konqueror - en to bg translation catalogue (279 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
bg: Многофункционален файлов и уеб браузър

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
bg: (c) 1999-2016, екипът на Konqueror

en: Current maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
bg: Разработка (framework, parts, JavaScript, Вх/Изх библиотека) и предишна поддръжка

en: Developer (framework, parts)
bg: Разработка (framework, parts)

en: Developer (framework)
bg: Разработка (framework)

en: Developer
bg: Разработка

en: Developer (List views)
bg: Разработка (дървовиден преглед)

en: Developer (List views, I/O library)
bg: Разработка (дървовиден преглед, Вх/Изх библиотека)

en: Developer (HTML rendering engine)
bg: Разработка (HTML обработка)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
bg: Разработка (HTML обработка, Вх/Изх библиотека)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
bg: Разработка (HTML обработка, Вх/Изх библиотека, regression test framework)

en: Tobias Anton
bg: Zack Rusin

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
bg: Разработка (HTML обработка, JavaScript)

en: Developer (JavaScript)
bg: Разработка (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
bg: Разработка (аплети за Java и други вградени обекти)

en: Developer (I/O library)
bg: Разработка (Вх/Изх библиотека)

en: Developer (Java applet support)
bg: Разработка (поддръжка на аплети за Java)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
bg: Разработка (поддръжка за Java 2 security manager,
     и други подобрения по аплетите)

en: Developer (Netscape plugin support)
bg: Разработка (приставка за Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
bg: Разработка (SSL, приставки за Netscape)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
bg: Разработка (Вх/Изх библиотека, удостоверяване)

en: Graphics/icons
bg: Графика/икони

en: KFM author
bg: Автор на KFM

en: Developer (navigation panel framework)
bg: Разработка (навигационен панел)

en: Developer (misc stuff)
bg: Разработка (разни)

en: Developer (AdBlock filter)
bg: Разработка (филтър за блокиране на реклами)

en: Start without a default window, when called without URLs
bg: Стартиране без прозорец по подразбиране, когато няма дадени URL-адреси

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
bg: Предварително зареждане за по-късна употреба. Този режим не поддържа URL адреси в командния ред

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
bg: Профил за отваряне (ОТХВЪРЛЕН, ИГНОРИРАН)

en: profile
bg: профил

en: List available sessions
bg: Показване на наличните сесии

en: Session to open
bg: Сесия за отваряне

en: session
bg: сесия

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
bg: Вид по MIME за адреса (напр. text/html, inode/directory)

en: mimetype
bg: Mime типове

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
bg: Ядро за използване (напр. khtml или kwebkitpart)

en: service
bg: услуга

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
bg: Отваряне на директорията и избор на файла вместо отваряне на файла

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
bg: Файловете / URL адресите, отворени от приложението, ще бъдат изтрити след употреба

en: Location to open
bg: Местоположение за отваряне

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
bg: Не можете да предавате URL адреси, когато използвате превключвателя --preload. URL адресите ще бъдат игнорирани

en: no name
bg: без име

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
bg: Настройки на разширенията

en: Extensions
bg: Разширения

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
bg: Грешка по време на зареждане на модула %1.
    Съобщението за грешка е:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
bg: Включването на отметката на поне два изгледа установява тези изгледи (прозорци) като свързани. При промяна на единия изглед се променя автоматично и другия изглед. Тази възможност е особено полезна, когато в имате дървовиден изглед и изглед с подробна информация. Когато щракнете на дадена папка в дървовидния изглед, в другия преглед се показват файловете, принадлежащи към тази папка. Същото е валидно и за уеб страници.

en: Close View
bg: Затваряне на изглед

en: %1/s
bg: %1/сек

en: Stalled
bg: Блокиран

en: Preview &in %1
bg: Преглед &в %1

en: Show %1
bg: Показване на %1

[ctx: @title:window]
en: History
bg: История

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
bg: Сортиране

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
bg: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Последно посещение: %2<br />Първо посещение: %3<br />Брой посещения: %4</qt>

en: Local
bg: Локално

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Open in New &Window
bg: Отваряне в &нов прозорец

en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов подпрозорец

en: Open in Current Tab
bg: Отваряне в текущия подпрозорец

en: &Copy Link Address
bg: &Копиране на адреса

en: &Remove Entry
bg: Изтриване на заглавие, &елемент

en: C&lear History
bg: Из&чистване на историята

en: &Preferences...
bg: &Настройване...

