kolourpaint - en to nl translation catalogue (414 entries)

en: Balance
nl: Balans

en: Soften
nl: Verzachten

en: Sharpen
nl: Verscherpen

en: Clear
nl: Wissen

en: Selection: %1
nl: Selectie: %1

en: Emboss
nl: Reliëf

en: Flatten
nl: Plat maken

en: Reduce to Grayscale
nl: Reduceren naar grijswaarden

en: Hue, Saturation, Value
nl: Tint, verzadiging, helderheid

en: Invert Colors
nl: Kleuren omkeren

en: Invert
nl: Omkeren

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
nl: Reduceren naar monochroom (diffuus)

en: Reduce to Monochrome
nl: Reduceren naar monochroom

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
nl: Reduceren naar 256 kleuren (diffuus)

en: Reduce to 256 Color
nl: Reduceren naar 256 kleuren

en: Histogram Equalizer
nl: Histrogram-equalizer

en: Flip
nl: Spiegelen

en: Flip horizontally and vertically
nl: Horizontaal en verticaal spiegelen

en: Flip horizontally
nl: Horizontaal spiegelen

en: Flip vertically
nl: Verticaal spiegelen

en: Text: Resize Box
nl: Tekst: grootte van tekstvak wijzigen

en: Selection: Scale
nl: Selectie: schalen

en: Selection: Smooth Scale
nl: Selectie: vloeiend schalen

en: Resize
nl: Grootte wijzigen

en: Scale
nl: Schalen

en: Smooth Scale
nl: Vloeiend schalen

en: Rotate
nl: Roteren

en: Skew
nl: Scheeftrekken

en: &Undo: %1
nl: &Ongedaan maken: %1

en: &Undo
nl: &Ongedaan maken

en: &Redo: %1
nl: O&pnieuw: %1

en: &Redo
nl: Opnie&uw

en: Undo: %1
nl: Ongedaan maken: %1

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo: %1
nl: Opnieuw: %1

en: Redo
nl: Opnieuw

en: %1 more item | %1 more items
nl[0]: Nog %1 item
nl[1]: Nog %1 items

en: Color Picker
nl: Kleurenkiezer

en: Flood Fill
nl: Vloedvulling

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
nl: Meer afbeeldingeffecten (selectie)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
nl: Meer afbeeldingeffecten

en: Reduce Colors
nl: Kleuren beperken

en: Soften & Sharpen
nl: Verzachten & verscherpen

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
nl: Documenteigenschappen

en: Dots &Per Inch (DPI)
nl: &Punten per inch (DPI)

en: Unspecified
nl: Niet opgegeven

en: Horizontal:
nl: Horizontaal:

en: Vertical:
nl: Verticaal:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
nl: <qt><p><b>Punten per inch</b> (DPI) specificeert het aantal pixel van de afbeelding dat moet worden afgedrukt binnen één inch (2,54 cm).</p><p>De hoger het aantal DPI's, de kleiner de afgedrukte afbeelding. Opmerking: uw printer zal waarschijnlijk geen hoge kwaliteit afdrukken produceren als u de waarde hoger zet dan 300 of 600 DPI, afhankelijk van de printer.</p><p>Als u de afbeelding op dezelfde grootte als op het scherm wilt afdrukken, zet dan de DPI-waarden van de afbeelding op die van het scherm.</p><p>Als beide DPI-waarden <b>niet zijn opgegeven</b> zal de afbeelding ook op dezelfde grootte als op het scherm worden afgedrukt.</p><p>Niet alle afbeeldingsformaten ondersteunen DPI-waarden. Als het formaat waarin u opslaat ze niet ondersteund zullen ze ook niet worden opgeslagen.</p></qt>

