kolourpaint - en to uz translation catalogue (148 entries)

en: Soften
uz: Yumshatish

en: Sharpen
uz: Oʻtkirlash

en: Selection: %1
uz: Tanlangan: %1

en: Emboss
uz: Qavariq

en: Flatten
uz: Yassi

en: Invert Colors
uz: Teskari ranglar

en: Reduce to Monochrome
uz: Monoxromga kamaytirish

en: Reduce to 256 Color
uz: 256 rangga kamaytirish

en: Resize
uz: Oʻlchamini oʻzgartirish

en: Rotate
uz: Burish

en: Skew
uz: Egish

en: &Undo: %1
uz: &Bekor qilish: %1

en: &Redo: %1
uz: Qay&tarish: %1

en: Color Picker
uz: Rang tanlagich

en: Flood Fill
uz: Toʻldirish

en: &Effect:
uz: &Effekt:

en: Reduce Colors
uz: Ranglarni kamaytirish

en: Soften & Sharpen
uz: Yumshatish va oʻtkirlash

en: Dimensions
uz: Oʻlchamlar

en: Original:
uz: Asl nusxa:

en: Preview
uz: Koʻrib chiqish

en: Entire Image
uz: Butun rasm

en: Selection
uz: Tanlangan

en: &Resize
uz: Oʻlchami&ni oʻzgartirish

en: Width:
uz: Eni:

en: Height:
uz: Uzunasi:

en: &New:
uz: &Yangi:

en: &Percent:
uz: &Foiz:

en: R&esize Image
uz: Oʻlchami&ni oʻzgartirish

en: Direction
uz: Yoʻnalish

en: Cou&nterclockwise
uz: Soat &koʻrsatgichiga qarshi

en: C&lockwise
uz: &Soat koʻrsatgichi boʻyicha

en: Angle
uz: Burchak

en: 90 &degrees
uz: &90 daraja

en: 180 d&egrees
uz: &180 daraja

en: 270 de&grees
uz: &270 daraja

en: C&ustom:
uz: &Boshqa:

en: degrees
uz: daraja

en: Rotat&e Selection
uz: Tanlanganni &burish

en: Rotat&e Image
uz: Rasmni &burish

en: &Horizontal:
uz: &Eniga:

en: &Vertical:
uz: &Boʻyiga:

en: Sk&ew Selection
uz: Tanlanganni e&gish

en: Sk&ew Image
uz: Rasmni &egish

en: Could not open "%1".
uz: '%1' faylini ochib boʻlmadi.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
uz: URL: %1
    MIME-tur: %2

en: <empty>
uz: <boʻsh>

en: Selection: Create
uz: Tanlangan: Yaratish

en: Icons
uz: Nishonchalar

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
uz: &Rasm

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
uz: Matn paneli

en: Resize Image: Right click to cancel.
uz: Rasmning oʻlchamini oʻzgartirish: Bekor qilish uchun oʻng sichqonchani bosing.

en: Text
uz: Matn

en: Paste in &New Window
uz: Yangi &oynaga qoʻyish

en: &Delete Selection
uz: Tanlanganni oʻ&chirish

en: C&opy to File...
uz: &Faylga nusxa olish

en: Paste &From File...
uz: Fay&ldan qoʻyish

en: Text: Paste
uz: Matn: Qoʻyish

en: Cannot Paste
uz: Qoʻyib boʻlmaydi

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
uz: Tanlangan: Oʻchirish

en: Text: Finish
uz: Matn: Tugatish

en: E&xport...
uz: &Eksport qilish

en: Reloa&d
uz: &Qaytadan yuklash

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
uz: Rasmni joʻnatishdan oldin uni saqlash kerak.
    Uni saqlashni istaysizmi?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
uz: '%1' hujjatiga oʻzgarishlar kiritildi.
    Uni saqlashni istaysizmi?

en: &Rotate...
uz: &Burish...