en: By &Name
bg: По &име

en: By &Date
bg: По &дата

en: Search in history
bg: Търсене в историята

en: Do you really want to clear the entire history?
bg: Сигурни ли сте, че искате историята за всички действия да бъде изчистена?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
bg: Да се изчисти ли историята?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Canceled.
bg: Прекъснато.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
bg: Страницата съдържа неизпратени промени.
    Презареждането и ще доведе до тяхното игнориране.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
bg: Да се отменят ли промените?

en: &Discard Changes
bg: &Отмяна на промените

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Home
bg: Домашна

en: Navigate to your 'Home Folder'
bg: Зареждане на домашната папка

en: Navigate to your local 'Home Folder'
bg: Зареждане на локалната домашна папка

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
bg: Домашна страница

en: Navigate to your 'Home Page'
bg: Зареждане на началната страница

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
bg: <html>Зареждане на началната страница<br /><br />От настройките можете да зададете коя да бъде тя.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
bg: Подпрозорецът съдържа неизпратени промени.
    Отделянето му ще доведе до тяхното игнориране.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
bg: Изгледът съдържа неизпратени промени.
    Затварянето му ще доведе до тяхното игнориране.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
bg: Подпрозорецът съдържа неизпратени промени.
    Затварянето му ще доведе до тяхното игнориране.

en: Do you really want to close all other tabs?
bg: Сигурни ли сте, че искате всички останали подпрозорци да бъдат затворени?

en: Close &Other Tabs
bg: Затваряне на &останалите подпрозорци

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
bg: Потвърждение при затваряне на останалите подпрозорци

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
bg: Подпрозорецът съдържа неизпратени промени.
    Затварянето на останалите подпрозорци ще доведе до тяхното игнориране.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
bg: Подпрозорецът съдържа неизпратени промени.
    Презареждането на всички подпрозорци ще доведе до тяхното игнориране.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
bg: Въвеждане на цел

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
bg: <qt><b>%1</b> е невалиден</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
bg: Копиране на избраните файлове от %1 в:

en: Move selected files from %1 to:
bg: Преместване на избраните файлове от %1 в:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
bg: Изчистване историята на затворените

en: Save As...
bg: Запис като...

en: Manage...
bg: Управление...

en: New &Window
bg: &Нов прозорец

en: &Duplicate Window
bg: Дуб&лиране на прозорец

en: Send &Link Address...
bg: Изпращане на &адрес...

en: S&end File...
bg: Изпращане на &файл...

en: &Open Location
bg: &Отваряне на адрес

en: &Open File...
bg: &Отваряне на файл...

en: &Find File...
bg: &Търсене на файлове...

en: Lock to Current Location
bg: Заключване към адреса

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
bg: &Свързване на изглед

en: &Up
bg: На&горе

en: Closed Items
bg: Затворени подпрозорци

en: Sessions
bg: Сесии

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
bg: Най-посещавани

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
bg: Последно посещавани

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
bg: Показване на историята

en: Configure Extensions...
bg: Настройване на разширенията...

en: Configure Spell Checking...
bg: Настройване проверката на правописа...

en: Split View &Left/Right
bg: &Вертикално разделяне

en: Split View &Top/Bottom
bg: &Хоризонтално разделяне

en: &New Tab
bg: Нов &подпрозорец

en: &Duplicate Current Tab
bg: &Дублиране на подпрозореца

en: Detach Current Tab
bg: Отделяне на подпрозореца

en: &Close Active View
bg: &Затваряне на активния изглед

en: Close Current Tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Activate Next Tab
bg: Следващ подпрозорец

