kompare - en to sr translation catalogue (73 entries)

en: Could not load our KompareViewPart.
sr: Не могу да учитам KompareViewPart.

en: Could not load our KompareNavigationPart.
sr: Не могу да учитам KompareNavigationPart.

en:  0 of 0 differences
sr:  0 од 0 разлика

en:  0 of 0 files
sr:  0 од 0 фајлова

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
sr[0]:  %2 од %1 фајла
sr[1]:  %2 од %1 фајла
sr[2]:  %2 од %1 фајлова
sr[3]:  %2 од %1 фајла

en:  %1 file  |  %1 files
sr[0]:  %1 фајл
sr[1]:  %1 фајла
sr[2]:  %1 фајлова
sr[3]:  %1 фајл

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
sr[0]:  %2 од %1 разлике, %3 примењено |/| %2 од %1 разлике, %3 $[множ ^3 примењена примењене примењених]
sr[1]:  %2 од %1 разлике, %3 примењено |/| %2 од %1 разлике, %3 $[множ ^3 примењена примењене примењених]
sr[2]:  %2 од %1 разлика, %3 примењено |/| %2 од %1 разлика, %3 $[множ ^3 примењена примењене примењених]
sr[3]:  %2 од %1 разлике, %3 примењено |/| %2 од %1 разлике, %3 $[множ ^3 примењена примењене примењених]

en:  %1 difference  |  %1 differences
sr[0]:  %1 разлика
sr[1]:  %1 разлике
sr[2]:  %1 разлика
sr[3]:  %1 разлика

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
sr[0]: Примењено: опозване промене над %1 редом
sr[1]: Примењено: опозване промене над %1 реда
sr[2]: Примењено: опозване промене над %1 редова
sr[3]: Примењено: опозване промене над %1 редом

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
sr[0]: Промењен %1 ред
sr[1]: Промењена %1 реда
sr[2]: Промењено %1 редов
sr[3]: Промењен %1 ред

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
sr[0]: Примењено: опозвано уметање %1 реда
sr[1]: Примењено: опозвано уметање %1 реда
sr[2]: Примењено: опозвано уметање %1 редова
sr[3]: Примењено: опозвано уметање %1 реда

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
sr[0]: Уметнут %1 ред
sr[1]: Уметнут %1 реда
sr[2]: Уметнут %1 редова
sr[3]: Уметнут %1 ред

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
sr[0]: Примењено: опозвано брисање %1 реда
sr[1]: Примењено: опозвано брисање %1 реда
sr[2]: Примењено: опозвано брисање %1 редова
sr[3]: Примењено: опозвано брисање %1 реда

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
sr[0]: Обрисан %1 ред
sr[1]: Обрисана %1 реда
sr[2]: Обрисано %1 редова
sr[3]: Обрисан %1 ред

en: John Firebaugh
sr: Џон Фајербо

en: Author
sr: Аутор

en: Otto Bruggeman
sr: Ото Бругеман

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
sr: <qt>УРЛ <tt>%1</tt> не може бити преузет.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
sr: <qt>УРЛ <tt>%1</tt> не постоји на систему.</qt>

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
sr: фајлови закрпа (*.diff *.dif *.patch)

en: The file exists or is write-protected; do you want to overwrite it?
sr: Фајл постоји или је заштићен од писања. Желите ли да га пребришете?

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
sr: Направили сте измене у одредишним фајловима.
    Желите ли да их сачувате?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
sr: Нема фајла разлике или никоја два фајла нису разликована. Зато нема статистике.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
sr: Статистика:
    
    Стари фајл: %1
    Нови фајл: %2
    
    Формат: %3
    Број комада: %4
    Број разлика: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
sr: Статистика:
    
    Број фајлова у фајлу разлике: %1
    Формат: %2
    
    Текући стари фајл: %3
    Текући нови фајл: %4
    
    Број комада: %5
    Број разлика: %6

en: Kevin Kofler
sr: Кевин Кофлер

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
sr: &Разлика

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
sr: Формат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
sr: &контекстни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_EdRB)
en: Ed
sr: Ед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
sr: &обичан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RCSRB)
en: RCS
sr: РЦС

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
sr: &унификовани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
sr: &раме‑уз‑раме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
sr: Број редова контекста:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
sr: Опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
sr: Изглед за мање измене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
sr: Оптимизуј за велике фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
sr: Игнориши измене у величини слова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
sr: Прошири табулаторе у размаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
sr: Игнориши додате и уклоњене празне редове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
sr: Игнориши измене у празнинама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
sr: Прикажи имена функција

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
sr: Упореди фасцикле рекурзивно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
sr: Посматрај нове фајлове као празне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
sr: Разликовање у

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
sr: Командна линија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
sr: cd фасцикла && diff -udHprNa -- извор одредиште

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Here you can enter the files you want to compare.
sr: Овде уносите фајлове које желите да упоредите.

en: Here you can change the options for comparing the files.
sr: Овде мењате опције за упоређивање фајлова.

en: Here you can change the options for the view.
sr: Овде мењате опције приказа.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
sr: Фајл за искључивање фајлова није нађен, задајте други фајл.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
sr: Овде можете изабрати другу наредбу за разликовање. На пример, стандардна наредба за разликовање на Соларису не подржава све опције које подржава Гнуова верзија. Зато овде можете изабрати ту верзију.

en: Kompare
sr: К‑поређење

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
sr: Програм за приказивање разлика између фајлова и стварање разлика.

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
sr: © 2001–2004, Џон Фајербо; © 2001—2005, 2009, Ото Бругеман; © 2004—2005, Џеф Снидер; © 2007–2012; Кевин Кофлер

en: Jeff Snyder
sr: Џеф Снидер

en: Developer
sr: Програмер

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Chris Luetchford
sr: Крис Лачфорд

en: Kompare icon artist
sr: Нацртао иконицу К‑поређења

en: Malte Starostik
sr: Малте Старостик

en: A lot of good advice
sr: Много добрих савета

en: Bernd Gehrmann
sr: Бернд Герман

en: Cervisia diff viewer
sr: Приказивач разлика из Цервисије

en: This will compare URL1 with URL2
sr: Упоређује први са другим УРЛ‑ом

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
sr: Отвара први УРЛ као излаз разлике. УРЛ такође може бити ‘-’, што задаје читање са стандардног улаза (пример: „cvs diff | kompare -o -“). К‑поређење ће проверити да ли може да нађе изворне фајлове и стопи их са излазом разлике, и то отворити у приказивачу. „-n“ искључује проверу.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
sr: Стапа први у други УРЛ, где се очекује да је други УРЛ излаз разлике, а први УРЛ фајл или фасцикла са којом треба стопити разлику.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
sr: Искључује аутоматско тражење изворних фајлова када се уз опцију „-o“ зада ‘-’ као УРЛ.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
sr: Овим наводите кодирање при позиву из командне линије. Ако се не наведе, подразумевано се користи кодирање задато локалитетом.
