kompare - en to sa translation catalogue (190 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
sa: अस्माकं KompareViewPart: %1 लोड् कर्तुं न शक्तवान्

[ctx: @title:window]
en: Navigation
sa: नौकायानम्

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
sa: अस्माकं KompareNavigationPart: %1 लोड् कर्तुं न शक्तवान्

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
sa: &सञ्चिकानां तुलनां कुर्वन्तु...

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
sa: &Diff इत्यनेन सह URL मिश्रयन्तु...

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
sa: T&ext दृश्यं दर्शयतु

en:  0 of 0 differences
sa:  0 of 0 भेदाः

en:  0 of 0 files
sa:  0 of 0 सञ्चिकाः

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
sa[0]:  %1 सञ्चिकायाः %2
sa[1]:  %1 सञ्चिकानां %2

en:  %1 file  |  %1 files
sa[0]:  %1 सञ्चिका
sa[1]:  %1 सञ्चिकाः

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
sa[0]:  %1 भेदस्य %2, %3 प्रयुक्तम्
sa[1]:  %1 भेदानाम् %2, %3 प्रयुक्तम्

en:  %1 difference  |  %1 differences
sa[0]:  %1 भेदः
sa[1]:  %1 भेदाः

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
sa: diff Output इत्यनेन सह File/Folder इत्यस्य मिश्रणं कुर्वन्तु

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
sa: सञ्चिका/पुटम्

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
sa: Diff Output इति

[ctx: @action:button]
en: Blend
sa: मिश्रण

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
sa: एतां सञ्चिकां वा पुटं वा diff आउटपुट् इत्यनेन सह मिश्रयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
sa: Files अथवा Folders इत्यस्य तुलनां कुर्वन्तु

[ctx: @title:group]
en: Source
sa: स्रोतः

[ctx: @title:group]
en: Destination
sa: गन्तव्य

[ctx: @action:button]
en: Compare
sa: तूल

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
sa: एताः सञ्चिकाः अथवा पुटं तुलनां कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
sa: यदि भवान् अस्मिन् संवादे क्षेत्रेषु २ सञ्चिकानामानि वा २ पुटं वा प्रविष्टवान् तर्हि एतत् बटनं सक्षमं भविष्यति तथा च एतत् नुदने प्रविष्टानां सञ्चिकानां अथवा पुटस्य तुलना आरभ्यते

[ctx: @title:window]
en: Text View
sa: पाठदृश्यम्

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sa: &संचिका

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

[ctx: @title:tab]
en: Files
sa: सञ्चिकाः

en: Here you can enter the files you want to compare.
sa: अत्र भवन्तः तुलनां कर्तुम् इच्छन्ति सञ्चिकाः प्रविष्टुं शक्नुवन्ति ।

en: Here you can change the options for comparing the files.
sa: अत्र भवन्तः सञ्चिकानां तुलनायाः विकल्पान् परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

en: Here you can change the options for the view.
sa: अत्र भवन्तः दृश्यस्य विकल्पान् परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
sa: सञ्चिकानां बहिष्कारार्थं प्रयुक्ता सञ्चिका न लभ्यते, कृपया अन्यां सञ्चिकां निर्दिशन्तु ।

en: Kompare
sa: तुलने

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
sa: सञ्चिकानां मध्ये भेदं द्रष्टुं वैकल्पिकरूपेण च diff जनयितुं प्रोग्राम्

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
sa: (ग) 2001-2004 जॉन फायरबाउ, (ग) 2001-2005,2009 ओटो ब्रुगेमैन, (ग) 2004-2005 जेफ स्नाइडर, (ग) 2007-2012 केविन कोफ्लर

en: John Firebaugh
sa: जॉन फायरबाउ

en: Author
sa: लेखकः

en: Otto Bruggeman
sa: ओटो ब्रुग्गेमैन

en: Jeff Snyder
sa: जेफ् स्नाइडर

en: Developer
sa: विकासकः

en: Kevin Kofler
sa: केविन् कोफ्लर

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Chris Luetchford
sa: क्रिस लुएचफोर्ड

en: Kompare icon artist
sa: आइकन कलाकार की तुलना करें

en: Malte Starostik
sa: माल्टे स्टारोस्टिक

en: A lot of good advice
sa: बहु उत्तमः सल्लाहः

en: Bernd Gehrmann
sa: बर्न्ड गेहर्मन्

en: Cervisia diff viewer
sa: Cervisia diff दर्शक

en: This will compare URL1 with URL2
sa: एतेन URL1 इत्यस्य तुलना URL2 इत्यनेन सह भविष्यति

