kompare - en to nl translation catalogue (179 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
nl: Kon KompareViewPart niet laden: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
nl: Navigatie

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
nl: Kon KompareNavigationPart niet laden: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
nl: &Open diff...

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
nl: &Bestanden vergelijken...

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
nl: &URL mengen met Diff...

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
nl: &Tekstweergave tonen

en:  0 of 0 differences
nl: 0 van 0 verschillen

en:  0 of 0 files
nl: 0 van 0 bestanden

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
nl[0]: %2 van %1 bestand
nl[1]: %2 van %1 bestanden

en:  %1 file  |  %1 files
nl[0]: %1 bestand
nl[1]: %1 bestanden

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
nl[0]: %2 van %1 verschil, %3 toegepast
nl[1]: %2 van %1 verschillen, %3 toegepast

en:  %1 difference  |  %1 differences
nl[0]: %1 verschil
nl[1]: %1 verschillen

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
nl: Bestand/map mengen met diff uitvoer

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
nl: Bestand/Map

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
nl: Diff-uitvoer

[ctx: @action:button]
en: Blend
nl: Mengen

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
nl: Meng dit bestand of deze map met de diff uitvoer

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
nl: Als u 2 bestandsnamen of 2 mappen hebt ingevoerd in de velden van dit dialoogvenster, dan zal deze knop worden geactiveerd. Door op deze knop te drukken start u een vergelijking van de ingevoerde bestanden of mappen.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
nl: Bestanden of mappen vergelijken

[ctx: @title:group]
en: Source
nl: Bron

[ctx: @title:group]
en: Destination
nl: Bestemming

[ctx: @action:button]
en: Compare
nl: Vergelijken

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
nl: Vergelijk deze bestanden of mappen

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
nl: Als u 2 bestandsnamen of 2 mappen hebt ingevoerd in de velden van dit dialoogvenster, dan zal deze knop worden geactiveerd. Door op deze knop te drukken start u een vergelijking van de ingevoerde bestanden of mappen.

[ctx: @title:window]
en: Text View
nl: Tekstweergave

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: &Instellingen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

[ctx: @title:tab]
en: Files
nl: Bestanden

en: Here you can enter the files you want to compare.
nl: Voer hier de te vergelijken bestanden in.

en: Here you can change the options for comparing the files.
nl: Hier kunt u de opties voor het vergelijken van de bestanden wijzigen.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Here you can change the options for the view.
nl: Hier kunt u de opties voor het programma-uiterlijk wijzigen.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
nl: Bestand voor het uitsluiten van bestanden niet gevonden, graag een ander bestand opgeven.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
nl: Een programma om de verschillen tussen bestanden weer te geven en eventueel een diff te genereren

en: Author
nl: Auteur

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Maintainer
nl: Onderhoud

en: Kompare icon artist
nl: Kompare pictogram ontwerper

en: A lot of good advice
nl: Erg veel goed advies

en: Cervisia diff viewer
nl: Cervisia diff-weergaveprogramma

en: This will compare URL1 with URL2
nl: Hiermee kunt URL1 met URL2 vergelijken

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
nl: Dit zal URL1 openen en verwacht dat dit diff uitvoer is. URL1 kan ook een '-' zijn, dan word er van standaard invoer gelezen. Dit kan bijvoorbeeld worden gebruikt voor cvs diff | kompare -o -. Kompare zal een controle uitvoeren om te kijken of het de originele bestanden kan vinden en dan de diff uitvoer met het originele bestand of bestanden mengen en dat weergeven. De optie -n schakelt de controle uit.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
nl: Deze optie zal URL2 met URL1 mengen, van URL2 word verwacht dat het diff uitvoer is en dat URL1 het bestand of de map is waar de uitvoer mee gemengd moet worden.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
nl: Deze optie schakelt de controle op het vinden van de originele bestanden uit wanneer er gebruikt word gemaakt van '-' als URL met de optie -o.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
nl: Gebruik dit om de codering te kiezen als u het vanaf de commandoregel aanroept. Als u niets specificeert zal de standaardcodering worden gebruikt.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
nl: Diff-programma

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
nl: U kunt hier een ander diff-programma selecteren. Het standaard diff-programma op Solaris ondersteunt niet alle opties die de GNU-versie ondersteunt. Op die manier kunt u de deze versie selecteren.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
nl: Kies het uitvoerformaat van diff. 'Unified'' is het meest gebruikte uitvoerformaat omdat het bijzonder goed leesbaar is. De KDE ontwikkelaars hebben een voorkeur voor dit formaat, dus het is raadzaam om dit uitvoerformaat te kiezen om patches te versturen.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
nl: Uitvoerformaat

