kolourpaint - en to sk translation catalogue (410 entries)

en: Balance
sk: Vyváženie

en: Soften
sk: Rozmazať

en: Sharpen
sk: Zaostriť

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Selection: %1
sk: Výber: %1

en: Emboss
sk: Vyraziť

en: Flatten
sk: Vyrovnať

en: Reduce to Grayscale
sk: Previesť na odtiene šedej

en: Hue, Saturation, Value
sk: Odtieň, nasýtenie, hodnota

en: Invert Colors
sk: Invertovať farby

en: Invert
sk: Prevrátiť

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
sk: Previesť na čiernobiely (dithering)

en: Reduce to Monochrome
sk: Previesť na čiernobiely

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
sk: Previesť na 256 farieb (dithering)

en: Reduce to 256 Color
sk: Previesť na 256 farieb

en: Histogram Equalizer
sk: Ekvalizér histogramu

en: Flip
sk: Prevrátiť

en: Flip horizontally and vertically
sk: Prevrátiť horizontálne alebo vertikálne

en: Flip horizontally
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip vertically
sk: Prevrátiť vertikálne

en: Text: Resize Box
sk: Text: Zmena veľkosti

en: Selection: Scale
sk: Výber: Roztiahnutie

en: Selection: Smooth Scale
sk: Výber: Vyhladené roztiahnutie

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Scale
sk: Mierka

en: Smooth Scale
sk: Vyhladené roztiahnutie

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Skew
sk: Skosiť

en: &Undo: %1
sk: &Vrátiť späť: %1

en: &Redo: %1
sk: &Opakovať vrátené: %1

en: %1 more item | %1 more items
sk[0]: %1 dalšia položka
sk[1]: %1 dalšie položky
sk[2]: %1 dalších položiek

en: Color Picker
sk: Výber farby

en: Flood Fill
sk: Záplavová výplň

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
sk: Viac obrazových efektov (výber)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
sk: Viac obrazových efektov

en: &Effect:
sk: &Efekt:

en: Reduce Colors
sk: Zmenšiť počet farieb

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
sk: Vlastnosti dokumentu

en: Unspecified
sk: Neurčené

en: Horizontal:
sk: Horizontálne:

en: Vertical:
sk: Vertikálne:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Body na palec</b> (DPI) určujú počet bodov obrázku, ktoré by mali byť vytlačené na jeden palec (2,54 cm).</p><p>Čím vyššie DPI, tým menší vytlačený obrázok. Poznamenávame, že vaša tlačiareň nemusí produkovať vysoko kvalitné výtlačky ak zvýšite DPI na viac ako 300 alebo 600 DPI, záleží to na tlačiarni.</p><p>Ak chcete vytlačiť obrázok v rovnakej veľkosti ako je na obrazovke, nastavte rovnaké DPI obrázka ako je DPI obrazovky.</p><p>Ak je DPI nastavené na <b>Neurčené</b>, obrázok sa tiež vytlačí v rovnakej veľkosti ako je na obrazovke.</p><p>Nie všetky obrazové formáty podporujú nastavenie hodnoty DPI. Ak to formát, v ktorom ukladáte, nepodporuje, hodnoty sa neuložia.</p></qt>

en: O&ffset
sk: Posun

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Posun</b> je relatívna poloha, kde by mal byť tento obrázok umiestnený, v porovnaní s ostatnými obrázkami.</p><p>Nie všetky obrazové formáty podporujú funkciu<b>Posun</b>. Ak to formát v ktorom ukladáte nepodporuje, hodnoty tu určené sa neuložia.</p></qt>

en: &Text Fields
sk: Textové polia

en: &Add Row
sk: Pridať riadok

en: &Delete Row
sk: Zmazať riadok

en: &Reset
sk: &Vrátiť pôvodné

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Textové polia</b> poskytujú ďalšie informácie o obrázku. Toto je pravdepodobne oblasť komentárov, kde je možné zapísať ľubovoľný text.</p><p>Je to však závislé na formáte, teda polia by mohli byť počítačom interpretované dáta, ktoré by sa nemali meniť, ale je to nepravdepodobné</p><p>Nie všetky obrazové formáty podporujú <b>textové polia</b>. Ak ich formát, v ktorom ukladáte, nepodporuje, neuložia sa.</p></qt>

