kcmkonqhtml - en to be translation catalogue (95 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
be: Малюнкі

en: A&utomatically load images
be: А&ўтаматычна загружаць відарысы

[ctx: animations]
en: Enabled
be: уключаны

[ctx: animations]
en: Disabled
be: адключаны

en: Show Only Once
be: паказаць аднойчы

en: A&nimations:
be: Аніма&цыі:

[ctx: underline]
en: Enabled
be: так

[ctx: underline]
en: Disabled
be: не

en: Only on Hover
be: Толькі пад мышшу

en: Und&erline links:
be: Падкрэсліваць спасы&лкі:

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
be: <h1>Шрыфты Konqueror</h1>На гэтай старонцы вы можаце вызначыць, якімі шрыфтамі павінен карыстацца Konqueror пры прамалёўцы старонак.

en: Font Si&ze
be: Памер &шрыфта

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
be: Гэта адносны памер шрыфта, які выкарыстоўвае Konqueror для адлюстравання web-старонак.

en: M&inimum font size:
be: Най&меншы памер шрыфту:

en: &Medium font size:
be: Сярэ&дні памер шрыфта:

en: S&tandard font:
be: &Звычайны шрыфт:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
be: Гэта звычайны шрыфт тэксту на вэб-старонках.

en: &Fixed font:
be: Монашырынны шрыфт:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
be: Гэта монашырынны (г.зн. не прапарцыйны) шрыфт тэксту.

en: S&erif font:
be: Шрыфт S&erif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
be: Гэта шрыфт тэксту, які адзначаны як serif.

en: Sa&ns serif font:
be: Шрыфт Sa&ns serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
be: Гэта шрыфт тэксту, які адзначаны як sans-serif.

en: C&ursive font:
be: К&урсіўны шрыфт:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
be: Гэта шрыфт курсіўнага тэксту.

en: Fantas&y font:
be: Шрыфт Fantas&y:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
be: Гэта шрыфт тэксту, які адзначаны як fantasy.

en: Font &size adjustment for this encoding:
be: Змяніць памер тэксту для гэтага знаказбору:

en: Use Language Encoding
be: Выкарыстоўваць знаказбор мовы

en: Default encoding:
be: Знаказбор па змаўчанні:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
be: Выбар знаказбору па змаўчанні. Звычайна ўсё добра пры выбары "Выкарыстоўваць знаказбор мовы" і вам не павінна быць патрэбы змяняць гэта.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
be: <b>Табліцы стыляў</b><p>Глядзіце http://www.w3.org/Style/CSS для больш падрабязных звестак пра каскадныя табліцы стыляў.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
be: <b>Табліцы стыляў</b><p>Тут вы можаце вызначыць, як Konqueror будзе паказваць табліцы стыляў.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
be: Табліцы стыляў

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
be: Выкарыстоўваць табліцу стыляў па змаўчанні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
be: Выкарыстоўваць зададзеную карыстальнікам табліцу стыляў

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
be: Шрыфт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
be: Базавы шрыфт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
be: Колеры

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
be: &Чорны на белым

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
be: &Белы на чорным

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
be: Фо&н:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
be: Карыстацца гэтым колерам для усяго тэксту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
be: <b>Колер тэксту</b><p>Гэта колер, якім будзе напісаны тэкст па змаўчанні.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
be: Тэкст:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
be: Перадагляд

en: Host/Domain
be: Хост/дамен

en: Policy
be: Палітыка

en: &New...
be: &Новы...

en: Chan&ge...
be: Змян&іць...

en: De&lete
be: Вы&даліць

en: &Import...
be: &Імпартаваць...

en: &Export...
be: &Экспартаваць...

en: You must first select a policy to be changed.
be: Спачатку вам трэба вылучыць палітыку для змены.

en: You must first select a policy to delete.
be: Спачатку вам трэба вылучыць палітыку для выдалення.

en: Use Global
be: Выкарыстоўваць глабальнае

en: Accept
be: Прыняць

en: Reject
be: Адмовіць

en: Enable filters
be: Уключыць фільтры

en: Hide filtered images
be: Схаваць фільтраваныя відарысы

en: Insert
be: Уставіць

en: Update
be: Абнавіць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Import...
be: Імпартаваць...

en: Export...
be: Экспартаваць...

en: Tabbed Browsing
be: Вандроўка з карткамі

en: Boo&kmarks
be: Заклад&кі

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
be: Паказваць у панелі закладак толькі абраныя закладкі

en: Form Com&pletion
be: Запаўненне формаў

en: &Maximum completions:
be: Максімум дапаўненняў:

en: Mouse Beha&vior
be: Паводзіны мы&шы

en: Chan&ge cursor over links
be: Змяняц&ь курсор над спасылкамі

en: Enable Ja&va globally
be: Дазволіць Java глабальна

en: Additional Java a&rguments:
be: Дадатковыя аргументы Java:

en: &Java policy:
be: Палітыка Java:

en: Report &errors
be: Паведам&ляць пра памылкі

en: Domain-Specific JavaScript Policies
be: Настаўленні JavaScript, спецыфічныя для дамену

en: Open new windows:
be: Адкрыццё новых вокнаў:

en: Use setting from global policy.
be: Выкарыстоўваць настаўленні з глабальнай палітыкі.

en: Allow
be: Дазволіць

en: Ask
be: Спытаць

en: Deny
be: Забараніць

en: Smart
be: Разумна

en: Resize window:
be: Змяніць памер вакна:

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Move window:
be: Перамясціць акно:

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
be: (c) 1999 - 2001 Распрацоўшчыкі Konqueror

en: Waldo Bastian
be: Вальдо Басціян

en: David Faure
be: Дэвід Фор

en: Matthias Kalle Dalheimer
be: Маттыяс Калле Дальхеймер

en: Lars Knoll
be: Ларс Кнолл

en: Dirk Mueller
be: Дзірк Мюллер

en: Daniel Molkentin
be: Даніель Молькенцін

en: Wynn Wilkes
be: Вінн Вількс

en: Leo Savernik
be: Лео Савернік
