KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (55 entries)

en:  0 of 0 differences
hu:  0 / 0 eltérés

en:  0 of 0 files
hu:  0 / 0 fájl

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
hu[0]:  %2 / %1 fájl
hu[1]:  %2 / %1 fájl

en:  %1 file  |  %1 files
hu[0]:  %1 fájl
hu[1]:  %1 fájl

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
hu[0]:  %2 / %1 eltérés, %3 alkalmazva
hu[1]:  %2 / %1 eltérés, %3 alkalmazva

en:  %1 difference  |  %1 differences
hu[0]:  %1 eltérés
hu[1]:  %1 eltérés

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Here you can enter the files you want to compare.
hu: Itt lehet megadni az összehasonlítani kívánt fájlok neveit.

en: Here you can change the options for comparing the files.
hu: Itt lehet beállítani a fájlok összehasonlítási opcióit.

en: Here you can change the options for the view.
hu: Itt lehet megváltoztatni a nézet beállításait.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
hu: A kihagyandó fájlok neveit tartalmazó fájl nem található, kérem adjon meg egy másikat.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
hu: Fájlok közötti eltérések megjelenítésére és az eltérések diff formátumban történő elkészítésére alkalmas program

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
hu: © John Firebaugh, 2001-2004., © Otto Bruggeman, 2001-2005,2009., © Jeff Snyder, 2004-2005., © Kevin Kofler, 2007-2012.

en: Author
hu: Szerző

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Kompare icon artist
hu: A Kompare ikonjainak készítője

en: A lot of good advice
hu: Sok-sok jótanács

en: Cervisia diff viewer
hu: Diff-nézegető a Cervisiához

en: This will compare URL1 with URL2
hu: URL1 és URL2 lesz összehasonlítva

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
hu: Megnyitja az URL1 címet diff-kimenetként. Az URL1 helyére '-' is írható - ilyenkor a standard kimenetről fog a program olvasni. Használható például így: cvs diff | kompare -o -. A program leellenőrzi, hogy az eredeti fájlok megtalálhatók-e, összeolvasztja azokat a diff-kimenettel és az eredményt megjeleníti. A -n opcióval le lehet tiltani ezt az ellenőrzést.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
hu: Beolvasztja az URL2 tartalmát az URL1-be. Az URL2 a feltételezés szerint diff-kimenetre mutat, az URL1 pedig arra a fájlra vagy mappára, amelynek tartalmával össze kell olvasztani a diff fájlt.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
hu: Letiltja az ellenőrzést az eredeti fájlok automatikus megkeresésekor, ha a '-' URL-ként van megadva, az -o opcióval.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
hu: Parancssoros indítás esetén itt lehet megadni a kívánt kódolást. Ha nem ad meg semmit, a helyi kódolást használja majd a program.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
hu: Itt lehet másik diff programot választani. Például a Solaris operációs rendszerhez adott diff program nem támogatja a GNU-s változat összes argumentumát. Így viszont könnyen lehet más programot használni.

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
hu[0]: Végrehajtva: %1 sor módosítása visszavonva
hu[1]: Végrehajtva: %1 sor módosítása visszavonva

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
hu[0]: %1 sor változott meg
hu[1]: %1 sor változott meg

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
hu[0]: Végrehajtva: %1 sor beszúrása visszavonva
hu[1]: Végrehajtva: %1 sor beszúrása visszavonva

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
hu[0]: %1 sor lett beszúrva
hu[1]: %1 sor lett beszúrva

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
hu[0]: Végrehajtva: %1 sor törlése visszavonva
hu[1]: Végrehajtva: %1 sor törlése visszavonva

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
hu[0]: %1 sor lett kitörölve
hu[1]: %1 sor lett kitörölve

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
hu: <qt>A(z) <b>%1</b> URL-t nem lehet letölteni.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
hu: <qt>A(z) <b>%1</b> URL nem létezik a rendszerben.</qt>

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
hu: Módosításokat hajtott végre a célfájl(ok)ban.
    El szeretné menteni a változásokat?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
hu: Nincs .diff fájl vagy nem 2 fájl volt összehasonlítva, ezért nem számolható statisztika.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
hu: Statisztika:
    
    A régi fájl: %1
    Az új fájl: %2
    
    Formátum: %3
    A blokkok száma: %4
    Az eltérések száma: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
hu: Statisztika:
    
    A diff fájlban található fájlok száma: %1
    Formátum: %2
    
    Az aktuális régi fájl: %3
    Az aktuális új fájl: %4
    
    A blokkok száma: %5
    Az eltérések száma: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
hu: El&térés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
hu: Formátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
hu: A kontextussorok száma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
hu: Kisebb változások keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
hu: Optimalizálás nagy fájlokra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
hu: Nem nagybetűérzékeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
hu: A tabulátorok szóközökké konvertálása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
hu: A felvett/eltávolított üres sorok figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
hu: Az üres helyek változásainak figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
hu: A függvénynevek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
hu: Mappák összehasonlítása (az almappákat is)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
hu: Az új fájlok üresnek tekintése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
hu: A diff futtatási mappája

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
hu: Parancssor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
hu: cd mappanév && diff -udHprNa -- forrás cél