en: Key
sk: Kľúč

en: Value
sk: Hodnota

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
sk: Textová hodnota "%1" na riadku %2 vyťaduje kľúč.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
sk: Všetky texty musia byť jedinečné. Kľúč "%1" na riadkoch %2 and %3 je identický.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
sk: Nesprávne textové polia

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Original:
sk: Originál:

en: Preview
sk: Náhľad

en: &Update
sk: Aktualizovať

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
sk: Š&kálovať

en: Ac&t on:
sk: &Na:

en: Entire Image
sk: Celý obrázok

en: Selection
sk: Výber

en: Text Box
sk: Textové pole

en: Operation
sk: Operácia

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
sk: <qt><ul><li><b>Zmena veľkosti</b>: Veľkosť obrázku bude zväčšená vytvorením nových oblastí vpravo a/alebo dole (vyplnených farbou pozadia) alebo zmenšením orezaním vpravo a/alebo dole.</li> <li><b>Roztiahnuť</b>: Obrázok bude zväčšený duplikovaním bodov alebo zahodením bodov.</li><li><b>Vyhladene roztiahnuť</b>: toto je rovnaké ako <i>Roztiahnuť</i>, ale susedné body budú zliate pre vytvorenie hladšieho obrázku.</li></ul></qt>

en: &Resize
sk: &Zmeniť veľkosť

en: &Scale
sk: &Roztiahnuť

en: S&mooth Scale
sk: V&yhladene roztiahnuť

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: &New:
sk: &Nové:

en: &Percent:
sk: &Percentá:

en: Keep &aspect ratio
sk: Udržiavať &pomer strán

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
sk: <qt><p>Zmena veľkosti textového boxu na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť textového boxu?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
sk: Zmeniť veľkosť textového poľa?

en: R&esize Text Box
sk: Zmena veľkosti &textového boxu

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
sk: <qt><p>Zmena veľkosti obrázku na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
sk: Zmeniť veľkosť?

en: R&esize Image
sk: Zmeniť &veľkosť

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
sk: <qt><p>Zmena veľkosti obrázku na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
sk: Škálovať obrázok?

en: Scal&e Image
sk: Zme&niť veľkosť obrázku

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
sk: <qt><p>Zmena veľkosti obrázku na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
sk: Škálovať výber?

en: Scal&e Selection
sk: Z&meniť veľkosť výberu

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
sk: <qt><p>Vyhladená zmena veľkosti obrázku na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
sk: Plynulo škálovať obrázok?

en: Smooth Scal&e Image
sk: Vyhladená zm&ena veľkosti obrázku

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
sk: <qt><p>Vyhladená zmen veľkosti výberu na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete zmeniť veľkosť výberu?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
sk: Plynulo škálovať výber?

en: Smooth Scal&e Selection
sk: Vyhladená z&mena veľkosti výberu

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
sk: Otočiť výber

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
sk: Otočiť obrázok

en: After rotate:
sk: Po otočení:

en: Direction
sk: Smer

en: Cou&nterclockwise
sk: P&roti smeru hodinových ručičiek

en: C&lockwise
sk: &Po smere hodinových ručičiek

en: Angle
sk: Uhol

en: 90 &degrees
sk: &90 stupňov

en: 180 d&egrees
sk: &180 stupňov

en: 270 de&grees
sk: &270 stupňov

en: C&ustom:
sk: &Vlastné:

en: degrees
sk: uhlov

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
sk: <qt><p>Otočenie výberu na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete otočiť výber?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
sk: Otočiť výber?

