kompare - en to sl translation catalogue (184 entries)

en: Could not load our KompareViewPart: %1
sl: Ni bilo mogoče naložiti KompareViewPart: %1

[ctx: @title:window]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

en: Could not load our KompareNavigationPart: %1
sl: Ni bilo mogoče naložiti našega KompareNavigationPart: %1

[ctx: @action]
en: &Open Diff...
sl: &Odpri diff...

[ctx: @action]
en: &Compare Files...
sl: Primerjaj datoteki...

[ctx: @action]
en: &Blend URL with Diff...
sl: Zlij URL z diff...

[ctx: @action]
en: Show T&ext View
sl: Pokaži b&esedilni prikaz

en:  0 of 0 differences
sl:  0 od 0 razlik

en:  0 of 0 files
sl:  0 od 0 datotek

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
sl[0]:  %2 od %1 datoteke
sl[1]:  %2 od %1 datotek
sl[2]:  %2 od %1 datotek
sl[3]:  %2 od %1 datotek

en:  %1 file  |  %1 files
sl[0]:  %1 datoteka
sl[1]:  %1 datoteki
sl[2]:  %1 datoteke
sl[3]:  %1 datotek

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
sl[0]:  %2 od %1 razlike, %3 uveljavljenih
sl[1]:  %2 od %1 razlik, %3 uveljavljenih
sl[2]:  %2 od %1 razlik, %3 uveljavljenih
sl[3]:  %2 od %1 razlik, %3 uveljavljenih

en:  %1 difference  |  %1 differences
sl[0]:  %1 razlika
sl[1]:  %1 razliki
sl[2]:  %1 razlike
sl[3]:  %1 razlik

[ctx: @title:window]
en: Blend File/Folder with diff Output
sl: Zlij datoteko/mapo z izhodom diff

[ctx: @title:group]
en: File/Folder
sl: Datoteka/Mapa

[ctx: @title:group]
en: Diff Output
sl: Izhod diff

[ctx: @action:button]
en: Blend
sl: Zlij

[ctx: @info:tooltip]
en: Blend this file or folder with the diff output
sl: Zlij to datoteko ali mapo z izpisom diff

[ctx: @infor:whatsthis]
en: If you have entered a file or folder name and a file that contains diff output in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will open kompare's main view where the output of the entered file or files from the folder are mixed with the diff output so you can then apply the difference(s) to a file or to the files.
sl: Če ste vnesli ime datoteke ali mape in ime datoteke, ki vsebuje izhod diff-a, bo ta gumb omogočen in po kliku nanj bo Kompare prikazal združen izhod vnesene datoteke ali datotek iz map in izhoda diff-a. Na ta način lahko uveljavite spremembe želene datoteke.

[ctx: @title:window]
en: Compare Files or Folders
sl: Primerjaj datoteke ali mape

[ctx: @title:group]
en: Source
sl: Vir

[ctx: @title:group]
en: Destination
sl: Cilj

[ctx: @action:button]
en: Compare
sl: Primerjaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Compare these files or folders
sl: Primerjaj te datoteke ali mape

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you have entered 2 filenames or 2 folders in the fields in this dialog then this button will be enabled and pressing it will start a comparison of the entered files or folders.
sl: Če ste vnesli 2 datoteki ali 2 mapi v polja tega pogovornega okna, potem bo ta gumb omogočen in s pritiskom nanj se bo pričelo primerjanje vnesenih datotek ali map.

[ctx: @title:window]
en: Text View
sl: Besedilni prikaz

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @title:tab]
en: Files
sl: Datoteke

en: Here you can enter the files you want to compare.
sl: Tukaj lahko vnesete datoteke ki jih želite primerjati.

