kolourpaint - en to pl translation catalogue (420 entries)

en: Balance
pl: Równowaga

en: Soften
pl: Rozmiękczenie

en: Sharpen
pl: Wyostrzenie

en: Clear
pl: Wyczyszczenie

en: Selection: %1
pl: Zaznaczenie: %1

en: Emboss
pl: Uwypuklenie

en: Flatten
pl: Spłaszczenie

en: Reduce to Grayscale
pl: Odbarw do odcieni szarości

en: Hue, Saturation, Value
pl: Odcień, nasycenie, wartość

en: Invert Colors
pl: Odwrócenie kolorów

en: Invert
pl: Odwrócenie

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
pl: Odbarw do czarnobiałego (wygładzony)

en: Reduce to Monochrome
pl: Odbarw do czarnobiałego

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
pl: Odbarw do 256 kolorów (wygładzony)

en: Reduce to 256 Color
pl: Odbarw do 256 kolorów

en: Histogram Equalizer
pl: Korektor histogramu

en: Flip
pl: Odbicie

en: Flip horizontally and vertically
pl: Odbicie w pionie lub w poziomie

en: Flip horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: Flip vertically
pl: Odbij w pionie

en: Text: Resize Box
pl: Tekst: Zmiana rozmiaru pola tekstowego

en: Selection: Scale
pl: Zaznaczenie: skalowanie

en: Selection: Smooth Scale
pl: Zaznaczenie: Płynne skalowanie

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Scale
pl: Wyskaluj

en: Smooth Scale
pl: Wyskaluj płynnie

en: Rotate
pl: Obróć

en: Skew
pl: Pochyl

en: &Undo: %1
pl: C&ofnij: %1

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Redo: %1
pl: P&onów: %1

en: &Redo
pl: &Ponów

en: Undo: %1
pl: Cofnij: %1

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo: %1
pl: Ponów: %1

en: Redo
pl: Ponów

en: %1 more item | %1 more items
pl[0]: Jeszcze %1 obiekt
pl[1]: Jeszcze %1 obiekty
pl[2]: Jeszcze %1 obiektów

en: Color Picker
pl: Wybierak koloru

en: Flood Fill
pl: Wypełnij

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
pl: Więcej efektów dla obrazu (zaznaczenie)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
pl: Więcej efektów dla obrazu

en: &Effect:
pl: &Efekt:

en: Reduce Colors
pl: Odbarwienie

en: Soften & Sharpen
pl: Rozmiękczanie i wyostrzanie

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
pl: Właściwości dokumentu

en: Dots &Per Inch (DPI)
pl: Punkty na &cal (DPI)

en: Unspecified
pl: Nieokreślone

en: Horizontal:
pl: W poziomie:

en: Vertical:
pl: W pionie:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Punkty na cal</b> (DPI) określa liczbę pikseli na obrazku, które wydrukowane zostaną w jednym calu (2,54cm).</p><p>Im wyższa wartość DPI obrazu, tym mniejszy wydruk. Zauważ, że to mało prawdopodobne, aby Twoja drukarka dawała wydruki najwyższej jakości, jeśli zwiększysz tą wartość do 300 lub 600 DPI, zależnie od drukarki.</p><p>Jeśli chcesz wydrukować obraz o takim samym rozmiarze, jak na ekranie, ustaw wartości DPI obrazu zgodnie z wartościami DPI monitora.</p><p>Również jeśli wartość DPI jest <b>nieokreślona</b>, obraz zostanie wydrukowany w takim samym rozmiarze, jak na ekranie.</p><p>Nie wszystkie formaty obrazków obsługują wartości DPI. Jeśli wybrano dla obrazu format nieobsługujący DPI, wartość ta nie zostanie zapisana.</p></qt>

en: O&ffset
pl: &Przesunięcie

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Przesunięcie</b> jest pozycją względną, gdzie obraz powinien być umieszczony, w porównaniu z innymi obrazkami.</p><p>Nie wszystkie formaty obrazków obsługują <b>przesunięcie</b>. Jeśli wybrany format tego nie robi, wartości podane tutaj nie zostaną zapisane.</p></qt>