en: Rotat&e Selection
sk: Ot&očiť výber

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
sk: <qt><p>Otočenie obrázku na %1x%2 môže vyžadovať veľké množstvo pamäti. To môže obmedziť rýchlosť reakcie systému a spôsobiť iné problémy.</p><p>Naozaj chcete otočiť obrázok?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
sk: Otočiť obrázok?

en: Rotat&e Image
sk: O&točiť obrázok

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
sk: Skosiť výber

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
sk: Skosiť obrázok

en: After skew:
sk: Po skosení:

en: &Horizontal:
sk: &Horizontálne:

en: &Vertical:
sk: &Vertikálne:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
sk: <qt><p>Skosenie výberu na %1x%2 môže vyžadovať dosť pamäti. To môže znížiť odozvu systému a spôsobiť aj iné problémy aplikácií.</p><p>Naozaj chcete výber skosiť?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
sk: Skosiť výber?

en: Sk&ew Selection
sk: S&kosiť výber

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
sk: <qt><p>Skosenie obrázku na %1x%2 môže vyžadovať dosť pamäti. To môže znížiť odozvu systému a spôsobiť aj iné problémy aplikácií.</p><p>Naozaj chcete obrázok skosiť?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
sk: Skosiť obrázok?

en: Sk&ew Image
sk: S&kosiť obrázok

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
sk: Podobnosť farieb

en: &RGB Color Cube Distance
sk: Vzdialenosť farebnej kocky RGB

en: Exact Match
sk: Presný výskyt

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
sk: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Čo je podobnosť farieb?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
sk: Uložiť náhľad

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
sk[0]: %1 bajt (asi %2%)
sk[1]: %1 bajtov (asi %2%)
sk[2]: %1 bajtov (asi %2%)

en: Could not open "%1".
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%1".

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%1" - nepodprovaný formát obrázku.
    Súbor je možno poškodený.

en: Could not save image - insufficient information.
sk: Nepodarilo sa uložiť obrázok - nedostatočné informácie.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
sk: URL: %1
    Typ MIME: %2

en: <empty>
sk: <prázdne>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
sk: Interná chyba

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
sk: <qt><p>Formát <b>%1</b> nemusí umožňiť zachovanie všetkých informácií o farbách obrázku.</p><p>Naozaj chcete obrázok uložiť v tomto formáte?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
sk: Stratový súborový formát

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
sk: <qt><p>Uloženie obrázku v nízkej farebnej hĺbke %1 bitov môže spôsobiť stratu informácií o farbách. Bude odstránená aj priesvitnosť.</p><p>Naozaj chcete uložiť obrázok v tejto farebnej hĺbke?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
sk: Nízka farebná hĺbka

en: Could not save image - unable to create temporary file.
sk: Nepodarilo sa uložiť obrázok - nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor.

en: Could not save as "%1": %2
sk: Nepodarilo sa uložiť ako "%1": %2

en: Error saving image
sk: Chyba pri ukladaní obrázku

en: Could not save image - failed to upload.
sk: Nepodarilo sa uložiť obrázok - nepodarilo sa poslanie.

en: Remove Internal B&order
sk: Odstrániť interný o&kraj

en: Remove Internal Border
sk: Odstrániť interný okraj

en: Autocr&op
sk: Automaticky &orezať

en: Autocrop
sk: Automaticky orezať

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
sk: KolourPaint nemôže automaticky orezať výber, pretože sa nepodarilo nájsť jeho interné okraje.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
sk: Nie je možné odstrániť vnútorný okraj

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
sk: KolourPaint nemôže automaticky orezať obrázok, pretože sa nepodarilo nájsť jeho okraje.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
sk: Nie je možné automaticky orezať

en: Set as Image
sk: Nastaviť ako obrázok

en: Selection: Create
sk: Výber: Vytvoriť

en: Paint Program by KDE
sk: Kresliaci program od KDE

en: Project Founder
sk: Zakladateľ projektu

en: Chief Investigator
sk: Hlavný vyšetrovateľ

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
sk: Podpora skenovania, podpora alfy, súčasný správca

en: Icons
sk: Ikony

en: InputMethod Support
sk: Podpora InputMethod

en: Image Effects
sk: Obrázkové efekty

en: KDE 4 Porting
sk: Port do KDE 4

en: KF 5 Porting
sk: KF5 portovanie

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
sk: Vďaka mnohým ďalším, ktorí pomohli tento program zrealizovať.

