kompare - en to ca@valencia translation catalogue (174 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el nostre KompareViewPart: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
ca@valencia: Navegueu

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el nostre KompareNavigationPart: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
ca@valencia: O&bri «diff»…

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
ca@valencia: &Compara fitxers…

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
ca@valencia: &Fusiona l'URL amb «diff»…

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
ca@valencia: Mostra vista de &text

en:  0 of 0 differences
ca@valencia:  0 de 0 diferències

en:  0 of 0 files
ca@valencia:  0 de 0 fitxers

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
ca@valencia[0]:  %2 d'%1 fitxer
ca@valencia[1]:  %2 de %1 fitxers

en:  %1 file  |  %1 files
ca@valencia[0]:  %1 fitxer
ca@valencia[1]:  %1 fitxers

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
ca@valencia[0]:  %2 d'%1 diferència, %3 aplicada
ca@valencia[1]:  %2 de %1 diferències, %3 aplicades

en:  %1 difference  |  %1 differences
ca@valencia[0]:  %1 diferència
ca@valencia[1]:  %1 diferències

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
ca@valencia: Fusiona el fitxer/carpeta amb l'eixida de «diff»

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
ca@valencia: Fitxer/carpeta

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
ca@valencia: Eixida de «diff»

[ctx: @action:button]
en: Blend
ca@valencia: Fusiona

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
ca@valencia: Fusiona este fitxer o carpeta amb l'eixida de «diff»

[ctx: @infor:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
ca@valencia: Si heu entrat en els camps d'este diàleg un nom de fitxer o de carpeta i un de fitxer que contindrà l'eixida de «diff», aleshores este botó serà activat i prement-lo s'obrirà la finestra de vista principal de Kompare, a on el fitxer o fitxers de la carpeta seran mesclats amb l'eixida de «diff», de manera que pugueu aplicar les diferències a un fitxer o en els fitxers.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
ca@valencia: Compara fitxers o carpetes

[ctx: @title:group]
en: Source
ca@valencia: Origen

[ctx: @title:group]
en: Destination
ca@valencia: Destinació

[ctx: @action:button]
en: Compare
ca@valencia: Compara

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
ca@valencia: Compara estos fitxers o carpetes

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
ca@valencia: Si en els camps d'este diàleg heu introduït 2 noms de fitxer o 2 carpetes, aleshores s'activarà este botó i prement-lo es començarà a fer una comparació dels fitxers o carpetes introduïdes.

[ctx: @title:window]
en: Text View
ca@valencia: Vista de text

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

[ctx: @title:tab]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Here you can enter the files you want to compare.
ca@valencia: Ací podeu introduir els fitxers que voleu comparar.

en: Here you can change the options for comparing the files.
ca@valencia: Ací podeu canviar les opcions de comparació dels fitxers.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Here you can change the options for the view.
ca@valencia: Ací podeu canviar les opcions de la vista.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer utilitzat per a excloure fitxers. Especifiqueu un altre fitxer.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
ca@valencia: Un programa per a veure diferències entre fitxers i de manera opcional generar un fitxer «diff»

en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Kompare icon artist
ca@valencia: Creador de la icona de Kompare

en: A lot of good advice
ca@valencia: Un munt de bons consells

en: Cervisia diff viewer
ca@valencia: Visor «diff» de Cervisia

en: This will compare URL1 with URL2
ca@valencia: Compararà URL1 amb URL2

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
ca@valencia: Obrirà URL 1 i esperarà l'eixida de «diff». URL 1 també pot ser «-» i aleshores es llegirà des de l'entrada estàndard. Per exemple, es pot emprar per a «diff cvs | kompare -o -». Kompare farà una comprovació per a veure si pot trobar els fitxers originals i aleshores fusionarà l'original a l'eixida de «diff» i la mostrarà en el visor. «-n» desactiva la comprovació.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
ca@valencia: Fusionarà URL 2 dintre d'URL 1, s'esperarà que URL 2 siga una eixida de «diff» i que el fitxer o carpeta d'URL 1 siga el corresponent per a esta eixida de «diff».

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
ca@valencia: Desactiva la comprovació per a la busca automàtica dels fitxers originals quan s'utilitze «-» com a URL amb l'opció «-o».

