kfmclient - en to be@latin translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
be@latin: Pryłada KDE, kab adčyniać adrasy z zahadnaha radka

en: Non interactive use: no message boxes
be@latin: Biez upłyvu karystańnika: nijakich akon

en: Show available commands
be@latin: Pakažy mahčymyja zahady

en: Command (see --commands)
be@latin: Zahad (hladzi „--commands”)

en: Arguments for command
be@latin: Arhumenty zahadu

en: 
    Syntax:
be@latin: 
    Syntaks:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
be@latin:   kfmclient openURL 'adras' ['typ']
                # Adčyniaje akno z „adrasam”.
                #  „Adras” moža być adnosnaj ściežkaj
                #   ci nazvaj fajła, jak „.” ci ”kataloh/”.
                #   Kali niama „adrasu”, adčyniajecca „$HOME”.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
be@latin:             # Kali padadzieny „typ”, jon budzie vykarystany dla aznačeńnia
                #   kampanenta dla vyjaŭleńnia prahramaj „Konqueror”. Naprykład,
                #   staronka sieciva adčyniecca chutčej, kali ty padaš „text/html”.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
be@latin:   kfmclient newTab 'adras' ['typ']
                # Toje sama, tolki adčyniaje novuju kartku z „adrasam”
                # u adčynienaj prahramie „Konqueror” ź dziejnaha rabočaha stała.
