Rand wegmaken

en: Remove Internal Border
nds: Intern Rand wegmaken

en: Autocr&op
nds: Automaatsch &tosnieden

en: Autocrop
nds: Automaatsch tosnieden

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
nds: KolourPaint kann den internen Rand vun de Köör nich wegmaken, wiel he sik nich finnen lett.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
nds: Intern Rand lett sik nich wegmaken

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
nds: KolourPaint kann dat Bild nich automaatsch tosnieden, wiel sik de Rand nich finnen lett.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
nds: Automaatsch Tosnieden nich mööglich

en: Set as Image
nds: As Bild fastleggen

en: Selection: Create
nds: Köör: Opstellen

en: Project Founder
nds: Projekt-Vader

en: Chief Investigator
nds: Hööftopsicht

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
nds: Inlees- un Alphakanaal-Ünnerstütten, Pleger opstunns

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: InputMethod Support
nds: Ingaavmetood-Ünnerstütten

en: Image Effects
nds: Bildeffekten

en: KDE 4 Porting
nds: Na KDE 4 porteert

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
nds: Dank ok an all anner Lüüd, de dit Programm mööglich maakt hebbt.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
nds: &Bild

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
nds: &Klören

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
nds: Text-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
nds: Utsöökwarktüüch-Rechtsklickmenü

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
nds: Vöransichtbild

en: Left drag the handle to resize the image.
nds: Treck an den Greep, wenn Du de Bildgrött ännern wullt.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
nds: Bildgrött ännern: All Muusknööp looslaten.

en: Resize Image: Right click to cancel.
nds: Bildgrött ännern: Klick rechts, wenn Du afbreken wullt.

en: Could not open color palette "%1".
nds: Klörensett "%1" lett sik nich opmaken.

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
nds: Klörensett "%1" lett sik nich opmaken. - Nich ünnerstütt Formaat.
    Villicht is de Datei schaadhaftig.

en: Could not open KDE color palette "%1".
nds: KDE-Klörensett "%1" lett sik nich opmaken.

en: Could not save color palette as "%1".
nds: Klörensett lett sik nich as "%1" sekern.

en: Untitled
nds: Ahn Naam

en: Use KolourPaint Defaults
nds: KolourPaint-Vörinstellen bruken

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
nds: KDE-Klören

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
nds: &Opmaken...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
nds: &Nieg laden

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
nds: &Sekern

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
nds: Sekern &as...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
nds: Reeg tofögen

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
nds: Lest Reeg wegdoon

en: Color Box
nds: Klörenkasten

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
nds: De Klörensett "%1" wöör ännert.
    Wullt Du em na en Datei sekern?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
nds: De KDE-Klörensett "%1" wöör ännert.
    Wullt Du em na en Datei sekern?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
nds: De Standard-Klörensett wöör ännert.
    Wullt Du em na en Datei sekern?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
nds: Klörensett opmaken

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
nds: De Klörensett "%1" wöör ännert.
    Niegladen warrt all Ännern siet dat leste Sekern wegdoon.
    Büst Du seker?

en: &Reload
nds: &Nieg laden

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nds: De KDE-Klörensett "%1" wöör ännert.
    Niegladen warrt all Ännern wegdoon.
    Büst Du seker?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nds: De Standard-Klörensett wöör ännert.
    Niegladen warrt all Ännern wegdoon.
    Büst Du seker?

en: Save Color Palette As
nds: Klörensett sekern as

en: Paste in &New Window
nds: Na &nieg Finster infögen

en: &Delete Selection
nds: Köör &wegdoon

en: C&opy to File...
nds: Na Datei k&operen...

en: Paste &From File...
nds: Ut &Datei infögen...

en: Text: Create Box
nds: Text: Feld opstellen

en: Text: Paste
nds: Text: Infögen

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
nds: <qt>De Inholt ut de Twischenaflaag lett sik nich infögen. Dat Formaat is nich begäng.</qt>

en: Cannot Paste
nds: Infögen nich mööglich

en: Text: Delete Box
nds: Text: Feld wegdoon

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
nds: Köör: Wegdoon

en: Text: Finish
nds: Text: Fardig maken

en: Selection: Deselect
nds: Köör: Köör opheven

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
nds: Na Datei koperen

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
nds: Ut Datei infögen

en: E&xport...
nds: &Exporteren...

