kcmkio - en to bg translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
bg: Отметки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
bg: Ако е изключена тази опция, отметките в главната директория (не в долните директории) не се показва.
    Ако е включена, те се показват в главната директория.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
bg: &Показване на отметките без папка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
bg: Обикновено поддиректориите се показват в директориите си. Ако включите тази опция, под-директориите се показват отделно.
    Изглежда по-непрегледно, но може да ви бъде от помощ, ако имате много голяма директория, която искате да разделите на две колони.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
bg: С&гънато дърво с отметки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
bg: Показване на места от KDE (домашна директория, мрежа, ...). Удобно е ако ползвате Konqueror като файлов мениджър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
bg: Показване на &местата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
bg: Основни настройки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
bg: Директориите автоматично се показват в няколко колони. Оптималният им брой зависи от ширината на прозореца на Konqueror и броя на отметките.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
bg: Брой колони за показване:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
bg: Изключете тази функция за слаби компютри. Изображенията на заден фон няма да се зареждат.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
bg: Показване на &фона на директориите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
bg: Колко дисково пространство се използва за растерната кеш-памет

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
bg: Растерна кеш-памет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
bg: Размер на кеш-паметта:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
bg: кБ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
bg: Изчистване на растерната кеш-памет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
bg: Из&чистване на кеш-паметта
