kompare - en to nn translation catalogue (180 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
nn: Klarte ikkje lasta KompareViewPart: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
nn: Navigasjon

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
nn: Klarte ikkje lasta KompareNavigationPart: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
nn: &Opna diff-fil …

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
nn: &Samanlikna filer …

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
nn: &Flett URL med diff-fil …

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
nn: Vis &tekstvising

en:  0 of 0 differences
nn:  0 av 0 skilnadar

en:  0 of 0 files
nn:  0 av 0 filer

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
nn[0]:  %2 av %1 fil
nn[1]:  %2 av %1 filer

en:  %1 file  |  %1 files
nn[0]:  %1 fil
nn[1]:  %1 filer

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
nn[0]:  %2 av %1 skilnadar, %3 lagd over
nn[1]:  %2 av %1 skilnadar, %3 lagde over

en:  %1 difference  |  %1 differences
nn[0]:  %1 skilnad
nn[1]:  %1 skilnadar

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
nn: Flett fil/mappe med utdata frå diff

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
nn: Fil/mappe

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
nn: Utdata frå diff

[ctx: @action:button]
en: Blend
nn: Flett

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
nn: Flett denne fila eller mappa med diff-dataa

[ctx: @infor:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
nn: Dersom du har oppgjeve ei fil eller ei mappe og ei fil som inneheld utdata frå diff i dette dialogvindauget, er denne knappen tilgjengeleg. Dersom ein trykkjer på han, vert hovudvisinga i Kompare opna. Der er utdataa frå fila/filene fletta med utdataafrå diff slik at du kan leggja over skilnadene til fila/filene.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
nn: Samanlikna filer eller mapper

[ctx: @title:group]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: @title:group]
en: Destination
nn: Mål

[ctx: @action:button]
en: Compare
nn: Samanlikna

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
nn: Samanlikna desse filene og mappene

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
nn: Dersom du har valt to filer eller mapper i felta i dette dialogvindauget, vil denne knappen vera tilgjengeleg. Dersom du trykkjer på han, byrjar samanlikninga av dei valde filene eller mappene.

[ctx: @title:window]
en: Text View
nn: Tekstvising

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

[ctx: @title:tab]
en: Files
nn: Filer

en: Here you can enter the files you want to compare.
nn: Her vel du kva filer som skal samanliknast.

en: Here you can change the options for comparing the files.
nn: Her kan du endra på innstillingane for samanlikning av filer.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Here you can change the options for the view.
nn: Her kan du endra på innstillingane for utsjånad.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
nn: Klarar ikkje finna ekskluderingsfila. Du må oppgje ei anna fil.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
nn: Eit program for å visa skilnadene mellom filer som òg kan laga diff-filer

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
nn: © 2001–2004 John Firebaugh
    © 2001–2005 og 2009 Otto Bruggeman
    © 2004–2005 Jeff Snyder
    © 2007–2012 Kevin Kofler

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Developer
nn: Utviklar

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Kompare icon artist
nn: Ikonteiknar for Kompare

en: A lot of good advice
nn: Mange gode råd

en: Cervisia diff viewer
nn: Diffvisar for Cervisia

en: This will compare URL1 with URL2
nn: Dette samanliknar URL1 med URL2

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
nn: Dette opnar URL1, som bør vera utdata frå diff. URL1 kan også vera ein «-», og då vert det lese frå standard inndata. Kan for eksempel brukast slik: «cvs diff | kompare -o -». Kompare ser då etter om det kan finna originalfila/-filene og så flette denne/desse inn i utdataa frå diff og visa resultatet. -n slår av dette.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
nn: Dette flettar URL2 med URL1, URL2 bør vera utdata frå diff og URL1 fila eller mappa som desse skal flettast inn i.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
nn: Slår av automatisk søking etter originalfil(er) når «-» vert brukt som URL med valet -o.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
nn: Bruk dette til å oppgje teiknkoding ved bruk frå kommandolinja. Standard er lokal koding dersom ikkje anna er valt.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
nn: Diff-program

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
nn: Her kan du velja eit anna diff-program. Standard diff-program på Solaris støttar ikkje alle innstillingane som GNU-versjonen gjer. På denne måten kan du velja den versjonen du føretrekk.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
nn: Vel formatet på utdataa frå diff. «Sameint» er det mest brukte formatet, fordi det er så lett å lesa. KDE-utviklarane likar dette formatet best, så bruk det dersom du skal senda rettingar til dei.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
nn: Format på utdata

