kompare - en to gl translation catalogue (59 entries)

en:  0 of 0 differences
gl:  0 de 0 diferenzas

en:  0 of 0 files
gl:  0 de 0 ficheiros

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
gl[0]:  %2 de %1 ficheiro
gl[1]:  %2 de %1 ficheiros

en:  %1 file  |  %1 files
gl[0]:  %1 ficheiro
gl[1]:  %1 ficheiros

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
gl[0]:  %2 de %1 diferenza, %3 aplicada
gl[1]:  %2 de %1 diferenzas, %3 aplicadas

en:  %1 difference  |  %1 differences
gl[0]:  %1 diferenza
gl[1]:  %1 diferenzas

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: Here you can enter the files you want to compare.
gl: Aquí pode inserir os ficheiros para comparar.

en: Here you can change the options for comparing the files.
gl: Aquí pode cambiar as opcións para comparar os ficheiros.

en: Here you can change the options for the view.
gl: Aquí pode cambiar as opcións da vista.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
gl: Non se pode atopar o ficheiro empregado para as exclusións. Indique outro.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
gl: Un programa para ver as diferenzas entre ficheiros e para xerar opcionalmente un ficheiro «diff»

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
gl: © 2001-2004 John Firebaugh, © 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, © 2004-2005 Jeff Snyder, © 2007-2012 Kevin Kofler

en: Author
gl: Autor

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Kompare icon artist
gl: Artista das iconas de Kompare

en: A lot of good advice
gl: Moitos bos consellos

en: Cervisia diff viewer
gl: Visor de «diff» de Cervisia

en: This will compare URL1 with URL2
gl: Isto comparará URL1 con URL2

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
gl: Isto abrirá URL1 como se fose a saída de «diff». URL1 tamén pode ser un «-», nese caso lerá a entrada estándar. Pode usarse, por exemplo, para cvs diff | kompare -o -. Kompare fará unha comprobación para confirmar se pode atopar os ficheiros orixinais e entón fusionará os mesmos no resultado de «diff» e mostrará o resultado no visor. A opción -n desactiva a comprobación.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
gl: Isto fusionará URL2 en URL1. URL2 deber ser unha saída de «diff» e URL1 o ficheiro ou cartafol onde debe fundirse a saída de «diff».

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
gl: Desactiva a comprobación para atopar automaticamente os ficheiros orixinais ao usar «-» como URL coa opción -o.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
gl: Use isto para indicar a codificación cando o invoca desde a liña de ordes. De maneira predeterminada, usará a codificación local.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
gl: Aquí pode escoller un programa «diff» distinto. En Solaris, o «diff» estándar non permite todas as opcións da versión de GNU. Deste xeito, poderá escoller esa versión.

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
gl[0]: Aplicado: desfixéronse os cambios feitos en %1 liña.
gl[1]: Aplicado: desfixéronse os cambios feitos en %1 liñas

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
gl[0]: Cambiouse %1 liña
gl[1]: Cambiáronse %1 liñas

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
gl[0]: Aplicado: desfíxose a inserción de %1 liña
gl[1]: Aplicado: desfíxose a inserción de %1 liñas

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
gl[0]: Inseriuse %1 liña
gl[1]: Inseríronse %1 liñas

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
gl[0]: Aplicado: desfíxose o borrado de %1 liña
gl[1]: Aplicado: desfíxose o borrado de %1 liñas

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
gl[0]: Eliminouse %1 liña
gl[1]: Elimináronse %1 liñas

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
gl: <qt>Non se pode descargar o URL <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
gl: <qt>O URL <b>%1</b> non existe neste sistema.</qt>

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
gl: Ficheiros de diferenzas (*.diff *.dif *.patch)

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
gl: Fixo cambios no(s) ficheiro(s) de destino.
    Quere gardalos?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
gl: Non existe o ficheiro «diff» ou non se compararon 2 ficheiros. Polo tanto non hai estatísticas dispoñíbeis.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
gl: Estatísticas:
    
    Ficheiro antigo: %1
    Ficheiro novo: %2
    
    Formato: %3
    Número de bloques: %4
    Número de diferenzas: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
gl: Estatísticas:
    
    Número de ficheiros no ficheiro diff: %1
    Formato: %2
    
    Ficheiro antigo: %3
    Ficheiro novo: %4
    
    Número de bloques: %5
    Número de diferenzas: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
gl: &Diferenza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
gl: Formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
gl: &Contexto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
gl: &Unificado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
gl: &Lado a lado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
gl: Número de liñas de contexto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
gl: Buscar cambios menores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
gl: Optimizar para ficheiros grandes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
gl: Ignorar os cambios de maiúsculas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
gl: Expandir as tabulacións como espazos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
gl: Ignorar as liñas baleiras engadidas ou retiradas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
gl: Ignorar os cambios de espazos en branco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
gl: Mostrar os nomes das funcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
gl: Comparar recursivamente os cartafoles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
gl: Tratar os ficheiros novos como baleiros

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
gl: Executar diff en

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
gl: Liña de ordes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
gl: cd dir && diff -udHprNa -- orixinal destino
