kompare - en to ka translation catalogue (185 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
ka: KompareViewPart-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
ka: KompareNavigationPart-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
ka: სხვაობის &გახსნა...

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
ka: ფაილების &შედარება...

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
ka: &ბმულის სხვაობასთან შერევა...

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
ka: ტექსტის &ხედის ჩვენება

en:  0 of 0 differences
ka:  0 განსხვავება 0-დან

en:  0 of 0 files
ka:  0 ფაილი 0 -დან

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
ka[0]:  %2 ფაილი %1 -დან
ka[1]:  %2 ფაილი %1 -დან

en:  %1 file  |  %1 files
ka[0]:  %1 ფაილი
ka[1]:  %1 ფაილი

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
ka[0]:  %2 განსხვავება %1 -დან, %3 გადატარდა
ka[1]:  %2 განსხვავება %1 -დან, %3 გადატარდა

en:  %1 difference  |  %1 differences
ka[0]:  %1 განსხვავება
ka[1]:  %1 განსხვავება

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
ka: ფაილის/საქაღალდის შერევა შედარების შედეგთან

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
ka: ფაილი/საქაღალდე

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
ka: Diff -ის გამოტანა

[ctx: @action:button]
en: Blend
ka: შერევა

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
ka: ამ ფაილის/საქაღალდის შერევა შედარების შედეგთან

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
ka: თუ შეიყვანეთ ფაილის ან საქაღალდის სახელი და ფაილი, რომელიც სხვაობას შეიცავს ამ დიალოგის ველებში, მაშინ ეს ღილაკი ჩაირთვება და მასზე დაწოლა გახსნის Kompare-ის მთავარ ხედს, სადაც შეიყვანილი ფაილების საქაღალდიდან შერეულია სხვაობასთან, ასე რომ, ეს სხვაობა, ფაილზე ან ფაილებზე შეგიძლიათ, გადაატაროთ.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
ka: შეადარეთ ფაილები და საქაღალდეები

[ctx: @title:group]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @title:group]
en: Destination
ka: დანიშნულება

[ctx: @action:button]
en: Compare
ka: შედარება

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
ka: ამ ფაილების და საქაღალდეების შედარება

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
ka: თუ შეიყვანეთ 2 ფაილის სახელი ან 2 საქაღალდე ამ დიალოგის ველებში, მაშინ ეს ღილაკი ჩაირთვება და მასზე დაწოლა შეყვანილი ფაილების ან საქაღალდეების შედარებას დაიწყებს.

[ctx: @title:window]
en: Text View
ka: ტექსტის ხედი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:tab]
en: Files
ka: ფაილები

en: Here you can enter the files you want to compare.
ka: აქ შეგიძლიათ შეიყვანოთ შესადარებელი ფაილები.

en: Here you can change the options for comparing the files.
ka: აქ შეგიძლიათ ფაილების შედარების პარამეტრები შეცვალოთ.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Here you can change the options for the view.
ka: აქ ხედის მორგება შეგიძლიათ.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
ka: ამოსაღები ფაილების შემცველი ფაილი აღმოჩენილი არაა. მიუთითეთ სხვა ფაილი.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
ka: პროგრამა ფაილებსა და საქაღალდეებს შორის სხვაობის გამოსატანად და ამ სხვაობის ფაილში ჩასაწერად

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
ka: ყველა უფლება დაცულია: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler

en: Author
ka: ავტორი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Kompare icon artist
ka: Kompare -ის ხატულის ავტორი