en: Image files to open, optionally
sk: Obrázky na otvorenie, voliteľne

en: List all readable image MIME types
sk: Zoznam všetkých čitateľných MIME typov obrázkov

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
sk: &Obrázok

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
sk: &Farby

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
sk: Panel nástrojov pre text

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
sk: RMB ponuka nástroja výberu

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
sk: Náhľad

en: Left drag the handle to resize the image.
sk: Ťahaním zmeňte veľkosť obrázku.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
sk: Zmeniť veľkosť obrázku: Nechať všetky tlačidlá myši.

en: Resize Image: Right click to cancel.
sk: Zmeniť veľkosť obrázku: Pravé tlačidlo myši zruší.

en: Could not open color palette "%1".
sk: Nepodarilo sa otvoriť farebnú paletu "%1".

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
sk: Nepodarilo sa otvoriť farebnú paletu "%1" - nepodprovaný formát súboru.
    Súbor je možno poškodený.

en: Could not open KDE color palette "%1".
sk: Nepodarilo sa otvoriť KDE farebnú paletu "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
sk: Nepodarilo sa uložiť farebnú paletu ako "%1".

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: Use KolourPaint Defaults
sk: Použiť KolourPaint štandard

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
sk: Použiť KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
sk: &Otvoriť...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
sk: Znovu na&hrať

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
sk: &Uložiť

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
sk: Pridať riadok

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
sk: Vymazať posledný riadok

en: Color Box
sk: Farebná krabica

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Farebná paleta "%1" bola zmenená.
    Chcete ju uložiť?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
sk: KDE farebná paleta "%1" bola zmenená.
    Chcete ju uložiť do súboru?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
sk: Predvolená farebná paleta bola zmenená.
    Chcete ju uložiť do súboru?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
sk: Otvoriť farebnú paletu

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
sk: Farebná paleta "%1" bola zmenená.
    Znovunačítanie spôsobí stratu všetkých zmien od posledného uloženia.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: &Reload
sk: &Obnoviť

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
sk: KDE farebná paleta "%1" bola zmenená.
    Znovunačítanie spôsobí stratu všetkých zmien.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
sk: Predvolená farebná paleta bola zmenená.
    Znovunačítanie spôsobí stratu všetkých zmien.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Save Color Palette As
sk: Uložiť farebnú paletu ako

en: Paste in &New Window
sk: Vložiť do &nového okna

en: &Delete Selection
sk: O&dstrániť výber

en: C&opy to File...
sk: K&opírovať do súboru...

en: Paste &From File...
sk: Vložiť zo &súboru...

en: Text: Create Box
sk: Text: Vytvoriť box

en: Text: Paste
sk: Text: Vložiť

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
sk: <qt>KolourPaint nemôže vložiť obsah schránky, pretože je v neznámom formáte.</qt>

en: Cannot Paste
sk: Nepodarilo sa vložiť

en: Text: Delete Box
sk: Text: Odstrániť box

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
sk: Výber: Odstrániť

en: Text: Finish
sk: Text: Dokončiť

en: Selection: Deselect
sk: Výber: Zrušiť výber

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
sk: Kopírovať do súboru

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
sk: Vložiť zo &súboru

en: E&xport...
sk: E&xportovať...

en: Scan...
sk: Skenovať...