en: &Text Fields
pl: Pola &tekstowe

en: &Add Row
pl: Dod&aj wiersz

en: &Delete Row
pl: &Usuń wiersz

en: &Reset
pl: Wyze&ruj

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Pola tekstowe</b> dostarczają dodatkowych informacji o obrazku. Jest to obszar tekstowy, w którym możesz wpisywać dowolne komentarze.</p><p>Jednakże pola te posiadają określone formatowanie, więc mogą teoretycznie być danymi interpretowanymi przez komputer - których nie możesz zmieniać - lecz jest to mało prawdopodobne.</p><p>Nie wszystkie formaty obrazków obsługują <b>pola tekstowe</b>. Jeśli wybrany format ich nie obsługuje, nie zostaną zapisane.</p></qt>

en: Key
pl: Klucz

en: Value
pl: Wartość

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
pl: Wartość tekstowa "%1" w linii %2 wymaga klucza.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
pl: Każdy klucz tekstowy musi być unikalny. Klucze tekstowe "%1" w liniach %2 i %3 są identyczne.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
pl: Nieprawidłowe pola tekstowe

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Original:
pl: Źródłowy:

en: Preview
pl: Podgląd

en: &Update
pl: &Uaktualnij

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
pl: Zmień rozmiar / przeskaluj

en: Ac&t on:
pl: Działa&j na:

en: Entire Image
pl: Całym obrazie

en: Selection
pl: Zaznaczeniu

en: Text Box
pl: Polu tekstowym

en: Operation
pl: Czynność

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
pl: <qt><ul><li><b>Zmień rozmiar</b>: Rozmiar obrazu zostanie powiększony przez dodanie nowych obszarów o kolorze tła po prawej stronie i na dole obrazu lub zmniejszony poprzez ucięcie odpowiednich obszarów po prawej stronie i na dole obrazu.</li><li><b>Przeskaluj</b>: Obraz zostanie rozszerzony przez powielenie pikseli lub zmniejszony przez ich wyrzucenie.</li><li><b>Przeskaluj płynnie</b>: Tak samo jak <i>Przeskaluj</i>, ale dodatkowo rozmywa sąsiadujące piksele tak, aby uzyskać wygładzony obraz.</li></ul></qt>

en: &Resize
pl: Zmień &rozmiar

en: &Scale
pl: Prze&skaluj

en: S&mooth Scale
pl: P&rzeskaluj płynnie

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: &New:
pl: &Nowy:

en: &Percent:
pl: &Procent:

en: Keep &aspect ratio
pl: Zachow&aj kształt

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
pl: <qt><p>Zmiana rozmiaru pola tekstowego na %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno zmienić rozmiar pola tekstowego?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
pl: Czy zmienić rozmiar pola tekstowego?

en: R&esize Text Box
pl: &Zmień rozmiar pola tekstowego

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
pl: <qt><p>Zmiana rozmiaru obrazu na %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno zmienić rozmiar obrazu?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
pl: Czy zmienić rozmiar obrazu?

en: R&esize Image
pl: &Zmień rozmiar

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
pl: <qt><p>Skalowanie obrazu do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno przeskalować obraz?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
pl: Czy przeskalować obraz?

en: Scal&e Image
pl: &Skaluj obraz

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
pl: <qt><p>Skalowanie zaznaczenia do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno przeskalować zaznaczenie?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
pl: Czy przeskalować zaznaczenie?

en: Scal&e Selection
pl: &Skaluj zaznaczenie

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
pl: <qt><p>Płynne skalowanie obrazu do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno płynnie przeskalować obraz?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
pl: Czy przeskalować płynnie obraz?

en: Smooth Scal&e Image
pl: &Płynnie skaluj obraz

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
pl: <qt><p>Płynne skalowanie zaznaczenia do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Na pewno płynnie przeskalować zaznaczenie?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
pl: Czy przeskalować płynnie zaznaczenie?