en: A lot of good advice
ka: ბევრი სასარგებლო რჩევა

en: Cervisia diff viewer
ka: Cervisia -ის სხვაობის ნახვა

en: This will compare URL1 with URL2
ka: შეადარებს URL1-ს და URL2-ს

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
ka: ეს გახსნის URL1-ს და მოელი, რომ იყოს სხვაობის გამოტანა. URL1 შეიძლება ასევე იყოს '-'. ამ შემთხვევაში წაკითხვა სტანდარტული შეყვანიდან მოხდება. შეგიძლიათ, გამოიყენოთ, მაგალითად ბრძანებისთვის 'csv diff | compare -o -'. Kompare აქვს თუ არა წვდომა წყარო ფაილებთან და შემდეგ შეურევს ამ ფაილებს სხვაობის გამოსატან ფორმატში და გაჩვენებთ შესაბამის ფანჯარაში. -n გათიშავს ამ შემოწმებას.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
ka: ეს შეურევს URL2-ს URL1-ში. მოველოდები, რომ URL2 იქნება სხვაობის გამტანა და URL1 ფაილი ან საქაღალდე, რომელთანაც გამოტანის შერევა მოხდება.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
ka: გამორთავს შემოწმებას წყარო ფაილების ავტომატურად მოსაძებნად პარამეტრთან -o URL-ის მაგიერ '-'-ის გამოყენებისას.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
ka: გამოიყენეთ ეს, რომ მიუთითოთ კოდირება, როცა მას ბრძანების სტრიქონიდან იძახებთ. თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევად გამოყენებული იქნება ლოკალური კოდირება.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
ka: Diff-ის პროგრამა

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
ka: აქ შეგიძლიათ, განსხვავებული diff პროგრამა მიუთითოთ. Solaris-ზე სტანდარტულ diff-ს არ აქვს ყველა GNU ვერსიის პარამეტრების მხარდაჭერა. ამგვარად კი შეგიძლიათ, სწორი ვერსია მიუთითოთ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
ka: აირჩიეთ diff-ის მიერ გამოტანილი ინფორმაციის ფორმატი. გაერთიანებული ყველაზე ხშირად გამოიყენება, რადგან ის ყველაზე ადვილი წასაკითხია. პაჩების გაგზავნისას KDE-ის პროგრამისტებს ყველაზე მეტად ეს ფორმატი მოსწონთ.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
ka: გამოტანის ფორმატი

[ctx: @option:radio format type]
en: Context
ka: კონტექსტი

[ctx: @option:radio format type]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
ka: გაერთიანებული

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
ka: კონტექსტის ხაზები

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
ka: კონტექსტური ხაზების რაოდენობა, ჩვეულებრივ, 2 ან 3-ია. ეს, ძირითადად, სხვაობის ფაილს, უფრო ადვილად წაკითხვადს ხდის. 3 ხაზზე მეტი უბრალოდ მეტისმეტია.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
ka: კონტექსტის ხაზების რაოდენობა:

[ctx: @title:tab]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: @title:group]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
ka: ახალი ფაილების ცარიელად &აღქმა

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
ka: ეს პარამეტრი diff-ის -N პარამეტრს შეესაბამება.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, diff ფაილს, რომელიც, მხოლოდ, ერთ საქაღალდეში არსებობს, როგორც ცარიელს მეორე საქაღალდეში. ეს ნიშნავს, რომ ფაილი შედარდება ცარიელ ფაილთან და ამის გამო გამოჩნდება, როგორც ერთი დიდი ჩასმა ან წაშლა.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
ka: &უფრო პატარა ცვლილებების ძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -d პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, diff უფრო ეცდება (მეტი მეხსიერების დახარჯვის ხარჯზე), ნაკლები ცვლილება იპოვოს.

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
ka: &ოპტიმიზაცია დიდი ფაილებისთვის

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -H პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
ka: ეს პარამეტრი საშუალებას აძლევს diff-ს, უკეთესი სხვაობის ფაილები შექმნას დიდი ფაილების შედარებისას. სასაცილო ისაა, რომ რას ნიშნავს 'დიდი', არსად წერია.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
ka: &რეგისტრის ცვლილებების იგნორი

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -i პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, სხვაობები გამოტოვებული იქნება, თუ სხვაობა, მხოლოდ, რეგისტრშია. ანუ, თუ something შეიცვალა სხვა ფაილში SoMeThinG-ით, ის სხვაობების სიაში არ გამოჩნდება.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
ka: რეგგამოსის იგნორი:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -l პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, diff-ს გადაეცემა პარამეტრი, რომელიც აიძულებს, გამოტოვოს ხაზები, რომლების რეგულარული გამოსახულების პირობას აკმაყოფილებენ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
ka: დაამატეთ აქ რეგულარული გამოსახულება, რომელიც გნებავთ გამოიყენოთ
    იმ ხაზების გამოსატოვებლად, რომელიც მას დაემთხვევა.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
ka: გამოტოვებები

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
ka: ტაბ&ების გამოტოვებად გადაკეთება