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a especificar la codificació en cridar des de la línia d'ordres. De manera predeterminada, s'utilitzarà la codificació local.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
ca@valencia: Programa de «diff»

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar un programa de «diff» diferent. Sobre Solaris el programa estàndard de «diff» no permet totes les opcions que posseïx la versió de GNU. D'esta manera podeu seleccionar esta versió.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
ca@valencia: Seleccioneu el format de l'eixida generada pel «diff». Unificada és l'emprada més sovint atés que és de més fàcil lectura. És la que agrada més als desenvolupadors de KDE, i per açò es recomana utilitzar-la per a enviar pedaços.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
ca@valencia: Format de l'eixida

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
ca@valencia: Unificat

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
ca@valencia: Línies de context

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
ca@valencia: El nombre de línies de context normalment és de 2 o 3. Açò torna llegible «diff» i aplicable en la majoria dels casos. Més de 3 línies complicarà «diff» innecessàriament.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
ca@valencia: Nombre de línies de context:

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
ca@valencia: &Tracta als fitxers nous com a buits

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -N de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
ca@valencia: Amb esta opció activada «diff» tractarà un fitxer que només existix a un dels directoris com si fora buit a un altre directori. Açò significa que el fitxer es compara amb un fitxer buit, i per açò apareixerà com una gran inserció o supressió.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
ca@valencia: Bu&sca canvis més petits

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -d de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
ca@valencia: Amb esta opció activada «diff» tractarà de buscar petits canvis difícils de trobar (gastant més memòria).

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
ca@valencia: Opti&mitza per a fitxers grans

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -H de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
ca@valencia: Esta opció permet a «diff» fer millors comparacions quan s'utilitzen fitxers grans. La definició de gran no s'especifica enlloc.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
ca@valencia: &Ignora canvis entre minúscula/majúscula

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -i de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
ca@valencia: Amb esta opció per a ignorar canvis, en cas que es trobe activada, «diff» no indicarà cap diferència quan «alguna cosa» en un fitxer s'ha canviat a «Alguna CoSA» en l'altre fitxer.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
ca@valencia: Ignora expressió regular:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -I de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
ca@valencia: Quan esta casella de selecció està activada, es dona una opció a «diff» que fa que ignore les línies coincidents amb l'expressió regular.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
ca@valencia: Afegiu ací l'expressió regular que voleu utilitzar
    per a ignorar línies que coincidixen amb esta.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
ca@valencia: Espai en blanc

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
ca@valencia: Ex&pandix les tabulacions a espais en l'eixida

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -t de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
ca@valencia: Esta opció no sempre produïx el resultat correcte. A causa d'esta expansió Kompare pot tindre problemes en aplicar els canvis en el fitxer de destinació.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
ca@valencia: I&gnora línies buides afegides o eliminades

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -B de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
ca@valencia: Açò pot ser molt útil en situacions en les quals el codi s'ha reorganitzat i s'han afegit o suprimit línies buides per a millorar la llegibilitat.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
ca@valencia: Ig&nora canvis en la quantitat d'espais en blanc

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -b de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
ca@valencia: Utilitzeu esta opció si no esteu interessat en diferències que sorgeixen a causa de, per exemple, els canvis de sagnat.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
ca@valencia: Ig&nora tots els espais en blanc

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -w de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
ca@valencia: Açò és útil per a veure els canvis significatius sense sentir-vos aclaparat per tots els canvis en els espais en blanc.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
ca@valencia: Igno&ra els canvis provocats per l'expansió de la tabulació

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
ca@valencia: Esta opció es correspon amb l'opció -E de «diff».

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
ca@valencia: Esta opció garantix que no es mostrarà si hi ha un canvi pel fet que els tabuladors s'han expandit per espais en l'altre fitxer. Kompare actualment té alguns problemes per a aplicar estos canvis així que cal tindre cura quan utilitzeu esta opció.

[ctx: @title:tab]
en: Options
ca@valencia: Opcions

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
ca@valencia: Patró de fitxer que s'ha d'excloure

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
ca@valencia: Si està marcada, podreu introduir un patró d'intèrpret d'ordres en el quadro de text de la dreta o triar una entrada de la llista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
ca@valencia: Ací podeu introduir o eliminar un patró de l'intèrpret d'ordres o triar-ne un o més des de les entrades que apareixen en la llista.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
ca@valencia: Fitxer amb noms de fitxer que s'han d'excloure

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
ca@valencia: Si està marcada, podreu introduir un nom de fitxer en el quadro combinat de la dreta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
ca@valencia: Ací podeu introduir l'URL d'un fitxer amb patrons per a l'intèrpret d'ordres que seran ignorats durant la comparació de les carpetes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
ca@valencia: Qualsevol fitxer que seleccioneu en el diàleg que aparega quan feu clic serà inclòs en el diàleg que apareix a l'esquerra d'este botó.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
ca@valencia: Exclou

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta

[ctx: @title:group]
en: Encoding
ca@valencia: Codificació

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta

[ctx: @title:window]
en: Select File
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
ca@valencia: Color d'eliminació:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
ca@valencia: Color de canvi:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
ca@valencia: Color d'afegit:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
ca@valencia: Color d'aplicat:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
ca@valencia: Roda del ratolí

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
ca@valencia: Nombre de línies:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
ca@valencia: Tabulacions a espais