en: Here you can change the options for comparing the files.
sl: Tukaj lahko spremenite možnosti za primerjavo datotek.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sl: Videz

en: Here you can change the options for the view.
sl: Tukaj lahko spremenite možnosti pogleda.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
sl: Datoteke, ki naj bi bila uporabljena za izločanje datotek, ni bilo mogoče najti. Podajte drugo datoteko.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
sl: Program za ogled razlik med datotekama, ki lahko dodatno ustvari datoteke sprememb (diff)

en: Author
sl: Avtor

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Kompare icon artist
sl: Umetnik, ki je ustvaril ikone za Kompare

en: A lot of good advice
sl: Mnogo dobrih nasvetov

en: Cervisia diff viewer
sl: Pregledovalnik diff za Cervisio

en: This will compare URL1 with URL2
sl: To bo primerjalo URL1 z URL2

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
sl: To bo odprlo URL1, za katerega se pričakuje, da je izhod diff-a. URL1 je lahko tudi »-«, kar pomeni branje iz standardnega vhoda. Lahko se uporabi tako: cvs diff | kompare -o -. Kompare bo poskušal najti izvorne datoteke in združiti izvirnike z izhodom diff-a ter prikazati to v pregledovalniku. Možnost -n onemogoči iskanje izvirnikov.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
sl: To bo zmešalo URL2 v URL1. Pričakuje se, da je URL2 izpis diff in URL1 datoteka ali mapa, v katero se zmeša izpis diff.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
sl: Onemogoči preverjanje samodejnega iskanja prvotne datoteke, ko se uporablja »-« kot URL z možnostjo -o.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
sl: Uporabite to, da navedete kodiranje, ko ga kličete iz ukazne vrstice. Če ni določeno, bo privzeto uporabljeno krajevno kodiranje.

[ctx: @title:group]
en: Diff Program
sl: Program za diff

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
sl: Tu lahko izberete drug diff program. Na Solarisu običajen diff ne podpira vseh možnosti, ki jih podpira različica GNU. Tako način lahko izberete tisto različico.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the format of the output generated by diff. Unified is the one that is used most frequently because it is very readable. The KDE developers like this format the best so use it for sending patches.
sl: Izberite obliko, ki jo bo ustvaril diff. Enotna oblika se uporablja najpogosteje, ker je dobro berljiva. Razvijalci KDE imajo najraje prav to obliko, zato pošiljajte popravke v tej obliki.

[ctx: @title:group]
en: Output Format
sl: Oblika izhoda

[ctx: @option:radio format type]
en: Context
sl: Kontekst

[ctx: @option:radio format type]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @option:radio format type]
en: Unified
sl: Enotno

[ctx: @title:group]
en: Lines of Context
sl: Vrstice konteksta

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of context lines is normally 2 or 3. This makes the diff readable and applicable in most cases. More than 3 lines will only bloat the diff unnecessarily.
sl: Število kontekstnih vrstic je običajno 2 ali 3. Tako je diff berljiv in uporaben v večini primerov. Več kot 3 vrstice bodo diff brez potrebe napihnile.

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of context lines:
sl: Število vrstic konteksta:

[ctx: @title:tab]
en: Format
sl: Oblika

[ctx: @title:group]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @option:check]
en: &Treat new files as empty
sl: Obravnavaj nove datoteke kot prazne

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -N diff option.
sl: To ustreza možnosti -N v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will treat a file that only exists in one of the directories as empty in the other directory. This means that the file is compared with an empty file and because of this will appear as one big insertion or deletion.
sl: Če omogočite to možnost, bo diff datoteko, ki obstaja samo v eni izmed map, obravnaval kot prazno v drugi mapi. To pomeni, da je datoteka primerjana s prazno datoteko in bo prikazana kot veliko območje za vstavljanje ali brisanje.

[ctx: @option:check]
en: &Look for smaller changes
sl: Išči manjše spremembe

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -d diff option.
sl: To ustreza možnosti -d v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option enabled diff will try a little harder (at the cost of more memory) to find fewer changes.
sl: Če omogočite to možnost, bo diff podrobneje iskal manjše spremembe (na račun večje porabe pomnilnika).

[ctx: @option:check]
en: O&ptimize for large files
sl: &Prilagodi za velike datoteke

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -H diff option.
sl: To ustreza možnosti -H v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option lets diff makes better diffs when using large files. The definition of large is nowhere to be found though.
sl: Ta možnost omogoči diff-u napraviti boljše diff-e ob primerjanju večjih datotek. Kaj pomeni večje, pa ni najti nikjer.

