kfmclient - en to be translation catalogue (8 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
be: Праграма KDE для адкрыцця URL з каманднага радку

en: Non interactive use: no message boxes
be: Неінтырактыўнае выкарыстанне: без дыялогавых вокнаў

en: Show available commands
be: Паказаць даступныя каманды

en: Command (see --commands)
be: Каманда (гл. --commands)

en: Arguments for command
be: Аргументы для каманды

en: 
    Syntax:
be: 
    Сінтаксіс:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
be:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Адкрывае акно, якое паказвае 'url'.
                #  'url' можа быць адносным шляхам
                #   ці назвай файлу, напрыклад s . ці subdir/
                #   Калі 'url' апушчаны, адкрываецца $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
be:             # Калі 'mimetype' зададзены, ён будзе выкарыстаны каб вызначыць
                #   кампанент, якім Konqueror будзе карыстацца. На прыклад, выстаўце яго як
                #   text/html для web-старонкі, каб яна з'яўлалася хутчэй