en: Acquire Screenshot
sk: Snímať obrazovku

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Reloa&d
sk: Znovu na&hrať

en: All Supported Files (%1)
sk: Všetky podporované súbory (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
sk: Otvoriť obrázok

en: Failed to open scanning dialog.
sk: Zlyhalo otvorenie skenovacieho dialógu

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
sk: Skenovanie zlyhalo

en: Snapshot Delay
sk: Trvanie snímky

en:  second |  seconds
sk[0]: sekunda
sk[1]: sekundy
sk[2]: sekundy

en: No delay
sk: Bez čakania

en: Hide Main Window
sk: Skryť hlavné okno

en: Document Properties
sk: Vlastnosti dokumentu

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
sk: Uložiť obrázok ako

[ctx: @title:window]
en: Export
sk: Exportovať

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
sk: Dokument "%1" bol zmenený.
    Jeho znovunačítanie spôsobí stratu všetkých zmien od posledného uloženie.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
sk: Dokument "%1" bol zmenený.
    Jeho znovunačítanie spôsobí stratu všetkých zmien.
    Naozaj chcete pokračovať?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
sk: Vytlačiť obrázok

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
sk: Pred poslaním musíte obrázok uložiť.
    Chcete ho uložiť?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Dokument s menom "%1" je zmenený.
    Chcete ho uložiť?

en: R&esize / Scale...
sk: Zmeniť &veľkosť/mierku...

en: Se&t as Image (Crop)
sk: Nas&taviť ako obrázok (orezať)

en: &Flip (upside down)
sk: Prevrátiť (zhora dolu)

en: Mirror (horizontally)
sk: Zrkadliť horizontálne

en: &Rotate...
sk: &Otočiť...

en: Rotate &Left
sk: Otočiť doľa&va

en: Rotate Righ&t
sk: Otočiť doprava

en: S&kew...
sk: S&kosiť...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
sk: Previesť na čierno&biely (dithering)

en: Reduce to &Grayscale
sk: Previesť na odtiene š&edej

en: &Invert Colors
sk: Prev&rátiť farby

en: C&lear
sk: &Vyčistiť

en: Make Confidential
sk: Urobiť dôverné

en: &More Effects...
sk: Ďalšie e&fekty...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
sk: O&brázok

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
sk: Výber

en: Show &Path
sk: Zobraziť &cestu

en: Draw Anti-Aliased
sk: Kresliť vyhladene

en: Font Family
sk: Rodina písma

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Strike Through
sk: Prečiarknuté

en: Previous Tool Option (Group #1)
sk: Predchádzajúca voľba nástroja (Skupina č.1)

en: Next Tool Option (Group #1)
sk: Nasledujúca voľba nástroja (Skupina č.1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
sk: Predchádzajúca voľba nástroja (Skupina č.2)

en: Next Tool Option (Group #2)
sk: Nasledujúca voľba nástroja (Skupina č.2)

en: &Draw Opaque
sk: Kresliť nepriehľadné

en: Draw With Color Similarity...
sk: Kresliť s podobnosťou farieb...

en: Tool Box
sk: Nástrojová krabica

en: Show &Grid
sk: Zobraziť m&riežku

en: Show T&humbnail
sk: Zobraziť &miniatúru

en: Zoo&med Thumbnail Mode
sk: &Mód zváčšených miniatúr

en: Enable Thumbnail &Rectangle
sk: Povoliť obdĺžnik miniatú&r

en: &Zoom
sk: Priblížiť

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
sk: Získať obrázok

en: Opening the selected scanner failed.
sk: Otvorenie zvoleného skenera zlyhalo.

en: Brush
sk: Štetec

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
sk: Kreslenie pomocou štetcov rôznych tvarov a veľkostí

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
sk: Kliknutím kreslí body alebo ťahaním ťahy.

en: Color Eraser
sk: Farebná guma

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
sk: Nahradí body farby popredia farbou pozadia

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
sk: Kliknite alebo ťahajte myšou a tým vymažte body farby popredia.

en: Eraser
sk: Guma

en: Lets you rub out mistakes
sk: Umožňuje vygumovať chyby

en: Click or drag to erase.
sk: Kliknutím maže.

en: Let go of all the mouse buttons.
sk: Nechať všetky tlačidlá myši.

en: Pen
sk: Pero

en: Draws dots and freehand strokes
sk: Kreslí body a ťahy voľnou rukou

en: Spraycan
sk: Sprej

en: Sprays graffiti
sk: Sprej pre graffiti

en: Click or drag to spray graffiti.
sk: Kliknutím alebo ťahaním sprejujte farbu.