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
sa: एतेन URL1 उद्घाट्यते तथा च इदं diff output इति अपेक्षा भविष्यति । URL1 '-' अपि भवितुम् अर्हति ततः मानकनिवेशात् पठिष्यति । उदाहरणार्थं cvs diff | कम्परे -ओ - । Kompare एकं जाँचं करिष्यति यत् सः मूलसञ्चिकां (सञ्चिकाः) अन्वेष्टुं शक्नोति वा ततः मूलसञ्चिकां (सञ्चिकाः) diffoutput मध्ये मिश्रयित्वा दर्शके तत् दर्शयति । -n चेकं निष्क्रियं करोति।

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
sa: एतेन URL2 URL1 मध्ये मिश्रणं भविष्यति, URL2 diff output इति अपेक्षितं भवति तथा URL1 इति सञ्चिका अथवा पुटं यस्मिन् diffoutput मिश्रयितुं आवश्यकम् अस्ति ।

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
sa: -o विकल्पेन सह URL रूपेण '-' इत्यस्य उपयोगं कुर्वन् स्वयमेव मूलसञ्चिका(सञ्चिकाः) अन्वेष्टुं जाँचं निष्क्रियं करोति ।

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
sa: आदेशपङ्क्तौ आह्वानं कुर्वन् एन्कोडिंग् निर्दिष्टुं एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु । यदि न निर्दिष्टं तर्हि पूर्वनिर्धारितरूपेण स्थानीयसङ्केतनं भविष्यति ।

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
sa: अत्र भिन्नं diff प्रोग्राम् चिन्वितुं शक्नुवन्ति । Solaris इत्यत्र मानक diff कार्यक्रमः सर्वान् विकल्पान् समर्थयति न यत् GNU संस्करणं करोति । एवं भवन्तः तत् संस्करणं चिन्वितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
sa: diff द्वारा उत्पन्नस्य आउटपुट् इत्यस्य प्रारूपं चिनोतु । एकीकृतः एव अधिकतया प्रयुक्तः यतः सः अतीव पठनीयः अस्ति । KDE विकासकाः एतत् प्रारूपं सर्वोत्तमरूपेण रोचन्ते अतः पैच प्रेषणार्थं तस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

[ctx: @title:group]
en: Output Format
sa: आउटपुट प्रारूप

[ctx: @option:radio format type]
en: Context
sa: सन्दर्भ

[ctx: @option:radio format type]
en: Normal
sa: सामान्य

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
sa: एकीकृत

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
sa: सन्दर्भपङ्क्तयः

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
sa: सन्दर्भपङ्क्तयः सामान्यतया २ वा ३ वा भवति एतेन अधिकांशप्रसङ्गेषु diff पठनीयं प्रयोज्यञ्च भवति । ३ रेखाभ्यः अधिकाः केवलं अनावश्यकरूपेण diff इत्येतत् प्रफुल्लयिष्यति ।

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
sa: सन्दर्भपङ्क्तयः संख्या :

[ctx: @title:tab]
en: Format
sa: प्रारूप

[ctx: @title:group]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
sa: &नवीनसञ्चिकाः रिक्तरूपेण व्यवहरन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
sa: एषः विकल्पः -N diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
sa: एतत् विकल्पं सक्षमं कृत्वा diff केवलं एकस्मिन् निर्देशिकायां विद्यमानं सञ्चिकां अन्यस्मिन् निर्देशिकायां रिक्तं इति व्यवहरति । अस्य अर्थः अस्ति यत् सञ्चिका रिक्तसञ्चिकायाः सह तुलना कृता अस्ति अतः एकं महत् निवेशनं वा लोपं वा दृश्यते ।

