kompare - en to tg translation catalogue (46 entries)

en:  0 of 0 differences
tg: 0 аз 0 фарқиятҳо

en:  0 of 0 files
tg: 0 аз 0 файлҳо

en:  %2 of %1 file  |  %2 of %1 files
tg[0]:  %2 аз %1 файл
tg[1]:  %2 аз %1 файлҳо

en:  %1 file  |  %1 files
tg[0]:  %1 файл
tg[1]:  %1 файлҳо

en:  %2 of %1 difference, %3 applied  |  %2 of %1 differences, %3 applied
tg[0]:  %2 аз %1 фарқият, %3 тақрибан
tg[1]:  %2 аз %1 фарқиятҳо, %3 тақрибан

en:  %1 difference  |  %1 differences
tg[0]:  %1 фарқият
tg[1]:  %1 фарқиятҳо

en: Here you can enter the files you want to compare.
tg: Дар инҷо файл барои муқоиса кардан ворид мешавад.

en: Here you can change the options for comparing the files.
tg: Дар инҷо параметрҳо барои муқоиса, танзим карда мешавад.

en: Here you can change the options for the view.
tg: Дар инҷо параметрҳои визуалӣ танзим карда мешаванд.

en: A program to view the differences between files and optionally generate a diff
tg: Барнома барои намоиши фарқият байни файлҳо ва эҷод кардани файли diff

en: Author
tg: Муаллиф

en: Kompare icon artist
tg: Нишонаҳо

en: A lot of good advice
tg: Бисёр маслиҳатҳои хуб

en: Cervisia diff viewer
tg: Тамошои фарқият дар Cervisia

en: This will compare URL1 with URL2
tg: Баробаркунӣ "Бадарға1" бо "Бадарғаи2"

en: This will open URL1 and expect it to be diff output. URL1 can also be a '-' and then it will read from standard input. Can be used for instance for cvs diff | kompare -o -. Kompare will do a check to see if it can find the original file(s) and then blend the original file(s) into the diffoutput and show that in the viewer. -n disables the check.
tg: Интихоб кунед формати парвариш аз тарафи diff барқарор ёфта шуда. Муттаҳид онест,ки онро гоҳ-гоҳ истифода бурда мешавад барои он ,ки онро хондан метавонед. Ба коркунандаҳои KDE ин формат хеле маъқул аст, аз зуртарин барои фиристондани.

en: This will blend URL2 into URL1, URL2 is expected to be diff output and URL1 the file or folder that the diffoutput needs to be blended into.
tg: Ин метавонад URL2 бо URL1 омехта шавад, URL2 умед дорад, ки diff хуруҷ шавад ва URL1 файл ё папка, ки diff хуруҷ омехта шуда мӯҳтоҷи мекашад.

en: Disables the check for automatically finding the original file(s) when using '-' as URL with the -o option.
tg: Тафтиши ҷустуҷӯи худкорсозии файл(ҳо) аслӣ дар вақти истифодаи - дар сифати манба бо интихоби -о, бекор мешавад.

en: Use this to specify the encoding when calling it from the command line. It will default to the local encoding if not specified.
tg: Инро барои нишон додани рамз гузори истифода баред,вақто,ки фарохондани он аз рахи фармон аст.Ин пешфарз ба рамз гузории маҳалӣ агар нишон дода набошад.

en: You can select a different diff program here. On Solaris the standard diff program does not support all the options that the GNU version does. This way you can select that version.
tg: Шумо метавонед интихоб кунед барномаи diff-и ҳархеларо дар инҷо.Дар Solaris стандарти барномаи diff тарафдори намекунад ҳамаи интихоботро ,ки тафсири GNU тарафдори мекунад.Бо ин роҳ шумо метавонед тафсирро интихоб намоед.

