kompare - en to hne translation catalogue (53 entries)

en:  0 of 0 differences
hne:  0 मं से 0 भिन्नताव

en:  0 of 0 files
hne:  0 मं से 0 फाइल मन ल

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
hne[0]:  %2 मं से %1 फाइल
hne[1]:  %2 मं से %1 फाइल

en:  %1 file  |  %1 files
hne[0]: %1 फाइल
hne[1]:  %1 फाइल

en:  %1 difference  |  %1 differences
hne[0]: %1 भिन्नता
hne[1]: %1 भिन्नता

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Here you can enter the files you want to compare.
hne: इहां आप मन ओखर फाइल मन ल भर सकथो जऊन ल आप मन तुलना करना चाहथो .

en: Here you can change the options for comparing the files.
hne: इहां आप मन फाइल मन के तुलना करे के विकल्प मन ल बदल सकथो .

en: Here you can change the options for the view.
hne: इहां आप मन दृस्य के विकल्प मन ल बदल सकथो .

en: Kompare
hne: काम्पेयर

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
hne: एक प्रोग्राम जऊन फाइल मन के बीच भिन्नताओं ल देखथे  अउ वैकल्पिक रूप से डिफ तैयार करथे

en: John Firebaugh
hne: जान फायरबाग

en: Author
hne: लेखक

en: Otto Bruggeman
hne: ओटो ब्रगमेन

en: Jeff Snyder
hne: जेफ सिंडर

en: Developer
hne: डेवलपर

en: Kevin Kofler
hne: केविन कोफ्लर

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Chris Luetchford
hne: क्रिस लुएचफोर्ड

en: Kompare icon artist
hne: काम्पेयर चिनहा कलाकार

en: Malte Starostik
hne: माल्ते स्टारोस्टिक

en: A lot of good advice
hne: बहुत से अच्छे परामर्स

en: Bernd Gehrmann
hne: बर्नद गेहमन

en: Cervisia diff viewer
hne: सर्विसिया डिफ प्रदर्सक

en: This will compare URL1 with URL2
hne: ये यूआरएल1 ल यूआरएल2 के साथ तुलना करथे

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
hne[0]: बदला %1 पंक्ति
hne[1]: बदलिस %1 पंक्ति

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
hne[0]: भरिस %1 लाइन
hne[1]: भरिस %1 लाइन

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
hne: <qt>यूआरएल <b>%1</b> डाउनलोड नइ कर सकिस..</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
hne: <qt>यूआरएल <b>%1</b> आप मन के तंत्र मं मौजूद नइ हे..</qt>

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
hne: आप मन गंतव्य फाइल मन बदलाव करे हो.
    का आप मन एला सहेजना चाहथो ?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
hne: कोई डिफ फाइल नइ, या कोनो 2 फाइल मन ल डिफ्ड नइ. जेखर सेती कोनो आंकड़ा नइ मिलत.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
hne: आंकड़ा:
    
    जुन्ना फाइल: %1
    नवा फाइल: %2
    
    फार्मेट: %3
    हंक्स के संख्या: %4
    भिन्नताओं के संख्या: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
hne: आंकड़ा:
    
    डिफ फाइल मं फाइल मन के संख्या: %1
    फार्मेट: %2
    
    अभी हाल के जुन्ना फाइल: %3
    अभी हाल के नवा फाइल: %4
    
    हंक्स के संख्या: %5
    भिन्नताओं के संख्या: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
hne: भिन्नता (&D)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
hne: फार्मेट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_EdRB)
en: Ed
hne: ईडी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RCSRB)
en: RCS
hne: आरसीएस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
hne: कान्टेक्स्ट पंक्तियोँ के संख्याः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
hne: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
hne: छोटे बदलाव मन बर देखव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
hne: विसाल फाइल मन बर ओप्टीमाइज करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
hne: केस मं बदलाव मन ल अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
hne: टैब्स ल स्पेसेस के रूप मं एक्सपांड करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
hne: जोड़ी गे या मिटाय गे खाली पंक्तियोँ ल अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
hne: सफेदजगह मं बदलाव मन ल अनदेखा करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
hne: फंक्सन नाम देखाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
hne: फोल्डर रीकर्सिवली तुलना करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
hne: नवा फाइल मन ल खाली समझव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
hne: डिफ ये मां चलाव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
hne: कमांड लाइन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
hne: cd dir && diff -udHprNa -- स्रोत गंतव्य