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
sa: &लघुपरिवर्तनानि अन्वेष्टुम्

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
sa: एतत् -d diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
sa: एतत् विकल्पं सक्षमं कृत्वा diff किञ्चित् अधिकं प्रयतते (अधिकस्मृतेः मूल्येन) न्यूनानि परिवर्तनानि अन्वेष्टुं ।

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
sa: बृहत् सञ्चिकानां कृते O&ptimize

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
sa: एतत् -H diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
sa: एषः विकल्पः diff इत्यनेन बृहत् सञ्चिकानां उपयोगे उत्तमं diffs कर्तुं शक्नोति । बृहत् इति परिभाषा तथापि कुत्रापि न प्राप्यते।

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
sa: &प्रकरणे परिवर्तनस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
sa: एतत् -i diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
sa: सक्षमीकरणे परिवर्तनं उपेक्षितुं एतेन विकल्पेन सह, यदा एकस्मिन् सञ्चिकायां किमपि अन्यस्मिन् सञ्चिकायां SoMEthing इति परिवर्तितं भवति तदा diff भेदं न सूचयिष्यति ।

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
sa: regexp इत्यस्य अवहेलना कुर्वन्तु:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
sa: एषः विकल्पः -I diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
sa: यदा एतत् चेकबॉक्सं सक्षमं भवति तदा diff इत्यस्य विकल्पः दीयते यत् diff इत्यनेन नियमितव्यञ्जनेन सह सङ्गताः रेखाः उपेक्षिताः भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
sa: अत्र नियमितव्यञ्जनं योजयन्तु यत् भवान् उपयोक्तुं इच्छति
    तत्सङ्गतपङ्क्तयः उपेक्षितुं ।

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
sa: श्वेतस्थानम्

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
sa: E&xpand ट्याब्स् आउटपुट् मध्ये रिक्तस्थानेषु

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
sa: एषः विकल्पः -t diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
sa: एषः विकल्पः सर्वदा सम्यक् परिणामं न जनयति । अस्य विस्तारस्य कारणात् Kompare इत्यस्य गन्तव्यसञ्चिकायां परिवर्तनं प्रयोक्तुं समस्या भवितुम् अर्हति ।

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
sa: I&gnore इत्यनेन रिक्तपङ्क्तयः योजिताः वा निष्कासिताः वा

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
sa: एषः विकल्पः -B diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
sa: एतत् तेषु परिस्थितिषु अतीव उपयोगी भवितुम् अर्हति यत्र कोडः पुनर्गठितः अस्ति तथा च पठनीयतां सुधारयितुम् रिक्तपङ्क्तयः योजिताः अथवा निष्कासिताः सन्ति ।

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
sa: Ig&nore श्वेतस्थानस्य परिमाणे परिवर्तनं करोति

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
sa: एषः विकल्पः -b diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
sa: यदि भवान्, उदाहरणार्थं, इण्डेन्टेशन-परिवर्तनस्य कारणेन उत्पद्यमानभेदेषु अरुचिं करोति तर्हि एतत् विकल्पं उपयुज्यताम् ।

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
sa: Ign&ore सर्वाणि श्वेतस्थानानि

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
sa: एषः विकल्पः -w diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
sa: एतत् सर्वैः श्वेतस्थानपरिवर्तनैः अभिभूतं न कृत्वा महत्त्वपूर्णपरिवर्तनानि द्रष्टुं उपयोगी भवति ।

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
sa: ट्याब् विस्तारस्य कारणेन Igno&re परिवर्तनं भवति

