konqueror - en to ca translation catalogue (267 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ca: Això obrirà una pestanya nova en comptes d'una finestra nova en diverses situacions, com ara en triar un enllaç o una carpeta amb el botó del mig del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
ca: Obre els en&llaços en una pestanya nova en comptes d'una finestra nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ca: Sigui o no un emergent de JavaScript, si estan permesos s'hauran d'obrir en una pestanya nova o en una finestra nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ca: Obre els &emergents en una pestanya nova en comptes d'una finestra nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ca: Quan cliqueu un URL en un altre programa KDE o crideu al kfmclient per a obrir un URL, se cercarà un Konqueror no minimitzat a l'escriptori actual, i si se'n troba un, s'hi obrirà l'URL com una pestanya nova. Altrament, s'obrirà una finestra nova del Konqueror amb l'URL requerit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ca: Obre com a pestanya al Konqueror existent quan es cridi externament un URL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
ca: Això obrirà una pestanya nova al darrere, altrament com a pestanya al davant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
ca: O&bre les noves pestanyes al darrere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ca: Això obrirà una pestanya nova oberta des d'una pàgina després de la pestanya actual, en comptes de després de la darrera pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
ca: Obre una pestanya &nova després de l'actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ca: Aquesta opció tan sols mostrarà la barra de pestanyes si hi ha dues o més pestanyes obertes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
ca: Oculta la barra de pestanyes si tan sols n'hi ha una d'oberta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
ca: Això mostrarà els botons de tancar dins de cada pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
ca: Mo&stra botó de tancar a les pestanyes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
ca: En clicar en una pestanya amb el botó del mig o la roda del ratolí, es tancarà aquesta pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
ca: Tanca la pestanya amb un clic del mig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ca: Això us preguntarà si esteu segur de voler tancar una finestra quan té múltiples pestanyes obertes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ca: Confirma en tancar finestres amb múltiples pestan&yes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ca: En marcar això la pestanya usada o oberta prèviament s'activarà quan tanqueu la pestanya activa actualment, en comptes de la que hi ha a la dreta de la pestanya actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
ca: Activa la pestanya usada prèviament en tancar la pestanya actual

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ca: Fulls d'estil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
ca: Imatges

en: A&utomatically load images
ca: Carrega a&utomàticament les imatges

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ca: <html>Si aquesta casella està marcada, el Konqueror carregarà automàticament qualsevol imatge incrustada a una pàgina web. D'altra manera, mostrarà l'espai de les imatges i llavors podreu carregar-les manualment clicant al botó d'imatge. <br />Si no és que teniu una connexió de xarxa molt lenta, segurament voldreu marcar aquesta casella per a millorar la vostra navegació.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ca: Dibui&xa un marc al voltant de les imatges a mig carregar

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
ca: <html>Si aquesta casella està marcada, el Konqueror dibuixarà un marc contenidor al voltant de les imatges incrustades d'una pàgina web encara a mig carregar. <br />Especialment si teniu una connexió de xarxa molt lenta, segurament voldreu marcar aquesta casella per a millorar la navegació.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
ca: Activades

[ctx: animations]
en: Disabled
ca: Desactivades

en: Show Only Once
ca: Només un cop

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
ca: <html>Controla com mostra el Konqueror les imatges animades:<br /><ul><li><b>Habilitades</b>: Mostra totes les animacions completament.</li><li><b>Inhabilitades</b>: No mostra mai les animacions, mostra només la imatge inicial.</li><li><b>Només un cop</b>: Mostra totes les animacions completament, però no les repeteix.</li></ul></html>

en: A&nimations:
ca: A&nimacions:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: underline]
en: Enabled
ca: Activat

[ctx: underline]
en: Disabled
ca: Desactivat

en: Only on Hover
ca: Només al damunt

en: Und&erline links:
ca: Subratlla els enlla&ços:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
ca: <html>Controla com gestiona el Konqueror el subratllat d'enllaços:<br /><ul><li><b>Habilitat</b>: Sempre subratlla els enllaços</li><li><b>Inhabilitat</b>: Mai subratlla els enllaços</li><li><b>Només al damunt</b>: Subratlla quan el ratolí es mou damunt de l'enllaç</li></ul><br /><i>Nota: Les definicions CSS del lloc poden anul·lar aquest valor</i></html>