en: Smooth Scal&e Selection
pl: &Płynnie skaluj zaznaczenie

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
pl: Obróć zaznaczenie

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
pl: Obróć obraz

en: After rotate:
pl: Po obróceniu:

en: Direction
pl: Kierunek

en: Cou&nterclockwise
pl: Przeciwnie do r&uchu wskazówek zegara

en: C&lockwise
pl: Z&godnie z ruchem wskazówek zegara

en: Angle
pl: Kąt

en: 90 &degrees
pl: 90 &stopni

en: 180 d&egrees
pl: 180 s&topni

en: 270 de&grees
pl: 270 stopn&i

en: C&ustom:
pl: &Inny:

en: degrees
pl: stopni

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
pl: <qt><p>Obrócenie zaznaczenia do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Czy na pewno chcesz obrócić zaznaczenie?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
pl: Czy obróć zaznaczenie?

en: Rotat&e Selection
pl: Obróć &zaznaczenie

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
pl: <qt><p>Obrócenie obrazu do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Czy na pewno chcesz obrócić obraz?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
pl: Czy obrócić obraz?

en: Rotat&e Image
pl: &Obróć obraz

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
pl: Pochyl zaznaczenie

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
pl: Pochyl obraz

en: After skew:
pl: Po pochyleniu:

en: &Horizontal:
pl: W &poziomie:

en: &Vertical:
pl: W p&ionie:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
pl: <qt><p>Pochylenie zaznaczenia do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Czy na pewno chcesz pochylić zaznaczenie?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
pl: Czy pochylić zaznaczenie?

en: Sk&ew Selection
pl: &Pochyl zaznaczenie

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
pl: <qt><p>Pochylenie obrazu do %1x%2 może wymagać dużej ilości pamięci. Może to spowodować chwilowe spowolnienie systemu i problem z dostępem do zasobów w innych programach.</p><p>Czy na pewno chcesz pochylić obraz?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
pl: Czy pochylić obraz?

en: Sk&ew Image
pl: &Pochyl obraz

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
pl: Podobieństwo kolorów

en: &RGB Color Cube Distance
pl: Odległość w sześcianie kolorów &RGB

en: Exact Match
pl: Dokładne dopasowanie

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
pl: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Czym jest podobieństwo kolorów?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
pl: Podgląd zapisu

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
pl[0]: %1 bajt (ok. %2%)
pl[1]: %1 bajty (ok. %2%)
pl[2]: %1 bajtów (ok. %2%)

en: Could not open "%1".
pl: Nie można otworzyć "%1".

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
pl: Nie można otworzyć "%1" - nieobsługiwany format obrazu.
    Plik może być uszkodzony.

en: Could not save image - insufficient information.
pl: Nie można zapisać obrazu - zbyt mało informacji.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
pl: URL: %1
    Typ MIME: %2

en: <empty>
pl: <pusty>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
pl: <qt><p>Format <b>%1</b> może nie zachować wszystkich kolorów tego obrazu.</p> <p>Na pewno zapisać w tym formacie?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
pl: Stratny format pliku

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
pl: <qt><p>Zapisanie obrazu w małej głębi kolorów (%1 bitów) może spowodować utratę informacji o kolorach. Utracona zostanie także przezroczystość.</p><p>Czy na pewno chcesz zapisać w tej głębi kolorów?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
pl: Niska głębia kolorów

en: Could not save image - unable to create temporary file.
pl: Nie można zapisać obrazu - nie można stworzyć pliku tymczasowego.

en: Could not save as "%1": %2
pl: Nie można zapisać jako "%1": %2.

en: Error saving image
pl: Błąd zapisu obrazu

en: Could not save image - failed to upload.
pl: Nie można zapisać obrazu - problem z wysyłaniem pliku.

en: Remove Internal B&order
pl: &Usuń wewnętrzną ramkę

en: Remove Internal Border
pl: Usuń wewnętrzną ramkę

en: Autocr&op
pl: Przytnij &automatyczne

en: Autocrop
pl: Automatyczne przycinanie

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
pl: KolourPaint nie mógł usunąć wewnętrznej ramki zaznaczenia, ponieważ nie udało się jej znaleźć.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
pl: Nie można usunąć wewnętrznej ramki

