dirfilterplugin - en to bs translation catalogue (9 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
bs: Sakrij traku filtera

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
bs: Filter po &tipu

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
bs: Elemen ti filtera po tipu.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
bs: Prikaži filter traku

en: Use Multiple Filters
bs: Koristi više filtera

en: Show Count
bs: Prikaži broj

en: Reset
bs: Resetuj

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alati

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
bs: Dodatna traka s alatima