en: When Efficient
ca: Quan sigui eficaç

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ca: Sempre

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ca: Mai

en: S&mooth scrolling:
ca: Desplaçament s&uau:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
ca: <html>Determina si el Konqueror hauria d'usar passos suaus per a desplaçar les pàgines HTML, o passos sencers:<br /><ul><li><b>Sempre</b>: sempre usa passos suaus en desplaçar.</li><li><b>Mai</b>: mai usa passos suaus, fa el desplaçament amb passos sencers.</li><li><b>Amb eficàcia</b>: només usa el desplaçament suau en pàgines en què es pot portar a terme amb un consum moderat de recursos del sistema.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
ca: <h1>Tipus de lletra del Konqueror</h1>En aquesta pàgina podeu configurar quins tipus de lletra hauria d'usar el Konqueror per a mostrar les pàgines web que veieu.

en: Font Si&ze
ca: &Mida del tipus de lletra

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ca: Aquesta és la mida del tipus de lletra relativa que usa el Konqueror per a mostrar llocs web.

en: M&inimum font size:
ca: Mida mín&ima del tipus de lletra:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ca: El Konqueror mai mostrarà text més petit que aquesta mida,<br /> no fent cas de qualsevol altre arranjament.

en: &Medium font size:
ca: Mida &mitjana del tipus de lletra:

en: S&tandard font:
ca: Tipus de lletra es&tàndard:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text normal a una pàgina web.

en: &Fixed font:
ca: Tipus de lletra d'amplada &fixa:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text d'amplada fixa (no proporcional).

en: S&erif font:
ca: Tipus de lletra s&erif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text marcat com a serif.

en: Sa&ns serif font:
ca: Tipus de lletra de &pal sec:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text marcat com a lletra de pal sec.

en: C&ursive font:
ca: Tipus de lletra &cursiu:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text marcat com a lletra cursiva.

en: Fantas&y font:
ca: Tipus de lletra fantas&ia:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ca: Aquest és el tipus de lletra usat per a mostrar text marcat com a lletra fantasia.

en: Font &size adjustment for this encoding:
ca: Ajustament de la mida del tipus de lletra per a a&questa codificació:

en: Use Language Encoding
ca: Usa la codificació de l'idioma

en: Default encoding:
ca: Codificació per omissió:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ca: Seleccioneu la codificació que s'usarà per omissió; normalment, en tindreu prou amb «Usa la codificació de l'idioma» i no ho hauríeu de canviar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ca: <b>Fulls d'estil</b><p>Per a més informació a sobre els fulls d'estil en cascada mireu en http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ca: <b>Fulls d'estil</b><p>Useu aquests requadres per a determinar com haurà de representar el Konqueror els fulls d'estil.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
ca: Fulls d'estil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ca: <b>Usa el full d'estil predeterminat</b><p>Seleccioneu aquesta opció per a usar el full d'estil predeterminat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
ca: Usa e&l full d'estil per omissió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ca: <b>Fulls d'estil definits per l'usuari</b> <p>Si marqueu aquesta casella, el Konqueror provarà de carregar un full d'estil definit per l'usuari tal com s'especifica en la localització inferior. Els fulls d'estil us permeten modificar completament el mode com es mostren les pàgines web al vostre navegador. El fitxer especificat haurà de contenir un full d'estil vàlid (per a més informació quant als fulls d'estil en cascada consulteu http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
ca: Usa el full d'es&til definit per l'usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ca: <b>Usa el full d'estil d'accessibilitat</b><p> Si seleccioneu aquesta opció, podreu definir un tipus de lletra per omissió, una mida i un color de tipus de lletra amb uns quants clics de ratolí. Senzillament, exploreu el diàleg Personalitza... i trieu les opcions desitjades.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
ca: Usa el full d'estil d'a&ccessibilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
ca: P&ersonalitza...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ca: <b>Família del tipus de lletra</b><p>Una família del tipus de lletra és un grup de tipus de lletres que s'assemblen entre si, amb diferents membres que són p. ex. negreta, cursiva o qualsevol altre número de dalt.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
ca: Família base:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
ca: <p>Aquesta és la família del tipus de lletra actualment seleccionada</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ca: <b>Usa la mateixa família per a tot el text</b><p>Seleccioneu aquesta opció per a modificar els tipus lletra personalitzats en favor del tipus de lletra base.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
ca: Usa la mateixa família per a tot el text

