kongress - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: Past
sv: Tidigare

en: Upcoming
sv: Kommande

en: Conferences
sv: Konferenser

en: No conference found
sv: Ingen konferens hittades

en: Reload
sv: Uppdatera

en: Select
sv: Välj

en: Web Page
sv: Webbsida

en: Delete
sv: Ta bort

en: Favorite
sv: Favorit

en: No favorite talks found for %1
sv: Inga favoritföredrag hittades för %1

en: No favorite talks found
sv: Inga favoritföredrag hittades

en: Details
sv: Detaljinformation

en: Overlaps with another talk | Overlaps with %1 other talks
sv[0]: Överlappar med ett annat föredrag
sv[1]: Överlappar med %1 andra föredrag

en: Conference
sv: Konferens

en: Check for updates
sv: Kontrollera uppdateringar

en: Checking for schedule updates
sv: Kontrollerar schemauppdateringar

en: Daily Schedule
sv: Dagligt schema

en: Full Schedule
sv: Fullständigt schema

en: Schedule
sv: Schema

en: Categories
sv: Kategorier

en: Map
sv: Karta

en: Favorites
sv: Favoriter

en: Configure
sv: Anpassa

en: Change conference
sv: Ändra konferens

en: Select conference
sv: Välj konferens

en: Settings
sv: Inställningar

en: About
sv: Om

en: Latitude: %1
sv: Latitud: %1

en: Longitude: %1
sv: Longitud: %1

en: No talks found for %1
sv: Inga föredrag hittades för %1

en: No talks found
sv: Inga föredrag hittades

en: Appearance
sv: Utseende

en: Use local timezone
sv: Använd lokal tidszon

en: Notifications
sv: Underrättelser

en: Add reminder to favorite talks
sv: Lägg till påminnelse för favoritföredrag

en: Remind before talk start (minutes)
sv: Påminn innan föredraget börjar (minuter)

en: Notifications are not supported on your platform
sv: Underrättelser stöds inte på din plattform

en: Error during event creation
sv: Fel när händelse skulle skapas

en: Already in favorites
sv: Redan i favoriter

en: Talk added to favorites, but it overlaps with existing ones:
    %1
sv: Föredrag tillagt i favoriter, men det överlappar med befintliga:
    %1

en: Talk added to favorites
sv: Föredrag tillagt i favoriter

en: KDE Conference Companion
sv: KDE konferenskompanjonprogram

en: © 2021 KDE Community
sv: © 2021 KDE-gemenskapen

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and Developer
sv: Underhåll och utvecklare