en: Activate Previous Tab
bg: Предишен подпрозорец

en: Activate Tab %1
bg: Активиране на подпрозорец %1

en: Move Tab Left
bg: Преместване подпрозореца наляво

en: Move Tab Right
bg: Преместване подпрозореца надясно

en: Dump Debug Info
bg: Информация за откриване на грешки

en: &Reload
bg: Презаре&ждане

en: &Reload All Tabs
bg: Пр&езареждане на всички подпрозорци

en: &Force Reload
bg: Презаре&ждане

en: &Stop
bg: &Стоп

en: Throbber
bg: Индикатор на прогрес

en: L&ocation:
bg: &Адрес:

en: Location Bar
bg: Поле за адрес

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
bg: <html>Поле за адрес<br /><br />Въведете уеб адрес или израз за търсене.</html>

en: Clear Location Bar
bg: Изчистване на полето за адреса

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
bg: <html>Изчистване на полето за адреса<br /><br />Изчиства съдържанието на полето.</html>

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: Kon&queror Introduction
bg: &Въведение в Konqueror

en: Go
bg: Зареждане

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
bg: <html>Зареждане<br /><br />Зареждане на страницата, която е въведена в полето за адреса.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
bg: <html>Зареждане на родителската папка<br /><br />Ако се намирате в папката "file:/home/%1", натискането на този бутон ще зареди папката "file:/home".</html>

en: Enter the parent folder
bg: Зареждане на родителската папка

en: Move backwards one step in the browsing history
bg: Стъпка назад в историята

en: Move forward one step in the browsing history
bg: Стъпка напред в историята

en: Move backwards one step in the closed tabs history
bg: Стъпка назад в историята

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
bg: <html>Презареждане на заредената информация.<br /><br />Презареждане на текущо заредената страница или обновяване на файловете в текущо заредената директория.</html>

en: Reload the currently displayed document
bg: Презареждане на заредената информация

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
bg: <html>Презареждане на всички подпрозорци.<br /><br />Презареждане на текущо заредените страници във всички подпрозорци.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
bg: Презареждане на всички подпрозорци

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
bg: <html>Спиране на зареждането.<br /><br />Спиране зареждането на заявената страница или списък с файлове в избраната директория.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
bg: <html> Презареждане на  текущо показания документ <br /> <br /> Това може например да е необходимо за опресняване на уеб страници, които са били модифицирани откакто са били заредени, за да направят промените видими. Всички изображения на страницата се изтеглят отново, дори ако съществуват кеширани копия. </html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
bg: Презареждане на всички подпрозорци и изображения

en: Stop loading the document
bg: Спиране на зареждането

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
bg: <html>Изрязване на маркираните елементи и поставянето им в системния буфер.<br /><br />Въпросните елементи са достъпни с командата "Поставяне" за всички програми на KDE.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
bg: Изрязване на маркираните елементи и поставянето им в системния буфер

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
bg: <html>Копиране на маркираните елементи в системния буфер.<br /><br />Въпросните елементи са достъпни с командата "Поставяне" за всички програми на KDE.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
bg: Копиране на маркираните елементи в системния буфер

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
bg: <html>Поставяне съдържанието на системния буфер.<br /><br />Командата работи за всякакъв вид информация изрязана или копирана от останалите програми на KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
bg: Поставяне съдържанието на системния буфер

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
bg: <html>Отпечатване на текущия документ.<br /><br />Ще бъде показан системния диалог за печат на KDE, където може да укажете брой копия, принтер, на който да се печата и др.</html>

en: Print the current document
bg: Отпечатване на текущия документ

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
bg: Не може да сменяте папките в заключен изглед. Използвайте го заедно със свързан изглед, за да може да разглеждате файловете, когато избирате папка в заключения изглед.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
bg: Свързване на изгледа. Свързаният изглед зарежда файловете, когато смените папка в главния изглед.

en: &Inspect Current Page
bg: &Инспектиране на текущата страница

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
bg: <html>Показва инструментите на разработка за текущата страница<br/><br/>Текущият изглед ще се раздели на две и инструментите на разработка ще бъдат представени във втората половина

en: Shows the developer tools for the current page
bg: Индексът на текущата страница

en: Copy &Files...
bg: Копир&ане на файлове...