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
pl: KolourPaint nie mógł przyciąć obrazu, ponieważ nie udało się znaleźć jego ramki.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
pl: Nie można przyciąć automatycznie

en: Set as Image
pl: Ustaw jako obraz

en: Selection: Create
pl: Zaznaczenie: utwórz

en: Paint Program by KDE
pl: Prosty program graficzny dla KDE

en: Project Founder
pl: Założyciel projektu

en: Chief Investigator
pl: Główny badacz

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
pl: Obsługa skanowania, obsługa alfy, obecny opiekun

en: Icons
pl: Ikony

en: InputMethod Support
pl: Obsługa metod wejścia

en: Image Effects
pl: Efekty obrazu

en: KDE 4 Porting
pl: Przenoszenie na KDE 4

en: KF 5 Porting
pl: Przeniesienie na KF5

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
pl: Podziękowania dla wielu innych, którzy pomogli w powstaniu tego programu.

en: Image files to open, optionally
pl: Plik obrazu do otwarcia, opcjonalne

en: List all readable image MIME types
pl: Wypisz wszystkie rodzaje MIME możliwe do odczytania

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
pl: Obra&z

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
pl: &Kolory

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
pl: Pasek narzędzi tekstowych

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
pl: Menu wyboru narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Left drag the handle to resize the image.
pl: Przeciągnij uchwyt lewym przyciskiem myszy, by zmienić rozmiar obrazu.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
pl: Zmień rozmiar: puść wszystkie przyciski myszki.

en: Resize Image: Right click to cancel.
pl: Zmień rozmiar: naciśnij prawy przycisk, by zaniechać.

en: Text
pl: Tekst

en: Could not open color palette "%1".
pl: Nie można otworzyć palety kolorów "%1".

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
pl: Nie można otworzyć palety kolorów "%1" - nieobsługiwany format.
    Plik może być uszkodzony.

en: Could not open KDE color palette "%1".
pl: Nie można otworzyć palety kolorów KDE "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
pl: Nie można zapisać palety kolorów jako "%1".

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Use KolourPaint Defaults
pl: Użyj wartości domyślnych KolourPainta

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
pl: KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
pl: &Otwórz...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
pl: Wczytaj &ponownie

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
pl: &Zapisz

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
pl: Zapisz &jako...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
pl: Dodaj wiersz

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
pl: Usuń ostatni wiersz

en: Color Box
pl: Kolory

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Paleta kolorów "%1" została zmieniona.
    Czy zachować zmiany?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
pl: Paleta kolorów KDE "%1" została zmieniona.
    Czy zapisać ją do pliku?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
pl: Domyślna paleta kolorów została zmieniona.
    Czy zapisać ją do pliku?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
pl: Otwórz paletę kolorów

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
pl: Paleta kolorów "%1" została zmieniona.
    Ponowne otwarcie spowoduje utratę niezapisanych zmian.
    Czy jesteś pewien?

en: &Reload
pl: W&czytaj ponownie

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
pl: Paleta kolorów KDE "%1" została zmieniona.
    Ponowne otwarcie spowoduje utratę zmian.
    Czy jesteś pewien?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
pl: Domyślna paleta kolorów została zmieniona.
    Ponowne otwarcie spowoduje utratę zmian.
    Czy jesteś pewien?

en: Save Color Palette As
pl: Zapisz paletę kolorów jako

en: Paste in &New Window
pl: Wklej w &nowym oknie

en: &Delete Selection
pl: Wyczyść &zaznaczenie

en: C&opy to File...
pl: S&kopiuj do pliku...

en: Paste &From File...
pl: W&klej z pliku...

en: Text: Create Box
pl: Tekst: stwórz pole tekstowe

en: Text: Paste
pl: Tekst: wklej

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
pl: <qt>KolourPaint nie może wkleić zawartości schowka jako iż przechowuje on w sobie nieznany format.</qt>

en: Cannot Paste
pl: Nie można wkleić

en: Text: Delete Box
pl: Tekst: usuń pole tekstowe

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
pl: Zaznaczenie: usuń

en: Text: Finish
pl: Tekst: zakończ

en: Selection: Deselect
pl: Zaznaczenie: odznacz

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
pl: Skopiuj do pliku

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
pl: Wklej z pliku

en: E&xport...
pl: Wye&ksportuj...

en: Scan...
pl: Skanuj...

