konqueror - en to be@latin translation catalogue (184 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
be@latin: Hartač sieciva, fajłavy kiraŭnik i prahladnik dakumentaŭ.

en: Developer (framework, parts)
be@latin: Raspracoŭnik (bazavaja systema, moduli)

en: Developer (framework)
be@latin: Raspracoŭnik (bazavaja systema)

en: Developer
be@latin: Raspracoŭnik

en: Developer (List views)
be@latin: Raspracoŭnik (prahlad śpisam)

en: Developer (List views, I/O library)
be@latin: Raspracoŭnik (prahlad śpisam, biblijateka pierasyłańnia źviestak)

en: Developer (HTML rendering engine)
be@latin: Raspracoŭnik (systema vyjaŭleńnia kodu „HTML”)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
be@latin: Raspracoŭnik (systema vyjaŭleńnia kodu „HTML”, biblijateka pierasyłańnia źviestak)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
be@latin: Raspracoŭnik (systema vyjaŭleńnia kodu „HTML”, biblijateka pierasyłańnia źviestak, systema pošuku paharšeńniaŭ)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
be@latin: Raspracoŭnik (systema vyjaŭleńnia kodu „HTML”, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
be@latin: Raspracoŭniki prahramy „Safari” ź firmy „Apple”

en: Developer (JavaScript)
be@latin: Raspracoŭnik (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
be@latin: Raspracoŭnik (aplety „Java” dy inšyja ŭnutranyja abjekty)

en: Developer (I/O library)
be@latin: Raspracoŭnik (biblijateka pierasyłańnia źviestak)

en: Developer (Java applet support)
be@latin: Raspracoŭnik (absłuhoŭvańnie apletaŭ „Java”)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
be@latin: Raspracoŭnik (absłuhoŭvańnie kiraŭnika biaśpieki dla „Java 2”
     dy inšyja važkija palapšeńni ŭ systemie apletaŭ)

en: Developer (Netscape plugin support)
be@latin: Raspracoŭnik (absłuhoŭvańnie pluginaŭ „Netscape”)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
be@latin: Raspracoŭnik (SSL, pluginy „Netscape”)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
be@latin: Raspracoŭnik (biblijateka pierasyłańnia źviestak, absłuhoŭvańnie spraŭdžvańnia tojesnaści)

en: Graphics/icons
be@latin: Azdoba, ikony

en: KFM author
be@latin: Aŭtar prahramy „KFM”

en: Developer (navigation panel framework)
be@latin: Raspracoŭnik (systema absłuhoŭvańnia paneli miescaŭ)

en: Developer (misc stuff)
be@latin: Raspracoŭnik (roznaje)

en: Developer (AdBlock filter)
be@latin: Raspracoŭnik (filter „AdBlock”)

en: List available sessions
be@latin: Śpis mahčymych sesijaŭ

en: Session to open
be@latin: Patrebnaja sesija

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
be@latin: Typ „MIME” dla hetaha adrasu (naprykład, „text/html” ci „inode/directory”)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
be@latin: Dla adrasoŭ, jakija łučać z fajłami, adčyniaje kataloh i vyłučaje fajł, a nie adčyniaje sam fajł.

en: Location to open
be@latin: Patrebny adras

en: no name
be@latin: biaz nazvy

en: Extensions
be@latin: Pašyreńni

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
be@latin: Padčas źmiaščeńnia ŭ pamiać modula %1 uźnikła pamyłka.
    Dyjahnastyčnyja paviedamleńni:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
be@latin: Paznačyŭšy hetaj miecinaj chacia b dva prahlady, ty zrobiš ich „spałučanymi”. Tady pry źmianieńni kataloha adnaho prahladu druhi budzie taksama aŭtamatyčna pieraklučacca na pakaz rabočaha kataloha. Hetaja mahčymaść vielmi zručnaja dla roznych sposabaŭ prahladu, naprykład, dla hierarhičnaha vyjaŭleńnia z prahladam ikonaŭ ci detalaŭ, a taksama časam dla akna z emulataram terminału.

