kongress - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Past
da: Tidligere

en: Upcoming
da: Forestående

en: Conferences
da: Konferencer

en: No conference found
da: Ingen konference fundet

en: Reload
da: Genindlæs

en: Select
da: Vælg

en: Web Page
da: Webside

en: Delete
da: Slet

en: Favorite
da: Favorit

en: No favorite talks found for %1
da: Ingen favoritforedrag fundet for %1

en: No favorite talks found
da: Ingen favoritforedrag fundet

en: Details
da: Detaljer

en: Overlaps with another talk | Overlaps with %1 other talks
da[0]: Overlapper med et andet foredrag
da[1]: Overlapper med %1 andre foredrag

en: Conference
da: Konference

en: Check for updates
da: Tjek efter opdateringer

en: Checking for schedule updates
da: Tjekker for opdatering af programmet

en: Daily Schedule
da: Dagsplan

en: Full Schedule
da: Fuld plan

en: Schedule
da: Plan

en: Categories
da: Kategorier

en: Map
da: Kort

en: Favorites
da: Favoritter

en: Configure
da: Indstil

en: Change conference
da: Skift konference

en: Select conference
da: Vælg konference

en: Settings
da: Indstillinger

en: About
da: Om

en: Latitude: %1
da: Breddegrad: %1

en: Longitude: %1
da: Længdegrad: %1

en: No talks found for %1
da: Ingen foredrag fundet for %1

en: No talks found
da: Ingen foredrag fundet

en: Appearance
da: Udseende

en: Use local timezone
da: Brug lokal tidszone

en: Notifications
da: Bekendtgørelser

en: Add reminder to favorite talks
da: Føj påmindelse til favoritforedrag

en: Remind before talk start (minutes)
da: Påmind før foredrag begynder (minutter)

en: Notifications are not supported on your platform
da: Bekendtgørelser er ikke understøttet på din platform

en: Error during event creation
da: Fejl under oprettelse af begivenhed

en: Already in favorites
da: Allerede under favoritter

en: Talk added to favorites, but it overlaps with existing ones:
    %1
da: Foredraget er føjet til favoritter, men det overlapper med eksisterende:
    %1

en: Talk added to favorites
da: Foredrag føjet til favoritter

en: KDE Conference Companion
da: Konferenceledsager fra KDE

en: © 2021 KDE Community
da: © 2021 KDE-fællesskabet

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and Developer
da: Vedligeholder og udvikler