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
ca: Mi&da del tipus de lletra base:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ca: <b>Usa la mateixa mida per a tots els elements</b><p>Seleccioneu aquesta opció per a modificar les mides personalitzades dels tipus de lletra en favor de la mida dels tipus de lletra base. Tots els tipus de lletra es mostraran amb la mateixa mida.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
ca: Usa la mateixa &mida per a tots els elements

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ca: <b>Negre sobre blanc</b><p>Això és el que normalment se sol veure.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
ca: &Negre sobre blanc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ca: <b>Blanc sobre negre</b><p>Aquest és el vostre esquema clàssic de color invers.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
ca: &Blanc sobre negre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ca: <b>Personalitza</b><p>Seleccioneu aquesta opció per a definir un color per al tipus de lletra per omissió.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
ca: &Personalitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ca: <b>Fons</b><p>Aquest color de fons és sobre el que es mostrarà el text per omissió. Una imatge de fons el substituirà.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
ca: &Fons:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ca: <b>Fons</b><p>Aquí està la possibilitat d'habilitar la selecció d'un fons per omissió personalitzat.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ca: <b>Usa el mateix color per a tot el text</b><p>Seleccioneu aquesta opció per a aplicar la vostra elecció del color al tipus de lletra per omissió així com a qualsevol dels tipus de lletra especificats en un full d'estil.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
ca: Usa el mateix color per a tot el text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ca: <b>Color primer pla</b><p>El color de primer pla és el color amb què es dibuixarà el text.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
ca: &Text:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
ca: <b>Imatges</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ca: <b>Suprimeix les imatges</b><p>En seleccionar això s'evitarà que el Konqueror carregui les imatges.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
ca: &Suprimeix les imatges

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ca: <b>Suprimeix les imatges de fons</b><p>En seleccionar això s'evitarà que el Konqueror carregui les imatges de fons.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
ca: Suprimeix les imatges de fons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ca: <h1>Fulls d'estil del Konqueror</h1> Aquest mòdul us permetrà aplicar el vostre propi arranjament de colors i tipus de lletra al Konqueror usant els fulls d'estil (CSS). Podreu especificar opcions o aplicar el vostre propi full d'estil apuntant a aquesta localització.<br /> Cal tenir present que aquestes opcions sempre tindran preferència per sobre de les especificades per l'autor del lloc. Això podria ser útil per a gent amb deficiències visuals o per a pàgines web que són illegibles per culpa d'un mal disseny.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
ca: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Capçalera 1</h1>
    <h2>Capçalera 2</h2>
    <h3>Capçalera 3</h3>
    
    <p>Els fulls d'estil definits per l'usuari
    permeten una millor accessibilitat a les
    persones amb discapacitats visuals.</p>
    
    </body>
    </html>

en: Host/Domain
ca: Servidor/Domini

en: Policy
ca: Política

en: &New...
ca: &Nova...

en: Chan&ge...
ca: Can&via...

en: De&lete
ca: Su&primeix

en: &Import...
ca: &Importa...

en: &Export...
ca: &Exporta...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ca: Cliqueu en aquest botó per a afegir manualment una política específica per a un servidor o domini.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ca: Cliqueu en aquest botó per a canviar la política per a un servidor o domini seleccionat al quadre de llista.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ca: Cliqueu en aquest botó per a eliminar la política per a un servidor o domini seleccionat al quadre de llista.

en: You must first select a policy to be changed.
ca: Primer heu de triar la política que voleu canviar.

en: You must first select a policy to delete.
ca: Primer heu de triar la política que voleu eliminar.

en: Use Global
ca: Ús global

en: Accept
ca: Accepta

en: Reject
ca: Rebutja

en: Enable filters
ca: Habilita els filtres

en: Hide filtered images
ca: Oculta les imatges filtrades

en: Manual Filter
ca: Filtre manual

en: Search:
ca: Cerca:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ca: <qt>Expressió de filtre (p. ex. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">més informació</a>):

en: Automatic Filter
ca: Filtre automàtic

en: Automatic update interval:
ca: Interval d'actualització automàtica:

en:  day |  days
ca[0]:  dia
ca[1]:  dies

en: Insert
ca: Insereix

en: Update
ca: Actualitza

en: Remove
ca: Elimina

en: Import...
ca: Importa...

