imgalleryplugin - en to bs translation catalogue (43 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
bs: Napravi galeriju slika

en: Create
bs: Napravi

en: Image Gallery for %1
bs: Galerija slika za %1

en: Look
bs: Izgled

en: Page Look
bs: Izgled stranice

en: &Page title:
bs: &Naslov stranice:

en: I&mages per row:
bs: &Slika po vrsti:

en: Show image file &name
bs: Prikaži &ime datoteke slike

en: Show image file &size
bs: Prikaži &veličinu datoteke slike

en: Show image &dimensions
bs: Prikaži &dimenzije slike

en: Fon&t name:
bs: Ime fon&ta:

en: Font si&ze:
bs: Ve&ličina fonta:

en: &Foreground color:
bs: &Boja ispisa:

en: &Background color:
bs: &Boja pozadine:

en: Folders
bs: Direktoriji

en: &Save to HTML file:
bs: &Sačuvaj u HTML datoteku:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
bs: <p>Ime HTML datoteke u kome će se sačuvati ova galerija.</p>

en: &Recurse subfolders
bs: &Rekurzivno kroz poddirektorije

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
bs: <p>Da li bi podirektoriji trebalo da budu uključeni pri pravljenju galerije slika ili ne.</p>

en: Endless
bs: Beskonačno

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
bs: <p>Broj direktorija koje će stvaralac galerije slika obići možete ograničiti postavljanjem gornje granice za dubinu rekurzije.</p>

en: Rec&ursion depth:
bs: &Dubina rekurzije:

en: Copy or&iginal files
bs: Kopiraj or&iginalne datoteke

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
bs: <p>Pravi kopiju svih slika, i galerija će se odnositi na te kopije umjesto na originalne slike.</p>

en: Use &comment file
bs: Koristi datoteku sa &komentarima

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
bs: <p>Ako omogućite ovu opciju možete precizirati datoteku sa komentarima koja će biti korišćena za generisanje titlova za slike.</p><p>Za detalje o formatu datoteke pogledajte „Šta je ovo?“ ispod.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
bs: <p>Ovdje možete navesti ime datoteke sa komentarima. Datoteka sa komentarima sadrži titlove slika. Format ove datoteke je:</p><p>Ime datoteke1: <br />Opis<br /><br />Ime datoteke2:<br />Opis<br /><br />itd.</p>

en: Comments &file:
bs: &Datoteka sa komentarima:

en: Thumbnails
bs: Sličice

en: Thumbnail size:
bs: Veličina sličice:

en: &Set different color depth:
bs: &Postavi različitu dubinu boja:

en: &Create Image Gallery...
bs: &Napravi galeriju slika...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
bs: Nisam uspio da napravim priključak, prijavite ovo kao grešku.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
bs: Pravljenje galerije slika funkcioniše samo u lokalnim direktorijima.

en: Creating thumbnails
bs: Pravim sličice

en: Could not create folder: %1
bs: Ne mogu da napravim direktorij: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
bs: <i>Broj slika</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
bs: <i>Napravljeno</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
bs: <i>Poddirektoriji</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
bs: Napravio sam sličicu za: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
bs: Pravljenje sličice za: 
    %1
     nije uspjelo

en: Could not open file: %1
bs: Ne mogu da otvorim datoteku: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: Ala&tke