en: Scan...
nds: Inleser...

en: Acquire Screenshot
nds: Schirmfoto rankriegen

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Reloa&d
nds: &Nieg laden

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nds: Bild opmaken

en: Snapshot Delay
nds: Snappschööt-Töövtiet

en: No delay
nds: Keen Töövtiet

en: Hide Main Window
nds: Hööftfinster versteken

en: Document Properties
nds: Dokmentegenschappen

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
nds: Bild sekern as

[ctx: @title:window]
en: Export
nds: Exporteren

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
nds: Dat Dokment "%1" wöör ännert.
    Niegladen warrt all Ännern siet dat leste Sekern wegdoon.
    Büst Du seker?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nds: Dat Dokment "%1" wöör ännert.
    Niegladen warrt all Ännern wegdoon.
    Büst Du seker?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
nds: Bild drucken

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
nds: Du muttst dat Bild sekern, ehr Du dat sennst.
    Wullt Du dat nu sekern?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
nds: Dat Dokment "%1" wöör ännert.
    Wullt Du dat sekern?

en: R&esize / Scale...
nds: &Grött ännern / topassen...

en: Se&t as Image (Crop)
nds: As Bild fas&tleggen (afsnieden)

en: &Flip (upside down)
nds: Ü&mdreihen (överkopp)

en: Mirror (horizontally)
nds: Spegeln (kimmrecht)

en: &Rotate...
nds: &Dreihen...

en: Rotate &Left
nds: Na &links dreihen

en: Rotate Righ&t
nds: Na &rechts dreihen

en: S&kew...
nds: &Kippen...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
nds: Na &Swattwitt minnern (punkteert)

en: Reduce to &Grayscale
nds: Na &Griestöön minnern

en: &Invert Colors
nds: Klören ü&mdreihen

en: C&lear
nds: &Wegdoon

en: &More Effects...
nds: &Mehr Effekten...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
nds: &Bild

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
nds: &Köör

en: Show &Path
nds: &Padd wiesen

en: %1bpp
nds: %1 bpp

en: Font Family
nds: Schriftoorden-Familie

en: Font Size
nds: Schriftgrött

en: Bold
nds: Fett

en: Italic
nds: Kursiev

en: Underline
nds: Ünnerstreken

en: Strike Through
nds: Dörstreken

en: Previous Tool Option (Group #1)
nds: Verleden Warktüüchoptschoon (Koppel Nr.1)

en: Next Tool Option (Group #1)
nds: Nakamen Warktüüchoptschoon (Koppel Nr.1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
nds: Verleden Warktüüchoptschoon (Koppel Nr.2)

en: Next Tool Option (Group #2)
nds: Nakamen Warktüüchoptschoon (Koppel Nr.2)

en: &Draw Opaque
nds: Decken &teken

en: Draw With Color Similarity...
nds: Mit Klörenliekheit teken...

en: Tool Box
nds: Warktüüchkist

en: Show &Grid
nds: &Gadder wiesen

en: Show T&humbnail
nds: &Vöransicht wiesen

en: Zoo&med Thumbnail Mode
nds: &Grötter maakte Vöransichten

en: Enable Thumbnail &Rectangle
nds: Vöransicht-&Rahmen anmaken

en: &Zoom
nds: Ansicht&grött

en: Brush
nds: Pinsel

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
nds: Mit verscheden Pinselformen un -grötten teken

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
nds: Klick, wenn Du Pünkt teken wullt, oder treck, wenn Du Streken teken wullt.

en: Color Eraser
nds: Klörenradeergummi

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
nds: Wesselt Pixels vun de Vörgrundklöör mit de Achtergrundklöör ut

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
nds: Klick oder treck, wenn Du Vörgrundklöör-Pixels wegmaken wullt.

en: Eraser
nds: Radeergummi

en: Lets you rub out mistakes
nds: Dor laat sik Fehlers mit wegraderen

en: Click or drag to erase.
nds: Klick oder treck, wenn Du wat utraderen wullt.

en: Let go of all the mouse buttons.
nds: All Muusknööp looslaten.

en: Pen
nds: Stift

en: Draws dots and freehand strokes
nds: Pünkt un freehannig Streken teken

en: Spraycan
nds: Spröhdoos

en: Sprays graffiti
nds: Spröht de Farv

en: Click or drag to spray graffiti.
nds: Klick oder treck, wenn Du de Farv spröhen wullt.

en: Right click to cancel.
nds: Klick rechts, wenn Du afbreken wullt.

en: Left click to cancel.
nds: Klick links, wenn Du afbreken wullt.

en: Lets you select a color from the image
nds: Hier lett sik en Klöör ut dat Bild utsöken

en: Click to select a color.
nds: Klick hier, wenn Du en Klöör utsöken wullt.

en: Fills regions in the image
nds: Bildrebeden infarven

en: Click to fill a region.
nds: Klick, wenn Du en Rebeet infarven wullt.

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

en: Zooms in and out of the image
nds: Maakt de Bildansicht grötter oder lütter

en: Curve
nds: Bagen

en: Draws curves
nds: Bagens teken

en: Drag out the start and end points.
nds: Treck de Anfang- un Ennpünkt.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du den eersten Kuntrullpunkt fastleggen wullt, oder klick rechts, wenn Du ophören wullt.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
nds: Treck mit de rechte Muustast, wenn Du den eersten Kuntrullpunkt fastleggen wullt, oder klick links, wenn Du ophören wullt.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du den lesten Kuntrullpunkt fastleggen, oder klick rechts, wenn Du ophören wullt.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
nds: Treck mit de rechte Muustast, wenn Du den lesten Kuntrullpunkt fastleggen wullt, oder klick links, wenn Du ophören wullt.

en: Line
nds: Lien

en: Draws lines
nds: Lienen teken

en: Drag to draw.
nds: Treck, wenn Du teken wullt.

en: Polygon
nds: Veeleck

en: Draws polygons
nds: Veelecken teken

en: Drag to draw the first line.
nds: Treck, wenn Du de eerste Lien teken wullt.

en: Left drag another line or right click to finish.
nds: Treck mit de linke Muustast en anner Lien, oder klick rechts, wenn Du ophören wullt.

en: Right drag another line or left click to finish.
nds: Treck mit de rechte Muustast en anner Lien, oder klick links, wenn Du ophören wullt.

en: Connected Lines
nds: Verbunnen Lienen

en: Draws connected lines
nds: Verbunnen Lienen teken

en: Ellipse
nds: Ellips

en: Draws ellipses and circles
nds: Ellipsen un Krinken teken

en: Rectangle
nds: Rechteck

en: Draws rectangles and squares
nds: Rechtecken un Quadraten teken

en: Rounded Rectangle
nds: Afrundt Rechteck

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
nds: Rechtecken un Quadraten mit afrundt Ecken teken

en: Left drag to create selection.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du en Köör opstellen wullt.

en: Left drag to move selection.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du en Köör verschuven wullt.

en: Left drag to scale selection.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du de Köörgrött ännern wullt.

en: Selection: Opaque
nds: Köör: Decken

en: Selection: Transparent
nds: Köör: Dörsichtig

en: Selection: Transparency Color
nds: Köör: Transparenzklöör

en: Selection: Transparency Color Similarity
nds: Köör: Transparenzklöör-Liekheit

en: Selection (Elliptical)
nds: Köör (elliptsch)

en: Makes an elliptical or circular selection
nds: En elliptsch oder rund Köör opstellen

en: Selection (Free-Form)
nds: Köör (Freehannig)

en: Makes a free-form selection
nds: En freehannige Köör opstellen

en: Selection (Rectangular)
nds: Köör (rechteckig)

en: Makes a rectangular selection
nds: Stellt en rechteckig Köör op

en: Selection: Move
nds: Köör: Verschuven

en: %1: Smear
nds: %1: Versmeren

en: Writes text
nds: Text schrieven

en: Text: Backspace
nds: Text: Torüchtast

en: Text: Delete
nds: Text: Wegdoon

en: Text: New Line
nds: Text: Nieg Reeg

en: Text: Write
nds: Text: Schrieven

en: Left drag to create text box.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du en Textfeld opstellen wullt.