en: Export...
ca: Exporta...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
ca: <qt>Més informació quant a <a href="importhelp">importa format</a>, <a href="exporthelp">exporta format</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
ca: Habilita o inhabilita els filtres AdBlocK. Quan està habilitat, perquè funcioni el bloqueig cal haver definit un conjunt d'expressions URL a la llista de filtres.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
ca: Quan està habilitat, les imatges blocades s'eliminaran completament de la pàgina. Altrament, s'emprarà una imatge substitutòria de bloqueig.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
ca: Aquesta és la llista dels filtres d'URL que s'aplicaran a totes les imatges incrustades i als objectes multimèdia.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
ca: <qt><p>Introduïu una expressió a filtrar. Els filtres es poden definir com:<ul><li>un comodí a l'estil de l'intèrpret d'ordres, p. ex. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, es poden usar els comodins <tt>*?[]</tt></li><li>una expressió regular completa circumdant la cadena amb «<tt>/</tt>», p. ex. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Qualsevol cadena de filtre es pot precedir amb «<tt>@@</tt>» per a permetre (llista blanca) qualsevol URL coincident, el qual té prioritat sobre qualsevol filtre bloquejant (llista negra).

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
ca: <qt><p>El format d'importació de filtres és un fitxer de text. S'ignoren les línies en blanc, les línies de comentari que comencen per «<tt>!</tt>» i la línia de capçalera <tt>[AdBlock]</tt>. Qualsevol altra línia s'afegeix com a una expressió de filtre.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
ca: <qt><p>El format d'exportació de filtres és un fitxer de text. El fitxer comença amb una línia de capçalera <tt>[AdBlock]</tt>, i després segueixen tots els filtres, cada un en una línia separada.

en: Import Filters
ca: Importa els filtres

en: Export Filters
ca: Exporta els filtres

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
ca: <h1>L'AdBlocK del Konqueror</h1> L'AdBlocK del Konqueror us permet crear una llista de filtres que es contrasten amb les imatges enllaçades i els marcs. Els URL que coincideixen es descarten o es canvien per una imatge de substitució.

en: Name
ca: Nom

en: Tabbed Browsing
ca: Navegació amb pestanyes

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
ca: Inseriu una pàgina d'inici personalitzada

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
ca: Quan s'iniciï el &Konqueror:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
ca: Mostra la pàgina d'introducció

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
ca: Mostra la meva pàgina d'inici

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
ca: Mostra una pàgina en blanc

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
ca: Mostra les meves adreces d'interès

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
ca: Selecció de la pàgina inicial

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
ca: Aquest és l'URL de la pàgina web que el Konqueror mostrarà en iniciar-se.

en: Home page:
ca: Pàgina inicial:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
ca: Selecció de la pàgina inicial

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
ca: Aquest és l'URL de la pàgina web on anirà el Konqueror quan es premi el botó «Inici».

en: Default web browser engine:
ca: Motor de navegació web per defecte:

en: When splitting a view
ca: En dividir una vista

en: Always duplicate current view
ca: Duplica sempre la vista actual

en: Duplicate current view only for local files
ca: Duplica la vista actual només per als fitxers locals

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
ca: <h1>Navegador Konqueror</h1> Aquí podeu configurar la funcionalitat del navegador Konqueror. Cal tenir present que la funcionalitat del gestor de fitxers l'heu de configurar fent servir el mòdul de configuració «Gestor de fitxers». Podeu arranjar com el Konqueror ha de gestionar el codi HTML de les pàgines web que carrega. Normalment, aquí no cal canviar res.

en: Boo&kmarks
ca: &Punts

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ca: Pregunta pel nom i la carpeta en afegir adreces d'interès

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ca: Si aquesta casella està marcada, el Konqueror us permetrà canviar el títol de l'adreça d'interès i triar una carpeta on desar-la quan afegiu una adreça d'interès nova.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ca: Mostra només les adreces marcades a la barra d'eines d'adreces d'interès

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ca: Si aquesta casella està marcada, el Konqueror mostrarà a la barra d'eines d'adreces d'interès només aquelles adreces d'interès que heu marcat per a ser mostrats a l'editor d'adreces d'interès.

en: Form Com&pletion
ca: Com&pleció de formularis

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ca: Si aquesta casella és marcada, el Konqueror recordarà les dades que introduïu als formularis web i els suggerirà en camps similars per a tots els formularis.

