kongress - en to ia translation catalogue (42 entries)

en: Past
ia: Passate

en: Upcoming
ia: A venir

en: Conferences
ia: Conferentias

en: No conference found
ia: Necun conferentia trovate

en: Reload
ia: Recarga

en: Select
ia: Selige

en: Web Page
ia: Pagina Web

en: Delete
ia: Dele

en: Favorite
ia: Favorito

en: No favorite talks found for %1
ia: Necun conversationes favorite trovate per %1

en: No favorite talks found
ia: Necun conversationes favorite trovate

en: Details
ia: Detalios

en: Overlaps with another talk | Overlaps with %1 other talks
ia[0]: Imbrica con un altere conversation
ia[1]: Imbrica con %1 altere conversationes

en: Conference
ia: Conferentia

en: Check for updates
ia: Verifica per actualisationes

en: Checking for schedule updates
ia: Verifica per actualisationes de planificar

en: Daily Schedule
ia: Planification quotidian

en: Full Schedule
ia: Planifiction complete

en: Schedule
ia: Planifica

en: Categories
ia: Categorias

en: Map
ia: Mappa

en: Favorites
ia: Favoritos

en: Configure
ia: Configura

en: Change conference
ia: Modifica conferentia

en: Select conference
ia: Selige conferentia

en: Settings
ia: Preferentias

en: About
ia: A proposito

en: No talks found for %1
ia: Necun conversationes trovate per %1

en: No talks found
ia: Necun conversationes trovate

en: Appearance
ia: Apparentia

en: Use local timezone
ia: Usa fuso horari local

en: Notifications
ia: Notificationes

en: Add reminder to favorite talks
ia: Adde memento a conversationes favorite

en: Remind before talk start (minutes)
ia: Memora ante initia conversation (minutas)

en: Notifications are not supported on your platform
ia: Notificationes non es supportate sur tu platteforma

en: Error during event creation
ia: Error durante creation de evento

en: Already in favorites
ia: Ja in favoritos

en: Talk added to favorites, but it overlaps with existing ones:
    %1
ia: Conversation addite a favoritos, ma illo imbrica con los existente:
    %1

en: Talk added to favorites
ia: Conversation addite a favoritos

en: KDE Conference Companion
ia: Companion de conferentia de KDE

en: © 2021 KDE Community
ia: © 2021 Communitate de KDE

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and Developer
ia: Mantenitor e disveloppator