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
sa: एषः विकल्पः -E diff विकल्पेन सह सङ्गच्छते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
sa: यदि अन्यसञ्चिकायां ट्याब्स् रिक्तस्थानेषु विस्तारिताः इति कारणेन परिवर्तनं भवति तर्हि एषः विकल्पः एते न दृश्यन्ते इति सुनिश्चितं करिष्यति । Kompare इत्यस्य सम्प्रति एतादृशपरिवर्तनानि प्रयोक्तुं काश्चन समस्याः सन्ति अतः यदा भवान् एतत् विकल्पं उपयुङ्क्ते तदा सावधानाः भवन्तु ।

[ctx: @title:tab]
en: Options
sa: विकल्पाः

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
sa: बहिष्कारं कर्तुं सञ्चिकाप्रतिरूपम्

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
sa: यदि एतत् परीक्षितं भवति तर्हि दक्षिणभागे पाठपेटिकायां शेल्-प्रतिरूपं प्रविष्टुं वा सूचीतः प्रविष्टयः चिन्वितुं वा शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
sa: अत्र भवान् शेल्-प्रतिरूपं प्रविष्टुं वा निष्कासयितुं वा सूचीतः एकं वा अधिकं वा प्रविष्टिं चिन्वितुं वा शक्नोति ।

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
sa: बहिष्कृत्य Filenames इत्यनेन सह सञ्चिका

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
sa: यदि एतत् परीक्षितम् अस्ति तर्हि अधोलिखिते संयोजनपेटिकायां सञ्चिकानाम प्रविष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
sa: अत्र भवन्तः पुटस्य तुलनाकाले उपेक्षितुं शेल्-प्रतिमानयुक्तायाः सञ्चिकायाः URL प्रविष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
sa: भवता संवादे यत्किमपि सञ्चिकां चिनोति यत् भवता क्लिक् कृत्वा पोप् अप भवति तत् अस्य बटनस्य वामभागे संवादे स्थापितं भविष्यति ।

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
sa: बहिष्कारं कुरुत

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
sa: सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
sa: फोल्डरं चिनोतु

[ctx: @title:group]
en: Encoding
sa: एन्कोडिंग्

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sa: Folder इति चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Select File
sa: File इति चिनोतु

[ctx: @title:group]
en: Colors
sa: वर्णाः

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
sa: निष्कासितः वर्णः :

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
sa: परिवर्तितः वर्णः :

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
sa: वर्णः योजितः :

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
sa: प्रयुक्तः वर्णः :

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
sa: मूषकचक्रम्

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
sa: पङ्क्तयः संख्या :

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
sa: Tabs to Spaces इति

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
sa: ट्याब् वर्णं परिवर्तयितुं रिक्तस्थानानां संख्या:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
sa: पाठ फॉन्ट

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
sa: फन्ट् :

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
sa: आकृति:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sa: फॉन्ट्

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
sa: स्रोतपुटम्

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
sa: गन्तव्यपुटम्

[ctx: @title:column]
en: Source File
sa: स्रोतसञ्चिका

[ctx: @title:column]
en: Destination File
sa: गन्तव्यसञ्चिका

[ctx: @title:column]
en: Source Line
sa: स्रोत रेखा

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
sa: गन्तव्यरेखा

[ctx: @title:column]
en: Difference
sa: अंतरण

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
sa[0]: प्रयुक्तम्: %1 रेखायां कृतानि परिवर्तनानि अकृतानि
sa[1]: प्रयुक्तम्: %1 रेखासु कृतानि परिवर्तनानि अकृतानि

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
sa[0]: %1 रेखा परिवर्तिता
sa[1]: %1 पङ्क्तयः परिवर्तिताः

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
sa[0]: प्रयुक्तम्: %1 रेखायाः सम्मिलनम् अकृतम्
sa[1]: प्रयुक्तम्: %1 रेखानां सम्मिलनम् अकृतम्

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
sa[0]: %1 रेखा निवेशिता
sa[1]: %1 पङ्क्तयः सम्मिलिताः

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
sa[0]: प्रयुक्तम्: %1 रेखायाः विलोपनं अकृतम्
sa[1]: प्रयुक्तम्: %1 पङ्क्तयः विलोपनम् अकृतम्

