kompare - en to sr@latin translation catalogue (68 entries)

en: Could not load our KompareViewPart.
sr@latin: Ne mogu da učitam KompareViewPart.

en: Could not load our KompareNavigationPart.
sr@latin: Ne mogu da učitam KompareNavigationPart.

en:  0 of 0 differences
sr@latin:  0 od 0 razlika

en:  0 of 0 files
sr@latin:  0 od 0 fajlova

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
sr@latin[0]:  %2 od %1 fajla
sr@latin[1]:  %2 od %1 fajla
sr@latin[2]:  %2 od %1 fajlova
sr@latin[3]:  %2 od %1 fajla

en:  %1 file  |  %1 files
sr@latin[0]:  %1 fajl
sr@latin[1]:  %1 fajla
sr@latin[2]:  %1 fajlova
sr@latin[3]:  %1 fajl

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
sr@latin[0]:  %2 od %1 razlike, %3 primenjeno |/| %2 od %1 razlike, %3 $[množ ^3 primenjena primenjene primenjenih]
sr@latin[1]:  %2 od %1 razlike, %3 primenjeno |/| %2 od %1 razlike, %3 $[množ ^3 primenjena primenjene primenjenih]
sr@latin[2]:  %2 od %1 razlika, %3 primenjeno |/| %2 od %1 razlika, %3 $[množ ^3 primenjena primenjene primenjenih]
sr@latin[3]:  %2 od %1 razlike, %3 primenjeno |/| %2 od %1 razlike, %3 $[množ ^3 primenjena primenjene primenjenih]

en:  %1 difference  |  %1 differences
sr@latin[0]:  %1 razlika
sr@latin[1]:  %1 razlike
sr@latin[2]:  %1 razlika
sr@latin[3]:  %1 razlika

en: Applied: Changes made to %1 line undone | Applied: Changes made to %1 lines undone
sr@latin[0]: Primenjeno: opozvane promene nad %1 redom
sr@latin[1]: Primenjeno: opozvane promene nad %1 reda
sr@latin[2]: Primenjeno: opozvane promene nad %1 redova
sr@latin[3]: Primenjeno: opozvane promene nad %1 redom

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
sr@latin[0]: Promenjen %1 red
sr@latin[1]: Promenjena %1 reda
sr@latin[2]: Promenjeno %1 redov
sr@latin[3]: Promenjen %1 red

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
sr@latin[0]: Primenjeno: opozvano umetanje %1 reda
sr@latin[1]: Primenjeno: opozvano umetanje %1 reda
sr@latin[2]: Primenjeno: opozvano umetanje %1 redova
sr@latin[3]: Primenjeno: opozvano umetanje %1 reda

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
sr@latin[0]: Umetnut %1 red
sr@latin[1]: Umetnut %1 reda
sr@latin[2]: Umetnut %1 redova
sr@latin[3]: Umetnut %1 red

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
sr@latin[0]: Primenjeno: opozvano brisanje %1 reda
sr@latin[1]: Primenjeno: opozvano brisanje %1 reda
sr@latin[2]: Primenjeno: opozvano brisanje %1 redova
sr@latin[3]: Primenjeno: opozvano brisanje %1 reda

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
sr@latin[0]: Obrisan %1 red
sr@latin[1]: Obrisana %1 reda
sr@latin[2]: Obrisano %1 redova
sr@latin[3]: Obrisan %1 red

en: John Firebaugh
sr@latin: Džon Fajerbo

en: Author
sr@latin: Autor

en: Otto Bruggeman
sr@latin: Oto Brugeman

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
sr@latin: <qt>URL <tt>%1</tt> ne može biti preuzet.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
sr@latin: <qt>URL <tt>%1</tt> ne postoji na sistemu.</qt>

en: Patch Files (*.diff *.dif *.patch)
sr@latin: fajlovi zakrpa (*.diff *.dif *.patch)

en: The file exists or is write-protected; do you want to overwrite it?
sr@latin: Fajl postoji ili je zaštićen od pisanja. Želite li da ga prebrišete?

