kolourpaint - en to oc translation catalogue (59 entries)

en: Clear
oc: Netejar

en: Invert
oc: Enversar

en: Flip
oc: Coalevar

en: Flip vertically
oc: Coalevar verticalament

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Scale
oc: Escala

en: Rotate
oc: እንደገና አስጀምሩ

en: &Undo: %1
oc: &Anullar : %1

en: &Undo
oc: &Anullar

en: &Redo: %1
oc: &Tornar far : %1

en: &Redo
oc: &Tornar far

en: Undo: %1
oc: Anullar : %1

en: Undo
oc: Anullar

en: Redo: %1
oc: Tornar far : %1

en: Redo
oc: Tornar far

en: Horizontal:
oc: Orizontal :

en: Vertical:
oc: Vertical :

en: &Reset
oc: &Reïnicializar

en: Key
oc: Clau

en: Value
oc: Valor

en: Original:
oc: Original :

en: Preview
oc: Ulhada

en: &Update
oc: &Metre a jorn

en: Selection
oc: Seleccion

en: Text Box
oc: Quadre de tèxt

en: Operation
oc: Operacion

en: &Resize
oc: &Redimensionar

en: Width:
oc: Largor :

en: Height:
oc: Nautor :

en: Direction
oc: Direccion

en: degrees
oc: grases

en: <empty>
oc: <void>

en: Icons
oc: Icònas

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

en: Text
oc: Tèxt

en: Untitled
oc: Sens nom

en: &Reload
oc: &Tornar cargar

en: Properties
oc: Propietats

en: C&lear
oc: Netejar

en: Font Family
oc: Familha de poliça

en: Font Size
oc: Talha de poliça

en: Bold
oc: Gras

en: Underline
oc: Soslinhat

en: Eraser
oc: Goma

en: Curve
oc: Corba

en: Line
oc: Linha

en: Ellipse
oc: Ellipsa

en: All
oc: Totes

en: Red
oc: Roge

en: Green
oc: Vèrd

en: Blue
oc: Blau

en: Settings
oc: Paramètres

en: &All
oc: &Tot

en: Channels
oc: Canals

en: &Preview
oc: &Ulhada

en: Circle
oc: Cercle

en: Square
oc: Carrat