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
sa[0]: %1 पङ्क्तिः विलोपिता
sa[1]: %1 पङ्क्तयः विलोपिताः

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
sa: गन्तव्येन सह स्रोतः अदला-बदली कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Show Statistics
sa: सांख्यिकी दर्शयतु

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
sa: ताजगी Diff

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
sa: <qt>URL <b>%1</b> अवतरणं कर्तुं न शक्यते ।</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
sa: <qt>भवतः प्रणाल्यां URL <b>%1</b> नास्ति ।</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
sa: Diff विकल्पाः

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
sa: .विभेदं रक्षतु

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
sa: पैच सञ्चिकाः (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
sa: रनिंग डिफ...

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
sa: पार्सिंग diff आउटपुट...

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
sa: %1 सञ्चिकायाः %2 सञ्चिकायाः सह तुलना

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
sa: %1 मध्ये सञ्चिकानां %2 मध्ये सञ्चिकाभिः सह तुलना

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
sa: %1 तः diff आउटपुट् द्रष्टुं

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
sa: %1 तः %2 सञ्चिकायां diff आउटपुट् मिश्रणम्

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
sa: %1 तः %2 पुटस्य मध्ये diff आउटपुट् मिश्रणम्

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
sa: भवता गन्तव्यसञ्चिका(सञ्चिकासु) परिवर्तनं कृतम् ।
    किं त्वं तान् तारयितुम् इच्छसि ?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
sa: परिवर्तनं रक्षतु?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
sa: एकीकृत

[ctx: @item diff format]
en: Context
sa: सन्दर्भ

[ctx: @item diff format]
en: RCS
sa: आर सी एस

[ctx: @item diff format]
en: Ed
sa: एड

[ctx: @item diff format]
en: Normal
sa: सामान्य

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
sa: न कोऽपि diff सञ्चिका, अथवा कोऽपि 2 सञ्चिकाः diff न कृताः । अतः कोऽपि आँकडा उपलब्धः नास्ति।

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
sa: सांख्यिकी : १.
    
    पुरातनसञ्चिका: %1
    नूतनसञ्चिका: %2
    
    प्रारूपः %3
    हङ्कानां संख्या : %4
    भेदानाम् संख्या : %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
sa: सांख्यिकी : १.
    
    diff सञ्चिकायां सञ्चिकानां संख्या: %1
    प्रारूपः %2
    
    वर्तमानपुराणसञ्चिका: %3
    वर्तमान नूतनसञ्चिका: %4
    
    हङ्कानां संख्या : %5
    भेदानाम् संख्या : %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
sa: &अंतरण

[ctx: @title:window]
en: Preferences
sa: प्राधान्यानि

[ctx: @title:tab]
en: View
sa: दृश्यं

[ctx: @title]
en: View Settings
sa: सेटिंग्स् पश्यन्तु

[ctx: @title]
en: Diff Settings
sa: Diff सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
sa: प्रारूप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
sa: &सन्दर्भ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_EdRB)
en: Ed
sa: एड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
sa: &सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RCSRB)
en: RCS
sa: आर सी एस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
sa: &एकीकृत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
sa: &पार्श्वतः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
sa: सन्दर्भपङ्क्तयः संख्या :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
sa: विकल्पाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
sa: लघुतरपरिवर्तनानि अन्वेष्टुम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
sa: बृहत् सञ्चिकानां कृते अनुकूलनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
sa: प्रकरणे परिवर्तनस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
sa: ट्याब्स् रिक्तस्थानेषु विस्तारयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
sa: योजितानि अथवा निष्कासितानि रिक्तपङ्क्तयः अवहेलयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
sa: श्वेतस्थाने परिवर्तनस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
sa: कार्यनामानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
sa: पुनरावर्तनीयरूपेण पुटस्य तुलनां कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
sa: नूतनानि सञ्चिकाः रिक्तानि इति व्यवहरन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
sa: आदेशपङ्क्तिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
sa: cd dir && diff -udHprNa -- स्रोत गन्तव्य