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
nl: <qt><p>De <b>Offset</b> is de relatieve positie waar de afbeelding dient te worden geplaatst, ten opzichte van de andere afbeeldingen.</p><p>Niet alle formaten ondersteunen de <b>Offset</b>-functie. Als het formaat waarin u opslaat geen ondersteuning biedt zullen de waarden die hier hebt opgegeven niet worden opgeslagen.</p></qt>

en: &Text Fields
nl: &Tekstvelden

en: &Add Row
nl: Rij &toevoegen

en: &Delete Row
nl: Rij verwij&deren

en: &Reset
nl: He&rstellen

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
nl: <qt><p><b>Tekstvelden</b> leveren extra informatie over de afbeelding aan. Dit is waarschijnlijk een commentaargebied waarin u naar eigen inzicht een willekeurige tekst kunt invoeren.</p><p>Echter, dit is formaatspecifiek, dus de velden kunnen theoretisch computer-geïnterpreteerde gegevens zijn - die u niet mag wijzigen - maar dit is onwaarschijnlijk. </p><p>Niet alle afbeeldingsformaten onderstenen <b>tekstvelden</b>. Als het formaat waarin u opslaat geen ondersteuning biedt zullen ze niet worden opgeslagen.</p></qt>

en: Key
nl: Sleutel

en: Value
nl: Waarde

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
nl: De tekstwaarde "%1" op regel %2 vereist een sleutel.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
nl: Alle tekstsleutels dienen uniek te zijn. De tekstsleutel "%1" op regel %2 en %3 zijn identiek.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
nl: Ongeldige tekstvelden

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Original:
nl: Origineel:

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: &Update
nl: Bij&werken

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
nl: Grootte wijzigen / schalen

en: Ac&t on:
nl: &Toepassen op:

en: Entire Image
nl: Gehele afbeelding

en: Selection
nl: Selectie

en: Text Box
nl: Tekstvak

en: Operation
nl: Operatie

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
nl: <qt><ul><li><b>Grootte wijzigen</b>: de afbeelding zal worden vergroot door nieuwe gebieden aan de rechter- en/of onderkant van de afbeeldingen aan te maken (gevuld met de achtergrondkleur), of verkleind door aan de rechter- en/of onderkant een gedeelte weg te snijden. </li><li><b>Schalen</b>: de afbeelding zal worden vergroot door pixels te verdubbelen of verkleind door pixels te verwijderen. </li><li><b>Glad schalen</b>: dit is hetzelfde als <i>Schalen</i>, maar het vermengt de aangrenzende pixels om zo een gladder resultaat te krijgen.</li></ul></qt>

en: &Resize
nl: G&rootte wijzigen

en: &Scale
nl: &Schalen

en: S&mooth Scale
nl: Vloeiend s&chalen

en: Width:
nl: Breedte:

en: Height:
nl: Hoogte:

en: &New:
nl: &Nieuw:

en: &Percent:
nl: &Percentage:

en: Keep &aspect ratio
nl: &Aspectverhouding behouden

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
nl: <qt> <p>De afbeeldinggrootte wijzigen naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeeldinggrootte toch wijzigen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
nl: Grootte tekstvak wijzigen?

en: R&esize Text Box
nl: Grootte tekstvak wijzig&en

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
nl: <qt> <p>De afbeeldinggrootte wijzigen naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeeldinggrootte toch wijzigen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
nl: Afbeeldinggrootte wijzigen?

en: R&esize Image
nl: Afb&eeldinggrootte wijzigen

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
nl: <qt> <p>De afbeelding schalen naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeelding toch schalen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
nl: Afbeelding schalen?

en: Scal&e Image
nl: Afbeelding schal&en

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het schalen van de selectie naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan leiden tot een traag reagerend systeem en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de selectie toch hellen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
nl: Selectie schalen?

en: Scal&e Selection
nl: Selecti&e schalen

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het vloeiend schalen van de afbeelding naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeelding toch vloeiend schalen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
nl: Afbeelding vloeiend schalen?

en: Smooth Scal&e Image
nl: Afbeelding vlo&eiend schalen

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het vloeiend schalen van de selectie naar %1x%2 kan grote hoeveelheiden geheugen in beslag nemen. Dit kan leiden tot een traag reagerend systeem en dat toepassingen geheugenproblemen kunnen krijgen.</p><p>Wilt u de selectie toch vloeiend schalen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
nl: Selectie vloeiend schalen?