[ctx: @option:check]
en: &Ignore changes in case
sl: Prezri spremembe med velikimi/malimi črkami

[ctx: @info:tooltip]
en: This corresponds to the -i diff option.
sl: To ustreza možnosti -i v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this option to ignore changes in case enabled, diff will not indicate a difference when something in one file is changed into SoMEthing in the other file.
sl: Če označite to možnost, bo diff prezrl spremembo, ki nastane če v eni datoteki nekaj spremenite v nEKaJ.

[ctx: @option:check]
en: Ignore regexp:
sl: Regularni izraz za spregled:

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -I diff option.
sl: To ustreza možnosti -l v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this checkbox is enabled, an option to diff is given that will make diff ignore lines that match the regular expression.
sl: Če označite to možnost, bo diff prezrl vrstice, ki se ujemajo z regularnim izrazom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the regular expression here that you want to use
    to ignore lines that match it.
sl: Dodajte regularni izraz, ki ga želite uporabiti za to, da se
    spregledajo vrstice ki mu ustrezajo.

[ctx: @title:group]
en: Whitespace
sl: Presledni znak

[ctx: @option:check]
en: E&xpand tabs to spaces in output
sl: Na izhodu razširi tabulatorje v presledne znake

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -t diff option.
sl: To ustreza možnosti -t v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option does not always produce the right result. Due to this expansion Kompare may have problems applying the change to the destination file.
sl: Ta možnost ne bo vselej ustvarila pravi rezultat. Zaradi te razširitve, bo Kompare morda imel težave ob uveljavljanju sprememb v ciljni datoteki.

[ctx: @option:check]
en: I&gnore added or removed empty lines
sl: Prezri dodane ali odstranjene prazne vrstice

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -B diff option.
sl: To ustreza možnosti -B v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This can be very useful in situations where code has been reorganized and empty lines have been added or removed to improve legibility.
sl: To zna biti zelo uporabno v primerih, ko je bila koda reorganizirana in so bile ali odstranjene prazne vrstice, da bi se povečala berljivost.

[ctx: @option:check]
en: Ig&nore changes in the amount of whitespace
sl: Prezri spremembe v količini preslednih znakov

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -b diff option.
sl: To ustreza možnosti -b v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you are uninterested in differences arising due to, for example, changes in indentation, then use this option.
sl: Če vas ne zanimajo spremembe, ki so nastale npr. zaradi sprememb zamika, potem uporabite to možnost.

[ctx: @option:check]
en: Ign&ore all whitespace
sl: Prezri vse presledne znake

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -w diff option.
sl: To ustreza možnosti -w v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is useful for seeing the significant changes without being overwhelmed by all the white space changes.
sl: To je uporabno, če hočete videti večje spremembe, brez da bi bili preobremenjeni z vsemi spremembami preslednih znakov.

[ctx: @option:check]
en: Igno&re changes due to tab expansion
sl: P&rezri spremembe zaradi razširitve tabulatorjev

[ctx: @info:tooltip]
en: This option corresponds to the -E diff option.
sl: To ustreza možnosti -E v diffu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If there is a change because tabs have been expanded into spaces in the other file, then this option will make sure that these do not show up. Kompare currently has some problems applying such changes so be careful when you use this option.
sl: Če nastopi sprememba zaradi razširitve tabulatorjev v presledne znake v drugi datoteki, bo ta možnost preprečila, da bi se te spremembe pokazale. Kompare ima trenutno težave ob uveljavljanju takšnih sprememb, zato bodite previdni ob uporabi te možnosti.

[ctx: @title:tab]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @title:group]
en: File Pattern to Exclude
sl: Vzorec datotek, ki naj se izloči

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a shell pattern in the text box on the right or select entries from the list.
sl: Če je označena ta možnost, lahko vnesete vzorec za ukazno lupino v besedilno polje na desni ali pa izberete vnose s seznama.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter or remove a shell pattern or select one or more entries from the list.
sl: Tu lahko vnesete ali odstranite lupinski vzorec ali izberete enega ali več vnosov s seznama.