en: Acquire Screenshot
pl: Zrób zrzut ekranu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Reloa&d
pl: W&czytaj ponownie

en: All Supported Files (%1)
pl: Wszystkie obsługiwane pliki (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
pl: Otwórz obraz

en: Failed to open scanning dialog.
pl: Nieudane otwieranie okna skanowania.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
pl: Nieudane skanowanie

en: Snapshot Delay
pl: Opóźnienie migawki

en:  second |  seconds
pl[0]:  sekunda
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

en: No delay
pl: Bez opóźnień

en: Hide Main Window
pl: Ukryj główne okno

en: Document Properties
pl: Właściwości dokumentu

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
pl: Zapisz obraz jako

[ctx: @title:window]
en: Export
pl: Wyeksportuj

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie.
    Ponowne jego otwarcie spowoduje utratę niezapisanych zmian.
    Czy jesteś pewien?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
pl: Dokument "%1" został zmieniony.
    Ponowne otwarcie spowoduje utratę zmian w pliku.
    Czy jesteś pewien?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
pl: Wydruk obrazu

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
pl: Musisz zapisać obraz przed wysłaniem.
    Zapisać go?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie.
    Czy chcesz go zapisać?

en: R&esize / Scale...
pl: &Zmień rozmiar / skaluj...

en: Se&t as Image (Crop)
pl: &Ustaw jako obraz (przytnij)

en: &Flip (upside down)
pl: &Odbij (do góry nogami)

en: Mirror (horizontally)
pl: Lustrzane odbicie (poziome)

en: &Rotate...
pl: O&bróć...

en: Rotate &Left
pl: Obróć w &lewo

en: Rotate Righ&t
pl: Obróć w &prawo

en: S&kew...
pl: Poc&hyl...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
pl: Zmień na &monochromatyczny (wygładzony)

en: Reduce to &Grayscale
pl: Zmień na &odcienie szarości

en: &Invert Colors
pl: &Odwróć kolory

en: C&lear
pl: Wy&czyść

en: Make Confidential
pl: Uczyń poufnym

en: &More Effects...
pl: &Więcej efektów...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
pl: Obr&az

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
pl: Z&aznaczenie

en: Show &Path
pl: Po&każ ścieżkę

en: Draw Anti-Aliased
pl: Rysuj wygładzone

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strike Through
pl: Przekreślenie

en: Previous Tool Option (Group #1)
pl: Poprzednie ustawienie narzędzia (grupa #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
pl: Następne ustawienie narzędzia (grupa #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
pl: Poprzednie ustawienie narzędzia (grupa #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
pl: Następne ustawienie narzędzia (grupa #2)

en: &Draw Opaque
pl: &Nieprzezroczysty

en: Draw With Color Similarity...
pl: Podobieństwo kolorów...

en: Tool Box
pl: Narzędzia

en: Show &Grid
pl: Pokaż &siatkę

en: Show T&humbnail
pl: Pokaż &miniaturę

en: Zoo&med Thumbnail Mode
pl: &Tryb powiększonych miniatur

en: Enable Thumbnail &Rectangle
pl: Włącz &prostokąt miniatur

en: &Zoom
pl: &Powiększenie

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
pl: Pobierz obraz

en: Opening the selected scanner failed.
pl: Otwarcie wybranego skanera nie powiodło się.

en: Brush
pl: Pędzel

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
pl: Rysuj pędzlami o różnych kształtach i rozmiarach

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
pl: Naciśnij, by rysować punkty lub przeciągnij, by rysować krzywe.

en: Color Eraser
pl: Usuwacz koloru

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
pl: Zastępuje piksele w kolorze pierwszoplanowym pikselami w kolorze tła

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
pl: Naciśnij lub przeciągnij, by usunąć piksele o kolorze pierwszoplanowym.

en: Eraser
pl: Gumka

en: Lets you rub out mistakes
pl: Pozwala usunąć pomyłki

en: Click or drag to erase.
pl: Naciśnij lub przeciągnij, by wymazać.

en: Let go of all the mouse buttons.
pl: Puść wszystkie przyciski myszy.

en: Pen
pl: Pióro

en: Draws dots and freehand strokes
pl: Rysuje punkty linie odręczne

en: Spraycan
pl: Malowanie rozpylaczem

en: Sprays graffiti
pl: Spray do graffiti

en: Click or drag to spray graffiti.
pl: Naciśnij lub przeciągnij, by malować graffiti.

en: Right click to cancel.
pl: Naciśnij prawy przycisk, by zaniechać.

en: Left click to cancel.
pl: Naciśnij lewy przycisk, by zaniechać.

en: Lets you select a color from the image
pl: Pozwala na wybór koloru z obrazu

en: Click to select a color.
pl: Naciśnij, by wybrać kolor.

en: Fills regions in the image
pl: Wypełnia obszary obrazu

en: Click to fill a region.
pl: Naciśnij, by wypełnić obszar.

