kompare - en to nb translation catalogue (55 entries)

en:  0 of 0 differences
nb: 0 av 0 forskjeller

en:  0 of 0 files
nb: 0 av 0 filer

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
nb[0]: %2 av %1 fil
nb[1]: %2 av %1 filer

en:  %1 file  |  %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]:  %1 filer

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
nb[0]: %2 av %1 forskjell, %3 lagt på
nb[1]:  %2  av %1 forskjeller, %3 lagt på

en:  %1 difference  |  %1 differences
nb[0]: %1 forskjell
nb[1]: %1 forskjeller

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Here you can enter the files you want to compare.
nb: Her kan du legge til filer du vil sammenligne

en: Here you can change the options for comparing the files.
nb: Her kan du endre valgene for sammenligning av filer

en: Here you can change the options for the view.
nb: Her kan du endre valgene for visningen.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
nb: Fil som brukes til å unnta filer kan  ikke finnes, oppgi en annen fil.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
nb: Et program som viser forskjeller mellom filer og kan lage en diff-fil

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
nb: © 2001–2004 John Firebaugh, © 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, © 2004-2005 Jeff Snyder, © 2007-2012 Kevin Kofler

en: Author
nb: Forfatter

en: Developer
nb: Utvikler

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Kompare icon artist
nb: Kompare ikontegner

en: A lot of good advice
nb: Mange gode råd

en: Cervisia diff viewer
nb: Cervisia diff-viser

en: This will compare URL1 with URL2
nb: Dette sammenlikner URL1 med URL2

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
nb: Dette åpner URL1 og venter at det er utdata fra diff. URL1 kan også være en «-», og da leses det fra standard inn-strømmen. Kan brukes f.eks. slik: cvs diff | kompare -o -. Kompare ser da etter om det kan finne originalfila/filene og så flette fila/filene inn i datastrømmen fra diff og vise resultatet. -n slår av sjekken.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
nb: Dette fletter URL2 sammen med URL1, URL2 ventes å være utdata fra diff og URL1 er fila eller mappa som denne datastrømmen skal flettes inn i.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
nb: Slår av sjekk  for automatisk søking etter originalfil(er) når «-» brukes som URL med parameteren «-o».

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
nb: Bruk dette til å angi koding ved kall fra kommandolinja. Standard er lokal koding hvis ikke angitt.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
nb: Du kan velge et annet diff-program her. Standard diff-program på Solaris støtter ikke alle valgene som GNU diff har. På denne måten kan du velge den versjonen.

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
nb[0]: Anvendt: Endringer gjort på %1 linje er omgjort
nb[1]: Anvendt: Endringer gjort på %1 linjer er omgjort

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
nb[0]: Endret %1 linje
nb[1]: Endret %1 linjer

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
nb[0]: Anvendt: Innsetting av %1 linje er omgjort
nb[1]: Anvendt: Innsetting av %1 linjer er omgjort

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
nb[0]: Satt inn %1 linje
nb[1]: Satt inn %1 linjer

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
nb[0]: Anvendt: Sletting av %1 linje er omgjort
nb[1]: Anvendt: Sletting av %1 linjer er omgjort

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
nb[0]: Slettet %1 linje
nb[1]: Slettet %1 linjer

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
nb: <qt>URL-en <b>%1</b> kan ikke lastes ned.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
nb: <qt>URL-en <b>%1</b> finnes ikke på systemet ditt.</qt>

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
nb: Du har gjort endringer i målfilen(e).
    Vil du lagre dem?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
nb: Ingen diff-fil, eller ikke noe filpar har blitt kjørt diff på. Derfor er det ingen statistikk tilgjengelig.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
nb: Statistikk:
    
    Gammel fil: %1
    Ny file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
nb: Statistikk:
    
    Antall filer i diff fila: %1
    Format: %2
    
    Gjeldende gammel fil: %3
    Gjeldende ny fil: %4
    
    Antall klumper: %5
    Antall forskjeller: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
nb: &Forskjell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
nb: &Kontekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
nb: Antall kontekstlinjer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
nb: Se etter mindre endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
nb: Optimer for store filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
nb: Ignorer endringer mellom store og små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
nb: Erstatt TAB-tegn med mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
nb: Ignorer tomme linjer lagt til eller slettet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
nb: Ignorer endringer i tomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
nb: Vis funksjonsnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
nb: Sammenlikner mapper rekursivt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
nb: Betrakt nye filer som tomme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
nb: Kjør diff i

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
nb: Kommandolinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
nb: cd dir && diff -udHprNa -- kilde mål