[ctx: @title:group]
en: File with Filenames to Exclude
sl: Datoteka z imeni datotek, ki naj se izločijo

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is checked you can enter a filename in the combo box below.
sl: Če je označena ta možnost, lahko vnesete ime datoteke v spustno polje spodaj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter the URL of a file with shell patterns to ignore during the comparison of the folders.
sl: Tu lahko vnesete URL ali datoteko z lupinskimi vzorci, ki se jih naj prezre med primerjanjem map.

[ctx: @info:tooltip]
en: Any file you select in the dialog that pops up when you click it will be put in the dialog to the left of this button.
sl: Katerakoli datoteka, ki jo izberete v pojavnem oknu, ki se pojavi ob kliku nanjo, bo postavljena v okno na levi strani tega gumba.

[ctx: @title:tab]
en: Exclude
sl: Izloči

[ctx: @info:tooltip]
en: Select file
sl: Izberite datoteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Select folder
sl: Izberite mapo

[ctx: @title:group]
en: Encoding
sl: Kodiranje

[ctx: @item:inlistbox encoding]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sl: Izberite mapo

[ctx: @title:window]
en: Select File
sl: Izberite datoteko

[ctx: @title:group]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: @label:chooser]
en: Removed color:
sl: Barva odstranjenega:

[ctx: @label:chooser]
en: Changed color:
sl: Barva spremenjenega:

[ctx: @label:chooser]
en: Added color:
sl: Barva dodanega:

[ctx: @label:chooser]
en: Applied color:
sl: Barva uveljavljenega:

[ctx: @title:group]
en: Mouse Wheel
sl: Miškin kolešček

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of lines:
sl: Število vrstic:

[ctx: @title:group]
en: Tabs to Spaces
sl: Tabulatorji v presledne znake

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spaces to convert a tab character to:
sl: Število preslednih znakov, v katere naj se pretvori tabulator:

[ctx: @title:group]
en: Text Font
sl: Pisava besedila

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
sl: Pisava:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sl: Pisave

[ctx: @title:column]
en: Source Folder
sl: Izvorna mapa

[ctx: @title:column]
en: Destination Folder
sl: Ciljna mapa

[ctx: @title:column]
en: Source File
sl: Izvorna datoteka

[ctx: @title:column]
en: Destination File
sl: Ciljna datoteka

[ctx: @title:column]
en: Source Line
sl: Izvorna vrstica

[ctx: @title:column]
en: Destination Line
sl: Ciljna vrstica

[ctx: @title:column]
en: Difference
sl: Razlika

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
sl[0]: Uveljavljeno: spremembe narejene v %1 vrstici so bile razveljavljene
sl[1]: Uveljavljeno: spremembe narejene v %1 vrsticah so bile razveljavljene
sl[2]: Uveljavljeno: spremembe narejene v %1 vrsticah so bile razveljavljene
sl[3]: Uveljavljeno: spremembe narejene v %1 vrsticah so bile razveljavljene

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
sl[0]: Spremenjena %1 vrstica
sl[1]: Spremenjeni %1 vrstici
sl[2]: Spremenjene %1 vrstice
sl[3]: Spremenjenih %1 vrstic

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
sl[0]: Uveljavljeno: razveljavljena je bila vstavitev %1 vrstice
sl[1]: Uveljavljeno: razveljavljena je bila vstavitev %1 vrstic
sl[2]: Uveljavljeno: razveljavljena je bila vstavitev %1 vrstic
sl[3]: Uveljavljeno: razveljavljena je bila vstavitev %1 vrstic

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
sl[0]: Vstavljena %1 vrstica
sl[1]: Vstavljeni %1 vrstici
sl[2]: Vstavljene %1 vrstice
sl[3]: Vstavljeno %1 vrstic

