konqueror - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Temporary Download Directory
ar: دليل التنزيل المؤقت

en: Choose Custom Download Directory...
ar: اختر دليل التنزيل مخصص...

en: Choose a custom directory to use when downloading URLs from this window, temporarily overriding the default one
ar: اختر دليلاً مخصصًا لاستخدامه عند تنزيل عناوين URL من هذه النافذة، مع تجاوز الدليل المبدئي مؤقتًا

[ctx: @action:inmenu stop using a temporary download directory]
en: Stop Using Temporary Download Directory
ar: توقف عن استخدام دليل التنزيل المؤقت

en: Use the default download directory instead of a custom one (only for this window)
ar: استخدم دليل التنزيل المبدئي بدلاً من دليل مخصص (لهذه النافذة فقط)

en: Temporary save directory
ar: الدليل الحفظ المؤقت

en: Choose Temporary Save Directory
ar: اختر دليل الحفظ المؤقت

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ar: أ&دوات

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ar: شريط أدوات إضافي
