konqueror - en to be@latin translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
be@latin: &Pryładździe

en: Input Required:
be@latin: Vymahajecca ŭpisańnie:

en: &Execute Shell Command...
be@latin: &Vykanaj zahad abałonki...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
be@latin: „KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand”: prahramnaja pamyłka. Kali łaska, paviedam raspracoŭnikam pra hetuju chibu.

en: Executing shell commands works only on local directories.
be@latin: Vykonvać zahady abałonki možna tolki ŭ miascovych katalohach.

en: Execute shell command in current directory:
be@latin: Vykanaj zahad abałonki ŭ rabočym katalohu:

en: Output from command: "%1"
be@latin: Vyjście ad zahadu: „%1”