en: Right click to cancel.
sk: Pravým tlačidlom zrušíte.

en: Left click to cancel.
sk: Ľavým tlačidlom zrušíte.

en: Lets you select a color from the image
sk: Umožňuje získať hodnotu farby z obrázku

en: Click to select a color.
sk: Kliknutím vyberte farbu.

en: Fills regions in the image
sk: Vypní oblasti obrázku

en: Click to fill a region.
sk: Kliknutím vyplníte oblasť.

en: Zoom
sk: Priblížiť

en: Zooms in and out of the image
sk: Priblíži a oddiali obrázok

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
sk: Kliknite na priblíženie/oddialenie alebo ťahajte myšou na priblíženie danej oblasti.

en: Curve
sk: Krivka

en: Draws curves
sk: Kreslí krivky

en: Drag out the start and end points.
sk: Ťahaním určte počiatočný a koncový bod.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom myši nastaví prvý ovládací bod alebo kliknite pravým tlačidlom pre ukončenie.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
sk: Ťahanie pravým tlačidlom myši nastaví prvý ovládací bod alebo kliknite ľavým tlačidlom pre ukončenie.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom myši nastaví posledný ovládací bod alebo kliknite pravým tlačidlom pre ukončenie.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
sk: Ťahanie pravým tlačidlom myši nastaví posledný ovládací bod alebo kliknite ľavým tlačidlom pre ukončenie.

en: Line
sk: Čiara

en: Draws lines
sk: Kreslí čiary

en: Drag to draw.
sk: Ťahaním kreslí.

en: Polygon
sk: Lomená čiara

en: Draws polygons
sk: Kreslí lomené čiary

en: Drag to draw the first line.
sk: Ťahaním nakreslite prvú čiaru.

en: Left drag another line or right click to finish.
sk: Ťahaním ľavým tlačidlom nakreslite ďalšiu čiaru, alebo pravým tlačidlom ukončite kreslenie.

en: Right drag another line or left click to finish.
sk: Ťahaním pravým tlačidlom nakreslite ďalšiu čiaru, alebo ľavým tlačidlom ukončite kreslenie.

en: Connected Lines
sk: Spojené čiary

en: Draws connected lines
sk: Kreslí spojené čiary

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Draws ellipses and circles
sk: Kreslí elipsy a kruhy

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Draws rectangles and squares
sk: Kreslí obdĺžniky a štvorce

en: Rounded Rectangle
sk: Obdĺžnik s okrúhlimi rohmi

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
sk: Kreslí obdĺžniky a štvorce s okrúhlymi rohmi.

en: Left drag to create selection.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom vytvoríte výber.

en: Left drag to move selection.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom presunie výber.

en: Left drag to scale selection.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom zmení veľkosť výberu.

en: Selection: Opaque
sk: Výber: Priehľadnosť

en: Selection: Transparent
sk: Výber: Priesvitnosť

en: Selection: Transparency Color
sk: Výber: Priesvitná farba

en: Selection: Transparency Color Similarity
sk: Výber: Podobnosť priesvitných farieb

en: Selection (Elliptical)
sk: Výber (eliptický)

en: Makes an elliptical or circular selection
sk: Vytvára eliptické alebo kruhové výbery

en: Selection (Free-Form)
sk: Výber (voľná ruka)

en: Makes a free-form selection
sk: Vytvorí výber voľnou rukou

en: Selection (Rectangular)
sk: Výber (obdĺžnik)

en: Makes a rectangular selection
sk: Vytvorí pravoúhly výber

en: Selection: Move
sk: Výber: Presun

en: %1: Smear
sk: %1: Mazať

en: Writes text
sk: Píše text

en: Text: Delete
sk: Text: Odstrániť

en: Text: New Line
sk: Text: Nový riadok

en: Text: Write
sk: Text: Písať

en: Left drag to create text box.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom vytvoríte textový box.

