kompare - en to eu translation catalogue (185 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
eu: Ezin izan du gure «KompareViewPart» zamatu: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
eu: Nabigatzea

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
eu: Ezin izan du gure «KompareNavigationPart» zamatu: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
eu: &Ireki «Diff»...

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
eu: &Konparatu fitxategiak...

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
eu: &Fusionatu URLa «Diff»arekin...

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
eu: Erakutsi t&estu ikuspegia

en:  0 of 0 differences
eu: 0 / 0 desberdintasun

en:  0 of 0 files
eu: 0 / 0 fitxategi

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
eu[0]: fitxategi %1-etik %2
eu[1]:  %2 fitxategietatik %1

en:  %1 file  |  %1 files
eu[0]: fitxategi %1
eu[1]: %1 fitxategi

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
eu[0]:  desberdintasun %1-etik %2, %3 aplikatua
eu[1]:  %2 desberdintasunetik %1, %3 aplikatuta

en:  %1 difference  |  %1 differences
eu[0]:  desberdintasun %1
eu[1]: %1 desberdintasun

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
eu: Fusionatu fitxategia/karpeta «diff» irteerakoarekin

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
eu: Fitxategia/Karpeta

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
eu: «Diff»en irteerakoa

[ctx: @action:button]
en: Blend
eu: Fusionatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
eu: Fusionatu fitxategi edo karpeta hau «diff» irteerakoarekin

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
eu: Fitxategi edo karpeta izen bat eta konparaketa irteera duen fitxategi bat sartu baduzu, botoi hau gaitu egingo da eta hau sakatzean Konpare abiatuko da ikuspegi nagusian. Bertan sartutako fitxategi edo karpetako fitxategiak konparaketa irteerarekin nahastuko dira. Horrela, desberdintasunak fitxategi edo fitxategiei aplika diezazkiekezu.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
eu: Konparatu fitxategiak edo karpetak

[ctx: @title:group]
en: Source
eu: Sorburua

[ctx: @title:group]
en: Destination
eu: Norakoa

[ctx: @action:button]
en: Compare
eu: Konparatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
eu: Konparatu fitxategi edo karpeta hauek

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
eu: Elkarrizkea-koadro honetan 2 fitxategi-izen edo 2 karpeta sartu badituzu, botoi hau gaituko da eta hura sakatzean sartutako fitxategi edo karpeten arteko konparaketa hasiko da.

[ctx: @title:window]
en: Text View
eu: Testu ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresnabarra nagusia

[ctx: @title:tab]
en: Files
eu: Fitxategiak

en: Here you can enter the files you want to compare.
eu: Hemen konparatu nahi dituzun fitxategiak sar ditzakezu.

[ctx: @title:tab]
en: Diff
eu: «Diff»

en: Here you can change the options for comparing the files.
eu: Hemen fitxategi konparaketaren aukerak alda ditzakezu.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
eu: Itxura

en: Here you can change the options for the view.
eu: Hemen ikuspegiaren aukerak alda ditzakezu.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
eu: Ezin da aurkitu fitxategiak baztertzeko fitxategia, mesedez zehaztu beste fitxategi bat.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
eu: Fitxategien arteko desberdintasunak ikusteko eta diff fitxategiak sortzeko gaitasuna duen programa bat.

en: Author
eu: Egilea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Kompare icon artist
eu: Konpare ikono artista

en: A lot of good advice
eu: Aholku on asko

en: Cervisia diff viewer
eu: Cervisia diff ikustailea

en: This will compare URL1 with URL2
eu: URL1 eta URL2 konparatuko ditu

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
eu: Honek URL1 irekiko du eta konparaketaren irteera izatea espero du. URL1 '-' ere izan daiteke eta orduan irteera estandarretik irakurriko da. Adibidez, "cvs diff | konpare -o - " aginduan erabil daiteke. Konpare-k jartorrizko fitxategiak aurki ditzakeen egiaztatuko du eta orduan jatorrizko fitxategiak konparaketa irteerara fusionatu xeta ikustailean bistaratuko dituss. "-n"-k egiaztapena ezgaituko du.s

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
eu: Honek URL2 URL1-ean fusionatuko du URL2 konparaketa irteera izatea eta URL1 konparaketa irteera fusionatuko den fitxategi edo karpeta izatea espero da.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
eu: '-' URL-a -o akerarekin erabiltzen denean automatikoki jatorrizko fitxategia(k) aurkitzeko egiaztapena ezgaitzen du.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
eu: Erabili hau komando-lerrotik deitzean erabiliko den kodeketa zehazteko. Ezer zehazten ez bada, lehenetsia kodeketa lokala erabiltzea da.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
eu: «Diff» programa

