konqueror - en to bn translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bn: টু&লস

en: Input Required:
bn: প্রয়োজনীয় ইনপুট:

en: &Execute Shell Command...
bn: শে&ল কমান্ড চালাও...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
bn: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: প্রোগ্রামে ত্রুটি, দয়া করে একটি বাগ রিপোর্ট পাঠান।

en: Executing shell commands works only on local directories.
bn: শেল কমান্ড শুধুমাত্র স্থানীয় ডিরক্টরিতে চালানো সম্ভব।

en: Execute shell command in current directory:
bn: বর্তমান ডিরেক্টরিতে শেল কমান্ড চালাও:

en: Output from command: "%1"
bn: কমান্ডের আউটপুট: "%1"