[ctx: @option:radio format type]
en: Context
nn: Kontekst

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
nn: Sameint

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
nn: Kontekstlinjer

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
nn: Talet på kontekstlinjer er vanlegvis to eller tre. Dette gjer diff-en lesbar og brukbar i dei fleste tilfelle. Meir enn tre linjer vil berre gjera diff-en unødvendig stor.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
nn: Talet på samanhengslinjer:

[ctx: @title:group]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
nn: &Sjå på nye filer som tomme

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -N ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
nn: Viss dette er slått på, vil diff-en sjå på filer som berre finst i éi av mappene som tomme i den andre. Dette tyder at fila vert samanlikna med ei tom fil, og difor vil dukka opp som éi stor innsetjing eller sletting.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
nn: &Sjå etter mindre endringar

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -v ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
nn: Viss dette er slått på, vil diff-en prøve å finne færre endringar, ved bruk av meir minne.

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
nn: &Klargjer for store filer

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -H ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
nn: Dette valet lèt diff-en laga betre diff-ar ved bruk av store filer. Men definisjonen på stor er ukjend.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
nn: &Ignorer endring av små/store bokstavar

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -i ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
nn: Viss dette valet for å ignorera endringar mellom store og små bokstavar er slått på, vil ikkje diff-en visa skilnad når noko i ei fil vert endra til NoKo i den andre.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
nn: Ignorer regulært uttrykk:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -I ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
nn: Viss dette er slått på, vil diff-en ignorera linjer som stemmer med det regulære uttrykket.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
nn: Skriv inn det regulære uttrykket som skal brukast til
    å ignorera linjene som stemmer med det her.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
nn: Tomrom

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
nn: G&jer om tabulatorar til mellomrom i utdataa

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -t ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
nn: Dette valet gjev ikkje alltid rett resultat. Grunna denne utvidinga, kan Kompare ha problem med å ta i bruk endringa i målfila.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
nn: I&gnorer tomme linjer som er lagde til eller fjerna

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -B ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
nn: Dette kan vera nyttig i tilfelle der kjeldekode har vorte omorganisert og tomme linjer har vorte lagde til eller fjerna for å gjera han lettare å lesa.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
nn: Ig&norer endringar i mengda tomrom

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -b ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
nn: Viss du ikkje er interessert i endringar som gjeld, for eksempel, endringar i innrykk, kan du bruka dette valet.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
nn: Ign&orer alt tomrom

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -w ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
nn: Dette er nyttig når du vil sjå viktige endringar utan å verta forstyrra av alle endringane i tomrom.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
nn: Igno&rer endringar grunna omgjering av tabulatorar

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
nn: Dette tilsvarar valet -E ved køyring av diff på kommandolinja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
nn: Viss ei endring skuldast at tabulatorar har vorte utvida til mellomrom i den andre fila, vil dette valet sørgja for at slike ikkje vert viste. Kompare har for tida problem med å ta i bruk slike endringar, så bruk dette valet med varsemd.

[ctx: @title:tab]
en: Options
nn: Innstillingar

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
nn: Filmønster som skal utelatast

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
nn: Dersom det er kryssa av her, kan du skriva inn eit skalmønster i tekstboksen til høgre, eller velja oppføringar frå lista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
nn: Her kan du leggja til eller fjerna eit skalmønster, eller velja éi eller fleire oppføringar frå lista.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
nn: Fil med filnamn som skal utelatast

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
nn: Dersom det er kryssa av her, kan du skriva inn eit filnamn i boksen nedanfor.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
nn: Her kan du skriva inn adressa til ei fil som inneheld skalmønster som skal ignorerast under samanlikninga av filene.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
nn: Fila du vel i dialogvindauget som dukkar opp når du trykkjer på han, vert lagt til i tekstruta til venstre for denne knappen.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
nn: Utelat