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
ka: ეს პარამეტრი diff-ის -t პარამეტრს შეესაბამება.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
ka: ეს პარამეტრი ყოველთვის სწორ შედეგს არ მოგცემთ. ამ გაფართოების გამო Kompare-ს, შეიძლება, სამიზნე ფაილზე ცვლილებების გადატარებისას პრობლემები შეექმნას.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
ka: დამატებული ან წაშლილი ცარიელი ხაზების &გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
ka: ეს პარამეტრი diff-ის -B პარამეტრს შეესაბამება.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
ka: ეს შეიძლება გამოგადგეთ სიტუაციებში, როცა კოდი გადაალაგეს და ცარიელი ხაზები დაამატეს ან წაშალეს, კითხვადობის ასამაღლებლად.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
ka: ცვლილებების გამოტოვება ამ რაოდე&ნობის ჰარეებში

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
ka: ეს პარამეტრი diff-ის -b პარამეტრს შეესაბამება.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
ka: თუ არ გაინტერესებთ ცვლილებები, რომლებიც ჩნდება, მაგალითად, შეწევის შეცვლისას, გამოიყენეთ ეს პარამეტრი.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
ka: &გამოტოვებული ადგილების იგნორი

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -w პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
ka: ეს სასარგებლოა მნიშვნელოვანი ცვლილებების დასანახავად ჰარეების ცვლილებებით თვალების აჭრელების გარეშე.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
ka: ტაბულაციის გაფა&რთოების გამო შეტანილი ცვლილებების გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
ka: შეესაბამება diff-ის -E პარამეტრს.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
ka: თუ არსებობს ცვლილება იმის გამო, რომ სხვა ფაილში ტაბულაცია ჰარეებად დაიშალა, ეს პარამეტრი მათ ჩვენებას გამორთავს. Kompare-ს ამჟამად აქვს პრობლემები ამნაირი ცვლილებების გადატარებისას, ასე რომ, ფრთხილად იყავით, თუ ამ პარამეტრის გამოყენებას აპირებთ.

[ctx: @title:tab]
en: Options
ka: გამართვა

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
ka: გამოსარიცხი ფაილის ნიმუში

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
ka: თუ ეს ჩართულია, ტექსტურ ველში შეგიძლიათ შეიყვანოთ გარსის ნიმუში, ან აირჩიოთ ჩანაწერები სიიდან.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
ka: აქ შეგიძლიათ წაშალოთ ან შეიყვანოთ გარსის ნიმუში, ან აირჩიოთ ერთი ან მეტი ჩანაწერი სიიდან.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
ka: გამოსარიცხი ფაილის სახელების შემცველი ფაილი

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
ka: თუ ეს ჩართულია, დაბლა ჩამოსაშლელ ველში, შეგიძლიათ, ფაილის სახელი შეიყვანოთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
ka: აქ შეგიძლიათ შეიყვანოთ ფაილის URL, საქაღალდეების შედარებისას გამოსატოვებელი ფაილების ნიმუშს შეიცავს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
ka: ნებისმიერი ფაილი, რომელსაც აირჩევთ დიალოგში, რომელიც ამოხტება, თუ დააწკაპუნებთ მასზე, ჩაისმება დიალოგში ამ ღილაკის მარცხენა მხარეს.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
ka: გამორიცხვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
ka: აირჩიეთ ფაილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
ka: საქაღალდეს არჩევა

[ctx: @title:group]
en: Encoding
ka: კოდირება

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

[ctx: @title:window]
en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

[ctx: @title:group]
en: Colors
ka: ფერები

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
ka: წაშლილი ფერი:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
ka: შეცვლილი ფერი:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
ka: დამატებული ფერი:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
ka: გადატარებული ფერი:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
ka: თაგუნას რგოლი

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
ka: ხაზების რაოდენობა:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
ka: ტაბების გამოტოვებად გადაკეთება

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
ka: ტაბი რამდენ გამოტოვებას უდრის:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
ka: ტექსტის ფონტი

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
ka: ფონტი:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ka: შრიფტები

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
ka: სამიზნე საქაღალდე

[ctx: @title:column]
en: Source File
ka: წყაროს ფაილი

[ctx: @title:column]
en: Destination File
ka: სამიზნე საქაღალდე

[ctx: @title:column]
en: Source Line
ka: წყაროს ხაზი

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
ka: სამიზნე ხაზი

[ctx: @title:column]
en: Difference
ka: სხვაობა

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
ka[0]: გადატარებულია. დაბრუნებულია %1 ხაზის ცვლილება
ka[1]: გადატარებულია. დაბრუნებულია %1 ხაზის ცვლილება