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
eu: Hemen diff programa ezberdin bat hauta dezakezu. Solaris-en konparaketa programa estandarrak ez ditu GNU bertsioaren aukera guztiak onartzen. Honela, bertsio hura hauta dezakezu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
eu: Hautatu «diff»ek sortuko duen irteerakoaren formatua. Bateratua da gehien erabiltzen den formatua, oso irakurterraza delako. KDE garatzaileek formatu hau dute gustukoen, beraz adabakiak bidaltzeko erabiltzen dute.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
eu: Irteerako formatua

[ctx: @option:radio format type]
en: Context
eu: Testuingurua

[ctx: @option:radio format type]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
eu: Bateratua

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
eu: Testuinguru-lerroak

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
eu: Testuinguru-lerro kopurua, normalean, 2 edo 3koa izan ohi da. Horrek, konparaketa irakurgarria eta aplikagarria egiten du kasurik gehienetan. 3 lerro baino gehiagok konparaketa behar baino gehiago puztuko luke.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
eu: Testuinguru-lerro kopurua:

[ctx: @title:tab]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: @title:group]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
eu: &Tratatu fitxategi berriak hutsik baleude gisa

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
eu: Aukera hau -N diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
eu: Aukera hau gaituta «diff»ek direktorioetako bakarrean existitzen den fitxategi bat beste direktorioan huts bezala tratatuko du. Honek esan nahi du fitxategia fitxategi huts batekin alderatuko duela eta horregatik txertatutako edo ezabatutako handi bat bezala azalduko da.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
eu: Bi&latu aldaketa txikiagoak

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
eu: Hau -d diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
eu: Aukera hau gaituta, «diff» gogorrago saiatuko da (memoria gehiago erabiltzearen kostuarekin) aldaketa gutxiago aurkitzeko.

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
eu: O&ptimizatu fitxategi handietarako

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
eu: Hau -H diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
eu: Fitxategi handiak erabiltzean, aukera honek, «diff»eri konparaketa hobeak egiten uzten dio. Handiaren definizioa ez dago inon ordea.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
eu: Ez&ikusi maius./minus. aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
eu: Hau -i diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
eu: Maius/minus aldaketak ezikusteko aukera hau gaituta, «diff»ek ez du adieraziko aldaketa bat fitxategi bateko zerbait beste fitxategiko ZeRBait-era aldatzen denean.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
eu: Ezikusi adierazpen erregularra:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
eu: Aukera hau -l diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
eu: Egiaztapen-lauki hau gaituta dagoenean, «diff»eri aukera bat pasatzen zaio, adierazpen erregularrarekin bat datozen lerroak ezikustera eramango duena.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
eu: Gehitu hemen, harekin bat datozen lerroak ezikusteko
    erabili nahi duzun adierazpen erregularra.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
eu: Zuriunea

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
eu: &Zabaldu tabulatzeak zuriunetara irteerakoan

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
eu: Aukera hau -t diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
eu: Aukera honek ez ditu beti emaitza zuzenak ematen. Hedapen honen ondorioz «Kompare»k helburuko fitxategiari aldaketak ezartzeko arazoak izan ditzake.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
eu: Ezi&kusi gehitutako edo kendutako lerro hutsak

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
eu: Aukera hau -B diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
eu: Hau oso erabilgarria izan daiteke irakurgarritasuna hobetzeko kodea berrantolatu eta lerro hutsak erantsi edo kendu diren egoeratan.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
eu: Ezik&usi zuriune kopuru aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
eu: Aukera hau -b diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
eu: Ez bazaude interesatuta, adibidez, koskaduren aldaketengatik agertzen diren ezberdintasunetan, erabili aukera hau.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
eu: Ezik&usi zuriune guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
eu: Aukera hau -w diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
eu: Hau erabilgarria da, zuriune aldaketa guztiek ito gabe, aldaketa esanguratsuak ikusteko.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
eu: Eziku&si tabulatzeak zabaltzeagatiko aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
eu: Aukera hau -E diff aukerari dagokio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
eu: Aldaketa bat badago beste fitxategian tabulatzeak zuriunetara hedatu direlako, aukera honek ziurtatuko du horiek ez direla agertuko. «Kompare»k, une honetan, halako aldaketak ezartzeko arazo batzuk ditu, beraz kontu izan aukera hau erabiltzen duzunean.

[ctx: @title:tab]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
eu: Baztertu beharreko fitxategi eredua

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
eu: Hau markatuta badago, oskoleko («shell») eredu bat sar dezakezu eskuineko testu-koadroan edo zerrendako sarrerak hauta ditzakezu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
eu: Hemen oskoleko («shell») eredu bat sar edo ken dezakezu, edo zerrendako sarrera bat edo gehiago hauta dezakezu.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
eu: Baztertu beharreko fitxategi-izenak dituen fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
eu: Hau  markatzen bada, fitxategi-izen bat sar dezakezu beheko lauki konbinatuan.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
eu: Hemen, oskoleko («shell») ereduak dituen fitxategi baten URLa sar dezakezu, karpetak konparatzerakoan ezikusi beharrekoak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
eu: Gaineratzen den leihoan hautatzen duzun fitxategi oro, klik egiten diozunean, botoi horren ezkerreko elkarrizketa-koadroan ipiniko da.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
eu: Baztertu