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
nn: Vel fil

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
nn: Vel mappe

[ctx: @title:group]
en: Encoding
nn: Teiknkoding

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
nn: Standard

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nn: Vel mappe

[ctx: @title:window]
en: Select File
nn: Vel fil

[ctx: @title:group]
en: Colors
nn: Fargar

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
nn: Farge på det som er fjerna:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
nn: Farge på det som er endra:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
nn: Farge på det som er lagt til:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
nn: Farge på det som er lagt over:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
nn: Rulling på musehjulet

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
nn: Tal på linjer:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
nn: Mellomrom med tabulator

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
nn: Talet på mellomrom ein tabulator lagar:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
nn: Tekstskrift

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
nn: Skrift:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nn: Skrifter

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
nn: Kjeldemappe

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
nn: Målmappe

[ctx: @title:column]
en: Source File
nn: Kjeldefil

[ctx: @title:column]
en: Destination File
nn: Målfil

[ctx: @title:column]
en: Source Line
nn: Kjeldelinje

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
nn: Mållinje

[ctx: @title:column]
en: Difference
nn: Skilnad

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
nn[0]: Legg over: Endringar i %1 linje vart omgjorde
nn[1]: Legg over: Endringar i %1 linjer vart omgjorde

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
nn[0]: Endra éi linje
nn[1]: Endra %1 linjer

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
nn[0]: Legg over: Innsetjinga av éi linje vart omgjorde
nn[1]: Legg over: Innsetjinga av %1 linjer vart omgjorde

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
nn[0]: Sette inn éi linje
nn[1]: Sette inn %1 linjer

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
nn[0]: Legg over: Slettinga av éi linje vart omgjord
nn[1]: Legg over: Slettinga av %1 linjer vart omgjord

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
nn[0]: Sletta éi linje
nn[1]: Sletta %1 linjer

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: @action]
en: Save &All
nn: L&agra alt

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
nn: Lagra &diff-fil …

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
nn: Byt om kjelde og mål

[ctx: @action]
en: Show Statistics
nn: Vis statistikk

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
nn: Oppdater diff

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
nn: <qt>URL-en <b>%1</b> kan ikkje lastast ned.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
nn: <qt>URL-en <b>%1</b> finst ikkje på systemet ditt.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
nn: Innstillingar for diff

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
nn: Lagra .diff-fil

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
nn: Rettefiler (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
nn: Køyrer diff …

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
nn: Tolkar utdata frå diff …

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
nn: Samanliknar fila %1 med fila %2

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
nn: Samanliknar filene i %1 med filene i %2

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
nn: Viser utdataa til diff frå %1

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
nn: Flettar utdataa til diff frå %1 inn i fila %2

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
nn: Flettar utdataa til diff frå %1 inn i mappa %2

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
nn: Du har gjort endringar i målfila/målfilene.
    Vil du lagra dei?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
nn: Vil du lagra endringane?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
nn: Sameint

[ctx: @item diff format]
en: Context
nn: Kontekst

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
nn: Inga diff-fil, eller ikkje noko filpar det har vorte køyrt diff på. Derfor er ikkje statistikken tilgjengeleg.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
nn: Diff-statistikk

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
nn: Statistikk:
    
    Gammal fil: %1
    Ny fil: %2
    
    Format: %3
    Talet på klumpar: %4
    Talet på skilnadar: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
nn: Statistikk:
    
    Talet på filer i diff-fila: %1
    Format: %2
    
    Gjeldande gammal fil: %3
    Gjeldande ny fil: %4
    
    Talet på klumpar: %5
    Talet på skilnadar: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
nn: &Skilnad

[ctx: @title:window]
en: Preferences
nn: Innstillingar

[ctx: @title:tab]
en: View
nn: Vising

[ctx: @title]
en: View Settings
nn: Visingsinnstillingar

[ctx: @title]
en: Diff Settings
nn: Innstillingar for diff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
nn: &Samanheng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
nn: &Vanleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
nn: &Sameina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
nn: &Side-om-side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
nn: Talet på samanhengslinjer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
nn: Sjå etter mindre endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
nn: Klargjer for store filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
nn: Ignorer endring av små/store bokstavar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
nn: Gjer om tabulatorar til mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
nn: Ignorer tomme linjer som er lagde til eller fjerna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
nn: Ignorer endringar i tomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
nn: Vis funksjonsnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
nn: Samanlikna mappene etter kvart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
nn: Sjå på nye filer som tomme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
nn: Køyr diff i

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
nn: Kommandolinje