en: Changed %1 line | Changed %1 lines
tg[0]: Тағйири %1 сатр
tg[1]: Тағйири %1 сатрҳо

en: Applied: Insertion of %1 line undone | Applied: Insertion of %1 lines undone
tg[0]: Татбиқ карда шуд: Вориди %1 сатр бекор карда шуд
tg[1]: Татбиқ карда шуд: Вориди %1 сатрҳо бекор карда шуданд

en: Inserted %1 line | Inserted %1 lines
tg[0]: Ниҳодани %1 сатр
tg[1]: Ниҳодани %1 сатрҳо

en: Applied: Deletion of %1 line undone | Applied: Deletion of %1 lines undone
tg[0]: Татбиқ карда шуд: Нобуд кардани of %1 сатр бекор карда шуд
tg[1]: Татбиқ карда шуд: Нобуд кардани of %1 сатрҳо бекор карда шуданд

en: Deleted %1 line | Deleted %1 lines
tg[0]: Сатрро %1 нест кардан
tg[1]: Сатрҳоро %1 нест кардан

en: <qt>The URL <b>%1</b> cannot be downloaded.</qt>
tg: <qt>Ин URL <b>%1</b> фаровир карда намешавад.</qt>

en: <qt>The URL <b>%1</b> does not exist on your system.</qt>
tg: <qt>Ин URL <b>%1</b> дар низоми Шумо вуҷуд надорад.</qt>

en: You have made changes to the destination file(s).
    Would you like to save them?
tg: Таъиноти файл иваз гардидааст 
    Шумо мехоҳед онро дар хотира гузоред?

en: No diff file, or no 2 files have been diffed. Therefore no stats are available.
tg: Файли diff нест ё муқоисашави бароварда шуд на ба ду файлҳо.Статистика дастрас нест.

en: Statistics:
    
    Old file: %1
    New file: %2
    
    Format: %3
    Number of hunks: %4
    Number of differences: %5
tg: Статистикаҳо:
    
    Файли кӯҳна: %1
    Файли нав: %2
    
    Формат	 %3
    Андозаи тағирнашуда: %4
    Андозаи фарқиятҳо: %5

en: Statistics:
    
    Number of files in diff file: %1
    Format: %2
    
    Current old file: %3
    Current new file: %4
    
    Number of hunks: %5
    Number of differences: %6
tg: Статистикаҳо:
    
    Андозаи файлҳо дар файли фарқияти: %1
    Формат: %2
    
    Файли кӯҳнаи ҳозира: %3
    Файли нави ҳозира: %4
    
    Андозаи тағир нашида: %5
    Андозаи фарқиятҳо: %6

note: i18n: ectx: Menu (difference)
en: &Difference
tg: &Фарқият

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_FormatGB)
en: Format
tg: Андоза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ContextLinesLabel)
en: Number of context lines:
tg: Андозаи хатҳо контексти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_SmallerChangesCB)
en: Look for smaller changes
tg: Ҷустуҷӯи дигаргуниҳои хурд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LargeFilesCB)
en: Optimize for large files
tg: Муносиб кардан барои файлҳои калон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreCaseCB)
en: Ignore changes in case
tg: Аҳамият надодани дигаргунӣ дар феҳристи ҳарфҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ExpandTabsCB)
en: Expand tabs to spaces
tg: Иваз кардани ҷадвалбандиҳо ба фосилаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreEmptyLinesCB)
en: Ignore added or removed empty lines
tg: Аҳамият надодани сатрҳои холии иловашуда ё ин ки нестшуда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreWhiteSpaceCB)
en: Ignore changes in whitespace
tg: Аҳамият надодани ивазшавии фосилаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_FunctionNamesCB)
en: Show function names
tg: Номҳои вазифаҳоро нишон додан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCB)
en: Compare folders recursively
tg: Муқоиса кардани каталогҳо бозгашт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_NewFilesCB)
en: Treat new files as empty
tg: Аҳамият додани файлҳои нав ба мисли холӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Run Diff In
tg: Сар додани Diff ба

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_CommandLineGB)
en: Command Line
tg: Сатри командӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_CommandLineLabel)
en: cd dir && diff -udHprNa -- source destination
tg: cd dir && diff -udHprNa - манбаъи фармон
