konqueror - en to ar translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ar: أ&دوات

en: Input Required:
ar: المدخل المطلوب:

en: &Execute Shell Command...
ar: ن&فّذ أمر الصدَفة...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
ar: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: خطأ في البرنامج، فضلًا أبلِغ عن علة.

en: Executing shell commands works only on local directories.
ar: تنفيذ أوامر الصدَفة يعمل فقط في الأدلة المحلية.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
ar: ن&فّذ أمر الصدَفة

en: Execute shell command in current directory:
ar: نفّذ أمر الصدَفة في الدليل الحالي:

en: Output from command: "%1"
ar: خَرْج الأمر: "%1"