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zooms in and out of the image
pl: Powiększa i oddala obraz

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
pl: Naciśnij, żeby zbliżyć lub oddalić obraz albo zaznacz myszką określony obszar.

en: Curve
pl: Krzywa

en: Draws curves
pl: Rysuje krzywą

en: Drag out the start and end points.
pl: Przeciągnij punkty początkowy i końcowy.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
pl: Wciśnij lewy przycisk, by ustawić pierwszy punkt kontrolny lub prawy, by zakończyć.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
pl: Wciśnij prawy przycisk, by ustawić pierwszy punkt kontrolny lub lewy, by zakończyć.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
pl: Wciśnij lewy przycisk, by ustawić ostatni punkt kontrolny lub prawy, by zakończyć.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
pl: Wciśnij prawy przycisk, by ustawić ostatni punkt kontrolny lub lewy, by zakończyć.

en: Line
pl: Linia

en: Draws lines
pl: Rysuje linie

en: Drag to draw.
pl: Naciśnij i przeciągnij, aby coś narysować.

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Draws polygons
pl: Rysuje wielokąty

en: Drag to draw the first line.
pl: Przeciągnij, by narysować pierwszą linię.

en: Left drag another line or right click to finish.
pl: Wciśnij lewy przycisk, by rysować następną linię lub prawy, by zakończyć.

en: Right drag another line or left click to finish.
pl: Wciśnij prawy przycisk, by rysować następną linię lub lewy, by zakończyć.

en: Connected Lines
pl: Połączone linie

en: Draws connected lines
pl: Rysuje połączone linie

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Draws ellipses and circles
pl: Rysuje elipsy i okręgi

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Draws rectangles and squares
pl: Rysuje prostokąty i kwadraty

en: Rounded Rectangle
pl: Zaokrąglony prostokąt

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
pl: Rysuje prostokąty i kwadraty z zaokrąglonymi rogami

en: Left drag to create selection.
pl: Przeciągnij lewym klawiszem myszy aby zaznaczyć obszar.

en: Left drag to move selection.
pl: Przeciągnij lewym przyciskiem myszy aby przenieść zaznaczenie.

en: Left drag to scale selection.
pl: Przeciągnij lewym klawiszem myszy aby przeskalować zaznaczenie.

en: Selection: Opaque
pl: Zaznaczenie: Nieprzepuszczalne

en: Selection: Transparent
pl: Zaznaczenie: Przeźroczyste

en: Selection: Transparency Color
pl: Zaznaczenie: Kolor przeźroczystości

en: Selection: Transparency Color Similarity
pl: Zaznaczenie: Podobieństwo koloru przeźroczystości

en: Selection (Elliptical)
pl: Zaznaczenie (elipsą)

en: Makes an elliptical or circular selection
pl: Zaznacza okrąg lub elipsę

en: Selection (Free-Form)
pl: Zaznaczenie (dowolnym kształtem)

en: Makes a free-form selection
pl: Zaznacza dowolny kształt

en: Selection (Rectangular)
pl: Zaznaczenie (prostokątem)

en: Makes a rectangular selection
pl: Zaznacza prostokątny obszar

en: Selection: Move
pl: Zaznaczenie: Przemieść

en: %1: Smear
pl: %1: Rozsmaruj

en: Writes text
pl: Wypisuje tekst

en: Text: Backspace
pl: Tekst: cofnij

en: Text: Delete
pl: Tekst: usuń

en: Text: New Line
pl: Tekst: nowy wiersz

en: Text: Write
pl: Text: napisz

en: Left drag to create text box.
pl: Przeciągnij lewym klawiszem myszy aby stworzyć pole tekstowe.

en: Left drag to move text box.
pl: Przeciągnij pole tekstowe lewym klawiszem myszy.