en: Smooth Scal&e Selection
nl: Selectie vlo&eiend schalen

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
nl: Selectie roteren

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
nl: Afbeelding roteren

en: After rotate:
nl: Na roteren:

en: Direction
nl: Richting

en: Cou&nterclockwise
nl: A&nti-klokgewijs

en: C&lockwise
nl: K&lokgewijs

en: Angle
nl: Hoek

en: 90 &degrees
nl: 90 gra&den

en: 180 d&egrees
nl: 180 grad&en

en: 270 de&grees
nl: 270 &graden

en: C&ustom:
nl: Gebr&uikergedefinieerd:

en: degrees
nl: graden

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het roteren van de selectie naar %1x%2 kan grote hoeveelheden geheugen in beslag nemen. Dit kan leiden tot een traag reagerend systeem en dat toepassingen geheugenproblemen kunnen krijgen.</p><p>Wilt u de selectie toch roteren?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
nl: Selectie roteren?

en: Rotat&e Selection
nl: Selectie rot&eren

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
nl: <qt><p>Het roteren van de afbeelding naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeelding toch roteren?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
nl: Afbeelding roteren?

en: Rotat&e Image
nl: Afbeelding roter&en

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
nl: Selectie hellen

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
nl: Afbeelding hellen

en: After skew:
nl: Na hellen:

en: &Horizontal:
nl: &Horizontaal:

en: &Vertical:
nl: &Verticaal:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
nl: <qt><p>Het hellen van de selectie naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan leiden tot een traag reagerend systeem en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de selectie toch laten hellen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
nl: Selectie hellen?

en: Sk&ew Selection
nl: Selectie h&ellen

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
nl: <qt><p>De afbeelding hellen naar %1x%2 kan een grote hoeveelheid geheugen in beslag nemen. Dit kan de reactiesnelheid van het systeem vertragen en geheugenproblemen bij andere toepassingen.</p><p>Wilt u de afbeelding toch laten hellen?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
nl: Afbeelding hellen?

en: Sk&ew Image
nl: Afbeelding h&ellen

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
nl: Kleurovereenkomst

en: &RGB Color Cube Distance
nl: Overeenkomst met &RGB-kleurenkubus

en: Exact Match
nl: Exact

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
nl: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Wat is kleurovereenkomst?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
nl: Voorbeeld opslaan

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
nl[0]: 1 byte (ca. %2%)
nl[1]: %1 bytes (ca. %2%)

en: Could not open "%1".
nl: "%1" kan niet worden geopend.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
nl: "%1" kan niet worden geopend. Niet-ondersteund afbeeldingformaat.
    Het bestand is mogelijk beschadigd.

en: Could not save image - insufficient information.
nl: Afbeelding kan niet worden opgeslagen. Onvoldoende informatie.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
nl: Adres: %1
    Mime-bestandstype: %2

en: <empty>
nl: <leeg>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
nl: Interne fout

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het <b>%1</b>-formaat kan mogelijk niet alle kleurgegevens van de afbeelding opslaan.</p> <p>Wilt u de afbeelding toch in dit formaat opslaan?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
nl: Bestandsformaat met verlies

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
nl: <qt> <p>Het opslaan van de afbeelding in een lage kleurdiepte van %1-bits kan leiden tot verlies van kleurinformatie. Eventuele transparantie zal dan ook verwijderd worden.</p><p>Wilt u met deze kleurdiepte opslaan?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
nl: Lage kleurdiepte

en: Could not save image - unable to create temporary file.
nl: De afbeelding kan niet worden opgeslagen. Benodigd tijdelijk bestand kan niet worden aangemaakt.

en: Could not save as "%1": %2
nl: Kon niet worden opgeslagen als "%1": %2

en: Error saving image
nl: Fout bij opslaan van afbeelding

en: Could not save image - failed to upload.
nl: Afbeelding kan niet worden opgeslagen. Upload is mislukt.

en: Remove Internal B&order
nl: Interne rand ver&wijderen

en: Remove Internal Border
nl: Interne rand verwijderen

en: Autocr&op
nl: Automatisch bij&snijden

en: Autocrop
nl: Automatisch bijsnijden

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
nl: KolourPaint kan de interne randen van de selectie niet verwijderen omdat ze niet gevonden kunnen worden.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
nl: Kan de interne randen niet verwijderen