en: &Maximum completions:
ca: Complecions &màximes:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ca: Aquí podeu seleccionar quants valors recordarà Konqueror per a un camp de formulari.

en: Mouse Beha&vior
ca: &Comportament del ratolí

en: Chan&ge cursor over links
ca: &Canvia el cursor sobre els enllaços

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
ca: Si aquesta opció està establerta, la forma del cursor canviarà (normalment a una mà) si es mou damunt d'un enllaç.

en: M&iddle click opens URL in selection
ca: El clic del m&ig obre l'URL de la selecció

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ca: Si aquesta casella està marcada, podeu obrir l'URL de la selecció clicant amb el botó del mig a una vista del Konqueror.

en: Right click goes &back in history
ca: El clic dret va &enrere a l'historial

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ca: Si aquesta casella està marcada, podeu retrocedir a l'historial dret clicant en una vista del Konqueror. Per a accedir al menú contextual, premeu el botó dret del ratolí i moveu-lo.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
ca: Permet la recàrre&ga/redirecció retardada automàtica

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
ca: Algunes pàgines web sol·liciten una recàrrega o redirecció automàtica després d'un cert període de temps. En desmarcar aquesta casella el Konqueror ignorarà aquestes peticions.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
ca: Habilita l'activació de les tecles d'accessibilitat amb la &tecla Ctrl

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
ca: En prémer la tecla Ctrl en visualitzar les pàgines web s'activen les tecles d'accessibilitat. En desmarcar aquesta casella s'inhabilitarà aquesta funcionalitat d'accessibilitat. (Cal reiniciar el Konqueror perquè els canvis siguin efectius).

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
ca: Envia la capçalera DNT per a indicar a les pàgines web que no desitgeu ser seguits

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
ca: Activeu aquesta casella si voleu informar a un lloc web que no voleu que els vostres hàbits de navegació se segueixin.

en: Offer to save website passwords
ca: Permet desar les contrasenyes dels llocs web

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
ca: Desactiveu aquesta casella per a evitar que se us sol·liciti desar les contrasenyes web

en: Display online PDF files using WebEngine
ca: Mostra els fitxers PDF en línia usant el WebEngine

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
ca: Desmarqueu aquesta casella per a mostrar fitxers PDF en línia tal com s'ha configurat a l'Arranjament del sistema

en: Enable Ja&va globally
ca: &Habilita Java globalment

en: Java Runtime Settings
ca: Arranjament de l'execució Java

en: &Use security manager
ca: &Usa el gestor de seguretat

en: Use &KIO
ca: Usa &KIO

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
ca: At&ura el servidor de miniaplicacions quan estigui inactiu més de

en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

en: &Path to Java executable, or 'java':
ca: &Camí cap a l'executable Java, o «java»:

en: Additional Java a&rguments:
ca: Ar&guments Java addicionals:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ca: Habilita l'execució de scripts escrits en Java que poden estar continguts dins de les pàgines HTML. Cal tenir present, que, com amb qualsevol navegador, l'habilitació de contingut actiu pot ser un problema de seguretat.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ca: <p>Aquesta casella conté els dominis i servidors per als quals heu establert una política Java específica. Aquesta política s'usarà en comptes de la política per omissió per tal d'habilitar o inhabilitar miniaplicacions Java a les pàgines enviades per aquests dominis o servidors.</p><p>Trieu una política i useu els controls a la dreta per a modificar-la.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ca: Cliqueu aquest botó per a triar el fitxer que conté les polítiques del Java. Aquestes polítiques es barrejaran amb les ja existents. Les entrades duplicades seran ignorades.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ca: Cliqueu aquest botó per a desar la política Java a un fitxer zip. El fitxer, anomenat <b>java_policy.tgz</b>, es desarà al lloc que trieu.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
ca: Aquí podeu establir polítiques específiques del Java per a qualsevol servidor o domini en particular. Per a afegir una política nova, senzillament cliqueu al botó <i>Nova...</i> i ompliu la informació que us demana el diàleg. Per a canviar una política existent, cliqueu al botó <i>Canvia...</i> i trieu una nova política del diàleg. En clicar a <i>Elimina</i> s'eliminarà la política seleccionada, fent que s'usi l'arranjament de política per omissió per a aquest domini.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
ca: En habilitar el gestor de seguretat, jvm s'executarà amb un Gestor de Seguretat inclòs. Això farà que les miniaplicacions no puguin llegir i escriure el vostre sistema de fitxers, crear sòcols arbitraris i altres accions que podrien usar-se per a comprometre el vostre sistema. Desactiveu aquesta opció al vostre risc. Podeu modificar el vostre fitxer $HOME/.java.policy amb la utilitat Java policytool per a donar més permisos al codi descarregat de certs llocs.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
ca: Habilitar això causarà que el jvm usi KIO per al transport a la xarxa