en: Text: Move Box
pl: Tekst: przesuń pole tekstowe

en: Left drag to resize text box.
pl: Przeciągnij lewym klawiszem myszy aby zmienić rozmiar pola tekstowego.

en: Left click to change cursor position.
pl: Naciśnij lewy przycisk myszy aby zmienić pozycję znacznika.

en: Text: Opaque Background
pl: Tekst: nieprzezroczyste tło

en: Text: Transparent Background
pl: Tekst: przezroczyste tło

en: Text: Swap Colors
pl: Tekst: zamień kolory

en: Text: Foreground Color
pl: Tekst: kolor pierwszoplanowy

en: Text: Background Color
pl: Tekst: kolor tła

en: Text: Font
pl: Tekst: czcionka

en: Text: Font Size
pl: Tekst: rozmiar czcionki

en: Text: Bold
pl: Tekst: pogrubiony

en: Text: Italic
pl: Tekst: kursywa

en: Text: Underline
pl: Tekst: podkreślony

en: Text: Strike Through
pl: Tekst: przekreślony

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
pl: Tryb powiększonych miniatur

en: %1% - Thumbnail
pl: %1% - Miniatura

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Podobieństwo kolorów</b> - jak <i>podobne</i> muszą być kolory różnych pikseli, aby były traktowane jako takie same.</p><p>Jeśli ustawisz tą opcję na inną niż <b>Dokładne dopasowanie</b>, może to pozytywnie wpłynąć na efektywność pracy na wygładzanych obrazkach i zdjęciach. Funkcja ta działa podobnie do funkcji "Magiczna różdżka" w innych programach graficznych.</p><p>Ma ona zastosowanie do:</p><ul><li><b>Zaznaczeń</b> <b>przezroczystych</b> (każdy kolor w zaznaczeniu, który jest <i>podobny</i> do koloru tła, stanie się przezroczysty), jak również do funkcji </li><li><b>Wypełnienie</b> (dla obszarów z <i>podobnymi</i> - ale nie takimi samymi - kolorami pikseli, najwyższe wartości w ustawieniach wypełniają najwięcej pikseli),</li><li><b>Usuwacz koloru</b> (każdy piksel, którego kolor jest <i>podobny</i> do koloru pierwszoplanowego zostanie zastąpiony kolorem tła.</li><li><b>Przytnij automatyczne</b> i <b>Usuń wewnętrzną ramkę</b> (dla ramek z <i>podobnymi</i> - ale nie takimi samymi - kolorami pikseli,najwyższe wartości w ustawieniach mogą przyciąć całą ramkę),</li></ul><p>Najwyższe wartości w ustawieniach powodują oznaczanie większej ilości pikseli <i>podobnych</i> jako takich samych.  Dlatego też powinno się zwiększyć te wartości, jeśli zamierzony efekt nie działa w zadowalającym stopniu.</p><p>Jeśli powoduje to z kolei zaznaczenie zbyt dużej ilości podobnych pikseli (np. jeśli <b>Wypełnienie</b> powoduje zapełnienie całego obrazu), powinno się wartości te zmniejszyć.</p><p>Aby je odpowiednio ustawić, kliknij na kostce.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Podobieństwo kolorów</b> - jak <i>podobne</i> muszą być kolory różnych pikseli, aby były traktowane jako takie same.</p><p>Jeśli ustawisz tą opcję na inną niż <b>Dokładne dopasowanie</b>, może to pozytywnie wpłynąć na efektywność pracy na wygładzanych obrazkach i zdjęciach. Funkcja ta działa podobnie do funkcji "Magiczna różdżka" w innych programach graficznych.</p><p>Ma ona zastosowanie do:</p><ul><li><b>Zaznaczeń</b> <b>przezroczystych</b> (każdy kolor w zaznaczeniu, który jest <i>podobny</i> do koloru tła, stanie się przezroczysty), jak również do funkcji </li><li><b>Wypełnienie</b> (dla obszarów z <i>podobnymi</i> - ale nie takimi samymi - kolorami pikseli, najwyższe wartości w ustawieniach wypełniają najwięcej pikseli),</li><li><b>Usuwacz koloru</b> (każdy piksel, którego kolor jest <i>podobny</i> do koloru pierwszoplanowego zostanie zastąpiony kolorem tła.</li><li><b>Przytnij automatyczne</b> i <b>Usuń wewnętrzną ramkę</b> (dla ramek z <i>podobnymi</i> - ale nie takimi samymi - kolorami pikseli,najwyższe wartości w ustawieniach mogą przyciąć całą ramkę),</li></ul><p>Najwyższe wartości w ustawieniach powodują oznaczanie większej ilości pikseli <i>podobnych</i> jako takich samych.  Dlatego też powinieneś zwiększyć te wartości, jeśli zamierzony efekt nie działa w zadowalającym stopniu.</p><p>Jednakże jeśli powoduje to zaznaczenie zbyt dużej ilości podobnych pikseli (np. jeśli <b>Wypełnienie</b> powoduje zapełnienie całego obrazu), powinieneś wartości te zmniejszyć.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
pl: <p>Podobieństwo kolorów: %1%</p><p align="center">Naciśnij, aby ustawić.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
pl: <p>Podobieństwo kolorów: dokładne dopasowanie</p><p align="center">Naciśnij, aby ustawić.</p>

