konqueror - en to bs translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alatke

en: Input Required:
bs: Potreban unos:

en: &Execute Shell Command...
bs: &Izvrši naredbu školjke...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
bs: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: greška u programu, prijavite defekt.

en: Executing shell commands works only on local directories.
bs: Izvršavanje naredbi školjke radi važi samo za lokalne fascikle.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
bs: Izvrši naredbu školjke

en: Execute shell command in current directory:
bs: Izvrši naredbu školjke u tekućoj fascikli:

en: Output from command: "%1"
bs: Izlaz naredbe: „%1“
