kolourpaint - en to se translation catalogue (214 entries)

en: Balance
se: Dássedeaddu

en: Sharpen
se: Basttálmuhte

en: Selection: %1
se: Merken: %1

en: Emboss
se: Buncagovva

en: Flatten
se: Dulbe

en: Invert
se: Jorgal

en: Flip
se: Jorgal

en: Flip horizontally and vertically
se: Jorgal láskut ja ceaggut

en: Flip horizontally
se: Jorgal lásku

en: Flip vertically
se: Jorgal ceaggu

en: Selection: Scale
se: Merken: Skálere

en: Resize
se: Rievdat sturrodaga

en: Scale
se: Skále

en: Rotate
se: Jorat

en: Skew
se: Bonja

en: &Undo: %1
se: &Gađa: %1

en: &Redo: %1
se: &Daga ođđasit: %1

en: Color Picker
se: Ivdneválljejeaddji

en: Flood Fill
se: Deavdde

en: &Effect:
se: &Effeakta:

en: &Reset
se: &Máhcat

en: Dimensions
se: Dimenšuvnnat

en: Original:
se: Álgovuolggálaš:

en: Preview
se: Ovdačájeheapmi

en: Ac&t on:
se: &Doaimma dása:

en: Entire Image
se: Olles govvii

en: Selection
se: Merken

en: Text Box
se: Teakstaboksa

en: Operation
se: Doaibma

en: &Resize
se: &Rievdat sturrodaga

en: &Scale
se: &Skále

en: Width:
se: Govdodat:

en: Height:
se: Allodat:

en: &New:
se: &Ođđa:

en: &Percent:
se: &Proseanta:

en: Keep &aspect ratio
se: &Gorolaččat

en: R&esize Text Box
se: R&ievdat teakstabovssa sturrodaga

en: R&esize Image
se: Ri&evdat gova

en: Scal&e Image
se: S&kále gova

en: Scal&e Selection
se: Ská&le merkema

en: Direction
se: Guđe guvllut

en: Angle
se: Viŋkil

en: 90 &degrees
se: 90 &gráda

en: 180 d&egrees
se: 180 g&ráda

en: 270 de&grees
se: 270 grá&da

en: C&ustom:
se: I&ešdefinerejuvvon:

en: degrees
se: gráda

en: Rotat&e Selection
se: Jo&rat merkema

en: Rotat&e Image
se: Jorat go&va

en: &Horizontal:
se: &Lásku:

en: &Vertical:
se: &Ceaggu:

en: Sk&ew Selection
se: Bo&nja merkema

en: Sk&ew Image
se: Bon&ja gova

en: Could not open "%1".
se: Ii sáhttán «%1» rahpat.

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
se: Ii sáhttán «%1» rahpat – doarjjakeahttes govvaformáhtta.
    Fiila dáidá leat billešuvvan.

en: Could not save image - insufficient information.
se: Ii sáhttán gova vurket – menddo unnán diehtu.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
se: URL: %1
    Mime-šládja: %2

en: <empty>
se: <guorus>

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
se: <qt><p><b>%1</b>-formáhtta ii dáidde seailut visot gova ivdnedieđuid.</p><p>Háliidatgo duođas vurket dán formáhttii?</p></qt>

en: Could not save image - unable to create temporary file.
se: Ii sáhttán gova vurket – ii sáhte gaskaboddosaš fiilla ráhkadit.

en: Could not save image - failed to upload.
se: Ii sáhttán gova vurket – ii sáhte sáddet dan.

en: Remove Internal B&order
se: Váldde eret &siskkildas ravdda

en: Remove Internal Border
se: Váldde eret siskkildas ravdda

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
se: KolourPaint ii sáhte merkema siskkildas ravdda váldit eret go ii gávdnan dan.

en: Set as Image
se: Geavat govvan

en: Selection: Create
se: Merken: Ráhkat

en: Chief Investigator
se: Váldodetektiiva

en: Icons
se: Govažat

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
se: &Govva

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
se: Teakstareaidoholga

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
se: Rievdat gova: Luoitte buot sáhpánboaluid.

en: Resize Image: Right click to cancel.
se: Rievdat gova: Olgešcoahkkal vai gaskkalduhttit.