en: Left drag to move text box.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom presunie textový box.

en: Text: Move Box
sk: Text: Presun boxu

en: Left drag to resize text box.
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom zmení veľkosť textového boxu.

en: Left click to change cursor position.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom zmení pozíciu kurzora.

en: Text: Opaque Background
sk: Text: Nepriehľadné pozadie

en: Text: Transparent Background
sk: Text: Priesvitné pozadie

en: Text: Swap Colors
sk: Text: Vymeniť farby

en: Text: Foreground Color
sk: Text: Farba popredia

en: Text: Background Color
sk: Text: Farba pozadia

en: Text: Font
sk: Text: Písmo

en: Text: Font Size
sk: Text: Veľkosť písma

en: Text: Bold
sk: Text: Tučný

en: Text: Italic
sk: Text: Kurzíva

en: Text: Underline
sk: Text: Podčiarknutý

en: Text: Strike Through
sk: Text: Prečiarknutý

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
sk: Nepriblížený režim - miniatúra

en: %1% - Thumbnail
sk: %1% - Miniatúra

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Podobnosť farieb</b> je ako <i>podobné</i> farby rôznych bodov musia byť, aby operácie určili, že sú rovnaké.</p><p>Ak to nastavíte na niečo iné ako <b>Presná zhoda</b>, môžete pracovať efektívnejšie so zrnitými obrázkami a fotografiamu, podobne ako s nástrojom "Čarovný prútik" v iných kresliacich programoch.</p><p>Táto funkcia sa používa v nástrojoch:</p><ul><li><b>Výbery</b>: In <b>Priehľadný</b> režim, ľubovoľná farba vo výbere ktorá je <i>podobná</i> ako farba pozadia, bude priehľadná.</li><li><b>Vypĺňanie</b>: Pre oblasti s <i>podobne</i> - ale nie rovnako - zafarbenými bodmi, vyššie nastavenie vyplní viac bodov.</li><li><b>Farebná guma</b>: Ľubovoľný bod ktorého farba je <i>podobná</i> farbe popredia, bude nahradená farbou pozadia.</li><li><b>Automatické orezanie</b> a <b>Odstránenie vnútorného okraja</b>: Pre okraje s <i>podobne</i> - ale nie rovnako - zafarbenými bodmi, vyššie nastavenie skôr oreže celý okraj.</li></ul><p>Vyššie nastavenie znamená, že operácie považujú zvýšený rozsah farieb dostatočne <i>podobný</i> ako za rovnaký. Teda, musíte zvýšiť nastavenie ak spomenuté operácie nevplývajú na body, ktoré považujete za dostatočne podobné.</p><p>Avšak, ak majú priveľký účinok a menia aj body, ktorých farby nepovažujete za dostatočne podobné (napr. if <b>Vyplnenie</b> mení priveľa bodov), mali by ste znížiť toto nastavenie.</p><p>Pre nastavenie, kliknite na kocku.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Podobnosť farieb</b> je ako <i>podobné</i> farby rôznych bodov musia byť, aby operácie určili, že sú rovnaké.</p><p>Ak to nastavíte na niečo iné ako <b>Presná zhoda</b>, môžete pracovať efektívnejšie so zrnitými obrázkami a fotografiamu, podobne ako s nástrojom "Čarovný prútik" v iných kresliacich programoch.</p><p>Táto funkcia sa používa v nástrojoch:</p><ul><li><b>Výbery</b>: In <b>Priehľadný</b> režim, ľubovoľná farba vo výbere ktorá je <i>podobná</i> ako farba pozadia, bude priehľadná.</li><li><b>Vypĺňanie</b>: Pre oblasti s <i>podobne</i> - ale nie rovnako - zafarbenými bodmi, vyššie nastavenie vyplní viac bodov.</li><li><b>Farebná guma</b>: Ľubovoľný bod ktorého farba je <i>podobná</i> farbe popredia, bude nahradená farbou pozadia.</li><li><b>Automatické orezanie</b> a <b>Odstránenie vnútorného okraja</b>: Pre okraje s <i>podobne</i> - ale nie rovnako - zafarbenými bodmi, vyššie nastavenie skôr oreže celý okraj.</li></ul><p>Vyššie nastavenie znamená, že operácie považujú zvýšený rozsah farieb dostatočne <i>podobný</i> ako za rovnaký. Teda, musíte zvýšiť nastavenie ak spomenuté operácie nevplývajú na body, ktoré považujete za dostatočne podobné.</p><p>Avšak, ak majú priveľký účinok a menia aj body, ktorých farby nepovažujete za dostatočne podobné (napr. if <b>Vyplnenie</b> mení priveľa bodov), mali by ste znížiť toto nastavenie.</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
sk: <p>Podobnosť farieb: %1%</p><p align="center">Kliknite na nastavenie.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
sk: <p>Podobnosť farieb: Presná zhoda</p><p align="center">Kliknite na nastavenie.</p>