en: Close View
be@latin: Začyni prahlad

en: Stalled
be@latin: Zahrazła

en: Preview &in %1
be@latin: Padlad &u „%1”

en: Show %1
be@latin: Pakažy %1

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
be@latin: Paradkuj

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
be@latin: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Apošniaje naviedvańnie: %2<br />Pieršaje naviedvańnie: %3<br />Kolkaść naviedvańniaŭ: %4</qt>

en: Miscellaneous
be@latin: Roznaje

en: Open in New &Window
be@latin: Adčyni ŭ &novym aknie

en: Open in New Tab
be@latin: Adčyni ŭ novaj kartcy

en: &Remove Entry
be@latin: &Vydali

en: C&lear History
be@latin: &Vyčyści historyju

en: &Preferences...
be@latin: &Nałady...

en: By &Name
be@latin: Pavodle &nazvaŭ

en: By &Date
be@latin: Pavodle &dataŭ

en: Do you really want to clear the entire history?
be@latin: Sapraŭdy chočaš vyčyścić usiu historyju?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
be@latin: Čytańnie...

en: Canceled.
be@latin: Anulavana.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
be@latin: Hetaja staronka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Pieračytaŭšy staronku, ty ich straciš.

en: &Discard Changes
be@latin: &Anuluj źmieny

en: Home Folder
be@latin: Chatni kataloh

en: Navigate to your 'Home Folder'
be@latin: Idzi ŭ svoj chatni kataloh

en: Navigate to your local 'Home Folder'
be@latin: Idzi ŭ svoj miascovy chatni kataloh

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
be@latin: Chatniaja staronka

en: Navigate to your 'Home Page'
be@latin: Idzi ŭ svaju chatniuju staronku

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
be@latin: <html>Idzi ŭ svaju chatniuju staronku<br /><br />Ty možaš naładzić hety adras u menu: <b>Nałady → Naładź prahramu „Konqueror” → Hałoŭnaje</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
be@latin: Hetaja kartka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Adčapiŭšy kartku, ty ich straciš.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
be@latin: Hety prahlad utrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Začyniŭšy prahlad, ty ich straciš.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
be@latin: Hetaja kartka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Začyniŭšy kartku, ty ich straciš.

en: Do you really want to close all other tabs?
be@latin: Sapraŭdy začynić usie inšyja kartki?

en: Close &Other Tabs
be@latin: Začyni &inšyja kartki

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
be@latin: Hetaja kartka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Začyniŭšy inšyja kartki, ty ich straciš.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
be@latin: Hetaja kartka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Pieračytaŭšy ŭsie kartki, ty ich straciš.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
be@latin: <qt><b>%1</b> niapravilny.</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
be@latin: Skapijuj vyłučanyja fajły z „%1” u:

en: Move selected files from %1 to:
be@latin: Pieraniasi vyłučanyja fajły z „%1” u:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
be@latin: Vyčyści historyju začynienych miescaŭ

en: Save As...
be@latin: Zapišy jak...

en: Manage...
be@latin: Kiruj...

en: New &Window
be@latin: Novaje &akno

en: &Duplicate Window
be@latin: &Skapijuj akno

en: Send &Link Address...
be@latin: Vyšli &adras łuča...

en: S&end File...
be@latin: &Vyšli fajł...

en: &Open Location
be@latin: &Adčyni adras

en: &Open File...
be@latin: &Adčyni fajł...

en: &Find File...
be@latin: &Znajdzi fajł...

en: Lock to Current Location
be@latin: Pryviažy da hetaha miesca

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
be@latin: &Złučy prahlad

en: &Up
be@latin: &Vyšej

en: Closed Items
be@latin: Začynienyja adrasy

en: Sessions
be@latin: Sesii

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
be@latin: Najčaściej naviedvanyja

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
be@latin: Niadaŭna naviedanyja

en: Configure Extensions...
be@latin: Naładź pašyreńni...

en: Configure Spell Checking...
be@latin: Naładź spraŭdžvańnie pravapisu...

en: Split View &Left/Right
be@latin: Padziali prahlad &vertykalna

en: Split View &Top/Bottom
be@latin: Padziali prahlad &haryzantalna

en: &New Tab
be@latin: &Novaja kartka

en: &Duplicate Current Tab
be@latin: &Skapijuj hetuju kartku

en: Detach Current Tab
be@latin: Adčapi hetuju kartku

en: &Close Active View
be@latin: &Začyni dziejny prahlad

en: Close Current Tab
be@latin: Začyni hetuju kartku

en: Activate Next Tab
be@latin: Pieraklučy ŭ nastupnuju kartku

en: Activate Previous Tab
be@latin: Pieraklučy ŭ papiaredniuju kartku

en: Activate Tab %1
be@latin: Pieraklučy ŭ kartku „%1”

