konqueror - en to bg translation catalogue (58 entries)

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Create Archive
bg: Създаване на архив

en: The URL of the page that is to be archived
bg: Адрес на страницата, която трябва да се архивира

en: Source &URL:
bg: URL на източник:

en: Web archive (*.war)
bg: Уеб архив (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
bg: Tar архив (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
bg: Zip архив (*.zip)

en: Directory
bg: Директория

en: The file or directory where the archived page will be saved
bg: Избиране на файлове и директорията, в която ще се съхраняват архивираните страници

en: &Save to:
bg: &Запазване в:

en: Options
bg: Опции

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: None
bg: Без

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
bg: Изтеглянето на уеб архив не може да използва настоящите прокси настройки. Няма да се използва прокси.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
bg: Местоположението за запазване е невалидно.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
bg: Командата wget(1) не може да се намери,<nl/>виж <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
bg: Не може да се потвърди дестинация<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
bg: Архивната директория<nl/><filename>%1</filename><nl/>вече съществува като файл.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
bg: Архивната директория<nl/><filename>%1</filename><nl/>вече съществува.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
bg: Архивният файл<nl/><filename>%1</filename><nl/>вече съществува като директория.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
bg: Архивният файл<nl/><filename>%1</filename><nl/>вече съществува.

en: Archive Already Exists
bg: Архивът вече съществува

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
bg: Не може да се изтрие оригиналния архив<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
bg: Не може да се създаде временна директория<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
bg: Не може да се стартира процес на архивиране <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
bg: Процесът на изтегляне беше прекъснат.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
bg: <para>Процесът на изтегляне <filename>%1</filename> е неуспешен със сигнал %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
bg: <para>Процесът на изтегляне <filename>%1</filename> е неуспешен със статус %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
bg: <para>Това може просто да даде грешка 404 за някои елементи на страницата.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
bg: <para>Да се запази ли частичния уеб архив?</para>

en: Retain Archive?
bg: Запазване на архива?

en: Retain
bg: Запазване

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
bg: Неуспешно създаване на уеб архив.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
bg: Не може да се копира архива в<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
bg: Не може да се зададат разрешенията на <nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
bg: Уеб архив съхранен като<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
bg: Уеб Архиватор

en: Archive a web page
bg: Архивиране на уеб страница

en: URL of the web page to archive
bg: Адрес на файла, където да бъдат архивирани старите събития

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
bg: Време за изчакване:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
bg: Времето на изчакване между заявките на елементи, за да се намали натоварването на уеб сървъра

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
bg: Без използване на прокси

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
bg: Да не се използват настройките на системното прокси за извличане на уеб страница

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
bg: Рандомизиране на времето за изчакване

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
bg: Променяне на времето на изчакване между заявките, за да се смути анализът на сървърните дневници

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
bg: Запазване в стандартен формат за уеб архив

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
bg: <p> Запазване на изтеглените файлове в една директория, с разширения на име на файл, подходящи за локално сърфиране.
                             Например, основната HTML страница винаги ще се нарича "index.html" и страницата за отдалечена .php ще бъде запазена със стандартното .html разширение. </p>
                    <p> Оставете тази опция включена, за да създадете стандартен файл с уеб архив (.war). </p>
                    <p> Ако тази опция е изключена, файловете ще бъдат запазени точно както са изтеглени.
                             Това означава, че те могат да бъдат в поддиректории, отразяващи структурата на оригиналния уеб сайт, а разширенията няма да бъдат коригирани.
                             Обърнете внимание, че изтеглянето може да не работи правилно, ако оригиналният URL адрес се отнася до директория, но не завършва с наклонена черта. </p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
bg: Изпълняване в терминал

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
bg: <p> Изпълнете процеса на изтегляне в терминален прозорец. Затворете прозореца на терминала, когато изтеглянето приключи. </p>
                    <p> Ако тази опция е изключена, изтеглянето ще работи на заден план. Резултатът за напредък трябва да се появи в дневника на сесията. </p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
bg: Затваряне при завършване

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
bg: Затваряне на този прозорец при успешно завършване на изтеглянето

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
bg: &Тип на архива:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
bg: Тип на уеб архива за запазване

en: Archive Web Page...
bg: Архивиране на уеб страница...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
bg: Не може да се намери изпълнимия файл <command>kcreatewebarchive</command>,<nl/>проверете инсталацията на плъгина и помощника.

en: Cannot Create Web Archive
bg: Не може да се създаде уеб архив

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
bg: Допълнителна лента с инструменти