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
nl: KolourPaint kan de afbeelding niet automatisch bijsnijden omdat de randen niet gevonden konden worden.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
nl: Kan niet automatisch bijsnijden

en: Set as Image
nl: Als afbeelding instellen

en: Selection: Create
nl: Selectie: aanmaken

en: Paint Program by KDE
nl: Tekenprogramma door KDE

en: Project Founder
nl: Projectstichter

en: Chief Investigator
nl: Hoofdonderzoeker

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
nl: Ondersteuning van scannen en alfa, huidige onderhouder

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: InputMethod Support
nl: Ondersteuning voor invoermethode

en: Image Effects
nl: Afbeeldingseffecten

en: KDE 4 Porting
nl: KDE4-overdracht

en: KF 5 Porting
nl: Geschikt maken voor KF 5

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
nl: Bedankt aan de vele personen die meegeholpen hebben dit programma mogelijk te maken.

en: Image files to open, optionally
nl: Te openen afbeeldingsbestanden, optioneel

en: List all readable image MIME types
nl: Geef een lijst met alle leesbare MIME-typen van afbeeldingen

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
nl: Afbeeld&ing

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
nl: &Kleuren

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
nl: Tekstbalk

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
nl: Selectiegereedschap rechter-muisknop-menu

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: Be&werken

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Left drag the handle to resize the image.
nl: Versleep het handvat met de linker muisknop om de afbeeldingsgrootte te wijzigen.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
nl: Afbeeldinggrootte wijzigen: laat alle muisknoppen los.

en: Resize Image: Right click to cancel.
nl: Afbeeldinggrootte wijzigen: Klik op de rechtermuisknop om te annuleren.

en: Text
nl: Tekst

en: Could not open color palette "%1".
nl: Kleurpalet "%1" kon niet worden geopend.

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
nl: Kleurpalet "%1" kon niet worden geopend. Formaat wordt niet ondersteund.
    Het bestand is mogelijk beschadigd.

en: Could not open KDE color palette "%1".
nl: KDE-kleurpalet "%1" kon niet worden geopend.

en: Could not save color palette as "%1".
nl: Kleurpalet kon niet worden opgeslagen als "%1".

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Use KolourPaint Defaults
nl: Standaardwaarden van KolourPaint gebruiken

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
nl: Gebruik KDE's

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
nl: &Openen...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
nl: Herla&den

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
nl: Op&slaan

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
nl: Opslaan &als...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
nl: Rij toevoegen

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
nl: Laatste rij verwijderen

en: Color Box
nl: Kleurenpallet

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
nl: Het kleurpalet "%1" is gewijzigd.
    Wilt u het opslaan?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
nl: Het KDE-kleurpalet "%1" is gewijzigd.
    Wilt u het opslaan naar een bestand?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
nl: Het standaard kleurpalet is gewijzigd.
    Wilt u het opslaan naar een bestand?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
nl: Kleurpalet openen

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
nl: Het kleurpalet "%1" is gewijzigd.
    Als u het herlaadt, dan gaan alle wijzigingen sinds de laatste opslag verloren.
    Wilt u het palet toch opnieuw laden?

en: &Reload
nl: &Herladen

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nl: Het KDE-kleurpalet "%1" is gewijzigd.
    Door het te herladen verliest u alle wijzigingen.
    Wilt u het toch opnieuw laden?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nl: Het standaard kleurpalet is gewijzigd.
    Door het te herladen verliest u alle wijzigingen.
    Wilt u het toch opnieuw laden?

en: Save Color Palette As
nl: Kleurpalet opslaan als

en: Paste in &New Window
nl: In &nieuw venster plakken

en: &Delete Selection
nl: Selectie verwij&deren

en: C&opy to File...
nl: K&opiëren naar bestand...

en: Paste &From File...
nl: Plakken &vanuit bestand...

en: Text: Create Box
nl: Tekst: tekstvak aanmaken

en: Text: Paste
nl: Tekst: plakken

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
nl: <qt>KolourPaint kant de inhoud van het klembord niet plakken omdat het een onbekend formaat heeft.</qt>

en: Cannot Paste
nl: Kan niet plakken

en: Text: Delete Box
nl: Tekst: tekstvak verwijderen

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
nl: Selectie: verwijderen

en: Text: Finish
nl: Tekst: voltooien

en: Selection: Deselect
nl: Selectie: deselecteren

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
nl: Kopiëren naar bestand

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
nl: Plakken vanuit bestand

en: E&xport...
nl: E&xporteren...