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
ca@valencia: Nombre d'espais als quals convertir un caràcter de tabulació:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
ca@valencia: Lletra del text

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
ca@valencia: Lletra:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ca@valencia: Lletres

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
ca@valencia: Carpeta d'origen

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
ca@valencia: Carpeta de destinació

[ctx: @title:column]
en: Source File
ca@valencia: Fitxer d'origen

[ctx: @title:column]
en: Destination File
ca@valencia: Fitxer de destinació

[ctx: @title:column]
en: Source Line
ca@valencia: Línia d'origen

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
ca@valencia: Línia de destinació

[ctx: @title:column]
en: Difference
ca@valencia: Diferència

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
ca@valencia[0]: S'ha aplicat: Els canvis realitzats a %1 línia s'han desfet
ca@valencia[1]: S'ha aplicat: Els canvis realitzats a %1 línies s'han desfet

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
ca@valencia[0]: S'ha canviat %1 línia
ca@valencia[1]: S'han canviat %1 línies

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
ca@valencia[0]: S'ha aplicat: La inserció de %1 línia ha sigut desfeta
ca@valencia[1]: S'ha aplicat: La inserció de %1 línies ha sigut desfeta

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
ca@valencia[0]: S'ha inserit %1 línia
ca@valencia[1]: S'han inserit %1 línies

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
ca@valencia[0]: S'ha aplicat: s'ha desfet l'eliminació de %1 línia
ca@valencia[1]: S'ha aplicat: s'ha desfet l'eliminació de %1 línies

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
ca@valencia[0]: S'ha suprimit %1 línia
ca@valencia[1]: S'han suprimit %1 línies

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: @action]
en: Save &All
ca@valencia: Guarda-ho &tot

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
ca@valencia: Guarda «&diff»…

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
ca@valencia: Canvia l'origen amb la destinació

[ctx: @action]
en: Show Statistics
ca@valencia: Mostra estadístiques

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
ca@valencia: Actualitza «diff»

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
ca@valencia: <qt>L'URL <b> %1</b> no s'ha pogut descarregar.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
ca@valencia: <qt>L'URL <b>%1</b> no existix en el vostre sistema.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
ca@valencia: Opcions de «diff»

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
ca@valencia: Guarda «.diff»

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
ca@valencia: Fitxers pedaç (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
ca@valencia: S'està executant «diff»…

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
ca@valencia: S'està analitzant l'eixida de «diff»…

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
ca@valencia: Es compara el fitxer %1 amb el fitxer %2

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
ca@valencia: Es comparen els fitxers de %1 amb els de %2

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
ca@valencia: S'està analitzant l'eixida de «diff» des de %1

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
ca@valencia: S'està fusionant l'eixida de «diff» de %1 en el fitxer %2

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
ca@valencia: S'està fusionant l'eixida de «diff» de %1 en el fitxer %2

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
ca@valencia: Heu realitzat canvis en els fitxers de destinació.
    Voleu guardar-los?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
ca@valencia: Guardar els canvis?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
ca@valencia: Unificat

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
ca@valencia: No existix el fitxer «diff» o no s'han comparat 2 fitxers. Per tant, no hi ha cap estadística disponible.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
ca@valencia: Estadístiques de «diff»

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
ca@valencia: Estadístiques:
    
    Fitxer antic: %1
    Fitxer nou: %2
    
    Format: %3
    Nombre de blocs: %4
    Nombre de diferències: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
ca@valencia: Estadístiques:
    
    Nombre de fitxers en el fitxer «diff»: %1
    Format: %2
    
    Fitxer antic actual: %3
    Fitxer nou actual: %4
    
    Nombre de blocs: %5
    Nombre de diferències: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
ca@valencia: &Diferència

[ctx: @title:window]
en: Preferences
ca@valencia: Preferències

[ctx: @title:tab]
en: View
ca@valencia: Visualitza

[ctx: @title]
en: View Settings
ca@valencia: Configureu la vista

[ctx: @title]
en: Diff Settings
ca@valencia: Configureu «diff»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
ca@valencia: &Unificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
ca@valencia: &Costat a costat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
ca@valencia: Nombre de línies de context:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
ca@valencia: Busca canvis més petits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
ca@valencia: Optimitza per a fitxers grans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
ca@valencia: Ignora canvis entre minúscula/majúscula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
ca@valencia: Expandir tabulacions a espais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
ca@valencia: Ignora línies buides afegides o eliminades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
ca@valencia: Ignora canvis en espais en blanc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
ca@valencia: Mostra noms de les funcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
ca@valencia: Compara carpetes recursivament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
ca@valencia: Tracta als fitxers nous com a buits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
ca@valencia: Executa «diff» en

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
ca@valencia: Línia d'ordres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
ca@valencia: cd dir && diff -udHprNa -- origen destinació