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
ka[0]: შეიცვალა %1 ხაზი
ka[1]: შეიცვალა %1 ხაზი

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
ka[0]: გადატარებულია: %1 ხაზის ჩასმა გაუქმდა
ka[1]: გადატარებულია: %1 ხაზის ჩასმა გაუქმდა

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
ka[0]: ჩასმულია %1 ხაზი
ka[1]: ჩასმულია %1 ხაზი

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
ka[0]: გადატარებულია: %1 ხაზის წაშლა გაუქმდა
ka[1]: გადატარებულია: %1 ხაზის წაშლა გაუქმდა

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
ka[0]: წაშლილია %1 ხაზი
ka[1]: წაშლილია %1 ხაზი

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @action]
en: Save &All
ka: &ყველას შენახვა

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
ka: &Diff-ის შენახვა...

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
ka: წყაროს შეცვლა სამიზნით

[ctx: @action]
en: Show Statistics
ka: სტატისტიკების ჩვენება

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
ka: სხვაობის განახლება

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
ka: <qt>ბმულის <b>%1</b> გადმოწერა შეუძლებელია.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
ka: <qt>URL <b>%1</b> თქვენს სისტემაში არ არსებობს.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
ka: განსხვავების დამატებითი მორგება

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
ka: .diff failis Senaxva

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
ka: პაჩის ფაილები (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
ka: ველოდები diff-ის მუშაობის დასრულებას...

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
ka: მიმდინარეობს diff-ის გამოტანილი ინფორმაციის დამუშავება...

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
ka: მიმდინარეობს ფაილის %1 შედარება ფაილთან %2

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
ka: მიმდინარეობს ფაილების შედარება %1-დან ფაილებთან %2-ში

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
ka: მიმდინარეობს diff-ის %1-დან გამოტანის ჩვენება

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
ka: მიმდინარეობს diff-ის %1-დან გამოტანის შერევა ფაილში %2

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
ka: მიმდინარეობს diff-ის %1-დან გამოტანის შერევა საქაღალდეში %2

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
ka: თქვენ შეცვალეთ სამიზნე ფაილ(ებ)-ი.
    გნებავთ, შეინახოთ ისინი?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
ka: შევინახო ცვლილებები?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
ka: გაერთიანებული

[ctx: @item diff format]
en: Context
ka: კონტექსტი

[ctx: @item diff format]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
ka: სხვაობის ფაილის გარეშე, ან 2 ფაილს შორის სხვაობების ძებნა არ მომხდარა, ამიტომ სტატისტიკა ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
ka: Diff-ის სტატისტიკა

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
ka: სტატისტიკა:
    
    ძველი ფაილი: %1
    ახალი ფაილი: %2
    
    ფორმატი: %3
    ნაგლეჯების რაოდენობა: %4
    სხვაობების რაოდენობა: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
ka: სტატისტიკა:
    
    ფაილების რაოდენობა diff ფაილში: %1
    ფორმატი: %2
    
    მიმდინარე ძველი ფაილი: %3
    მიმდინარე ახალი ფაილი: %4
    
    ფრაგმენტების რაოდენობა: %5
    სხვაობების რაოდენობა: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
ka: &სხვაობა

[ctx: @title:window]
en: Preferences
ka: მორგება

[ctx: @title:tab]
en: View
ka: ნახვა

[ctx: @title]
en: View Settings
ka: ხედის მორგება

[ctx: @title]
en: Diff Settings
ka: Diff -ის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
ka: ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
ka: &კონტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
ka: &ნორმალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
ka: &გაერთიანებული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
ka: &გვერდიგვერდ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
ka: კონტექსტის ხაზების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
ka: უფრო პატარა ცვლილებების ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
ka: დიდი ფაილებისთვის ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
ka: რეგისტრის ცვლილებების იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
ka: ტაბულაციის გამოტოვებებით შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
ka: დამატებული ან წაშლილი ცარიელი ხაზების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
ka: გამოტოვებული ადგილების ცვლილების იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
ka: ფუნქციის სახელების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
ka: საქაღალდეების რეკურსიულად შედარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
ka: ახალი ფაილების ცარიელად აღქმა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
ka: Diff-ის გაშვება სად

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
ka: ბრძანების ხაზი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
ka: cd dir && diff -udHprNa -- საწყისი სამიზნე