en: Scan...
nl: Scannen...

en: Acquire Screenshot
nl: Schermafdruk ophalen

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Reloa&d
nl: Herla&den

en: All Supported Files (%1)
nl: Alle ondersteunde bestanden (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nl: Afbeelding openen

en: Failed to open scanning dialog.
nl: Dialoog voor scannen openen is mislukt.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
nl: Scannen is mislukt

en: Snapshot Delay
nl: Vertraging voor schermafdruk

en:  second |  seconds
nl[0]:  seconde
nl[1]:  seconden

en: No delay
nl: Geen vertraging

en: Hide Main Window
nl: Hoofdvenster verbergen

en: Document Properties
nl: Documenteigenschappen

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
nl: Afbeelding opslaan als

[ctx: @title:window]
en: Export
nl: Exporteren

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
nl: Het document "%1" is gewijzigd.
    Als u het herlaadt, dan gaan alle wijzigingen sinds de laatste opslag verloren.
    Wilt u het document toch opnieuw laden?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
nl: Het document "%1" is gewijzigd.
    Door het te herladen verliest u alle wijzigingen.
    Wilt u het document toch opnieuw laden?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
nl: Afbeelding afdrukken

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
nl: Voordat deze afbeelding kan worden verzonden dient u deze op te slaan.
    Wilt u de afbeelding nu opslaan?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
nl: Het document "%1" is gewijzigd.
    Wilt u het opslaan?

en: R&esize / Scale...
nl: Groott&e wijzigen / schalen...

en: Se&t as Image (Crop)
nl: Als afbeelding ins&tellen (bijsnijden)

en: &Flip (upside down)
nl: &Omdraaien (ondersteboven)

en: Mirror (horizontally)
nl: Spiegelen (horizontaal)

en: &Rotate...
nl: &Roteren...

en: Rotate &Left
nl: &Linksom draaien

en: Rotate Righ&t
nl: Rech&tsom draaien

en: S&kew...
nl: Sc&heefheid...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
nl: Reduceren naar mo&nochroom (diffuus)

en: Reduce to &Grayscale
nl: Reduceren naar &grijswaarden

en: &Invert Colors
nl: Kleuren omk&eren

en: C&lear
nl: &Beginwaarde

en: Make Confidential
nl: Vertrouwelijk maken

en: &More Effects...
nl: &Meer effecten...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
nl: Afbeeld&ing

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
nl: Select&ie

en: Show &Path
nl: &Pad tonen

en: Draw Anti-Aliased
nl: Met anti-aliasing tekenen

en: Font Family
nl: Lettertypefamilie

en: Font Size
nl: Tekengrootte

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Strike Through
nl: Doorstrepen

en: Previous Tool Option (Group #1)
nl: Vorige gereedschapsoptie (Groep #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
nl: Volgende gereedschapsoptie (Groep #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
nl: Vorige gereedschapsoptie (Groep #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
nl: Volgende gereedschapsoptie (Groep #2)

en: &Draw Opaque
nl: &Dekkend tekenen

en: Draw With Color Similarity...
nl: Met kleurovereenkomst tekenen...

en: Tool Box
nl: Gereedschapsvak

en: Show &Grid
nl: &Raster tonen

en: Show T&humbnail
nl: Miniat&uur tonen

en: Zoo&med Thumbnail Mode
nl: Gezoo&mde miniatuurmodus

en: Enable Thumbnail &Rectangle
nl: Miniatuur&rechthoek activeren

en: &Zoom
nl: &Zoomen

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
nl: Afbeelding ophalen

en: Opening the selected scanner failed.
nl: Het openen van de geselecteerde scanner is mislukt.

en: Brush
nl: Penseel

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
nl: Met behulp van penselen in verschillende modellen en groottes schilderen

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
nl: klik om stippen te tekenen en sleep om strepen te tekenen.

en: Color Eraser
nl: Kleurwisser

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
nl: Verandert de voorgrondkleur in de achtergrondkleur

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
nl: klik of sleep om de pixels in de voorgrondkleur te wissen.

