kongress - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: Past
cs: Minulý

en: Upcoming
cs: Následující

en: Conferences
cs: Konference

en: Reload
cs: Obnovit

en: Select
cs: Vybrat

en: Web Page
cs: Webová stránka

en: Delete
cs: Smazat

en: Favorite
cs: Oblíbené

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Overlaps with another talk | Overlaps with %1 other talks
cs[1]: Uložit soubor pod jiným jménem
cs[2]: Uložit soubor pod jiným jménem

en: Conference
cs: Konference

en: Check for updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Categories
cs: Kategorie

en: Map
cs: Mapa

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Configure
cs: Nastavit

en: Settings
cs: Nastavení

en: About
cs: O aplikaci

en: Latitude: %1
cs: Zem. šířka: %1

en: Longitude: %1
cs: Zem. délka: %1

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Use local timezone
cs: Použít lokální časové pásmo

en: Notifications
cs: Oznamování

en: Error during event creation
cs: Chyba během vytváření události

en: KDE Conference Companion
cs: Pomocník pro konference KDE
