searchbarplugin - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
ar: شريط البحث<p>أدخِل كلمة البحث. انقر على الأيقونة لتغيير وضع البحث أو المزوّد.</p>

en: Search Bar
ar: شريط البحث

en: Focus Searchbar
ar: ركّز شريط البحث

en: Find in This Page
ar: اعثر في هذه الصفحة

en: Select Search Engines...
ar: اختر محرّكات البحث...

en: Add %1...
ar: أضف %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
ar: شريط أدوات البحث

en: Name:
ar: الاسم:

en: Shortcuts:
ar: الاختصارات:
