kompare - en to nds translation catalogue (54 entries)

en:  0 of 0 differences
nds:  0 vun 0 Verschelen

en:  0 of 0 files
nds:  0 vun 0 Dateien

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
nds[0]:   %2 vun %1 Datei
nds[1]:  %2 vun %1 Dateien

en:  %1 file  |  %1 files
nds[0]:   %1 Datei
nds[1]:  %1 Dateien

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
nds[0]:  %2 vun %1 Verscheel, %3 anwendt
nds[1]:  %2 vun %1 Verschelen, %3 anwendt

en:  %1 difference  |  %1 differences
nds[0]:  %1 Verscheel
nds[1]:  %1 Verschelen

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Here you can enter the files you want to compare.
nds: Hier kannst Du de Dateien ingeven, de Du verglieken wullt.

en: Here you can change the options for comparing the files.
nds: Hier kannst Du de Optschonen för den Dateivergliek ännern.

en: Here you can change the options for the view.
nds: Hier kannst Du de Optschonen för de Ansicht ännern.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
nds: De Datei mit utslaten Dateien lett sik nich finnen, giff bitte en an, de dat geven deit.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
nds: En Programm för't Ankieken vun Datei-Verschelen un ok för't Opstellen vun Verscheel-Dateien

en: Author
nds: Autor

en: Developer
nds: Programmschriever

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Kompare icon artist
nds: Maker vun't Kompare-Lüttbild

en: A lot of good advice
nds: Vele gode Raatslääg

en: Cervisia diff viewer
nds: Cervisia-Verscheelkieker

en: This will compare URL1 with URL2
nds: URL1 mit URL2 verglieken

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
nds: Dit maakt URL1 op un verwacht, dat se en Utgaav vun "diff" is. URL1 kann ok en "-" wesen, denn warrt vun de Standardingaav leest. Dit lett sik t.B. för "cvs diff | kompare -o -" bruken. Kompare pröövt denn, wat dat de Orginaaldatei(en) finnen kann, mischt ehr mit de Verscheelutgaav, un wiest denn dat Resultaat. De Optschoon "-n" maakt disse Prööv ut.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
nds: Dit mischt URL2 na URL1. URL2 mutt en Verscheeldatei wesen un URL1 de Datei oder Orner, na de(n) de Verschelen tomischt warrn schöölt.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
nds: Maakt tosamen mit "-" as URL un de Optschoon "-o" de Prööv för't automaatsche Finnen vun de Orginaaldatei(en) ut.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
nds: Mit disse Optschoon lett sik de Koderen bi't Opropen vun de Befehlsreeg instellen. Wenn Nix instellt is, warrt de lokale Koderen bruukt.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
nds: Hier kannst Du en anner Verscheelprogramm utsöken. Op Solaris ünnerstütt dat Standard-Verscheelprogramm nich all Optschonen vun de GNU-Verschoon. Hier kannst Du disse Verschoon utsöken.

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
nds[0]: %1 Reeg ännert
nds[1]: %1 Regen ännert

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
nds[0]: Anwendt: Infögen vun %1 Reeg torüchnahmen
nds[1]: Anwendt: Infögen vun %1 Regen torüchnahmen

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
nds[0]: %1 Reeg toföögt
nds[1]: %1 Regen toföögt

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
nds[0]: Anwendt: Wegdoon vun %1 Reeg torüchnahmen
nds[1]: Anwendt: Wegdoon vun %1 Regen torüchnahmen

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
nds[0]: %1 Reeg wegdaan
nds[1]: %1 Regen wegdaan

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
nds: <qt>De URL <b>%1</b> lett sik nich daalladen.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
nds: <qt>De URL <b>%1</b> gifft dat op Dien Systeem nich.</qt>

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
nds: Du hest de Teeldatei(en) ännert.
    Wullt Du ehr sekern?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
nds: Keen Statistik verföögbor, wiel dat keen Verscheel-Datei is oder de Verschelen nich ut twee Dateien kummt.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
nds: Statistik:
    
    Ole Datei: %1
    Niege Datei: %2
    
    Formaat: %3
    Tall vun Stücken: %4
    Tall vun Verschelen: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
nds: Statistik:
    
    Dateien binnen Verscheel-Datei: %1
    Formaat: %2
    
    Aktuelle ole Datei: %3
    Aktuelle niege Datei: %4
    
    Stücken: %5
    Verschelen: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
nds: &Verscheel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
nds: Formaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_EdRB)
en: Ed
nds: Ed-Skript

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
nds: Tall vun Kontextregen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
nds: Na lüttst Sett vun Ännern söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
nds: För grote Dateien topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
nds: Ännern vun Groot-/Lüttschrieven övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
nds: Tabulator- na Freetekens ümwanneln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
nds: Toföögte oder wegdaan leddige Regen övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
nds: Freetekenännern övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
nds: Funkschoonnaams wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
nds: Ok all Ünnerornern verglieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
nds: Niege Dateien as leddig behanneln

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
nds: "diff" starten in

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
nds: Befehlsreeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
nds: cd dir && diff -udHprNa -- Born Teel