en: M&ove Files...
bg: Пр&еместване на файлове...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
bg: Искате да отворите повече от 20 отметки. Това може да забави компютъра. Искате ли да продължите?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
bg: Отваряне на отметките от папката в подпрозорци

[ctx: @action:button]
en: Open
bg: Отваряне

en: Open in T&his Window
bg: Отваряне в &текущия прозорец

en: Open the document in current window
bg: Отваряне на документа в текущия прозорец

en: Open the document in a new window
bg: Отваряне на документа в нов прозорец

en: Open in &New Tab
bg: Отваряне в нов &подпрозорец

en: Open the document in a new tab
bg: Отваряне на документа в нов подпрозорец

en: &Open With
bg: &Отваряне с

en: Open with %1
bg: Отваряне с %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
bg: Ре&жим на преглед

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
bg: Има отворени няколко подпрозореца.
    
    Сигурни ли сте, че искате да затворите браузъра?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: C&lose Current Tab
bg: &Затваряне само на текущия

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
bg: Подпрозорецът съдържа неизпратени промени.
    Затварянето му ще доведе до тяхното игнориране.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
bg: Има неизпратени промени.
    Затварянето на прозореца ще доведе до тяхното игнориране.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
bg: Не може да бъде добавен нов запис, защото страничният панел за уеб не функционира или не е включен.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
bg: Страничен панел за уеб

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
bg: Добавяне на ново уеб разширение "%1" в страничния панел?

en: Add
bg: Добавяне

en: Do Not Add
bg: Без добавяне

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
bg: Има проблем с настройките. Вие асоциирахте браузъра Konqueror с "%1", но той не поддържа този тип файлове.

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
bg: Вашата прокси конфигурация не може да се използва с HTML двигателя на QtWebEngine. Няма да се използва прокси 
    
    QtWebEngine поддържа само фиксиран прокси, така че автоматично конфигуриране на прокси (PAC)и протоколът за автоматично откриване на уеб прокси не може да се използва с QtWebEngine. Ако се нуждаете се прокси, моля изберете конфигурацията на системния прокси или посочете прокси URL адрес ръчно в диалоговия прозорец за настройки. Искате ли да промените прокси настройките сега?

en: Unsupported proxy configuration
bg: Конфигуриране на аудиото

en: Don't use a proxy
bg: Без използване на прокси

en: Show proxy configuration dialog
bg: Отваряне на прозорец за настройки

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
bg: Вашата прокси конфигурация не може да се използва с QtWebEngine HTML механизма, защото не поддържа наличието на различни прокси за HTTP и HTTPS протоколи. Текущите ви настройки са: <p> <b> HTTP прокси: </b> <tt>%1 </tt> </p> <p> <b> HTTPS прокси: </b><tt>%2</tt> </p> Какво искате да направите?

en: Conflicting proxy configuration
bg: Неправилни настройки

en: Use HTTP proxy (only this time)
bg: Име на сървър-посредник за HTTP

en: Use HTTPS proxy (only this time)
bg: Име на сървър-посредник за HTTP

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
bg: Влязохте в пълен режим на цял екран (потребителският интерфейс е напълно скрит). Можете да излезете от него, като натиснете клавишната комбинация за Режим цял екран (%1)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
bg: Папки, раздели и състояние на прозореца от последния достъп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
bg: Всички прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
bg: Отваряне на разделите в прозореца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
bg: Име на &сесия:

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
bg: Управление на сесиите

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
bg: Преименуване на сесията

[ctx: @title:window]
en: Save Session
bg: Запис на сесията

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
bg: Вече има сесия "%1". Искате ли да я презапишете?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
bg: Има такава сесия. Да се презапише ли?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
bg: Нов...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
bg: Запазване на текущото...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
bg: Преименуване...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
bg: Отваряне на подпрозорците в прозореца

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
bg: Да се възстанови ли сесията?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
bg: Браузърът Konqueror не е бил спрян коректно. Искате ли да възстановите тези сесии?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
bg: Премахнете отметката от сесиите, които не искате да бъдат възстановени

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
bg: Прозорец %1

en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
bg: Възстановяване на сесията

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
bg: Да не се възстановява

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
bg: Питане по късно

[ctx: @info]
en: Close
bg: Затваряне

en: Close
bg: Затваряне

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
bg: Лентата съдържа всички отворени страници в отделни подпрозорци. Щракнете върху някой от тях, за да го направите активен. Отляво на името може да се показва иконата на сайта или бутона за затваряне. Настройката може да промените от диалога с настройките на браузъра. Ако няма място, цялото заглавието на сайта не се показва. За да го видите цялото задръжте мишката над съкратеното име.