en: Eraser
nl: Gum

en: Lets you rub out mistakes
nl: Maakt het mogelijk om foutjes uit te gummen

en: Click or drag to erase.
nl: klik of sleep om te gummen.

en: Let go of all the mouse buttons.
nl: Alle muisknoppen loslaten.

en: Draws dots and freehand strokes
nl: Tekent stippen en vrijehand strepen

en: Spraycan
nl: Spuitbus

en: Sprays graffiti
nl: Spuit graffiti

en: Click or drag to spray graffiti.
nl: klik of sleep om graffiti te spuiten.

en: Right click to cancel.
nl: Klik op de rechtermuisknop om te annuleren.

en: Left click to cancel.
nl: Klik op de linkermuisknop om te annuleren.

en: Lets you select a color from the image
nl: Hiermee kunt u een kleur uit de afbeelding kiezen

en: Click to select a color.
nl: klik om een kleur te selecteren.

en: Fills regions in the image
nl: Vult gebieden in de afbeelding

en: Click to fill a region.
nl: klik om een gebied op te vullen.

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Zooms in and out of the image
nl: Vergoot of verkleind te weergave van een afbeelding

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
nl: Klik om in/uit te zoomen of sleep met de linker muisknop om een specifiek gebied in te zoomen.

en: Curve
nl: Kromme

en: Draws curves
nl: Tekent kromme lijnen

en: Drag out the start and end points.
nl: Versleep de start- en eindpunten.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
nl: Linksklik om het eerste controlepunt in te stellen of rechtsklik om te voltooien.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
nl: Rechtsklik om het eerste controlepunt in te stellen of linksklik om te voltooien.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
nl: Linksklik om het laatste controlepunt in te stellen of rechtsklik om te voltooien.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
nl: Rechtsklik om het laatste controlepunt in te stellen of linksklik om te voltooien.

en: Line
nl: Lijn

en: Draws lines
nl: Tekent lijnen

en: Drag to draw.
nl: Sleep om te tekenen.

en: Polygon
nl: Veelhoek

en: Draws polygons
nl: Tekent polygonen

en: Drag to draw the first line.
nl: Sleep om de eerste lijn te tekenen.

en: Left drag another line or right click to finish.
nl: Linksklik om een andere lijn te verslepen of rechtsklik om te voltooien.

en: Right drag another line or left click to finish.
nl: Rechtsklik om een andere lijn te verslepen of linksklik om te voltooien.

en: Connected Lines
nl: Verbonden lijnen

en: Draws connected lines
nl: Tekent verbonden lijnen

en: Ellipse
nl: Ellips

en: Draws ellipses and circles
nl: Tekent ellipsen en cirkels

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Draws rectangles and squares
nl: Tekent rechthoeken en vierkanten

en: Rounded Rectangle
nl: Afgeronde rechthoek

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
nl: Tekent rechthoeken en vierkanten met afgeronde hoeken

en: Left drag to create selection.
nl: Sleep met linker muisknop om selectie te maken.

en: Left drag to move selection.
nl: Sleep met linker muisknop om selectie te verplaatsen.

en: Left drag to scale selection.
nl: Sleep met linker muisknop om de selectie te schalen.

en: Selection: Opaque
nl: Selectie: dicht

en: Selection: Transparent
nl: Selectie: transparant

en: Selection: Transparency Color
nl: Selectie: transparantiekleur

en: Selection: Transparency Color Similarity
nl: Selectie: overeenkomende transparantiekleur

en: Selection (Elliptical)
nl: Selectie (ellipsvormig)

en: Makes an elliptical or circular selection
nl: Maakt een ovaal- of cirkelvormige selectie

en: Selection (Free-Form)
nl: Selectie (vrije vorm)

en: Makes a free-form selection
nl: Maakt een selectie met een vrije vorm

en: Selection (Rectangular)
nl: Selectie (rechthoekig)

en: Makes a rectangular selection
nl: Maakt een vierkantvormige selectie

en: Selection: Move
nl: Selectie: verplaatsen

en: %1: Smear
nl: %1: vlekken

en: Writes text
nl: Schrijft tekst

en: Text: Backspace
nl: Tekst: Backspace

en: Text: Delete
nl: Tekst: Delete

en: Text: New Line
nl: Tekst: nieuwe regel

en: Text: Write
nl: Tekst: schrijven

en: Left drag to create text box.
nl: Sleep met linker muisknop om tekstvak aan te maken.