en: S&kew...
uz: &Egish

en: &Invert Colors
uz: &Teskari ranglar

en: C&lear
uz: T&ozalash

en: &More Effects...
uz: &Boshqa effektlar

en: Show &Path
uz: Yoʻlni &koʻrsatish

en: Font Family
uz: Shrift oilasi

en: Bold
uz: Qalin

en: Underline
uz: Tagini chizish

en: Strike Through
uz: Ustini chizish

en: Show &Grid
uz: Toʻrni &koʻrsatish

en: Show T&humbnail
uz: &Miniatyurani koʻrsatish

en: Enable Thumbnail &Rectangle
uz: Kichik miniatyu&ra

en: Brush
uz: Boʻyoq

en: Color Eraser
uz: Rangni oʻchiruvchi

en: Eraser
uz: Oʻchirgich

en: Pen
uz: Qalam

en: Right click to cancel.
uz: Bekor qilish uchun sichqonchaning oʻng tugmasini bosing.

en: Left click to cancel.
uz: Bekor qilish uchun sichqonchaning chap tugmasini bosing.

en: Click to select a color.
uz: Rangni tanlash uchun bosing.

en: Curve
uz: Egri chiziq

en: Draws curves
uz: Egri chiziq chizish

en: Line
uz: Chiziq

en: Draws lines
uz: Toʻgri chiziq chizish

en: Polygon
uz: Koʻpburchak

en: Draws polygons
uz: Koʻpburchak chizish

en: Connected Lines
uz: Ulangan chiziqlar

en: Draws connected lines
uz: Ulangan chiziqlar chizish

en: Ellipse
uz: Ellips

en: Draws ellipses and circles
uz: Ellips va aylana chizish

en: Rectangle
uz: Toʻgʻri burchak

en: Draws rectangles and squares
uz: Toʻrtburchak va toʻgʻri burchak chizish

en: Selection: Transparent
uz: Tanlangan: Shaffof

en: Selection (Elliptical)
uz: Tanlash (elleptik)

en: Selection (Rectangular)
uz: Tanlash (toʻgʻri burchak)

en: Selection: Move
uz: Tanlangan: Koʻchirish

en: Writes text
uz: Matn yozish

en: Text: Delete
uz: Matn: Oʻchirish

en: Text: New Line
uz: Matn: Yangi satr

en: Text: Write
uz: Matn: Yozish

en: Text: Foreground Color
uz: Matn: Oldin fon rangi

en: Text: Background Color
uz: Matn: Orqa fon rangi

en: Text: Font
uz: Matn: Shrift

en: Text: Font Size
uz: Matn: Shriftning oʻlchami

en: Text: Bold
uz: Matn: Qalin

en: Text: Italic
uz: Matn: Qiya

en: Text: Underline
uz: Matn: Tagini chizish

en: Text: Strike Through
uz: Matn: Ustini chizish

en: &Brightness:
uz: &Yorugʻlik:

en: Re&set
uz: &Tiklash

en: Co&ntrast:
uz: Kon&trast:

en: Rese&t
uz: &Tiklash

en: C&hannels:
uz: &Kanallar:

en: All
uz: Hammasi

en: Red
uz: Qizil

en: Green
uz: Yashil

en: Blue
uz: Koʻk

en: Settings
uz: Moslamalar

en: &Amount:
uz: &Miqdori:

en: E&nable
uz: Yoq&ish

en: Colors
uz: Ranglar

en: &Red
uz: Qizi&l

en: &Green
uz: &Yashil

en: &Blue
uz: &Koʻk

en: &All
uz: Ham&masi

en: Channels
uz: Kanallar

en: &Monochrome
uz: &Monoxrom

en: 256 co&lor
uz: 256 ran&g

en: 24-&bit color
uz: 24-bi&t rang

en: Reduce To
uz: Kamaytirish

en: Convert &to:
uz: &Aylantirish:

en: Quali&ty:
uz: &Sifati:

en: &Preview
uz: &Koʻrib chiqish

en: Monochrome
uz: Monoxrom

en: 256 Color
uz: 256 rang

en: 24-bit Color
uz: 24-bit rang

en: Transparent
uz: Shaffof

en: Circle
uz: Aylana

en: Square
uz: Toʻrtburchak

en: Slash
uz: Slesh

en: Backslash
uz: Teskari slesh

en: Fill with Background Color
uz: Orqa fon rangi bilan toʻldirish

en: Fill with Foreground Color
uz: Oldin fon rangi bilan toʻldirish