en: Text
se: Teaksta

en: Paste in &New Window
se: Liibme &ođđa lásii

en: &Delete Selection
se: Sihko &merkejuvvon

en: C&opy to File...
se: &Máŋge fiilii …

en: Paste &From File...
se: &Liibme fiillas …

en: Text: Create Box
se: Teaksta: Ráhkat bovssa

en: Text: Paste
se: Teaksta: Liibme

en: Cannot Paste
se: Ii sáhte liibmet

en: Text: Delete Box
se: Teaksta: Sihko bovssa

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
se: Merken: Sihko

en: Text: Finish
se: Teaksta: Gearggat

en: Selection: Deselect
se: Merken: Váldde merkema eret

en: E&xport...
se: O&lggosfievrrit …

en: Reloa&d
se: Viečča ođđasit

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
se: Dokumeanta «%1» lea rievdaduvvon.
    Jus ođđasit vieččat dan sisa de du rievdadusat mannet duššái.
    Háliidatgo duođaid dan dahkat?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
se: Dokumeanta «%1» lea rievdaduvvon.
    Jus vieččat dan sisa rievdadusat mannet duššái.
    Háliidatgo duođaid dan dahkat?

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
se: Fertet vurket gova ovdalgo sáddet dan.
    Háliidatgo vurket dan?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
se: Dokumeanta «%1» lea rievdaduvvon.
    Háliidatgo vurket dan?

en: R&esize / Scale...
se: R&ievdda sturrodaga / Skálere …

en: Se&t as Image (Crop)
se: Geavat &govvan (čuohpa)

en: &Rotate...
se: &Jorat …

en: S&kew...
se: &Bonja …

en: C&lear
se: &Sálke

en: &More Effects...
se: &Eanet effeavttat …

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
se: &Govva

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
se: Mer&ken

en: Show &Path
se: Čájet &bálgá

en: %1,%2 - %3,%4
se: %1,%2 – %3,%4

en: Font Family
se: Fontabearaš

en: Bold
se: Buoidi

en: Underline
se: Linnjá vuolábeallái

en: Previous Tool Option (Group #1)
se: Ovddit reaidomolssaeaktu (Joavku #1)

en: Next Tool Option (Group #1)
se: Boahtte reaidomolssaeaktu (Joavku #1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
se: Ovddit reaidomolssaeaktu (Joavku #2)

en: Next Tool Option (Group #2)
se: Boahtte reaidomolssaeaktu (Joavku #2)

en: Show &Grid
se: Čájet &ruvttodaga

en: Show T&humbnail
se: Čájet &uhcagovaža

en: Brush
se: Gušta

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
se: Sárggo gušttaiguin mas leat máŋga hámi ja sturrodaga

en: Color Eraser
se: Ivdnesihkkun

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
se: Buhtte govvačuoggáid mas les ovdabealivdni duogášivnniin

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
se: Coahkkal dahje gease vai sihkkut govvačuoggáid mas lea ovdabealivdni.

en: Eraser
se: Sihkkun

en: Click or drag to erase.
se: Coahkkal dahje gease vai sihkkut.

en: Let go of all the mouse buttons.
se: Luoitte buot sáhpánboaluid.

en: Pen
se: Beanna

en: Spraycan
se: Spráijaboksa

en: Sprays graffiti
se: Spráije grafitti

en: Click or drag to spray graffiti.
se: Coahkkal dahje gease vai spráijet grafitti

en: Right click to cancel.
se: Olgešcoahkkal vai gaskkalduhttit.

en: Left click to cancel.
se: Gurutcoahkkal vai gaskkalduhttit

en: Lets you select a color from the image
se: Vállje ivnni govas

en: Click to select a color.
se: Coahkkal válljendihte ivnni.

en: Fills regions in the image
se: Deavdá guovvluid govas

en: Click to fill a region.
se: Coahkkal vai deavdit guovllu.

en: Curve
se: Mohkkálat

en: Draws curves
se: Sárggo mohkkálagaid

en: Drag out the start and end points.
se: Gease olggos álggahan- ja loahppahangežiid.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
se: Gurutgease vai bidját vuosttáš stivrenčuoggá vai olgešcoahkkal vai heaittihit.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
se: Olgešgease vai bidjat vuosttáš stivrenčuoggá dahje gurutcoahkkal vai heaittihit.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
se: Gurutgease vai bidjat maŋemuš stivrenčuoggá dahje olgešcoahkkal vai heaittihit.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
se: Olgešgease vai bidját maŋemuš stivrenčuoggá dahje gurutcoahkkal vai heaittihit.

en: Line
se: Linnjá

en: Draws lines
se: Sárgo linnjáid

en: Drag to draw.
se: Gease vai sárgut.

en: Polygon
se: Moanačiegahas

en: Drag to draw the first line.
se: Gease vai sárgut vuosttáš linnjá.

