kcmkio - en to bn translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
bn: বুকমার্ক

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
bn: ফোল্ডার ছাড়া বুকমার্ক দেখা&ও

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
bn: সিস্টেম স্থা&নসমূহ দেখাও

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
bn: সাধারণ সেটিংস

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
bn: মন্থর সিস্টেম-এ পটভূমিতে ছবি নিষ্ক্রিয় করার জন্য।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
bn: ফোল্ডার &পটভূমি দেখাও

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
bn: পিক্সম্যাপ ক্যাশ করার জন্য ডিস্ক-এ কতটা জায়গা ব্যবহার করা হবে

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
bn: পিক্সম্যাপ ক্যাশ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
bn: ডিস্ক ক্যাশ-এর মাপ:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
bn:  কিলোবাইট

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
bn: পিক্সম্যাপ ক্যাশ ফাঁকা করো

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
bn: ক্যা&শ ফাঁকা করো