en: Left drag to move text box.
nl: Sleep met linker muisknop om tekstvak te verplaatsen.

en: Text: Move Box
nl: Tekst: vak verplaatsen

en: Left drag to resize text box.
nl: Sleep met linker muisknop om de grootte van het tekstvak te wijzigen.

en: Left click to change cursor position.
nl: Linker muisklik om de cursorpositie te wijzigen.

en: Text: Opaque Background
nl: Tekst: Ondoorzichtige achtergrond

en: Text: Transparent Background
nl: Tekst: Doorzichtige achtergrond

en: Text: Swap Colors
nl: Tekst: kleuren omdraaien

en: Text: Foreground Color
nl: Tekst: voorgrondkleur

en: Text: Background Color
nl: Tekst: achtergrondkleur

en: Text: Font
nl: Tekst: lettertype

en: Text: Font Size
nl: Tekst: tekengrootte

en: Text: Bold
nl: Tekst: vet

en: Text: Italic
nl: Tekst: cursief

en: Text: Underline
nl: Tekst: onderstrepen

en: Text: Strike Through
nl: Tekst: doorstrepen

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
nl: Niet-gezoomde modus - miniatuur

en: %1% - Thumbnail
nl: %1% - miniatuur

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
nl: <qt><p><b>Kleurovereenkomst</b> geeft aan in hoeverre de kleuren van verschillende pixels <i>gelijk aan elkaar</i> moeten zijn om door operaties als dezelfde kleur te worden beschouwd.</p><p>Als u dit op iets anders zet dan <b>Exacte overeenkomst</b> kunt u veel effectiever werken met 'dithered' afbeeldingen en foto's. Deze techniek is vergelijkbaar met de functie "Magic Wand" die u in andere tekenprogramma's tegenkomt.</p><p>De functie is van toepassing op:</p><ul><li><b>Selecties</b>: In de <b>transparantiemodus</b> wordt elke kleur in de selectie die <i>vergelijkbaar</i> is met de achtergrondkleur transparant gemaakt.</li><li><b>Vloedvulling</b>: Voor regio's met <i>vergelijkbare</i> -maar niet identieke - gekleurde pixels zal een hogere waarde meer pixels inkleuren.</li><li><b>Kleurwisser</b>: elke pixel waarvan de kleur <i>vergelijkbaar</i> is met de voorgrondkleur zal worden vervangen met de achtergrondkleur.</li><li><b>Automatisch bijsnijden</b> en <b>Interne rand verwijderen</b>: Voor randen met <i>vergelijkbare</i> - maar niet identieke - zal een hogere instelling eerder de complete rand verwijderen.</li></ul><p>Hogere instellingen betekenen dat de operaties een groter bereik aan kleuren als voldoende <i>vergelijkbaar</i> zal beschouwen om ze als gelijk te bestempelen.</p><p>Echter, als het bereik te groot is kan het gebeuren dat pixels gewijzigd worden waarvan u de kleur niet als gelijk beschouwd (bijv. de <b>vloedvulling</b> kleurt pixels die u niet wilt inkleuren). Verlaag in zo'n geval de instelling.</p><p>Om de instelling te configureren, klik op de kubus.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
nl: <qt><p><b>Kleurovereenkomst</b> geeft aan in hoeverre de kleuren van verschillende pixels <i>gelijk aan elkaar</i> moeten zijn om door operaties als dezelfde kleur te worden beschouwd.</p><p>Als u dit op iets anders zet dan <b>Exacte overeenkomst</b> kunt u veel effectiever werken met 'dithered' afbeeldingen en foto's. Deze techniek is vergelijkbaar met de functie "Magic Wand" die u in andere tekenprogramma's tegenkomt.</p><p>De functie is van toepassing op:</p><ul><li><b>Selecties</b>: In de <b>transparantiemodus</b> wordt elke kleur in de selectie die <i>vergelijkbaar</i> is met de achtergrondkleur transparant gemaakt.</li><li><b>Vloedvulling</b>: Voor regio's met <i>vergelijkbare</i> -maar niet identieke - gekleurde pixels zal een hogere waarde meer pixels inkleuren.</li><li><b>Kleurwisser</b>: elke pixel waarvan de kleur <i>vergelijkbaar</i> is met de voorgrondkleur zal worden vervangen met de achtergrondkleur.</li><li><b>Automatisch bijsnijden</b> en <b>Interne rand verwijderen</b>: Voor randen met <i>vergelijkbare</i> - maar niet identieke - zal een hogere instelling eerder de complete rand verwijderen.</li></ul><p>Hogere instellingen betekenen dat de operaties een groter bereik aan kleuren als voldoende <i>vergelijkbaar</i> zal beschouwen om ze als gelijk te bestempelen.</p><p>Echter, als het bereik te groot is kan het gebeuren dat pixels gewijzigd worden waarvan u de kleur niet als gelijk beschouwd (bijv. de <b>vloedvulling</b> kleurt pixels die u niet wilt inkleuren). Verlaag in zo'n geval de instelling.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
nl: <p>Kleurovereenkomst: %1 %</p><p align="center">Klik om in te stellen.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
nl: <p>Kleurovereenkomst: exact.</p><p align="center">Klik om in te stellen.</p>