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
ca: Introduïu el camí cap a l'executable java. Si voleu usar el jre a la variable d'entorn PATH, deixeu-lo senzillament com a «java». Si us cal usar un jre diferent, introduïu el camí cap a l'executable Java (per exemple, /usr/lib/jdk/bin/java), o el camí cap al directori que conté «bin/java» (per exemple, /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
ca: Si voleu que es passin arguments especials a la màquina virtual, introduïu-los aquí.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
ca: Quan s'han destruït totes les miniaplicacions, el servidor de miniaplicacions s'hauria d'aturar. En canvi, engegar el jvm costa força temps. Si us agradaria mantenir en execució el procés java mentre esteu navegant, podeu establir el temps d'expiració al valor que vulgueu. Per a mantenir el procés java executant-se durant el mateix temps que el procés konqueror, deixeu sense activar la casella de selecció Aturada del servidor de miniaplicacions.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
ca: &Específic de domini

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
ca: Nova política Java

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
ca: Canvi de la política Java

en: &Java policy:
ca: Política &Java:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
ca: Tria una política Java per al servidor o domini d'amunt.

en: Ena&ble JavaScript globally
ca: Habilita el JavaScri&pt globalment

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ca: Habilita l'execució de scripts escrits amb ECMA-Script (també conegut com a JavaScript) que poden estar continguts dins de les pàgines HTML. Cal tenir present, que, com amb qualsevol navegador, l'habilitació de llenguatges de script pot ser un problema de seguretat.

en: Debugging
ca: Depuració

en: Enable debu&gger
ca: Habilita el de&purador

en: Enables builtin JavaScript debugger.
ca: Habilita el depurador de JavaScript incorporat.

en: Report &errors
ca: Informa dels &errors

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
ca: Habilita l'informe dels errors que ocorren quan s'executa codi en JavaScript.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ca: Aquí podeu establir polítiques específiques de JavaScript per a qualsevol servidor o domini en particular. Per a afegir una política nova, senzillament cliqueu al botó <i>Nova...</i> i ompliu la informació que us demana el diàleg. Per a canviar una política existent, cliqueu al botó <i>Canvia...</i> i trieu una nova política des del diàleg. En clicar a <i>Elimina</i> s'eliminarà la política seleccionada, fent que s'usi l'arranjament de política per omissió per a aquest domini. Els botons <i>Importa</i> i <i>Exporta</i> us permeten compartir fàcilment les vostres polítiques amb d'altra gent, deixant-vos desar-les i recuperar-les des d'un fitxer zip.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ca: <p>Aquest quadre conté els dominis i servidors per als quals heu establert una política de JavaScript específica. Aquesta política s'usarà en comptes de la política per omissió per tal d'habilitar o inhabilitar el JavaScript a les pàgines enviades per aquests dominis o servidors.</p><p>Trieu una política i useu els controls a la dreta per a modificar-la.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ca: Cliqueu aquest botó per a triar el fitxer que conté les polítiques de JavaScript. Aquestes polítiques es barrejaran amb les ja existents. Les entrades duplicades s'ignoraran.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ca: Cliqueu aquest botó per a desar la política de JavaScript a un fitxer zip. El fitxer, anomenat <b>javascript_policy.tgz</b>, es desarà al lloc que trieu.

en: Global JavaScript Policies
ca: Polítiques globals de JavaScript

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ca: Específic de do&mini

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
ca: Política nova de JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
ca: Canvi de la política de JavaScript

en: JavaScript policy:
ca: Política de JavaScript:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ca: Tria una política de JavaScript per al servidor o domini d'amunt.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ca: Polítiques de JavaScript específiques del domini

en: Open new windows:
ca: Obre noves finestres:

en: Use global
ca: Ús global

en: Use setting from global policy.
ca: Usa l'arranjament de la política global.

en: Allow
ca: Permet

en: Accept all popup window requests.
ca: Accepta totes les peticions de finestres emergents.

en: Ask
ca: Pregunta

en: Prompt every time a popup window is requested.
ca: Pregunta cada cop que es demana una finestra emergent.

en: Deny
ca: Denega

en: Reject all popup window requests.
ca: Rebutja totes les peticions de finestres emergents.