en: Left drag another line or right click to finish.
se: Gurutgease eará linnjá dahje olgešcoahkkal vai heaittihit.

en: Right drag another line or left click to finish.
se: Olgešgease eará linnjá dahje gurutcoahkkal vai heaittihit.

en: Connected Lines
se: Čatnojuvvon linnját

en: Draws connected lines
se: Sárgo čatnojuvvon linnját

en: Ellipse
se: Gierdu

en: Draws ellipses and circles
se: Sárgo ellipsaid ja gierdduid

en: Rectangle
se: Njuolggočiegahas

en: Draws rectangles and squares
se: Sárggo njuolggočiegahasaid ja njealljehasaid

en: Rounded Rectangle
se: Jorbaduvvon njuolggočiegahas

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
se: Sárggo njuolggočiegahasaid ja njealljehasaid mas leat jorbaduvvon čiegat

en: Left drag to create selection.
se: Gurutgease vai ráhkadit merkema.

en: Left drag to move selection.
se: Gurutgeassin sirdá merkema.

en: Left drag to scale selection.
se: Gurutgease vai skálet merkema.

en: Selection: Transparent
se: Merken: Čađačuovgi

en: Selection: Transparency Color
se: Merken: Čađačuovgivuođa ivdni

en: Selection (Elliptical)
se: Merken (Elliptálaš)

en: Makes an elliptical or circular selection
se: Ráhkada elliptálaš dahje gierdusaš merken

en: Selection (Rectangular)
se: Merken (njuolggočiegat)

en: Makes a rectangular selection
se: Ráhkada njuolggociegat merken

en: Selection: Move
se: Merken: Sirdde

en: %1: Smear
se: %1: Njuvdde

en: Writes text
se: Čállá teavstta

en: Text: Backspace
se: Teaksta: Máŋossihko

en: Text: Delete
se: Teaksta: Sihko

en: Text: New Line
se: Teaksta: Ođđa linnjá

en: Text: Write
se: Teaksta: Čále

en: Left drag to create text box.
se: Gurutgease vai ráhkadit teakstabovssa.

en: Left drag to move text box.
se: Gurutgeassin sirdá teakstabovssa.

en: Text: Move Box
se: Teaksta: Sirdde bovssa

en: Left drag to resize text box.
se: Gurutgease vai rievdadit teakstabovssa.

en: Left click to change cursor position.
se: Gurutcoahkkal vai rievdadit sievána sajádat.

en: Text: Transparent Background
se: Teaksta: Čađačuovgi duogáš

en: Text: Swap Colors
se: Teaksta: Molsso ivnnid

en: Text: Foreground Color
se: Teaksta: Ovdabealivdni

en: Text: Background Color
se: Teaksta: Duogášivdni

en: Text: Font
se: Teaksta: Fonta

en: Text: Font Size
se: Teaksta: Fontasturrodat

en: Text: Bold
se: Teaksta: Buoidi

en: Text: Italic
se: Teaksta: Vinjučála

en: Text: Underline
se: Teaksta: Vuolláisárgon

en: &Brightness:
se: Č&uvgodat:

en: Re&set
se: Má&hcat

en: Co&ntrast:
se: &Vuostálasvuohta:

en: Rese&t
se: Má&hcat

en: C&hannels:
se: &Kanálat:

en: All
se: Buot

en: Red
se: Ruoksat

en: Green
se: Ruoná

en: Blue
se: Alit

en: Reset &All Values
se: Máhcat &buot árvvuid

en: Settings
se: Heivehusat

en: &Amount:
se: &Dássi:

en: E&nable
se: Bija &doaibmat

en: Colors
se: Ivnnit

en: &Red
se: &Ruoksat

en: &Green
se: R&uoná

en: &Blue
se: &Alit

en: &All
se: &Buot

en: Channels
se: Kanálat

en: &Monochrome
se: Čáhppes/&vilges

en: Convert &to:
se: Konvertere &dása:

en: Quali&ty:
se: K&valitehta:

en: &Preview
se: &Ovdačájeheapmi

en: Monochrome
se: Čáhppes/vilges

en: 256 Color
se: 256 ivnni

en: 24-bit Color
se: 24-bihttá ivdni

en: Transparent
se: Čađačuovgi

en: 1x1
se: 1×1

en: Circle
se: Gierdu

en: Square
se: Njealljehas

en: Slash
se: Vinjusázu

en: %1x%2 %3
se: %1×%2 %3

en: No Fill
se: Ii deavdin

en: Fill with Background Color
se: Deavdde duogášivnniin

en: Fill with Foreground Color
se: Deavdde ovdabealivnniin