en: Move Tab Left
be@latin: Pasuń kartku ŭleva

en: Move Tab Right
be@latin: Pasuń kartku ŭprava

en: Dump Debug Info
be@latin: Pakažy źviestki dla adładžvańnia

en: &Reload
be@latin: &Pieračytaj

en: &Reload All Tabs
be@latin: &Pieračytaj usie kartki

en: &Force Reload
be@latin: &Musova pieračytaj

en: &Stop
be@latin: &Spyni

en: L&ocation:
be@latin: &Miesca:

en: Location Bar
be@latin: Panel adrasu

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
be@latin: <html>Panel adrasu<br /><br />Tut upišy sieciŭny adras albo šukany vyraz.</html>

en: Clear Location Bar
be@latin: Vyčyści panel adrasu

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
be@latin: <html>Vyčyści panel adrasu<br /><br />Vyčyščaje źmieściva z paneli adrasu.</html>

en: &Bookmarks
be@latin: &Zakładki

en: Kon&queror Introduction
be@latin: &Znajomstva z prahramaj „Konqueror”

en: Go
be@latin: Idzi

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
be@latin: <html>Idzi<br /><br />Pierachodzić da staronki z padadzienym u paneli adrasam.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
be@latin: <html>Idzi ŭ vyšejšy kataloh<br /><br />Naprykład, kali ciapier ty ŭ miescy z adrasam „file:/home/%1”, to kliknuŭšy ŭ hetuju knopku, ty pierajdzieš u „file:/home”.</html>

en: Enter the parent folder
be@latin: Idzi ŭ vyšejšy kataloh

en: Move backwards one step in the browsing history
be@latin: Pierajdzi nazad na krok u historyi prahladu

en: Move forward one step in the browsing history
be@latin: Pierajdzi napierad na krok u historyi prahladu

en: Move backwards one step in the closed tabs history
be@latin: Pierajdzi nazad na krok u historyi začynienych kartak

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
be@latin: <html>Pieračytaj hety dakument<br /><br />Heta moža spatrebicca, kab aktualizavać źmieściva staronki, kali jano źmianiałasia paśla apošniaha pračytańnia.</html>

en: Reload the currently displayed document
be@latin: Pieračytaj hety dakument

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
be@latin: <html>Pieračytaj dakumenty z usich kartak<br /><br />Heta moža spatrebicca, kab aktualizavać źmieściva staronak, kali jano źmianiałasia paśla apošniaha pračytańnia.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
be@latin: Pieračytaj dakumenty z usich kartak

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
be@latin: <html>Spyni pračytańnie dakumenta<br /><br />Usio pierasyłańnie źviestak budzie spynienaje, a hartač „Konqueror” pakaža źmieściva, jakoje ŭžo było atrymanaje.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
be@latin: Musova pieračytaj hety dakument z usimi vyjavami

en: Stop loading the document
be@latin: Spyni pračytańnie dakumenta

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
be@latin: <html>Vytni vyłučanaje i źmiaści jaho ŭ systemny abmienny bufer<br /><br />Vytnutaje budzie dastupnaje z „Konqueror” dy inšych prahramaŭ dla KDE praz zahad <b>Uklej</b>.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
be@latin: Pieraniasi vyłučanaje ŭ abmienny bufer

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
be@latin: <html>Skapijuj vyłučanaje ŭ systemny abmienny bufer<br /><br />Skapijavanaje budzie dastupnaje z „Konqueror” dy inšych prahramaŭ dla KDE praz zahad <b>Uklej</b>.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
be@latin: Skapijuj vyłučanaje ŭ abmienny bufer

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
be@latin: <html>Uklej papiarednie vytnutaje ci skapijavanaje źmieściva abmiennaha bufera<br /><br />Hetaja aperacyja dziejničaje i z tekstam, vytnutym ci skapijavanym ź inšych aplikacyjaŭ dla KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
be@latin: Uklej źmieściva abmiennaha bufera

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
be@latin: <html>Vydrukuj hety dakument<br /><br />Hetaja aperacyja adčyniaje dyjalohavaje akno, dzie možna źmianić roznyja nałady, naprykład, kolkaść patrebnych kopijaŭ dakumenta j vybrać drukarku.<br /><br />Praz hetaje akno taksama možna vykarystać specyjalnyja słužby vydruku systemy „KDE”, naprykład, stvaryć fajł „PDF” z dakumenta.</html>

en: Print the current document
be@latin: Vydrukuj hety dakument

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
be@latin: Dla pryviazanaha prahladu nielha źmianiać kataloh. Karystajsia prahladam łučoŭ, kab prahladać šmat fajłaŭ z adnaho kataloha.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
be@latin: Uklučaje spałučany prahlad. Taki prahlad pakazvaje źmieny, zroblenyja ŭ inšych paviazanych ź im prahladach.