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов подпрозорец

en: Close the current tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: &Duplicate Tab
bg: &Дублиране на подпрозореца

en: &Reload Tab
bg: Презаре&ждане на подпрозореца

en: Other Tabs
bg: Останалите подпрозорци

en: D&etach Tab
bg: &Отделяне на подпрозореца

en: &Close Tab
bg: &Затваряне на подпрозореца

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Start Page
bg: Начална страница

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
bg: Това е URL адресът на уеб страницата, която Konqueror ще покаже при стартиране.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
bg: Това е адресът (директория или уеб страница), на който ще отивате при натискане на бутона "Домашна страница".

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
bg: Максимален брой затворени обекти

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
bg: Това задава максималния брой затворени елементи, които ще се съхраняват в паметта.Тази граница няма да бъде надвишена.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
bg: Отваряне на папките в отделни прозорци

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
bg: Ако отметката е включена, когато щракнете върху папка тя ще бъде отворена в нов прозорец, а не в същия.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
bg: Показване на подсказки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
bg: Тук можете да контролирате дали при преместване на мишката върху файл искате да видите малък изскачащ прозорец с допълнителна информация за този файл

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
bg: Показване на прегледи в подсказки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
bg: Тук можете да контролирате дали искате изскачащият прозорец да съдържа по-голям предварителен преглед на файла при преместване на мишката върху него

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
bg: Показване на "&Изтриване" в менютата, заобикалящо кошчето

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
bg: Отметнете това, ако искате командите от менюто "Изтриване" да се показват на работния плот и в менютата на файловия мениджър и контекстните менюта. Винаги можете да изтриете файлове, ако командите не са показани, като задържите клавиша Shift, докато извиквате "Преместване в кошчето".

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
bg: Брой елементи в "Отворени с" в менюто Файл

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
bg: Стандартен шрифт

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
bg: Това е шрифтът, използван за показване на текст в прозорците на Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
bg: Максимален брой елементи от историята на изглед

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
bg: Искане на потвърждение за изтриване на файл.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
bg: Тази опция казва на Konqueror дали да поиска потвърждение при изтриване на файл без използване на кошчето. Предупреждение, изтритите файлове не могат да бъде възстановени, затова се препоръчва да оставите това потвърждение активирано.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
bg: Потвърждение при преместване в кошчето

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
bg: Тази опция казва на Konqueror дали да поиска потвърждение, когато премествате файла в кошчето, откъдето може да бъде възстановен много лесно.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
bg: Ако е вярно, при отваряне на сесия от диалоговия прозорец на сесиите разделите ще се отворят в текущия прозорец.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: Навига&ция

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
bg: Про&зорци

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
bg: Допълнителна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
bg: Лента за адреса

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
bg: Лента с отметките

en: Und&o: Closed Tab
bg: &Отмяна: затваряне на подпрозорец

en: Und&o: Closed Window
bg: &Отмяна: затваряне на прозорец

en: Und&o
bg: &Отмяна

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
bg: Страницата, която се опитвате да видите, е резултат от изпратен формуляр. Ако изпратите данните пак операцията ще бъде изпълнена отново. В някои случаи това може да има негативен за вас ефект. Примерно, плащане на дадена сума пари два пъти.

[ctx: @title:window]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Resend
bg: Изпращане отново

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute it
bg: Изпълняване

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
bg: <tt>%1</tt>може да се изпълни. Искате ли да го изпълните или да го покажете?

[ctx: Display an executable file]
en: Display it
bg: Показване

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it?
bg: <tt>%1</tt>може да се изпълни. Искате ли да го изпълните?

en: Save As
bg: Запазване като