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
sr@latin: Napravili ste izmene u odredišnim fajlovima.
    Želite li da ih sačuvate?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
sr@latin: Nema fajla razlike ili nikoja dva fajla nisu razlikovana. Zato nema statistike.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
sr@latin: Statistika:
    
    Stari fajl: %1
    Novi fajl: %2
    
    Format: %3
    Broj komada: %4
    Broj razlika: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
sr@latin: Statistika:
    
    Broj fajlova u fajlu razlike: %1
    Format: %2
    
    Tekući stari fajl: %3
    Tekući novi fajl: %4
    
    Broj komada: %5
    Broj razlika: %6

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
sr@latin: &Razlika

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ContextRB)
en: &Context
sr@latin: &kontekstni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_NormalRB)
en: &Normal
sr@latin: &običan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UnifiedRB)
en: &Unified
sr@latin: &unifikovani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_SideBySideRB)
en: &Side-by-side
sr@latin: &rame‑uz‑rame

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
sr@latin: Broj redova konteksta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_OptionsGB)
en: Options
sr@latin: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
sr@latin: Izgled za manje izmene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
sr@latin: Optimizuj za velike fajlove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
sr@latin: Ignoriši izmene u veličini slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
sr@latin: Proširi tabulatore u razmake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
sr@latin: Ignoriši dodate i uklonjene prazne redove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
sr@latin: Ignoriši izmene u prazninama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
sr@latin: Prikaži imena funkcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
sr@latin: Uporedi fascikle rekurzivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
sr@latin: Posmatraj nove fajlove kao prazne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
sr@latin: Razlikovanje u

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
sr@latin: Komandna linija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
sr@latin: cd fascikla && diff -udHprNa -- izvor odredište

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Here you can enter the files you want to compare.
sr@latin: Ovde unosite fajlove koje želite da uporedite.

en: Here you can change the options for comparing the files.
sr@latin: Ovde menjate opcije za upoređivanje fajlova.

en: Here you can change the options for the view.
sr@latin: Ovde menjate opcije prikaza.

en: File used for excluding files cannot be found, please specify another file.
sr@latin: Fajl za isključivanje fajlova nije nađen, zadajte drugi fajl.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
sr@latin: Ovde možete izabrati drugu naredbu za razlikovanje. Na primer, standardna naredba za razlikovanje na Solarisu ne podržava sve opcije koje podržava GNU‑ova verzija. Zato ovde možete izabrati tu verziju.

en: Kompare
sr@latin: K‑poređenje

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
sr@latin: Program za prikazivanje razlika između fajlova i stvaranje razlika.

en: (c) 2001-2004 John Firebaugh, (c) 2001-2005,2009 Otto Bruggeman, (c) 2004-2005 Jeff Snyder, (c) 2007-2012 Kevin Kofler
sr@latin: © 2001–2004, Džon Fajerbo; © 2001—2005, 2009, Oto Brugeman; © 2004—2005, Džef Snider; © 2007–2012; Kevin Kofler

en: Jeff Snyder
sr@latin: Džef Snider

en: Developer
sr@latin: Programer

en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

en: Chris Luetchford
sr@latin: Kris Lačford

en: Kompare icon artist
sr@latin: Nacrtao ikonicu K‑poređenja

en: A lot of good advice
sr@latin: Mnogo dobrih saveta

en: Bernd Gehrmann
sr@latin: Bernd German

en: Cervisia diff viewer
sr@latin: Prikazivač razlika iz Cervisije

en: This will compare URL1 with URL2
sr@latin: Upoređuje prvi sa drugim URL‑om

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
sr@latin: Otvara prvi URL kao izlaz razlike. URL takođe može biti ‘-’, što zadaje čitanje sa standardnog ulaza (primer: „cvs diff | kompare -o -“). K‑poređenje će proveriti da li može da nađe izvorne fajlove i stopi ih sa izlazom razlike, i to otvoriti u prikazivaču. „-n“ isključuje proveru.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
sr@latin: Stapa prvi u drugi URL, gde se očekuje da je drugi URL izlaz razlike, a prvi URL fajl ili fascikla sa kojom treba stopiti razliku.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
sr@latin: Isključuje automatsko traženje izvornih fajlova kada se uz opciju „-o“ zada ‘-’ kao URL.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
sr@latin: Ovim navodite kodiranje pri pozivu iz komandne linije. Ako se ne navede, podrazumevano se koristi kodiranje zadato lokalitetom.