en: Copy &Files...
be@latin: Skapijuj &fajły...

en: M&ove Files...
be@latin: &Pieraniasi fajły...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
be@latin: Ty zahadaŭ adčynić bolš za 20 zakładak u kartkach. Vykanańnie zahadu moža być doŭhim. Praciahvać?

en: Open in T&his Window
be@latin: Adčyni ŭ &hetym aknie

en: Open the document in current window
be@latin: Adčyni dakument u hetym aknie

en: Open the document in a new window
be@latin: Adčyni dakument u novym aknie

en: Open in &New Tab
be@latin: Adčyni ŭ novaj &kartcy

en: Open the document in a new tab
be@latin: Adčyni dakument u novaj kartcy

en: &Open With
be@latin: &Adčyni

en: Open with %1
be@latin: Adčyni ŭ „%1”

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
be@latin: &Sposab prahladu

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
be@latin: U hetym aknie adčynienyja niekalki kartak. Sapraŭdy chočaš vyjści?

en: C&lose Current Tab
be@latin: &Začyni hetuju kartku

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
be@latin: Hetaja kartka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Začyniŭšy akno, ty ich straciš.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
be@latin: Hetaja staronka ŭtrymvaje niavysłanyja źmieny.
    Začyniŭšy akno, ty ich straciš.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
be@latin: Bakavaja panel nie pracuje ci jaje niama. Nie ŭdałosia dadać novy element.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
be@latin: Dadać novaje sieciŭnaje pašyreńnie „%1” u bakavuju panel?

en: Add
be@latin: Dadaj

en: Do Not Add
be@latin: Nie dadavaj

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
be@latin: Uźnikła pamyłka ŭ naładžvańni. Ty pryviazaŭ prahramu „Konqueror” da „%1”, ale jana nia ŭmieje absłuhoŭvać fajłaŭ takoha typu.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
be@latin: Sesija z nazvaj „%1” užo isnuje. Chočaš jaje zamianić?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
be@latin: Novaja...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
be@latin: Źmiani nazvu...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
be@latin: Vydali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
be@latin: Adčyni kartki ŭ dziejnym aknie

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
be@latin: Hetaja panel źmiaščaje śpis adčynienych kartak. Kab pieraklučyć u peŭnuju kartku, klikni ŭ jaje. Ty možaš pieraklučać kartki klavijaturnymi skarotami. Tekst na kartcy aznačaje jejnaje źmieściva. Kab ubačyć poŭnuju nazvu, źmiaści kursor myšy na patrebnaj kartcy.

en: Open a new tab
be@latin: Adčyni novuju kartku

en: Close the current tab
be@latin: Začyni hetuju kartku

en: &Duplicate Tab
be@latin: &Skapijuj kartku

en: &Reload Tab
be@latin: &Pieračytaj kartku

en: Other Tabs
be@latin: Inšyja kartki

en: D&etach Tab
be@latin: &Adčapi kartku

en: &Close Tab
be@latin: &Začyni kartku

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
be@latin: &Fajł

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
be@latin: &Redahuj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
be@latin: &Vyhlad

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
be@latin: &Idzi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
be@latin: &Pryładździe

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
be@latin: &Nałady

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
be@latin: &Akno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
be@latin: &Dapamoha

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
be@latin: Hałoŭnaje panel pryładździa

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
be@latin: Dadatkovaja panel pryładździa

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
be@latin: Panel adrasu

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
be@latin: Panel zakładak

en: Und&o: Closed Tab
be@latin: &Anuluj: začynieńnie kartki

en: Und&o: Closed Window
be@latin: &Anuluj: začynieńnie akna

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
be@latin: Staronka, jakuju ty sprabuješ pahladzieć, jość vynikam vysłanym źviestak formy. Kali ty pierašleš źviestki, to ŭsie aperacyi, vykananyja formaj (naprykład, pošuk ci zamaŭleńnie tavaru), buduć paŭtoranyja.

en: Resend
be@latin: Pierašli