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ca: Accepta peticions de finestres emergents només quan els enllaços siguin activats explícitament mitjançant un clic del ratolí o una operació del teclat.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
ca: Si desactiveu aquesta opció, el Konqueror no interpretarà l'ordre de JavaScript <i>window.open()</i>. Això és útil si soleu visitar llocs que fan ús extensiu d'aquesta ordre per a mostrar finestres emergents de publicitat.<br /><br /><b>Nota:</b> En desactivar aquesta opció potser també fareu malbé alguns llocs que requereixen <i>window.open()</i> per a funcionar correctament. Useu aquesta característica amb compte.

en: Resize window:
ca: Amidament de la finestra:

en: Allow scripts to change the window size.
ca: Permetre als scripts canviar la mida de la finestra.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ca: Ignora els intents dels scripts per a canviar la mida de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que ha canviat la mida, però la finestra real no se'n veurà afectada.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ca: Alguns llocs web intenten canviar la mida de la finestra emprant <i>window.resizeBy()</i> o <i>window.resizeTo()</i>. Aquesta opció especifica el tractament d'aquests intents.

en: Move window:
ca: Moviment de la finestra:

en: Allow scripts to change the window position.
ca: Permetre als scripts canviar la posició de la finestra.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ca: Ignora els intents dels scripts per a canviar la posició de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha mogut, però la finestra real no se'n veurà afectada.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ca: Alguns llocs web intenten canviar la posició de la finestra emprant <i>window.moveBy()</i> o <i>window.moveTo()</i>. Aquesta opció especifica el tractament d'aquests intents.

en: Focus window:
ca: Focus de la finestra:

en: Allow scripts to focus the window.
ca: Permetre als scripts focalitzar la finestra.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ca: Ignora els intents dels scripts per a obtenir el focus de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha obtingut, però el focus real no se'n veurà afectat.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ca: Alguns llocs web intenten establir el focus de la finestra del navegador emprant <i>window.focus()</i>. Usualment, això permet moure una finestra al davant interrompent d'aquesta manera d'altres accions que pugui estar realitzant l'usuari en aquell moment. Aquesta opció especifica el tractament d'aquests intents.

en: Modify status bar text:
ca: Modificació del text a la barra d'estat:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ca: Permetre als scripts canviar el text a la barra d'estat.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ca: Ignora els intents dels scripts de canviar el text a la barra d'estat. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha canviat, però el text real no se'n veurà afectat.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ca: Alguns llocs web intenten canviar el text a la barra d'estat emprant <i>window.status</i> o <i>window.defaultStatus</i>, de manera que algunes vegades impedeixen veure els URL reals d'alguns enllaços. Aquesta opció especifica el tractament d'aquests intents.

en: Konqueror Browsing Control Module
ca: Mòdul de control de la navegació Konqueror

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
ca: Controls d'accés per al JavaScript
    Mitjançant polítiques sobre les extensions de domini

en: &Java
ca: Ja&va

en: Java&Script
ca: JavaScrip&t

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
ca: <h2>JavaScript</h2>En aquesta pàgina podeu configurar si els programes JavaScript incrustats a les pàgines web se'ls ha de permetre l'execució al Konqueror.<h2>Java</h2>En aquesta pàgina podeu configurar si a les miniaplicacions Java incrustades a les pàgines web se'ls ha de permetre l'execució al Konqueror.<br /><br /><b>Nota:</b> El contingut actiu és sempre un risc de seguretat, per la qual cosa el Konqueror us permet especificar molt afinadament des de quins servidors voleu executar programes en Java i/o JavaScript.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
ca: Polítiques específiques de domini

en: &Host or domain name:
ca: Nom del &servidor o domini:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ca: Introduïu el nom d'un servidor (com ara www.kde.org) o un domini, començant amb un punt (com ara .kde.org o .org)

en: You must first enter a domain name.
ca: Primer heu d'introduir un nom de domini.