en: Left drag to move text box.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du en Textfeld verschuven wullt.

en: Text: Move Box
nds: Text: Feld verschuven

en: Left drag to resize text box.
nds: Treck mit de linke Muustast, wenn Du de Grött vun't Textfeld ännern wullt.

en: Left click to change cursor position.
nds: Linksklick ännert den Blinker sien Positschoon.

en: Text: Opaque Background
nds: Text: Decken Achtergrund

en: Text: Transparent Background
nds: Text: Dörsichtig Achtergrund

en: Text: Swap Colors
nds: Text: Klören tuschen

en: Text: Foreground Color
nds: Text: Vörgrundklöör

en: Text: Background Color
nds: Text: Achtergrundklöör

en: Text: Font
nds: Text: Schriftoort

en: Text: Font Size
nds: Text: Schriftgrött

en: Text: Bold
nds: Text: Fett

en: Text: Italic
nds: Text: Kursiev

en: Text: Underline
nds: Text: Ünnerstreken

en: Text: Strike Through
nds: Text: Dörstreken

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
nds: Normaalgrött-Bedrief - Vöransicht

en: %1% - Thumbnail
nds: %1% - Vöransicht

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
nds: <qt><p><b>Klörenliekheit</b> bedüüdt, wo <i>liek</i> de Klören vun verscheden Pixels wesen mööt, dormit se för Akschonen as liek behannelt warrt.</p><p>Mit anner Instellen as <b>Nau Övereenstimmen</b> lett sik beter mit punkteert Biller un Fotos arbeiden, so wat vergliekbor mit anner Tekenprogrammen ehr "Töverstaff"-Funkschoon.</p><p>Disse Funkschoon gellt för:</p><ul><li><b>Köör</b>: In'n <b>Dörschienen</b>-Bedrief warrt elk Klöör, de <i>liek</i> de Achtergrundklöör is, dörschienen maakt.</li><li><b>Vullmaken</b>: Binnen Rebeden mit <i>lieke</i> - man nich sülve - Pixelklören warrt mit höger Instellen wull mehr Pixels opfüllt.</li><li><b>Klörenradeergummi</b>: Elk Pixel <i>liek</i> de Vörgrundklöör warrt mit de Achtergrundklöör utwesselt.</li><li><b>Automaatsch tosnieden</b> un <b>Intern Rand wegmaken</b>: För Ränners mit <i>liek</i> - man nich sülve - Pixelklören bedüüdt dat, höger Instellen maakt wull den helen Rand weg.</li></ul><p>Höger Instellen bedüüdt, dat Akschonen för mehr Klören vermoodt, dat se <i>liek</i> un dormit dat dat sülve sünd.  Dorüm kann een de Instellen ok höger ansetten, wenn een meent, dat de Akschonen baven sik nich op all liek noge Pixels utwarken doot.</p><p>Wenn en Effekt sik aver op to vele Pixels utwarkt, de nich liek (noog) sünd (wenn a.B. <b>Vullmaken</b> to vele Pixels ännert), denn is dat wull beter, dat een de Instellen wat torüchdreiht.</p><p>Klick op den Wörpel, wenn Du dat instellen wullt.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
nds: <qt><p><b>Klörenliekheit</b> bedüüdt, wo <i>liek</i> de Klören vun verscheden Pixels wesen mööt, dormit se för Akschonen as liek behannelt warrt.</p><p>Mit anner Instellen as <b>Nau Övereenstimmen</b> lett sik beter mit punkteert Biller un Fotos arbeiden, so wat vergliekbor mit anner Tekenprogrammen ehr "Töverstaff"-Funkschoon.</p><p>Disse Funkschoon gellt för:</p><ul><li><b>Köör</b>: In'n <b>Dörschienen</b>-Bedrief warrt elk Klöör, de <i>liek</i> de Achtergrundklöör is, dörschienen maakt.</li><li><b>Vullmaken</b>: Binnen Rebeden mit <i>lieke</i> - man nich sülve - Pixelklören warrt mit höger Instellen wull mehr Pixels opfüllt.</li><li><b>Klörenradeergummi</b>: Elk Pixel <i>liek</i> de Vörgrundklöör warrt mit de Achtergrundklöör utwesselt.</li><li><b>Automaatsch tosnieden</b> un <b>Intern Rand wegmaken</b>: För Ränners mit <i>liek</i> - man nich sülve - Pixelklören bedüüdt dat, höger Instellen maakt wull den helen Rand weg.</li></ul><p>Höger Instellen bedüüdt, dat Akschonen för mehr Klören vermoodt, dat se <i>liek</i> un dormit dat dat sülve sünd.  Dorüm kann een de Instellen ok höger ansetten, wenn een meent, dat de Akschonen baven sik nich op all liek noge Pixels utwarken doot.</p><p>Wenn en Effekt sik aver op to vele Pixels utwarkt, de nich liek (noog) sünd (wenn a.B. <b>Vullmaken</b> to vele Pixels ännert), denn is dat wull beter, dat een de Instellen wat torüchdreiht.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
nds: <p>Klörenliekheit: %1%</p><p align="center">För't Instellen klicken.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
nds: <p>Klörenliekheit:Nau Övereenstimmen</p><p align="center">För't Instellen klicken.</p>