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

[ctx: @title:group]
en: Encoding
eu: Kodeketa

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

[ctx: @title:window]
en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

[ctx: @title:group]
en: Colors
eu: Koloreak

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
eu: Kendutakoen kolorea:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
eu: Aldatutakoen kolorea:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
eu: Gehitutakoen kolorea:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
eu: Aplikatutakoen kolorea:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
eu: Saguaren gurpila

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
eu: Lerro kopurua:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
eu: Tabulatzeak zuriuneetara

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
eu: Tabulatze baten ordez ipini beharreko zuriune kopurua:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
eu: Testuaren letra-tipoa

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
eu: Tamaina:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
eu: Iturburu karpeta

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
eu: Helburuko karpeta

[ctx: @title:column]
en: Source File
eu: Iturburu fitxategia

[ctx: @title:column]
en: Destination File
eu: Helburuko fitxategia

[ctx: @title:column]
en: Source Line
eu: Iturburu lerroa

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
eu: Helburu lerroa

[ctx: @title:column]
en: Difference
eu: Ezberdintasuna

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
eu[0]: Ezarrita: lerro %1i egindako aldaketak desegin dira
eu[1]: Ezarrita: %1 lerrori egindako aldaketak desegin dira

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
eu[0]: Lerro %1 aldatu da
eu[1]: %1 lerro aldatu dira

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
eu[0]: Aplikatuta: lerro %1-en txertatzea desegin da
eu[1]: Aplikatuta: %1 lerroen txertatzea desegin da

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
eu[0]: lerro %1 txertatu da
eu[1]: %1 lerro txertatu dira

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
eu[0]:  Aplikatuta: lerro %1-en ezabaketa desegin da
eu[1]: Aplikatuta: %1 lerroen ezabaketa desegin da

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
eu[0]: lerro %1 ezabatu da
eu[1]: %1 lerro ezabatu dira

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @action]
en: Save &All
eu: Guztia &gorde

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
eu: Gorde «&Diff»...

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
eu: Trukatu sorburua jomugarekin

[ctx: @action]
en: Show Statistics
eu: Estatistikak erakutsi

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
eu: «Diff» freskatu

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> URL-a ezin da jaitsi.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> URL-a ez da zure sisteman existitzen.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
eu: «Diff» aukerak

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
eu: Gorde .diff

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
eu: Adabaki fitxategiak (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
eu: Diff ibiltzen...

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
eu: Diff-en irteera analizatzen...

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
eu: %1 fitxategia %2 fitxategiarekin konparatzea

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
eu: %1(e)ko fitxategiak %2(e)ko fitxategiekin konparatzea

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
eu: %1(r)en «diff»en irteerakoa ikustea

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
eu: %1(r)en «diff»en irteerakoa %2 fitxategian fusionatzea

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
eu: %1(r)en konparaketaren irteerakoa %2 karpetan fusionatzen

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
eu: Helburu fitxategietan aldaketak egin dituzu.
    Gorde nahi dituzu?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
eu: Aldaketak gorde?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
eu: Bateratuta

[ctx: @item diff format]
en: Context
eu: Testuingurua

[ctx: @item diff format]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
eu: Ez dago diff fitxategirik, edo ez da 2 fitxategirik konparatu. Beraz, ez estatistikarik egongo eskuragarri.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
eu: «Diff»en estatistikak

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
eu: Estatistikak:
    
    Fitxategi zaharra:%1
    Fitxategi berria:%2
    
    Formatua:%3
    Zati kopurua:%4
    Ezberdintasun kopurua:%5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
eu: Estatistikak:
    
    Diff fitxategiko fitxategi kopurua: %1
    Formatua:%2
    
    Uneko fitxategi zaharra:%3
    Uneko fitxategi berria:%4
    
    Zati kopurua:%5
    Desberdintasun kopurua:%6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
eu: Ezber&dintasuna

[ctx: @title:window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: @title:tab]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @title]
en: View Settings
eu: Ikuspegi ezarpenak

[ctx: @title]
en: Diff Settings
eu: «Diff» ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
eu: Formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
eu: Testuin&gurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
eu: Arru&nta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
eu: &Bateratuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
eu: Albo&z albo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
eu: Testuinguru lerro kopurua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
eu: Bilatu aldaketa txikiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
eu: Optimizat fitxategi handientzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
eu: Ezikusi maiuskula/minuskula aldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
eu: Zabaldu tabulatzeak zuriunetara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
eu: Ezikusi gehitutako edo kendutako lerro hutsak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
eu: Ezikusi zuriune aldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
eu: Erakutsi funtzioen izenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
eu: Konparatu karpetak era errekurtsiboan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
eu: Tratatu fitxategi berriak hutsak bezala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
eu: Abiatu diff hemen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
eu: Komando lerroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
eu: cd dir && diff -udHprNa -- iturburuaren helburua