[ctx: @option:radio format type]
en: Normal
nl: Normaal

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
nl: Aantal contextregels

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
nl: In het normale geval is het aantal contextregels 2 of 3. Dit zorgt ervoor dat de diff leesbaar is en in de meeste gevallen kan worden gebruikt om te patchen. Meer dan 3 contextregels maakt een diff groter dan noodzakelijk zonder extra functionaliteit toe te voegen.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
nl: Aantal contextregels:

[ctx: @title:tab]
en: Format
nl: Formaat

[ctx: @title:group]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
nl: &Nieuwe bestanden als leeg behandelen

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -N optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan zal diff een bestand dat alléén bestaat in een map als leeg beschouwen in de andere map. Dit betekent dat het bestand wordt vergeleken met een leeg bestand en daarom als één grote invoeging of verwijdering wordt gezien.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
nl: Zoek naar k&leinere veranderingen

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -d optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan zal diff zich extra inspannen (ten koste van meer geheugen) om minder wijzigingen te vinden.

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
nl: Voor grote bestanden o&ptimaliseren

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -H optie van diff

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
nl: Deze optie maakt dat diff betere verschillen laat zien bij grotere bestanden. Wat "groter" is is echter niet gedefinieerd.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
nl: Verander&ingen in hoofdletter negeren

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -i optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
nl: Met de optie om hoofdletteronderscheid te negeren, zal diff geen wijziging laten zien als iets in het ene bestand is gewijzigd in iETs in het andere bestand.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
nl: Reguliere expressie negeren:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -I optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
nl: Met dit vakje gemarkeerd wordt aan diff de optie meegegeven om regels te negeren die overeenkomen met de reguliere expressie.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
nl: Voeg hier een reguliere expressie toe die u wilt gebruiken
    om de met deze expressie gevonden regels te negeren.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
nl: Witruimte

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
nl: Tabs naar spaties e&xpanderen in uitvoer

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -t optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
nl: Deze optie levert niet altijd het juiste resultaat. Vanwege deze expansie zal Kompare problemen kunnen hebben met het toepassen van de wijziging op het bestemmingsbestand.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
nl: Toe&gevoegde of verwijderde regels negeren

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -B optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
nl: Dit kan zeer bruikbaar zijn in situaties waar code is gereorganiseerd en lege regels zijn toegevoegd of verwijderd om leesbaarheid te vergroten.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
nl: Veranderingen in hoeveelheid witruimte &negeren

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -b optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
nl: Als u niet geïnteresseerd bent in verschillen die het gevolg zijn van, bijvoorbeeld andere inspringingen, gebruik dan deze optie.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
nl: Alle w&itruimte negeren

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -w optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
nl: Dit is bruikbaar bij het bekijken van grote wijzigingen zonder overspoeld te worden door alle wijzigingen in de witruimte.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
nl: Verande&ringen als gevolg van tab-expansie negeren

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
nl: Deze optie correspondeert met de -E optie van diff.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
nl: Als er een kans is dat tabs zijn omgezet in spaties in het andere bestand, dan worden ze niet getoond met deze optie. Kompare heeft hiermee nu nog enige problemen dus wees voorzichtig bij het gebruik van deze optie.

[ctx: @title:tab]
en: Options
nl: Opties

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
nl: Bestandsnaampatroon voor uitsluiting

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
nl: Als u deze optie selecteert kunt u een bestandsnaampatroon opgeven aan de rechterzijde of elementen uit de lijst selecteren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
nl: Hier kunt u een bestandsnaampatroon invoeren of verwijderen of één of meer elementen uit de lijst selecteren.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
nl: Bestand met bestandsnamen om uit te sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
nl: Als u deze optie inschakelt kunt u een bestandsnaam invoeren in het onderstaande combinatieveld.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
nl: Hier kunt u de URL invoeren van een bestand met bestandsnaampatronen die moeten worden overgeslagen tijdens het vergelijken van mappen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
nl: Elk bestand dat u selecteert, in de dialoog die verschijnt, zal worden toegevoegd aan de dialoog links van deze knop.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
nl: Uitsluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
nl: Bestand selecteren

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
nl: Map selecteren

[ctx: @title:group]
en: Encoding
nl: Codering

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nl: Map selecteren

[ctx: @title:window]
en: Select File
nl: Bestand selecteren

[ctx: @title:group]
en: Colors
nl: Kleuren

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
nl: Verwijderd:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
nl: Veranderd:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
nl: Toegevoegd:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
nl: Toegepast:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
nl: Muiswiel