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
sl[0]: Uveljavljeno: razveljavljen je bil izbris %1 vrstice
sl[1]: Uveljavljeno: razveljavljen je bil izbris %1 vrstic
sl[2]: Uveljavljeno: razveljavljen je bil izbris %1 vrstic
sl[3]: Uveljavljeno: razveljavljen je bil izbris %1 vrstic

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
sl[0]: Izbrisana %1 vrstica
sl[1]: Izbrisani %1 vrstici
sl[2]: Izbrisane %1 vrstice
sl[3]: Izbrisano %1 vrstic

[ctx: @item directory name not known]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: @action]
en: Save &All
sl: Shrani vse

[ctx: @action]
en: Save &Diff...
sl: Shrani &diff...

[ctx: @action]
en: Swap Source with Destination
sl: Zamenjaj vir s ciljem

[ctx: @action]
en: Show Statistics
sl: Prikaži statistiko

[ctx: @action]
en: Refresh Diff
sl: Osveži Diff

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
sl: <qt>URL <b>%1</b> ne more biti prejet.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
sl: <qt>URL <b>%1</b> ne obstaja na vašem sistemu.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Diff Options
sl: Možnosti diff

[ctx: @title:window]
en: Save .diff
sl: Shrani .diff

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
sl: Datoteke vrste Patch (*.diff *.dif *.patch)

[ctx: @info:status]
en: Running diff...
sl: Poganjanje diff....

[ctx: @info:status]
en: Parsing diff output...
sl: Razčlenjevanje izhoda diff...

[ctx: @info:status]
en: Comparing file %1 with file %2
sl: Primerjanje datoteke %1 z datoteko %2

[ctx: @info:status]
en: Comparing files in %1 with files in %2
sl: Primerjanje datotek v %1 z datotekami v %2

[ctx: @info:status]
en: Viewing diff output from %1
sl: Prikazovanje izhoda diff iz %1

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into file %2
sl: Zlivanje izpisa diff iz %1 v datoteko %2

[ctx: @info:status]
en: Blending diff output from %1 into folder %2
sl: Zlivanje izpisa diff iz %1 v mapo %2

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
sl: Spremenili ste ciljne datoteke.
    Bi jih radi shranili?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes?
sl: Shranim spremembe?

[ctx: @item diff format]
en: Unified
sl: Enotno

[ctx: @item diff format]
en: Context
sl: Kontekst

[ctx: @item diff format]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @item diff format]
en: Unknown
sl: Neznan

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
sl: Ni datoteke diff ali pa nista bili primerjani dve datoteki. Statistika zaradi tega ni na voljo.

[ctx: @title:window]
en: Diff Statistics
sl: Statistika diff

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
sl: Statistika:
    
    Stara datoteka: %1
    Nova datoteka: %2
    
    Oblika: %3
    Število kosov: %4
    Število razlik: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
sl: Statistika:
    
    Število datotek v datoteki diff: %1
    Oblika: %2
    
    Trenutna stara datoteka: %3
    Trenutna nova datoteka: %4
    
    Število kosov: %5
    Število razlik: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
sl: &Razlika

[ctx: @title:window]
en: Preferences
sl: Preference

[ctx: @title:tab]
en: View
sl: Pogled

[ctx: @title]
en: View Settings
sl: Nastavitve pogleda

[ctx: @title]
en: Diff Settings
sl: Nastavitve Diff

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
sl: Oblika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
sl: &Kontekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
sl: Običaj&no

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
sl: &Enotno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
sl: &Drug poleg drugega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
sl: Število vrstic konteksta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
sl: Išči manjše spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
sl: Prilagodi za velike datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
sl: Prezri spremembe med velikimi/malimi črkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
sl: Razširi tabulatorje v presledne znake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
sl: Prezri dodane ali odstranjene prazne vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
sl: Prezri spremembe v preslednih znakih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
sl: Pokaži imena funkcij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
sl: Primerjaj mape rekurzivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
sl: Obravnavaj nove datoteke kot prazne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
sl: Zaženi diff v

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
sl: cd mapa && diff -udHprNa -- vir cilj