en: &Brightness:
nl: &Helderheid:

en: Re&set
nl: Her&stellen

en: Rese&t
nl: Hers&tellen

en: C&hannels:
nl: &Kanalen:

en: All
nl: Allemaal

en: Red
nl: Rood

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Reset &All Values
nl: &Alle waarden herstellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: &Amount:
nl: &Hoeveelheid:

en: E&nable
nl: I&nschakelen

en: Colors
nl: Kleuren

en: &Hue:
nl: &Tint:

en: &Saturation:
nl: &Verzadiging:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
nl: &Waarde:

en: &Red
nl: &Rood

en: &Green
nl: &Groen

en: &Blue
nl: &Blauw

en: &All
nl: &Allemaal

en: Channels
nl: Kanalen

en: &Monochrome
nl: &Monochroom

en: Mo&nochrome (dithered)
nl: Mo&nochroom (diffuus)

en: 256 co&lor
nl: 256 k&leuren

en: 256 colo&r (dithered)
nl: 256 kleu&ren (diffuus)

en: 24-&bit color
nl: 24-&bits kleuren

en: Reduce To
nl: Reduceren naar

en: &Granularity:
nl: &Granulariteit:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
nl: <qt><p>Om de voorgrondkleur te selecteren die gereedschappen gebruiken voor het tekenen, linkskik op een gevuld kleurvakje. Rechtsklik om de achtergrondkleur te selecteren.</p><p>Om de kleur in het kleurvakje zelf te wijzigen, dubbelklik erop.</p><p>U kunt ook de kleur van een kleurvakje verwisselen met die van een ander vakje door de kleur te slepen van het ene vakje naar het andere. En als u de <b>Ctrl</b>-toets ingedrukt houdt zal de kleur van het vakje worden overschreven in plaats van omgewisseld met de kleur van het andere vakje.</p></qt>

en: Convert &to:
nl: Conver&teren naar:

en: Quali&ty:
nl: Kwali&teit:

en: &Preview
nl: Voor&beeld

en: Monochrome
nl: Monochroom

en: Monochrome (Dithered)
nl: Monochroom (diffuus)

en: 256 Color
nl: 256 kleuren

en: 256 Color (Dithered)
nl: 256 kleuren (diffuus)

en: 24-bit Color
nl: 24-bits kleuren

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
nl: Afbeeldin&gspositie

en: &Center of the page
nl: Midden van de pa&gina

en: Top-&left of the page
nl: &Linksboven in de pagina

en: Transparent
nl: Transparant

en: KolourPaint Defaults
nl: Standaardwaarden van KolourPaint

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
nl: Kleuren: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
nl: Kleuren: %1 [gewijzigd]

en: Circle
nl: Cirkel

en: Square
nl: Vierkant

en: No Fill
nl: Geen opvulling

en: Fill with Background Color
nl: Vullen met achtergrondkleur

en: Fill with Foreground Color
nl: Vullen met voorgrondkleur

en: Opaque
nl: Dekking