en: &Brightness:
pl: &Jasność:

en: Re&set
pl: Wyze&ruj

en: Co&ntrast:
pl: Ko&ntrast:

en: Rese&t
pl: Wyze&ruj

en: C&hannels:
pl: &Kanały:

en: All
pl: Wszystkie

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Reset &All Values
pl: Wyzeruj wszystkie w&artości

en: Settings
pl: Ustawienia

en: &Amount:
pl: &Ilość:

en: E&nable
pl: &Włącz

en: Colors
pl: Kolory

en: &Hue:
pl: &Odcień:

en: &Saturation:
pl: Na&sycenie:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
pl: &Wartość:

en: &Red
pl: &Czerwony

en: &Green
pl: &Zielony

en: &Blue
pl: &Niebieski

en: &All
pl: &Wszystkie

en: Channels
pl: Kanały

en: &Monochrome
pl: &Monochromatyczny

en: Mo&nochrome (dithered)
pl: M&onochromatyczny (wygładzony)

en: 256 co&lor
pl: 256 ko&lorów

en: 256 colo&r (dithered)
pl: 256 ko&lorów (wygładzony)

en: 24-&bit color
pl: 24-&bitową paletę kolorów

en: Reduce To
pl: Odbarw na

en: &Granularity:
pl: &Ziarnistość:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
pl: <qt><p>Aby wybrać kolor pierwszoplanowy, naciśnij lewym przyciskiem myszy na komórkę z kolorem. Aby wybrać kolor tła, naciśnij na komórkę z kolorem prawym przyciskiem myszy.</p><p>Aby zmienić kolor w komórce, dwukrotnie ją naciśnij.</p><p>Metodą "przeciągnij i upuść" możesz zamienić kolory dwóch komórek. Jeśli przy tej operacji przytrzymasz klawisz <b>Ctrl</b>, docelowy kolor zostanie zastąpiony zamiast zamiany z kolorem źródłowym.</p></qt>

en: Convert &to:
pl: &Konwertuj do:

en: Quali&ty:
pl: &Jakość:

en: &Preview
pl: &Podgląd

en: Monochrome
pl: Czarnobiałego

en: Monochrome (Dithered)
pl: Czarnobiałego (wygładzony)

en: 256 Color
pl: 256 kolorów

en: 256 Color (Dithered)
pl: 256 kolorów (wygładzony)

en: 24-bit Color
pl: 24-bitowych kolorów

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
pl: &Położenie obrazu

en: &Center of the page
pl: Na śro&dku strony

en: Top-&left of the page
pl: &Lewy górny róg strony

en: Transparent
pl: Przezroczysty

en: KolourPaint Defaults
pl: Wartości domyślne KolourPainta

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
pl: Kolory: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
pl: Kolory: %1 [zmienione]

en: Circle
pl: Okrąg

en: Square
pl: Kwadrat

en: Slash
pl: Ukośnik

en: Backslash
pl: Odwrotny ukośnik

en: No Fill
pl: Brak wypełnienia

en: Fill with Background Color
pl: Wypełnij kolorem tła

en: Fill with Foreground Color
pl: Wypełnij kolorem pierwszoplanowym

en: Opaque
pl: Nieprzezroczysty