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
nl: Aantal regels:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
nl: Tabs naar spaties

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
nl: Aantal spaties waarin een tab teken moet worden omgezet:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
nl: Lettertype

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
nl: Lettertype:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
nl: Grootte:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nl: Lettertypen

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
nl: Bronmap

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
nl: Bestemmingsmap

[ctx: @title:column]
en: Source File
nl: Bronbestand

[ctx: @title:column]
en: Destination File
nl: Bestemmingsbestand

[ctx: @title:column]
en: Source Line
nl: Bronregel

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
nl: Bestemmingsregel

[ctx: @title:column]
en: Difference
nl: Verschil

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
nl[0]: Toegepast: wijziging aan %1 regel ongedaan gemaakt
nl[1]: Toegepast: wijzigingen aan %1 regels ongedaan gemaakt

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
nl[0]: %1 regel gewijzigd
nl[1]: %1 regels gewijzigd

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
nl[0]: Doorgevoerd: invoeging van %1 regel ongedaan gemaakt
nl[1]: Doorgevoerd: invoeging van %1 regels ongedaan gemaakt

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
nl[0]: %1 regel ingevoegd
nl[1]: %1 regels ingevoegd

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
nl[0]: Doorgevoerd: verwijdering van %1 regel ongedaan gemaakt
nl[1]: Doorgevoerd: verwijdering van %1 regels ongedaan gemaakt

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
nl[0]: %1 regel verwijderd
nl[1]: %1 regels verwijderd

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: @action]
en: Save &All
nl: &Alles opslaan

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
nl: &Diff opslaan...

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
nl: Bron en bestemming omwisselen

[ctx: @action]
en: Show Statistics
nl: Statistieken tonen

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
nl: Diff verversen

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
nl: <qt>URL <b>%1</b> kan niet worden opgehaald.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
nl: <qt>URL <b>%1</b> is niet aanwezig op uw systeem.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
nl: Diff-opties

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
nl: .diff opslaan

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
nl: Patch-bestanden (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
nl: Uitvoeren van diff...

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
nl: Ontleden van de diff uitvoer...

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
nl: Vergelijken van bestand %1 met bestand %2

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
nl: Vergelijken van bestanden in %1 met bestanden in %2

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
nl: Tonen van de diff uitvoer van bestand %1

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
nl: Invoegen van de diff uitvoer van bestand %1 in bestand %2...

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
nl: Invoegen van de diff uitvoer van bestand %1 in map %2...

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
nl: U hebt wijzigingen in het doelbestand(en) gemaakt.
    Wilt u deze opslaan?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
nl: Wijzigingen opslaan?

[ctx: @item diff format]
en: Normal
nl: Normaal

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
nl: Geen diff-bestand, of er is geen vergelijking tussen twee bestanden gemaakt. Er zijn daarom geen statistieken beschikbaar.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
nl: Diff-statistieken

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
nl: Statistieken:
    
    Oud bestand: %1
    Nieuw bestand: %2
    
    Formaat: %3
    Aantal brokken: %4
    Aantal verschillen: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
nl: Statistieken:
    
    Aantal bestanden in het diff-bestand: %1
    Formaat: %2
    
    Huidig oud bestand: %3
    Huidig nieuw bestand: %4
    
    Aantal brokken: %5
    Aantal verschillen: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
nl: &Verschil

[ctx: @title:window]
en: Preferences
nl: Voorkeuren

[ctx: @title:tab]
en: View
nl: Beeld

[ctx: @title]
en: View Settings
nl: Weergave-instellingen

[ctx: @title]
en: Diff Settings
nl: Diff-instellingen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
nl: Opmaak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
nl: &Normaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
nl: &Gelijkgetrokken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
nl: &Naast elkaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
nl: Aantal contextregels:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
nl: Zoek naar kleinere veranderingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
nl: Voor grote bestanden optimaliseren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
nl: Veranderingen in hoofd-/kleine letters negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
nl: Tabs naar spaties veranderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
nl: Toegevoegde of verwijderde lege regels negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
nl: Veranderingen in witruimte negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
nl: Functienamen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
nl: Mappen recursief vergelijken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
nl: Nieuwe bestanden als leeg behandelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
nl: Diff uitvoeren in

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
nl: Opdrachtregel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
nl: cd dir && diff -udHprNa -- bron doel
