konqueror - en to ca translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
ca: <h1>Les meves adreces d'interès</h1><p>Aquest mòdul permet configurar la pàgina inicial de les adreces d'interès.</p><p>La pàgina inicial de les adreces d'interès és accessible a <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
ca: Si aquesta opció no està marcada, les adreces d'interès a l'arrel de la jerarquia (en cap carpeta) no es visualitzen.
    Si està marcada, s'agrupen en una carpeta «arrel».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
ca: Mo&stra les adreces d'interès sense carpeta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
ca: Les subcarpetes es mostren dins el seu pare per omissió. Si activeu aquesta opció, les subcarpetes es mostren soles.
    Sembla menys agradable, però pot ajudar si teniu una carpeta molt gran que voleu expandir-la en dues columnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
ca: Arbre &pla de les adreces d'interès

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
ca: Mostra un quadre amb els llocs del KDE (Inici, Xarxa...). És útil si useu el Konqueror com a gestor de fitxers.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
ca: Mostra els &llocs del sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
ca: Arranjament general

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
ca: Les carpetes es distribueixen automàticament en diverses columnes. El nombre òptim de columnes depèn de l'amplada de la finestra del Konqueror i del nombre d'adreces d'interès que tingueu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
ca: Nombre de columnes a mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
ca: Desactivar-ho en sistemes lents per a desactivar les imatges de fons.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
ca: Mostra els &fons de les carpetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
ca: Quant espai en disc s'usa per a la memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
ca: Memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
ca: Mida de la memòria cau del disc:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
ca: Neteja la memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
ca: &Neteja la memòria cau