en: &Brightness:
sk: &Jas:

en: Re&set
sk: &Vrátiť pôvodné

en: Co&ntrast:
sk: Ko&ntrast:

en: Rese&t
sk: &Vrátiť pôvodné

en: C&hannels:
sk: &Kanále:

en: All
sk: Všetky

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Reset &All Values
sk: &Vrátiť všetky pôvodné

en: Settings
sk: Nastavenia

en: &Amount:
sk: &Stupeň:

en: E&nable
sk: &Povoliť

en: Colors
sk: Farby

en: &Hue:
sk: Odtieň:

en: &Saturation:
sk: Nasýtenie:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
sk: Hodnota:

en: &Red
sk: Č&ervená

en: &Green
sk: &Zelená

en: &Blue
sk: &Modrá

en: &All
sk: &Všetky

en: Channels
sk: Kanále

en: &Monochrome
sk: Čierno&biele

en: Mo&nochrome (dithered)
sk: Čiernob&iele (dithered)

en: 256 co&lor
sk: 256 f&arieb

en: 256 colo&r (dithered)
sk: 256 fa&rieb (dithered)

en: 24-&bit color
sk: 24-&bitové farby

en: Reduce To
sk: Redukovať na

en: &Granularity:
sk: &Granularita:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
sk: <qt><p>Na výber farby popredia, ktorá sa používa na kreslenie, kliknite ľavým tlačidlom na bunku vyplnenú farbou. Na výber farby pozadia, kliknite pravým tlačidlom.</p><p>Na zmenu samotnej farby, dvakrát kliknite.</p><p>Môžete aj vymeniť farbu vyplnenej bunky za inú farbu bunku pomocou pretianutia myšou. Ak podržíte kláves<b>Ctrl</b> cieľová farba bude prepísaná, namiesto toho aby bola vymenená za farbu zdrojovej bunky.</p></qt>

en: Convert &to:
sk: Previesť &na:

en: Quali&ty:
sk: &Kvalita:

en: &Preview
sk: &Náhľad

en: Monochrome
sk: Čiernobiely

en: Monochrome (Dithered)
sk: Čiernobiely (dithering)

en: 256 Color
sk: 256 farieb

en: 256 Color (Dithered)
sk: 256 farieb (dithering)

en: 24-bit Color
sk: 24-bitové farby

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
sk: Poloha obrázku

en: &Center of the page
sk: Stred stránky

en: Top-&left of the page
sk: Hore vľavo na strane

en: Transparent
sk: Transparentné

en: KolourPaint Defaults
sk: KolourPaint štandard

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
sk: Farby: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
sk: Farby: %1 [zmenené]

en: Circle
sk: Kruh

en: Square
sk: Štvorec

en: Slash
sk: Lomítko

en: Backslash
sk: Spätná lomka

en: No Fill
sk: Bez výplne

en: Fill with Background Color
sk: Vyplniť farbou pozadia

en: Fill with Foreground Color
sk: Vyplniť farbou popredia

en: Opaque
sk: Nepriehľadné