en: &Brightness:
nds: &Helligkeit:

en: Re&set
nds: &Torüchsetten

en: Co&ntrast:
nds: &Kontrast:

en: &Gamma:
nds: &Gammaweert:

en: Rese&t
nds: &Torüchsetten

en: C&hannels:
nds: &Kanaals:

en: Red
nds: Root

en: Green
nds: Gröön

en: Blue
nds: Blaag

en: Reset &All Values
nds: &All Weerten torüchsetten

en: Settings
nds: Instellen

en: &Amount:
nds: &Mengde:

en: E&nable
nds: &Anmaken

en: Colors
nds: Klören

en: &Hue:
nds: &Toon:

en: &Saturation:
nds: &Sattheit:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
nds: &Weert:

en: &Red
nds: &Root

en: &Green
nds: &Gröön

en: &Blue
nds: &Blaag

en: Channels
nds: Kanaals

en: &Monochrome
nds: &Swattwitt

en: Mo&nochrome (dithered)
nds: S&wattwitt (punkteert)

en: 256 co&lor
nds: 256 &Klören

en: 256 colo&r (dithered)
nds: 256 K&lören (punkteert)

en: 24-&bit color
nds: 24-&Bit Klöör

en: Reduce To
nds: Minnern na

en: &Granularity:
nds: &Plackens:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
nds: <qt><p>De Vörgrundklöör, mit de de Warktüüch teken doot, lett sik mit en Linksklick op en infarvt Klöörzell utsöken, de Achtergrundklöör mit en Rechtsklick.</p><p>En Klöörzell ehr Klöör lett sik mit en Dubbelklick bewerken.</p><p>En infarvt Zell ehr Klöör lett sik mit "Trecken un Droppen" mit jichtenseen anner Zell tuschen. Mit daalhollen <b>Strg</b>-Tast warrt de Teelzell ehr Klöör överschreven un nich mit de Bornzell ehr Klöör tuuscht.</p></qt>

en: Convert &to:
nds: Ümwanneln &na:

en: Quali&ty:
nds: &Gööd:

en: &Preview
nds: &Vöransicht

en: Monochrome
nds: Swattwitt

en: Monochrome (Dithered)
nds: Swattwitt (punkteert)

en: 256 Color
nds: 256 Klören

en: 256 Color (Dithered)
nds: 256 Klören (punkteert)

en: 24-bit Color
nds: 24-Bit Klöör

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
nds: &Bildpositschoon

en: &Center of the page
nds: In de &Merrn vun de Siet

en: Top-&left of the page
nds: Baven &links op de Siet

en: Transparent
nds: Dörsichtig

en: KolourPaint Defaults
nds: KolourPaint-Vörinstellen

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
nds: Klören: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
nds: Klören: %1 [ännert]

en: Circle
nds: Krink

en: Square
nds: Quadraat

en: Slash
nds: Dwarsstreek

en: Backslash
nds: Torüchstreek

en: No Fill
nds: Keen Infarven

en: Fill with Background Color
nds: Mit Achtergrundklöör infarven

en: Fill with Foreground Color
nds: Mit Vörgrundklöör infarven

en: Opaque
nds: Decken
